Skocz do zawartości
lukpiasek

.:bluescreen:.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki o to problem: przy nagrywaniu plytki lub robieniu symulacji w programie nero przy ok. 10% postepu nastepuje zawieszenie kompa tzn. wyskakuje niebieski ekran na ktorym pisze cos takiego "zrzucanie pamieci na dysk" i cale stado krzaczków. Mam XP sp2 ,dwa HDD na jednym kanale i Lite-on LTR-52327s

Ciekawe jest to ze jak podpiołem jeden dysk na drugi kanał a nagrywarke na pierwszy (slave) to kopiujac cos na ten drugi dysk wystepowała ta sama zawieszka? :blink: Ostatnio przeinstalowalem xp i tez lipa !

H E L P !!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pójdę na łatwiznę

znajdz na forum użytkownika nyny (sorki że wycieram sobie Tobą gębę ;) )

ma w podpisie wielki czerwony link

kliknij go i postępuj wg instrukcji

1343654[/snapback]

ale ja to juz sprawdzalem a poza tym :

 

P.S. No i dowiedziałem sie właśnie ze narzedzie debugowania sluży tylko do rozwiązywania problemów z oprogramowanie.

Jesli debuger bedzie nam pokazywał jakieś niejasne informacje lub wskazywał na pliki systemowe typu ntoskrnl.exe to prawdopodobnie mamy problem sprzetowy.

W takim wypadku zapraszam do innych tematów w FAQ poswieconych tym zagadnieniom

jakies jeszcze cenne uwagi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies jeszcze cenne uwagi  :wink:

1343752[/snapback]

może być wszytko

u mnie w pracy było tak jak siadła jedna z kostk pamięci

ale to tez już sprawdzałeś

kur* pomysłów brak

co powiesz na serwis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debugger niestety wykrywa tylko bledy powdowane przez bledne sterowniki lub oprogramowanie. W przypadku sprzetu jest bezradny wiec trzeba sprawdzac samemu. A w tym wypadku wyglada mi to wlasnie na problem sprzetowy ew. jakies wadliwe ustawienia.

Proponuje na poczatek podlaczyc wszystko od nowa bardzo starannie. Koniecznie wyczyscic po tym bios i ustawiac wszystko od nowa. Sprzet oczywiscie jesli byl krecony to zostaw go na fabrycznych ustawieniach, obniz timingi dla pamieci...

Przydaloby sie tez sprawdzic tasmy IDE bo skoro problem wystepuje tylko jak podepnie sie urzadzenie pod drugi kanal to moze to tego wina.

 

Mozesz tez sprobowac nowe stery do plyty glownej ale watpie czy to cos pomoze.

Postaraj tez podac nam chociaz tresc komunikatu jaki pokazuje sie na niebieskim tle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...