Skocz do zawartości
-Robak-

Moja Obudowa :]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie będe oryginalny - gratulacje.

Może to nie jest mój styl, może ogólno-pojętą estetyka to nie grzeszy, ale to co Ci wyszło jest naprawde świetne.

Przydałyby się fotki środka obudowy wraz ze sprzętem no i może jakas fotka za dnia (poprostu jaśniejsza) bo te są jakies ponure.

Pozdrawiam

 

KONIEC Z PSEUDO MODAMI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam sie pytał jak zdejmuje obudowe, nie nierozwieracam nitów :wink: . Obudowa jest bardzo wiekowa jak i konstrukcja (przed moddingiem) ma około 6 lat. Zdejmuje ja się w całości, zostaje tylko przedni panel i "szkielet" . A rurki są nie od odkurzacza tylko od pralki :lol: można takie kupić w hudraulicznym ja je jedynie pomalowałem :] i niemają żadnych zastosowań w obudowie poza wizualnymi. A jesli chodzi o farby to faktycznie nieoszczędzałem ich, ale wcale jakos mnie to dużo niewyniosło bo i tylko rdza jest nimi robiona, ten szary metalik (powiedzmy) to lakier w srayu, czarny i żółty to zwykłe sraye.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec i ja sie wypowiem....

 

dzieki Ci Panie ze wysłuchałes moje modlitwy... (te z podpisu) i ukazał sie wreszcie MOD na poziomie... rzekł bym Mod przez duze M... :lol:

 

to z boku to butelka po nafcie? :lol:

 

i to lubiem.. pojawia się nagle ( z nienacka) MOD bez zbędnych zapowiedzi - które zazwyczaj zapowiadają klęskę projektu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, nie musiałeś ostrożnie się z budą obchodzić żeby czegoś nie porysować czy uszkodzić, młotek, kowadło, trochę koksu do pieca i kujemy :-P :-P

 

Po takich opinniach jesteś chyba w niebiosach co???? :-P :-P :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze[tm] ssuper!

pdoobaja mi sie te okienka i rozne takie, malowane na zolto-czarno no i ta 'rdza'- z poldka wzioles ?

 

zaslepki, extra ta ksamo jak pomysl z wskaznkiem z bou obudowy, fajny, potrafilbys zrobic jeszzce jeden w takich klimatach? ce na do uzgodnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nawidze jakich moddingow i innych choinek :P w ogole denerwuje mnie okreslenie "buda" :P ale to mnie zwalilo z nog, jestem odwiecznym fanem Fallouta i chyba tylko dlatego mi sie to poodba. Wiem ze napisales iz inspirowalo cie hl2, ale mimo to kojarze to raczej z falloutem... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie jeszcze raz wypowiem:

 

Niechce zjechac tu nikogo ale ja niepostawiłbym takiej obudowy na biurku....

A jakbym już miał taka obudowe to poszedłbym na złom i ja sprzedał....

I za ta kase kupił jakas nowa...........

Moje zdanie

Pozdrawiam

 

Ps :

Według mnie obudowa na "pokaz", nie do uzytku dziennego jakbym miał to widzieć codziennie to bym hyba cos od siebie na ta obudowe dołożył i nawet by niebyło widac co :P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznaj sie zaje.bales ja z FALLOUT-a :wink:

nie no piekna buda, wrecz za.....ta. Te zolte wstawki no po prostu genialne i ta "rdza" masz talen stary naprawde, a najlepsze ze malowales to farbami do modeli :lol: .

Naprawde respekt

 

Dołączona grafika nawet wentylator pomalowales chyba aby sie nie wyroznial. Wszystkie inne mody moga sie schowac B)

Ps: rozpoczynasz produkcje seryjna?? bo sprzedawaloby sie niezle, Zamawiam jedna sztuka :razz:

Ps2: ile czasu ci to zajelo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]ale koszta są znaczące więc niewiem czy ktoś by się na nią skusił.

1331079[/snapback]

ale jaki efekt koncowy, naprawde opatentuj ten wyglad, bo jeszcze ktos przyluka i okaze sie ze chiftek wypuscil nowa serie obudow :wink: , uchylilbys rabka tajemicy jakie koszty, jezeli nie tu to pw :wink:

 

EDIT: i ile stali zuzyles :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe produkcja seryjna  :rolleyes: jeżeli jedna buda na 3 miechy to seryjność  :lol: bo tyle mi zajeło zrobienie tej, ale koszta są znaczące więc niewiem czy ktoś by się na nią skusił.

może poszukaj sponsorów na kolejne dzieła, to ostatnio modne :D

tyle że w Twoim przypadku to chyba jakaś huta albo zakłady zbrojeniowe, bo dystrybutorzy kolorowego stuffu do pseudo-moddingu chyba się nie skuszą B)

 

update:

upsss... ale gafa, zapomniałem dopisać, że odwaliłeś kawał dobrej roboty, trzymaj tak dalej i obyśmy jeszcze zobaczyli jakieś Twoje dzieło.

Edytowane przez KloN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było na Tweaku modyfikacji, która by się nie bała bliższego kontaktu z obiektywem - Tobie się to udało i chwała Ci za to.

