Skocz do zawartości
R.i.P.

Razer Diamondback Magma / Chameleon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich ,czytałem o Waszych odczuciach do DB i mimo kilku drobnych estetycznych wad zdaje swój egzamin u Was .Ja gdy ją kupiłem 2 miesiące temu(specjalnie pod icemat ,gdyż nie trzeba kupować drogich Pad Surferów) byłem zachwycony.Zniknął dzwięk szurania towarzyszący ex myszy (mx700),samo prowadzenie po Icemat było gładkie i przyjemne.To prawda ,czasem rolka szwankuje,napis się ściera,czasem przy włączaniu kompa mysz nie włącza się ale rzadko tak bywa;wszytko to pryszcz ,ale nadszedł koszmar:nagle mysz zaczęła przesuwać się po icemat jakby po rozsypanych okruchach albo innych śmieciach,mimo że jest czysty!! Takie przesuwanie myszy oddaje nieprzyjemne wibracje na ręke ,oraz dzwięk (w sumie już to bym zniósł).Nie wiem co jest grane ,dopiero ją mam 2 miechy,nie mogła się tak szybko zużyć.Co dziwne jak pogram z godzine w wolfa to jakby ustępuje ,a na drugi dzien znowu to samo .Wiem że brzmi dziwnie,sam sie dziwie :( Nie moge grać na takich wibracjach ani nawet po Windowsie się poruszać,to wkurza.Pomóżcie ,nie wiem co robić,dałem w końcu tyle kasy ;( Może ktoś z Was miał już taki problem .

POZDRWIAM serdecznie i oby Wam się takie coś nie przydażyło .

PS na innych powierzchniach jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh

Zrobiłem tak jak zapowiadałem, rozebrałem Razerka i zlikwidowałem skrzypienie. Modyfikacja jest banalnie prosta, robiłem ją w/g zdjęć z linka podanego stronę wcześniej, nawet nie czytałem treści, bo po ostatnim zdjęciu można było się łatwo domyśleć co powoduje skrzypienie (takie dwa ząbki), pilniczek do paznokci poszedł w ruch, ząbków nie ma, skrzypienia też.

Wreszcie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony, bo myszka nie skrzypi B)

Możecie śmiało przeprowadzać tą operację, ponieważ rozbierając myszke nie tracicie gwarancji, wystarczy odkleić jeden ślizgacz B)

 

ToXic^^ -> może po prostu zużyły Ci się ślizgacze, proponuje je odkleić a w zamian wstawic nowe, można je zakupić w wielu sklepach interenetowych B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Panstwa, prosze sie nie martwic, operacja przebiegla bez zadnych komplikacji i zakonczyla sie pomyslnie, Panstwa Syn zyje i jest juz zdrowy. Operacje przeprowadzalem TYLKO ja i nie asystowal mi zaden inny doktor ani siostra. Anastezjolog przed operacja podal odpowiednia ilosc srodkow medycznych ktore zapobiegly sytuacji ze Syn w czasie przeprowadzenia operacji nie obudzil sie :wink:

Teraz ma sie dobrze i juz nie slychac zadnych niepokojacych odglosow :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu spokojnie moge ocenic mysz podczas akcji, mam porownanie z wczesniejsza radiowka kulkowa z a4tech ktora mialem ok 2,5 roku. Razer jest stworzony przede wszystkim do gier FPP gdzie liczy sie precyzja i szybkosc dzialania. Otoz ukonczywszy SWAT4 stwierdzam ze ta MYSZ jest poprostu "born 2 be wild" B) o wiele lepiej sie porusza postacia, mozna precyzyjniej wycelowac a dodatkowe klawisze sa potrzebne jak nigdy :) mowiono ze w radiowkach jest jednak male opoznienie, i choc nie widzialem tego realnym okiem to teraz czuje roznice. poprostu rOx :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh

Zrobiłem tak jak zapowiadałem, rozebrałem Razerka i zlikwidowałem skrzypienie. Modyfikacja jest banalnie prosta, robiłem ją w/g zdjęć z linka podanego stronę wcześniej, nawet nie czytałem treści, bo po ostatnim zdjęciu można było się łatwo domyśleć co powoduje skrzypienie (takie dwa ząbki), pilniczek do paznokci poszedł w ruch, ząbków nie ma, skrzypienia też.

