Skocz do zawartości
Lisek

Nowa Neostrada 2 Mb/s Za 139 Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie znajomy się pochwalił, że dzwonili do niego z TPSA robili sondaż. Pytali w nim o atrakcyjność takiej oferty: Neostrada 2 Mb/s z limitem 35 GB za 139 zł.

 

Więc chyba coś się znów ruszyło w sprawie Neostrady w TPSA. Może ktoś z Was wie coś więcej o tej ofercie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś puścił plotkę o rzekomym wprowadzeniu umowy Neo na 2 lata. Przy cenie 90 pln brutto za wersję 512Mbit/s.

 

Dla taka oferta byłaby atrakcyjniejsza.

 

512 mi w zupełności wystarczy, bardziej zależy mi na cięciu kosztów, niż extra transferze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby był limit 35GB Co to za chwyt marketingowy....Chociaż.....512 ma chyba 15GB. 1024 25GB - o 10 więcej...może teraz wychodzą z podobnego założenia?? A moje zdanie, to takie że iloćś ściągniętych danych nie wzrasta prop. do przepustowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu otrzymaliśmy informacje na temat ankiet jakie przeprowadzają telemarketerzy Telekomunikacji Polskiej. Wynika z nich, że TP SA bada rynek pod kątem wprowadzenia nowej szybszej opcji neostrady.

 

Jeden z Czytelników Dziennika Internautów napisał.:

 

"Przed chwilą uczestniczylem w ankiecie z tpsa odnośnie użytkowania neostrady i jakaś miła pani (...) zapytała się w jakim stopniu byłbym zainteresowany przejściem na opcje 2Mb/s gdyby takowa istniała"

 

W ankiecie pytano również o poziom atrakcyjności ceny nowej opcji - abonament za 139 zł netto przy umowie podpisanej na 24 miesiące - oraz miesięcznego limitu transferu na poziomie 35 GB.

 

Ponadto pojawiło się pytanie, czy limit transferu na poziomie 100 GB/m-c byłby wystarczającą pokusą do zmiany obecnej opcji neostrady na nową.

 

W biurze prasowym Telekomunikacji nie chciano ujawnić nic na temat powyższych doniesień, powiedziano mi tylko, iż "TP prowadzi obecnie badania rynku związane z dostępem do Internetu".

 

Z kolei na infolinii neostrady poinformowano mnie, że nic im nie wiadomo o takiej opcji.

 

Mimo wszystko, krótka ale wiele mówiąca odpowiedź z biura prasowego daje pewne nadzieje, że w końcu TP SA dołączy z ofertą do konkurencji, która już od dawna oferuje dużo szybsze łącza szerokopasmowe niż największy polski telekom. Poza tym, sugerowana w ankiecie cena za 2 Mbps wydaje się całkiem przystępna, nawet przy limicie 35 GB.

 

źródło: http://www.di.com.pl/n/?lp=9256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lacze 2 Mbit z 256kbps uploadu to glupota. Stosunek 1:4 to jest jeszcze optymalne rozwiazanie ale 2 Mbit na 256 to moim zdaniem marnotrawstwo. Lacze tylko do sciagania a co mi ze sciagania jak mam 35Gb limitu.

Moze upload nie jest taki wazny ale prydalo by sie te 512 jednak.

Gdyby tepsa zaoferowala 2048/512 to nawet bym sie nie zastanawial oczywiscie w przystepnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym może i przeszedł z neo640 na takie 2 Mbit (35 GB limitu raczej mi by wystarczyło) ale w życiu nie podpisałbym cyrografu na 24 miesiące! :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPSA to zdziercy i tyle

Płąkac sie chce jak widac ich oferte

Łacze powinno byc przenajmniej 1mbps w obie strony

Co mi po 2mbps skoro upload tylko 256kbps???

Przecie Neo i Chello w Polsce ma bardzo wiele osób szczególnie w miastach...

To nie robota

Co mi po takim osiołku??