Osobiście nie przepadam za takim wyglądem, ale doceniam ilość pracy i pomyślunku jaki w nią włożyłeś. Świetna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

O_O

Ładnie, ładnie podoba mi się. Odwaliłeś kawał dobrej roboty.

Tak btw, te napisy to kalkomanie czy malowane ?

 

Co do farbek to  widze nie oszczedzales :D model master 8-9 zł per sztuka i humbrola czy hellera tez tak kolo 7 za 20 ml  :rolleyes: , a buda ma troche powiezchni wiec widze ze koszt tez okrągły wyszedł  :wink:

1330453[/snapback]

yyy błąd ?

Model Mastera po 7-8, prawda ale Humbrol jest po 4zł. Tak samo jak Revell (podobne farbki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra koszta są mniejwięcej takie:

Materiały:

kawałek najmniejszy alumnium jaki mogłem kupić to 100x25 cm to jakieś było 15 zeta, kratka wentylacyjn 10 zł, za przewody dałem ok. 30 zł, 1,5 kg nitów to bedzie 30 zł, wszystkie śruby, nakrętki i podkładki (śr. 16mm wiec sporo warzą, oraz te małe na froncie) to 30 zł, kabelki USB na froncie jakieś 10 zł, reszta pierdułek (zawiasy, małe śrubki, opaski zaciskowe) to około 15 zł, spraye (żółty, czarny, szary lakier) niepamietam ale cos koło 40 zł pewnie bedzie, farby modelarskie (14 ml) kuiłem 4 szt. po 5 zł, czyli 20 zł.

Czyli materiały coś około 200 zł.

A teraz narzędzia:

oczywiscie wiertarke i diaksa miałem wymienie to co musiałem nabyć: na wiertła do metalu poszło ze 20 zł, wierła piurkowe do wiekszych otworów (dwa różnej wielkości) 20 zł, dobrej jakości nożyce do blachy 30 zł, nitownica 20 zł, duży pilnik płaski 15 zł.

Narzędzia jakieś 100 zł.

Do tego doliczyc by trzeba jakąs najtańszą na rynku obudowe (ja urzyłem starej która mi zalegała) + robocizna, jakby niebyło co prawda robiłem ją 3 miechy ale to nie oznacza że po 10 godzin dziennie, ale powiedzmy że poswiecałem temu 15 godzin w tygodniu. No to są jacyś chętni na zamówienie? :lol:

 

P.S. Ceny są z pamięci mocno pozaokraglane, wiec sie nieczepiać jakby coś sie niezgadzało z rzeczywistoscią :wink:

 

---->Do Kamilawrc, wcale nie błąd bo on napisał cene za 20ml, a ty myslisz o 14 ml, wychodzi na to samo. Też juz mu chciałem zwrucić uwage ale se przypomniałem że za 4 zł jest 14ml (takie właśnie kupowałem)

 

A napisy to kalkomanie, wyciagnołem pozostałości po "modelowaniu" z dzieciństwa :D

Edytowane przez -Robak-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

---->Do Kamilawrc, wcale nie błąd bo on napisał cene za 20ml, a ty myslisz o 14 ml, wychodzi na to samo. Też juz mu chciałem zwrucić uwage ale se przypomniałem że za 4 zł jest 14ml (takie właśnie kupowałem)

 

A napisy to kalkomanie, wyciagnołem pozostałości po "modelowaniu" z dzieciństwa  :D

1331245[/snapback]

racja, mój błąd :mur: . Zwracam honor :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam widzisz Robak, idzie ci to szybko :lol: , tanio :lol: a efekt jest zajefajny, także nie ma się co zastanawiać i zasłaniać brakiem czasu, pora się zabierać za następny mod (jaki ? to już wiesz :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta teraz to juz bedzie ci szlo szybciej bo wiesz co i jak :wink: masz pojecie o trudnosciach ktore cie czekaja B) , powinienes sie teraz sprawdzic i skonczyc w ciagu 2 miesiecy :lol:

bo ja wiem czy drogo?? tak liczac z robocizna 600zl za taka obudowe, z klimatem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem czy drogo?? tak liczac z robocizna 600zl za taka obudowe, z klimatem  :-P

A ciekawe jak to policzyłeś. 15 h/tydzien, przez 3 miesiace daje ~240h. Weźmy teraz jakąś minimalną stawkę a'la kopacz rowów, niech będzie 6zł/h, (chociaż cenienie swojego czasu poniżej 20zł/h uważam za barbażyństwo i masochizm) i sama robocizna wyjdzie Ci lekko ~1,5k zł :D, dolicz jeszcze materiały i już masz ponad 2k :D.

A jakby uznać, że autor policzy sobie za godzine nie jak niewykwalifikowany fizol tylko artysta, to ..., ciężko przewidzieć jaka mogła by być ostateczna cena :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie licz tego w taki sposob jak ksiegowa ci wylicza pensje. Pierwsza sprawa wiadomo ze za pierwszym razem robi sie dluzej, po drugie jakby liczyl to tak jak ty to by nikt nie kupic bo cena koncowa wynosilaby okolo 1800zl, a raczej nie o to chodzi.

Cena w granicach 600-700zl gwarantowala by mu zwrot kosztow, a zarazem zarobek, zreszta watpie aby robiac takie obudowy nie mial "frajdy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...