Wreszcie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony, bo myszka nie skrzypi  B)

Możecie śmiało przeprowadzać tą operację, ponieważ rozbierając myszke nie tracicie gwarancji, wystarczy odkleić jeden ślizgacz  B)

1369372[/snapback]

Po co się bawić pilnikiem? Ja się bardzo wkurząłem na skrzypienie, ale nie miałem czasu na bzdury z gwarancją, no i poskrzypiało, poskrzypiało i przestało :P

 

Czemu icemata? On wcale nie jest taki boski, w stosunku do ceny :) Ale jesli lubisz... Ja tam polecam szmatki :)

1372611[/snapback]

Albo wizyta u szklarza, 10zł i już mamy soldny kawałek matowionego szkła 25x20cm :) Tylko jeszcze trzeba było przejechać troszke papierem wodnym o ziarnistości 2000 bo było za szorstkie...a teraz to już jest dobrze :)

I przedewszystkim tanio. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja opisze moje doświadzenia z Logitech DX510, MSInteliExplorer 4.0, Razer w pracy innej niż gry

1) DX510 - profilowana, cięższa, większa

2) MsInteli 4.0 - profilowana, lżejsza, mniejsza

3) Razer - symetryczna, lżejsza, mniejsza

Oczywiście wszystko zależy od gustu i przyzwyczajeń

Ja głównie używam myszki przy programowaniu (VStudio)

Wpisuję kod potem nie odrywając wzroku od monitora łapie myszkę i np: zmieniam zakładkę kodu lub otwieram nowy plik i tutaj (DX510 i MsInteli) przez swoje wyprofilowanie powodują że muszę stracić czas na dopasowanie reki do ich kształtu a przypadku razera wystraczy delikatnie chwycić z dwóch stron i przesunąć ręką o kilka centymetrów w bok a wtedy kursor sie przesunie natomiast w przypadku Mx i INT4.0 jako że są wyprofilowane w kształcie "banana" to chwytając w pół nie zawsze trafiałem na środek i myszka delikatnie się obracała (może komuś to nie przeszkadzac ale dla mnie każdy zbędny ruch jest denerwujący) a w przypadku DX palec obsuwał sie po wyprofilowanym kształcie.

MS Inteli była w tym wypadku lepszy od MX bo lżejsza i mniejsze wyprofilowanie.

Razer ze względu na swoją symetryczną budowę i lekkość okazał sie optymalnym rozwiązaniem, byc może ktoś kto tylko trzyma rękę na myszce doceni wyprofilowanie , ale w moim przypadku częstego bezwzrokowego chwytania i puszczania myszki bylo to denerwujące.

Trzeba też wiedzieć żę MX i ich oprogramowanie nie działa na systemach klasy MS Serwer 2003, więc mysz działą w trybie natywnym.

Za razerem przemawia to że w przypadku pracy w wysokich rozdzielczościach (1920x1200) to:

1) DX (brak sterowników W2003) musiałem ładnie sie napedałować aby przeleciec ekran (jeżeli zmieniłem czułość to znowu latała za szybko przy małych odległościach

2) MSIntelli 4.0 (są sterowniki) ale mysz ma tylko 400dpi i przy tych rozdzielczościach juz nie wystarcza

3) Razer (są sterowniki pracuje na najnowszych beta) i pieknie daje sobie radę i płynnie chodzi

 

Jeżeli zetrą sie ślizgacze to mozna kupić (16 złotych) wysyłkowo w www.4max.pl, pod koniec kwietnia będą mieć, Razer Plasma (ale ponoć nie różni sie niczym od poprzedników poza designem dla uczczenia 6 mięsięcznej obecności myszek Diamondback)

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamienilem mojego mx700 na cameleona B) Mam takie pytanko,ktorych sterow uzywacie? tych stable 4 czy beta5?

A propo mx700 moja po roku sie starla z gory,a miesiac po tym jak skonczyla sie gwara zaczela sie zacinac... po prostu lipa straszna,niepolecam zwlaszcza za ten cash...

 

No mam nadzieje ze razer bedzie spisywal sie lepiej :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o BoomSlangu?? Bo mam ochote go sobie kupić i przetestować :) grał ktoś na nim?

1357289[/snapback]

bardzo dobra precyzja, jednak awaryjność myszy .... o zgrozo, jedną oddałem znajomemu, przerobiłem w niej chyba wszystko żeby działała prawidłowo rolki przyciski itd, druga niemiała tyle szczęścia rozbyzła się o podłoge podczas meczu jak kulka zaczeła mi się slizgać po rolkach.

 

 

biore dziś MXa 510, jak mi podejdzie to wywalam tego razera na śmietnik

omg jak to szkrzypi  :mur:

1360316[/snapback]

mój daimondback tez skrzypi ;)

 

 

mam teraz logitecha mx510, jaka cegła masakra, nie wiem co ludzie widzą w tej myszcze...

