Skocz do zawartości
R.i.P.

Razer Diamondback Magma / Chameleon

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladajac forum zauwazylem ze bardzo duzo osob posiada te oto perfekcyjne małsy. Ja sam pare dni temu zakupilem Magmowego gryzonia.. mialem juz dosc prawie 4letniej kulkowej bezprzewodowki a4techa (nie wytrzymywalem m.in przy ladowaniu akumulatorkow). Przeszukujac forum nie natknalem sie praktycznie na zaden topic w ktorym ktos opisywalby szczegolowo razera. Dlatego szukajac po necie i czytajac recki zdecydowalem sie. A teraz chcialem zalozyc jeden topic, ktory bylby powiedzmy takim KOMPENDIUM WIEDZY.

Tak jak wszedzie pisza najwieksza wada jest ulozenie 2ch klawiszy po prawej stronie, sa one nie praktyczne bo nie mozna siegnac palcem.. z tymze jest to wada ale tez i zaleta, dlaczego? bo przeciez sa osoby ktore sa leworeczne :) i wtedy one nie wykorzystaja tych klawiszy po lewej. Sama mysza pieknie wyglada, zdecydowalem sie na MAGME (mojej Kobiecie sie bardzo podoba) bo bardziej mi sie podoba to rozswietlenie, w KAMELEONIE gorna pokrywa to lakier zmieniajacy kolor w zaleznosci od punktu widzenia. Fajnie ze caly czaas swieci jednym strumieniem swiatla (nie gasnie podczas gdy jest nieuzywana) (moja siostra ma opto13 ktory wlasnie tak wkurzajaco gasnie). Na poczatku kiedy zaczalem myslec o zmianie myszy nie moglem zaakceptowac mysli ze powrocilbym do kabelka, chcialem miec mx1000 (pasowalby do kompletu z logitechem ultraXflat)ale niestety za droga. Rozsadnym wyborem byl wlasnie razer (jest tez viper ale to wielki niewypal dlatego nawet nie bede wiecej wspominal), i tak jak ktos wspominal - kupilem go z mysla o przetrwaniu nawet 10 lat ( no moze wieksza polowe) Przeciez mysz to rzecz ktora sie najwiecej zuzywa w kompie.. 199zl w Proline to byla najtansza oferta, i w dodatku 2 lata gwarancji. W pierwszym dniu troche sie nie moglem przyzwyczaic do jednej rzeczy, gdy sie gra dluzej to troche irytuja w dotyku te 2 klawisze po lewej gdzie lezy kciuk, nie jest to miejsce gladkie ale ma 2 wybrzuszenia, no ale da sie przyzwyczaic. Kabelek w niczym nie przeszkadza. Glowne 2 przyciski sa idealnie wyprofilowane. W dodatku teflonowe slizgacze... :)

MYSZ SYCI NIESAMOWICIE!

 

Troche danych:

typ myszy: optyczna

komunikacja z myszą: przewodowa

rozdzielczość pracy: 1 600 dpi (sensor Agilent, optyka Karna Precision)

profil myszki: dla prawo- i leworęcznych

ergonomiczny kształt: tak

liczba przycisków: 7 szt.

programowanie przycisków: tak

rolka przewijania: 1 szt.

interfejs: USB

wersja produktu: BOX

dodatkowe wyposażenie: Lan-PAK - etui na mysz B)

inne cechy: antypoślizgowe krawędzie boczne, teflonowe ślizgacze

 

STRONA FIRMOWA RAZER

(polecam zajrzec do dzialu "ZASSIJ" maja tam odlotowe tapetki)

 

TESTY:

esports.pl

gry.wp.pl

gry.o2.pl

gry.interia.pl

oc-serwis.pl

twojepc.pl

frazpc.pl

pclab.pl

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecasz QCK... a ja ze szmatek dkt. Lepszy jest QPAD, ale kosztuje duzo za duzo :) IMHO dkt > QCK :)

 

ALLSOP jedna z lepszych szmatek, tyle ze mala, i dlatego tak malo kosztuje, gdzie indziej pewnie znajdziesz jeszcze taniej... :)

Edytowane przez fuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecasz QCK... a ja ze szmatek dkt. Lepszy jest QPAD, ale kosztuje duzo za duzo :)  IMHO dkt > QCK :)

 

