Skocz do zawartości
C!@zzz

Nowy Król Hardcoru :p

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu awari kompa siedze na kompie mojego starego oto on:

Atlon 1333

512 ram

gf2

no name zasilacz

 

niby jak każdy komputer jagdby nie jedna rzecz:

w stresie mam takie wyniki :]= temp procka 78stopni zasilanie 12V@13,2

hehehe kto mnie przebije ?? dawjacie sowje zwariowana configi ktore dzialaja... :D

 

daje to w tym topciu głownym żeby jak jacyś nowi tweakowcy zobaczyli nie zadawali pytań typu: "jak mam 12V14 to chyba nie jest źle :P"

Edytowane przez C!@zzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze zeby te athlony sie az tak grzały, jak komp starego to ojcu pewnie zwisa jakie sa temperatury i napiecia - byle by działał, więc w budzie panuje piekło.

 

Zmierz lepiej termometrem dla pewnosci i napiecia jakims miernikiem.

 

jakie to MOBO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura zauważyłem po długich godzinach gry po restarcie kompa patrze 76stopni procka a dzsiaj po 2 godzinkach gry w wowa i paru anty wirusach patrze w fan speedzie 78stopni :D teraz gdy siedze w tweaku i gg wloczne mam 68 :) fajny kompa co :D ??moze cos temometr biosowy zepsuty ;p aha i jak raz zaminilem gf2 za r9800 i spalil sie zasilacz otworzylem obudowe buchnelo na mnie cholernie gorace powietrze a dotkenlem radiatora procka i sie oparzylem :D postaram sie jutro zarzucic sreenem :)

Edytowane przez C!@zzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa jest lekko podhajcona :P od środka ale dotykałem wczoraj podczas testu i byla dosyć ciepla. raczej stawiam na zepsuty bios bo dziwnie wygloda praca wiatraczka w fan speedzie= skacze od 4000 do 1100 ale tak czy siak jutro zapodam sreena :] chociaz sie troche boje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odczyt 12V z mobo jest błędny lub linia 12V nie musi być taka stabilna.

U kumpla widziałem rok temu 13,3V na 12V (oczywiście odczyt z mobo), obecnie jest tak samo i jakoś komputer cały czas działa.

Edytowane przez Waldek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to tak jak moj stary atlon 1000. temperatura dochodzina do 80 stopni !! nie sprawdzalem napiecia bo mi sie nie chcialo. Plyta jakis abit, myslalem ze to tylko ja tak mialem wiec nie chcialem pisac. Ale widze ze nie tylko u mnie byly takie przeboje. Najciekawsze jest to ze pomimo takiej temperatury komp chodzil bez zwisow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C!@zzz sorry, ale mi az slow braknie .... Podstawy: czym mierzysz temp i napiecia?

 

Uderzyło mnie Twoje zdanie: stawiam na zepsuty bios ......

 

Okreslenia typu: termometr biosowy, czy np: obudowa jest lekko podhajcona....

 

To przygnębia....

 

Przeciez Ty nawet nie wiesz o czym mowisz. I krotko mowiac podniecasz sie czyms, czym nie powinienes.... Musisz jeszcze troche poczytac, wiesz?

 

 

Topic do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra troche przesadziłem. zabradzo nie wiem co w komputerze mierzy temperature procesora ale obudowa jest lekko podhajcowana a dokladnie: gdy sciogam ja od środka widać ewidetne śłady że coś no na przykład się leciutku dymiło. dokladnie nad procesorem widać własnie taki ślad. Jesto lekko czarno-brazowa plamka taka jak np. przypalisz coś zapałką. Mierze temerautre fan speedem a zauwyżlem że temp jest za wysoka poraz pierwszy w biosie potem jak wymieniłem zasilacz na nowy bo zainteresowało mnie to że radiator procka był tak gorący że się oparzyłęm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobry dzien, wiec troche postaram sie rozjaśnic kilka kwestii:

 

Napiecia powinno mierzyc się miernikiem. Bylo o tym na forum juz wiele razy. Co do temp to nie nalezy zbytnio zwracac uwage na wartosci wyswietlane przez bios czy programy typu SpeedFan. Wszystkie odczyty temperatur sa pobierane z czujnika umieszczonego w gniezdzie procesora. Niektore plyty glowne pobieraja takze temp z diody, lecz to tez nie jest miarodajny odczyt.

 

Radiator na procku nie moze być goracy, powinienes poprawic przeplyw powietrza w obudowie (umiesc jakis wentylator z tylu pod zasilaczem przynajmniej).

 

Kable takze powinienes uporządkować. Wbrew pozorom ich poprawne ulozenie moze spowodowac kilkustopniowy spadek temperatury w obudowie, a co za tym idzie na procesorze.

 

Podejrzewam, ze nie odkurzales kompa... a wypada czasem przedmuchac wszystko z kurzu.

 

O mierzeniu miernikiem napiec poszukaj na forum, bylo naprawde wiele razy. Dopiero wtedy mozesz "bać się zrobić screena" :lol: :lol: sorry, ale nie moglem sie powstrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...