Skocz do zawartości
Rosio

D-link Dsl-g604t Czy Cos Lepszego?

Rekomendowane odpowiedzi

planuje podzielic neo na pare kompow: 3 beda dzialaly po kablu a kolo 3 na radiu zastanawiam sie czy taki "kombajn" (switch+modem+ap+router) jest dobry czy wogole takie urzadzenia sie sprawdzaja czy moze lepiej normalnego ap'eka + serwer na linuxie i zwykly switch? chodzi mi o to zeby jak sie juz poustawia zeby nie trzeba bylo tego co raz resetowas bo zwsia czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm znalazlem jeszcze cos takiego:

US Robotics 9106

DrayTek Vigor 2500We

DryTek Vigor 2600Gi

DryTek Vigor 2600G

DryTek Vigor 2600Ge

 

ale ceny Dray'Tekow sa troche za wysokie jak dla mnie :cry: , potrzebuje czegos w granicach 450pln i zeby mialo dosc bogate opcje do zarzadzania ruchem (limity tranferu i predkosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U.S. Robotics 9105

 

Jak dla mnie rewelka. Tym bardziej za 260 pln.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9589

 

Sam posiadam model 9106 (czyli 9105 + Access Point do Wi-Fi) i bardzo sobie chwalę.

 

W ciągu 3 miesięcy powiesił mi się tylko raz i to z mojej głupoty.

 

Routerem steruje mini dystrybucja linuxa, a firewall jest oparty o iptables - spod telnetu o ile się nie mylę jest do tego dostęp.

 

Zaletą jest też QoS i parę innych przydatnych drobiazgów.

 

Limity prędkości i transfery możesz konfigurować pośrednio przez QoS. Bezpośredniej opcji ten router nie ma.

 

Stabilność w tym modelu jest nie do pobicia. Można odciąć prąd, po przywróceniu zasilania router włącza się i loguje do Neo. Można wyjąć wtyczkę od Neo i włożyc za jakiś czas, a router po parunastu sekundach przywróci połączenie. Dobre jak ktoś coś ściąga przez Neo szczególnie w nocy.

 

Access Point działa bez zarzutu. U mnie skonfigurowany jest na WPA-PSK, 3DES + Shared Key bez SSID Brocast i wszystkimi znanymi mi metodami nie udało mi się zrobić włama i podszyć się pod MAC'a albo IP.

 

AP współpracuje bez problemu z WiFi z lapka IBM T42, przy najmniejszym zużyciu energii bez sieciówkę z laptopa sygnał jest na maxa.

 

9106 obsługuje mnóstwo w tym logowanie do NO-IP.org, Dyn-DNS, triggering, przekierowanie portów, blokada IP, definiowanie IP spod których można zmieniać ustawienia routera, i wiele innych. Trudno je spamiętać.

 

Nie polecam instalować niczego z płytki. Router można wygodniej skonfigurować przez przeglądarkę internetową.

 

Poszukam starych zrzutów ekranowych z konsoli, jak chcesz pooglądać to podaj maila.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo, wlasnie zastanawiam sie bardziej nad 9106 niz 9105 bo potrzebuje rowniez AP'eka ; zrzuty slij tu rosio@gazeta.pl

 

 

 

btw

wlasnie potrzebuje czegos stabilnego zeby raz skonfigurowac i zapomniec, aha znasz moze jakis stronki z testami takich "kombajnow"?

 

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo, wlasnie zastanawiam sie bardziej nad 9106 niz 9105 bo potrzebuje rowniez AP'eka ; zrzuty slij tu rosio@gazeta.pl

btw

wlasnie potrzebuje czegos stabilnego zeby raz skonfigurowac i zapomniec, aha znasz moze jakis stronki z testami takich "kombajnow"?

dzieki

1331365[/snapback]

Takich stron niestety nie znam. Przeglądałem za to fora i szukalem opinii.

 

Na szczęście USR 9105/9106 to sprzęt typu skonfiguruj i zapomnij.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Linksys`a, i moim zdaniem jest rewelacyjny :)

Dokładnie w takiej samej konfiguracji, 3 kompy po kablu, na na radio i zero problemów, antenta, mała w domu wystarsza pokojnie, a dwór do 200m, internecik działa okej :)

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10723

 

O to moja zabaweczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Linksys`a, i moim zdaniem jest rewelacyjny :)

Dokładnie w takiej samej konfiguracji, 3 kompy po kablu, na na radio i zero problemów, antenta, mała w domu wystarsza pokojnie, a dwór do 200m, internecik działa okej :)

 

1331535[/snapback]

tak wiem czytalem o tym ze to fajny sprzecik tez ale u mnie odpada ze wzgledu na nieodkrecalna antene, u mnie radio bedzie na okolo 1,5km :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

buduje sieć na osiedlu domków na ok 30 userów

zastanawiam sie na jakim sprzęcie będzie najstabilniejsza

ze względu na położenie mojego domu jestem zmuszony przesyłać sygnał do przekaźnika umieszczonego na pobliskim domu (ok 30 m)

myślałem o wykorzystaniu DSL-G604T D-Link'a jako stacji bazowaej i

DWL-2000AP+ ustawionego na point to multi point w harakterze przekaźnika, z tego co wiem to on ma możliwość dołączenia anteny zewnętrznej

dodatkowym problemem jest słaba moc nadajnika (chyba ok 12 DB) a moją ambicją jest postawienie dookólnej panelówki szczelinowej 19 DB

 

nie wiem tylko jaką anteną przesłać sygnał do Przekaźnika

 

Dajcie znać co o tym sądzicie

seatt@poczta.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaniedługo mam zamiar podzielić Net 24 na 2 PC, i teraz zastanawiam się jaki router użyć żeby miał w sobie modem ADSL i żeby była możliwość takiej konfiguracji abyeden user nie uciążliwiał pracy drugiemu ( p2p itp. ). Czy USR 9105 spełni moje wymagania? I czy istnieje możliwość takiej konfiguracji żeby boaj userzy mieli High ID w mule? Może jest jakiś lepszy sprze w cenie do 300zł?? dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...