Chyba przeboleje to skrzypienie i zostane przy razerku  <_<

1361992[/snapback]

pierwsze co rozkęć i wyjmij odwarznik, nadal będzie cięższa ale lepiej lezy w ręce, a kursor bardziej sztywno się trzyma tego co pokażesz.

 

Dołączona grafika

 

jakby ktoś miał wątpilwości mx510 jest na górze a mx 500 na dole

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

a tak wygląda pad zrobiony domową metodą, świetnie się sprawuje i prawie nic nie kosztuje, taśma dwustronna + czarna tkanina + tektura vel bezpośrednio na biurko...

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany ustawień transferu i szybkości portów USB wg. Microsoftu i ich skutki.

 

1) Win 2000 obsługuje wszystko w sterownikach urządzenia (usbhub.sys ). Może niektórzy z Was pamiętają że wtedy do płyt głównych dodawano sterowniki dla Win 2k z obsługa USB 2.0 i dla EHCI Host Controllers)

 

2) Win XP i W2k3 obsługuje szybkość i wielkośc transferu przy pomocy

- miniport driver USB host controller (np w w tych hostach ktore sa montowane w LCD, i monitorach)

- USB port driver Usbport.sys (to jest w naszym komputerze i można to zmienić)

MS wspomina że może dorobi mozliwośc wyboru większej szybkości i większy transfer w przyszłości.

Na teraz pozostaje podmiana pliku (ale trzeba uważać bo jest ich około 20 odmian) i jeżeli Windows nie rozpozna poprawnego to automatycznie ustawi domyślny (transfer i szybkość)

 

 

Plusy:

Trzeba wiedzieć że najbezpieczniej jeżeli system w którym podmieniamy to WinXP z SP2 lub Win2k3 z SP1

ponieważ w tych SP były zawarte (deskryptor IAD) ktory ma zawartą obsługe dzielenia

szybkości i transferu na poszczególne urządznia(lub grupy urządzeń), napisali jedynie że dopiero w Longhornie bedzie można samemu ustawiać i konfigurować te ustawienia ale i tak mają obsługę błędów i mają zabezpieczenia (czyli w razie czego niebieski ekran lub Message Box zamiast spalenia dysku lub restartu).

 

Minusy:

- W przypadku wieksszych transferów obsługiwanyc przez driver urządzenia windows wyświetli niebieski ekran (dotyczy XP Sp2 i W2k3 S1 bo mają obsługę błędów)

- Większa szybkość i transfer to większe obciążenie dla procesora (ile trudno powiedzieć) zależy od Chipsetu, Procka, Szyny, ITP(obsługa komunikacji We. Wy. w USB bieże na siebie jądro systemu czyli procesor)

 

 

Zmiany szybkości i transferu na różnych systemach

http://support.microsoft.com/default.aspx?...b;en-us;Q832430

 

Opis technologi IAD

http://www.microsoft.com/whdc/system/bus/USB/IAD.mspx

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos zapewne. Ja mam dkt, podobna szmatka. A moze bys jakos dokladniej sformulowal pytanie, czy cus... :)

 

edit:

 

Poslizg. To jest glowna roznica. A moj dkt jest szybki :) To juz raczej nie pytasz o myche, tylko o pady... Coz, wybierz sie do jakiegos sklepu gdzie moglbys je sobie obejrzec... Ew jacys znajomi?

 

Ice, steelpady itd sa ok, ale ja po prostu lubie szmatki... :)

 

Nio, i jeszcze, bo zapomnialem dodac, koniecznosc posiadania i/lub wycieranie sie slizgaczy...

Edytowane przez fuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos zapewne. Ja mam dkt, podobna szmatka. A moze bys jakos dokladniej sformulowal pytanie, czy cus... :)

1414611[/snapback]

dokładnie chodzi mi o to jak razerek spisuje się pr0 szmacianką :) , jakie są różnice między takim Icematem, S&S i 4D itd a podkładkami "miękkimi" jaką jest QcK ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos potrafi mi pomoc w niedzialajacych sterownikach pod windowsem 98se ?? Szczeguly opisalem w czesniejszym poscie. Czy ktos moze tutaj urzywa windows 98se i razera ?? :mur:

1413864[/snapback]

Jednym z czynników powodujących bląd może być przejmowanie kontroli nad myszą przez BIOS a nie system zobacz jak masz ustawione opcje w BIOS'e

[sekcja]

Integrated Peripherals--> USB Mouse Support (Kontrola ta może odbywać się poprzez BIOS bądź system operacyjny)

[sekcja]

PnP/PCI Configurations-->Assign IRQ For USB (Musi byc uaktywniona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...