Skocz do zawartości
adam d.

Wymiana Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam zasilacz 420 W Cheiftec, ale planuję jego wymiana z dwóch powodów :

1. Temp jaką osiąga ten zasilacz (ok 70-80 stopni wg programów monitorujących, ale on naprawdę jest gorący i cholernie nagrzewa powietrze w budzie) ) po 2 godz pod obciązeniem - miał ktoś z was taki problem????!!!!!!

2. Napiecia - jescze mieszczą sie na szczescie w normie ATX

 

Wydaje mi sie ze ten zasilacz na moim konfigu pracuje pod zbyt duzym obciązeniem - czas w taki wwpadku na coś mocniejszego ale zarazem mniej grzejącego sie. I tu mam problem po poszukiwaniach wybrałem 3 modele :

 

Tagan 480W - PFC

Topower 500W P5 Titanium lub 520W P5 Titanium

REVOLTEC Chromus II 500W Plug&Energy

 

Który byście zasilacz polecali do mego kompa (konfig w podpisie z tym że mam dysk 250Maxtor MaxLine III + drukara i skaner reszta bez zmian). Chciałbym aby zasiłka była cicha i nie nagrzewała sie tak bardzo jak cheiftec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci zależy na kosie to ludzie z tymi modelami dokładają u góry wentylator do zasilacza(Dziura w budzie i chłód) .

Te temperatury okropne weź sprawdz czy wentek działa. Polecam Enermaxa wysoka wydajność i niestety cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory działają - bez problemu, ten zasilacz naprawdę jest gorący !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Z wycinaniem dziury na wentyl odpada. Poprosyu chcę kupic coś co tak sie niegrzeje i ma dużą moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Poprosyu chcę kupic coś co tak sie niegrzeje i ma dużą moc

1329152[/snapback]

 

Duża moc = dużo ciepła do oddania - mocny zasilacz musi oddać dużo ciepła. Podstawowe prawo fizyki. Ja bym raczej szukał przyczyny w nieodpowiednim obiegu powietrza, lub nieprawidłowym ustawieniu komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp  jaką osiąga ten zasilacz (ok 70-80 stopni wg programów monitorujących, ale on naprawdę jest gorący i cholernie nagrzewa powietrze w budzie)  ) po 2 godz pod obciązeniem - miał ktoś  z was taki problem????!!!!!!

1327379[/snapback]

w jaki sposob sprawdziles temperature zasilacza?? jakim programem ?? bo chyba nie ma mozliwosci softwarowo sprawdzic tem zasilacza.. cos namieszales zapewne Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no 70-80 stopni to raczej napewno nie ma!!Gdyby miał taką temperaturę to nie można by było go nawet dotknąć.Wydaje mi się że chyba te softy zle podają temperaturę..

 

PS.Własnie jakie są programy do odczytu temp. z zasiłki?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz czujnik w zasiłce to możesz odczytać, ale z teg co wiem to w chiefie takeigo nie ma, odchodzi tylko od nigo żółty kabelek, ale on jest od obrotów wentyla, z mojego też wydmuchiwane bylo ciepłe poweitrze, ale nie 80*C !!!!, 40 to max, wymieniłem wentylatory i podłączyłem pod 12V(bo w chieftec'u są mniejsze napięcia na wentylatory) i teraz jest chłodniutko, temp w budzie zmniejszyłą się o 1*C, a na tym twoim configu to ta zasiłka powinna wytrzymać, jakbyś dął jeszcze jeden gpu to moze by się poddała, ale tak to spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 - 80 temp pokazuje czujnikm temp - czyli tzw termometr (sorki za niedomówienie ) - przytkniety do radiatora, ta zasiłka naprawde parzy !!!!. (sprawdzone organoleptyczie) Ku... mam pare lat kompy ale czegos takiego jeszcze nie widziałem !!!! . Zresztą kupiłem własnie TAGANA 480 U02 (hehe) jescze nie sprawdziłem jak ta zasiłka bo nie mam dysku

Mój cheiftec ma tylko 18A na lini +12 moze to byc problem

Fakt faktem najlepszy obieg powietrza to w budzie nie jest - ale bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wadliwy zaisilacz :] u mnie max to 40C (gwarancja)

1370025[/snapback]

Zgadzam się, szwagier miał tego szefa i cholernie się grzał, nawet jak był wyłączony!!!

Wymienili mu na nowy i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cheifteciem koniec problemów opchnołem go kumplowi on ma slaby konfig i u niego aż tak sie nie grzeje - choć nadal jest zbyt goracy. Nie wiem jak to jest z zasilaczmi komputerowymi ale czy tak samo jak sprzet audio (hi-fi, hi-end) są podatne na polaryzację ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma chefa420W :)

Wentyle w nim były okropnie głośne więc je wymieniłem na świecące coolermaster 1800rpm - kabelki wlutowałem w miejsca kabelków od wcześniejszych wentyli :)

Okazało się jednak że standartowy wentyl 80mm nie mieści się :(

Na zasilacz założyłem takie coś zamiast standartowej obudowy: LINK

Tylko wentyl wdmuciach!ący powietrze musiałem zamontować na tej obudowie bo pod oczywiście nie wszedł :/

Tak zasilacz stał się bezgłośny :-P

Co do problemu temp. to u mnie nie występuje ponieważ mam zasilacz poza obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks przeciez wentyla na zewn mozna rowniez przyczepic w standardowej obudowie zasilacza, chyba ze zmieniles dla wygladu tylko.

i jakim cudem wentyl ktory ma 1800rpm moze byc bezglosny:| skoro te w szefie normalnie maja 1500 to nie wiem jakim cudem zyskales na ciszy, bo tamte przy 1500 to nawet swoj terkot zagluszaly szumem powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks przeciez wentyla na zewn mozna rowniez przyczepic w standardowej obudowie zasilacza, chyba ze zmieniles dla wygladu tylko.

i jakim cudem wentyl ktory ma 1800rpm moze byc bezglosny:| skoro te w szefie normalnie maja 1500 to nie wiem jakim cudem zyskales na ciszy, bo tamte przy 1500 to nawet swoj terkot zagluszaly szumem powietrza.

1376108[/snapback]

U mnie te wentyle w chefie nie należały do najcichszych :blink:

Co do obudowy to tak, dla wyglądu ponieważ nie mam na codzień obudowy i wszystko leży na szafce na foli B)

Co do wentyli jakie wsadziłem - są naprawdę ciche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...