Skocz do zawartości
Hard-Pc

Airduct-spadek Temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj wlot bass reflex o średnicy 8cm, czy jak go wmontuję na wysokości procka to o ile mnie więcej obniży mi się temperatura proca. I czy mogę wyciąć dziurę w plexie rozgrzanym nożem (oczywiście delikatnie żeby nie uszkodzić)

Edytowane przez Lexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mam aparatu, bo robiłem zdjęcia telefonem a starsza go zalała woda w ięc jest w zerwisie, jutro mocuje airduct na sylikon i przykręcam wiatrak. Ciekawe o ile spadnie mi temperatura procka. Mam nadzieję że w stresie zjedzie z 47* do 43*. Zdjęcia zapuszcze jak tylko wróci telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie pomyliłem się. Temperatura jaką osiągnąłem podczas testów w primie nie przekroczyła 44* a w iddle jest przeważnie 36-37 (poprzedni 39-40) spadek może niewielki ale zawsze coś. Jedna osoba miała pokazany airduct i tak jak tej osobie mnie również nie udało się centralnie traficz w proca, jest odrobine za wysoko. Zastanawie mnie jedno, na wysokości proca w odległości od niego jakieś 5cm mam wentyl który wydmuciach!e powietrze z budy, czy lepiej było by go obrócić tak aby je wdmuchiwał. A oto moje temperaturki:

Seagate 40Gb 26*, Maxtor 30Gb 23*, Procek A 2000XP+ 2100Mhz 36-44*, Płyta główna 25*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się zastanawiam czy dodanie wdmuciach!ącego wentyla coś da narazie temp. procka spadła o 5-6 st. nie wiem czy opłaca się kupować dodatkowy wentyl,

czy dodatkowy wentyl na wlocie airducta dużo daje?

 

mój airduct wygląda tak ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie gdzie, w jakiego rodzaju sklepach szukać tych tub od bassrefleksu. Narazie to znalazłem metalowe i plastykowe końcówki z kołnieżami w marketach budowlanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się zastanawiam czy dodanie wdmuciach!ącego wentyla coś da narazie temp. procka spadła o 5-6 st. nie wiem czy opłaca się kupować dodatkowy wentyl,

czy dodatkowy wentyl na wlocie airducta dużo daje?

 

mój airduct wygląda tak ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

1333654[/snapback]

Stary wszystko w pożo ale ty masz tam naje.banych kabli że to się w pale nie mieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam się zastanawiam po co dają tyle tych kabli do zasilacza skoro i tak większa połowa z nich nie jest wykorzystywana

1333886[/snapback]

To, że tyle ich dają nie znaczy że ich poukładać nie można pożądnie.A jak je poukładasz to w budzie jeszcze pewnie z 2*C temp. spadnie a jak nie temperatura to chociaż chałas trochę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są osoby poszukujące rury bassrefleksu w Warszawie to mogą się udać na Wolumen. W weekendy jest stanowisko z cząściami do głośników od strony Huty. Są tam owe rury w cenie 5 do 6 zł. Do wyboru do koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...