1329611[/snapback]

nom niezla jest "raindrop"... :) pytam sie bo niestety wykosztowalem sie na "zwierzaka" i kupilem narazie taka zwykla podkladke za 5zl :D choc i tak lepiej mi sie uzywa blatu biurka. no ale za jakis czas przyjdzie zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie krzaczy kolko, przesuwajac do przodu wciska sie tez lewy przycisk... Czasem... a czasem chodzi jak zloto... :) Ale co mozna mowic, fajna jest. Ale wybierajac miedzy IE/diamondback//mx to co kto lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś podkręcał usb zeby miec 500Hz a nie 125? Ja tak zrobiłem i myszka (diabondback) działa płynniej. Jeżeli chcecie srpróbować to macie linka do opisu jak to zrobić http://stalker-game.pl/forum/viewtopic.php...165458f5a0a1a81 a ma ktoś link do pliku na 1000Hz?

 

Aha i nie ściera wam sie napis diamondback na korpusie myszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie widac dzialanie tych 500Hz, mysz chodzi z pewnoscia plynniej. natomiast co mnie martwi to to ze lewy klawisz lekko odbija (tak jakby leciutko skrzypil). czytalem ze niektorzy uzytkownicy tych mysz tak maja, pytanie: czy ta sie to jakos naprawic? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi juz klawisz lewy tak zaczal skrzypiec ze zadzwonilem do MMV i Pan powiedzial ze niestety co druga mysza razera tak ma, duzy przycisk-maly zawias i voila! :/ no nie jestem zadowolony z tego powodu! dobrze ze serwis polega na door-2-door i trwa tydzien, ale to moze po swietach. przykro mi troche :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komentarz jednego kolesia z in4.pl:

 

Ok, kupiłem mojego diamondacka w ptr w mokotowie.

Pierwszego dnia podłączyłem, zlookałem soft i tu pierwsze wnioski:

 

- sensor pracuje znakomicie (klikałem na kilku innych u znajomych, nie tylko na moich poprzednich :) mam porównanie)

- jestem praworęczny i faktycznie przyciski z prawej strony nie mogą być wciśniete bez zmiany chwytu myszy :), ale one nie miały znaczenia przy zakupie, zlookałem to już w sklepie.

- soft jest bardzo dobry, czułośc on the fly jest przydatna. reszta; makra itp jest również przydatne, ale to bonus...

- klawisze są pokryte bardzo fajnym materiałem, ma ły poślizg, są duże, bardzo wygodne.

 

Więc o co chodzi????? :)

 

Drugi dzień użytkowania zapodałem css i zaczynają się problemy,

1. Lewy klawisz myszy po wciśnięciu i przytrzymaniu nie odbija od razu:(, wyobraźcie sobie rzucam granat i po osłabieniu ekipy nie mogę ich killnąć. Sprwadzam i okazuje się, że ten poroblem dotyczy tylko lewego przycisku!!

2. Pod koniec dnia lewy zaczął skrzypieć!! przed właściwym klikiem jest denerwujące zaskakujące głośnie skrzypnięcie przypominające dzwiękiem starą szafę :( Najłatwiej to zaobserwować klikając lewy, ale nie do końca (nie wywołująć właściwego klika). Najlepiej robć to szybko i rozkoszowac się dzwiękiem! :(

 

Pojechałem do prt i pokazuję w czym problem, sprzedawca: Faktycznie proszę: druga mycha (przyznam, że mnie to zaskoczyło, ceny mieli najniższe na rynku, ja trafiłem tam przypadkiem a jeszcze obsługa spox. Tak trzymajcie! ;) )

 

Wracam z myszką numer2 i stwierdzam, że problemy są te same (z tym, że skrzypienie osiągneło zenit dopiero dnia następnego). Postanowiłęm ją zwrócić ale ze względu na remont sklepu zasugerowano, że szybciej będzie jak oddam od razu do mmv. Tak zrobiłem, dąłączyłem opis wad z procedurą testową (żeby nie było nieporozumień) Po około 1,5 tygodnia miałem nową myszkę (czyli ciągle magma, no. 3. S/N bardzo odległy od porzednich 2, co było kluczowe)

 

Mam ją do dziś, ta mycha nie ma klawisza który się blokuje (uffff) również tak przeraźłiwie nie skrzypi. Niestety kilkukrotnie zdażyło się, że lewy przycisk wydał z siebie jęknięcie..

