Skocz do zawartości
marcellus

Napiecie w gniazdku :: USA -> Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Bardzo prosze o pomoc w jednej sprawie.

Chcialbym sie upewnic czy jest mozliwosc podlaczenia urzadzen (typu monitor, glosniki) ktore kupilem w USA - do gniazdka w Polsce? Jesli o sam zasilacz do kompa to domyslam sie, ze jedyna zmiana polega na przesunieciu przelacznika ;)

Z tego co pamietam to musialbym kupic jakies dodatkowe urzadzenie, ale wolalbym sie upewnic zanim bede targal 15kg glosniki przez ocean :? Nie mowiac juz o monitorze.....

Bardzo prosze jeszcze o orientacyjne ceny takowego urzadzenia :)

Dziekuje za pomoc!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero problemow. Norma zasilaczy ATX to: zmienne 90-250V - bez zadnych przelacznikow. Wspolcesne monitory - to samo. Jedyne problemy moga byc z nietypowymi zasilaczami transformatorowymi, np. do modemow, wzmacniaczy do kolumn, itd. Ostatecznie - zawsze jest to opisane na obudowie (siec w US - 110V/60Hz, w Polsce - 230V/50Hz). Jakie konkretnie ceny u nas Cie interesuja?

Aha, bedziesz musial zmienic kable sieciowe - wtyczki nozowe na bolcowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba konwerter ci pomoze... poza ty monitor ma chyba jakis transformator co mozna ustawic.. ja wiem ze sprzet z polski uzywam w usa po kupnie malej kostki ktora wtykam do gniazdka a w nia sprzet wiec powinno ci dzialac.. a sluchaj a orientujesz sie jak jest z clem na elektoronike ze stanow do polski:P chyba chce procka, pamieci i karte grafiki na sfieta przywiezc,.. wiesz cos o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero problemow. Norma zasilaczy ATX to: zmienne 90-250V - bez zadnych przelacznikow. Wspolcesne monitory - to samo.

Zaraz, zaraz ;)

Mam przez to rozumiec, ze jesli chodzi o monitor to jedynie co musze zmienic to kabel?!... lol...

 

Jedyne problemy moga byc z nietypowymi zasilaczami transformatorowymi, np. do modemow, wzmacniaczy do kolumn, itd. Ostatecznie - zawsze jest to opisane na obudowie (siec w US - 110V/60Hz, w Polsce - 230V/50Hz). Jakie konkretnie ceny u nas Cie interesuja?

No wlasnie mam kolumny Altec Lansing 641 i do nich bede potrzebowal jakiegos urzadzenia...

 

A jakie ceny mnie interesuja? No... chcialbym sie zmiescic w $50.

 

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz sie jak jest z clem na elektoronike ze stanow do polski:P chyba  chce procka, pamieci i karte grafiki na sfieta przywiezc,.. wiesz cos o tym?

Z tego co pamietam, to...

Jesli to sa rzeczy dla Ciebie to nie musisz sie martwic o clo. Generalnie jesli wartosc tych 'dobr' jest mniejsza niz $100 to no problem.

Tylko w kwestii hardware sprawa jest o tyle latwiejsza, ze jest to male wiec nikt Ci nie bedzie grzebal ;)

A nawet gdyby! To zawsze mozesz powiedziec, ze ten najnowszy Athlon XP to jakis stary procesor, albo, ze wozisz go ze soba po calym swiecie... whatever - chodzi mi o to, ze sie na tym nie znaja.

Z tym clem to chodzi glownie o bizuterie, alkohol, etc... na tym sie znaja :P

 

Dla przykladu - w te i z powrotem targalem ze soba ponad 300 plyt CD z filmami i nikt sie dokladnie nie pytal co to jest. Mimo iz skaner ladnie wykazal 'rulony' plyt w moim bagazu to sie tym nie zajmowali.

Oczywiscie - mialem szczescie - ale chce przez to powiedziec, ze naprawde nie nalezy robic w majtki na granicy :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz ;)

Mam przez to rozumiec, ze jesli chodzi o monitor to jedynie co musze zmienic to kabel?!... lol...

Tak. Spojrz np. tu (jeden z najpopularniejszych monitorow w US): http://support.gateway.com/s/MONITOR/70015...700158004.shtml (label: 100V-250V (de facto: 90V-230V z "zapasami") - to norma. Porownaj ze swoim.

No wlasnie mam kolumny Altec Lansing 641 i do nich bede potrzebowal jakiegos urzadzenia...

Przyznam sie - nie znam tych glosnikow (uzywam HiFi Tower)

--

Pozdrawiam, i wracaj szczesliwie (ja tez kilka lat temu wrocilem - z BRD - i nie zaluje..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz ;)

Mam przez to rozumiec, ze jesli chodzi o monitor to jedynie co musze zmienic to kabel?!... lol...

Tak. Spojrz np. tu (jeden z najpopularniejszych monitorow w US): http://support.gateway.com/s/MONITOR/70015...700158004.shtml (label: 100V-250V (de facto: 90V-230V z "zapasami") - to norma. Porownaj ze swoim.

 

8O faktycznie! :)

100V ~ 240V

No wlasnie mam kolumny Altec Lansing 641 i do nich bede potrzebowal jakiegos urzadzenia...

Przyznam sie - nie znam tych glosnikow (uzywam HiFi Tower)

 

Calkiem fajna rzecz, ktora dostalem na promocji :)

http://www.tomshardware.pl/video/02q1/0203...5/sound-09.html

Pozdrawiam, i wracaj szczesliwie (ja tez kilka lat temu wrocilem - z BRD - i nie zaluje..)

W sumie to sam nie wiem gdzie mam sie najpierw pojawic ;) We Francji czy w Polsce - bo i tu i tu czeka mnie wojsko :roll:

 

Serdecznie pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...