 

ocena mychy

 

magma no. 1 - 1/10

magma no. 2 - 1/10

magma no. 3 - 10/10 (zdobyłem się na obiektywizm)

 

Koniec męki wnioski:

- Mysz jest świetna, przez długi czas miałem wrażenie, że jest źle zaprojektowana ( za delikatna ) ale obecnie posiadany egz. wyprowadził mnie z błędu.

- Pozostaje niedosyt, bardzo duzo kasy a dopiero 3 egzemplarz był taki jak się spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna Magme (kosztowała mnie w sumie 270zł -220zł w Saturnie, a 50zł mi ukradli :| ).

Na szczescie nie mam problemu z żadnymi skrzypiącymi czy nie odbiającymi klawiaszami, jednak nie miałem też żadnej normalnej podkładki nadającej się pod optyka -katorga :(

 

W końcu pokryłem jedną starą podkładke atramentem i choć mam brudne łapy to gra mi się dobrze i bez przeskoków ;)

Na pocżatku czułość myszki była zdecydowanie zbyt duża i nie mogłem się przyzywczaić do klawiszy.

Po dwóch dniach przystosowywania wymiatam mychą jak nigdy :D

 

Jedno mnie tylko boli - gram lewą łapą (choć jestem praworęczny :( ) i żeby w czasie gry zmienić czułość myszki musze troche pogimnastykować palec, gdyż ta funkcja moze być przypisana tylko do 4 klawisza myszki (czyli tego po lewej stronie), a do 5 już nie.

 

BTW. Spodziwałem się, ze Magma (czy raczej Salamander) będzie mocniej świecił. W ciemności wygląda to bardzo ładnie tak czy siak, ale mogło by być mocniej :) No i rolka nie świeci na zółto tak jak na fotkach, tylko an czerwono.

 

 

PgX - To, że nie odbija, znaczy najpewniej, ze jak wciśniesz klawisz to on tak chwile wciśnięty zostaje zamiast odskoczyć i czekać na następne przyciśnięcie :)

 

A co do rolki (choć pytanie nie do mnie było) - u mnie też jest większy opór na rolce przy wciśniętym klawiszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hih... jak wcisne lewy lub prawy klawisz, to faktycznie rolka stawia wiekszy opor, ale tylko krecac w gore....... Ojjjj smieszne te razery, jednak jak bede mial IE 3.0 to chyba sobie jednego zostawie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer jest zajebista myszka jestem szczesliwym posiadaczem od grudnia'03 Ale jak narazie nikt nierozwiazal mojego problemu z niedzialajacymi sterownikami do win98se !!! :mur: Nikt nieodpowiedzial na post thoomas'a opisujacy problem, moze wam sie uda rozwazac ta zagadke ?? :lol:

 

Oto post od thoomas :

 

mam problem ze sterownikiem do myszy razer diamondback pod windows98SE... :mur:

 

zarowno ten ze strony producenta, jak i oryginalny z plyty.. nie dzialaja!

 

mysz jest rozpoznawana i instalowana pod systemem jako zwykla "zgodna z HID" i kupa... nic nie mozna zmienic...

kursor niby "jezdzi" po ekranie, ale instalowany sterownik od myszy jest martwy (nie pojawia sie nawet ikonka w tray'u) i wystepuje efekt akceleracji wstecznej...

 

dodam tylko, iz sterowniki od razer'a instaluja sie bez bledow czy innych dziwnych komunikatow..

 

ma ktos jakis pomysl co zrobic by windows przestal uzywac swoich wynalazkow i zainstalowal te konkretne? :?

konfiguracja:

plyta glowna asrock k7vt6 z usb 2.0

proc amd 1,2 ghz

384mb ram

gfx - nvidia fx5200

w ch** miejsca wolnego na dysku i takie tam...

1319815[/snapback]

A i jeszcze cos wyczytalem powyzej ze komus sie sciera napis na myszce "Razer Diamondback" jak narazie u mnie i u kumpla ktory ma rowniez razera niepojawili sie zadne objamy scierania.

Edytowane przez KOZAK370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hih... fakt, u mnie lewy chodzi TROSZKE glosniej niz prawy, ale nie AZ tak :) Ale wciska sie tak samo jak wczesniej, czy tez jakis wiekszy opor itd? Moze jednak powinnienes to na gware wyslac....

 

ps A mi sie rolka naprawila! :) Odpukac, bo znowu zacznie sie krzaczyc :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...