Chciałbym mieszkac w SWE

Tam to masz 1gbps Słownie: 1 gigabit (125mB/s)

Oczywiscie synchronicznie czyli wysłanie tez tyle...

Za smieszne pieniadze :lol: :sad: :sad:

A !@##$%& Neo ma jeszcze limity :(

Przy 2048kbps powinno byc minimum te 512

Ale chętnie teraz bym zamienił na te 2mega z 640...Bo juz sie umowa konczy

 

Ktoś kiedyś puścił plotkę o rzekomym wprowadzeniu umowy Neo na 2 lata. Przy cenie 90 pln brutto za wersję 512Mbit/s.

Za taka cene tez by mi starczyło ;)

 

Od kilku dni telemarketerzy Telekomunikacji Polskiej przeprowadzają ankiety dotyczące użytkowania neostrady. Wynika z nich, że TP SA bada rynek pod kątem wprowadzenia nowej szybszej opcji neostrady.

 

W ankiecie pytano o atrakcyjność nowej oferty: Neostrada 2 Mb/s z limitem 35 GB za 139 zł przy umowie podpisanej na 24 miesiące. Ponadto pojawiło się pytanie, czy limit transferu na poziomie 100 GB/m-c byłby wystarczającą pokusą do zmiany obecnej opcji neostrady na nową.

http://neostrada.info/

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?t=4657

Oczywiscie link do Tweaka ;)

 

And http://www.di.com.pl/n/?lp=9256

Edytowane przez zeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie zrobia uploadu 512kbps to sie nawet na to nie obejrze; jezeli zrobia, to spojrze na limit - ponizej 40GB nie biore :)

 

Swoaj droga, mogliby pomyslec nad Neo ze stalym IP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo 640 kosztuje teraz przy umowie na 12 m-cy 169,58 wliczając Vat który można odliczyć i w rezultacie wychodzi taniej o 10 zł około w porównaniu do poprzedniej sumy rocznej rachunków....i nie wiem czemu by nie podpisywać umowy na 12 miesiecy. zmiany providera są raczej rzadkie, a zmiany w prędkości można robić bez konsekwencji. Mozna anulowac umowe i zawrzeć następną a migracja wyżej oczywiście jest gratisowa.

Edytowane przez down_load:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieszkac w SWE

Tam to masz 1gbps Słownie: 1 gigabit (12,5mB/s)

Oczywiscie synchronicznie czyli wysłanie tez tyle...

Za smieszne pieniadze :lol:  :sad:  :sad: 

1335164[/snapback]

Troche powagi :mur:

 

Na moje 1gbps (gigabit na sekundę, jeśli dobrze rozumiem) to 125 MB/s.

Wątpię by to "śmieszne" pieniądze gdziekolwiek kosztowało, pomijając to, że i tak cywilny uzytkownik takiego czegoś nie wykorzysta, to oferta tak dla kilkuset osób na mój gust. Takiej prędkości to żaden pecetowy dysk nie przerobi. Prawdopodobnie chodzi o podłączenie do jakiejś wiekszej sieci 1gbps, a nie o pojedynczą ofertę.

 

A tak swoją droga nie wiem dlaczego TP nazywa neo i DSL łączem szerokopasmowym, skoro w ujeciu telekomunikacyjnym (a moze się mylę), łącza do 2Mbit/s oparte o bramke PCM są łączami wąskopasmowymi. Szerokie pasmo to zupełnie inna bajka i technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPSA to zdziercy i tyle

Płąkac sie chce jak widac ich oferte

Łacze powinno byc przenajmniej 1mbps w obie strony

Co mi po 2mbps skoro upload tylko 256kbps???

Bo kupujesz łącze domowe a nie _komercyjne_. Zawsze możesz kupić polpaka.

 

Przecie Neo i Chello w Polsce ma bardzo wiele osób szczególnie w miastach...

To nie robota

Co mi po takim osiołku??

Chciałbym mieszkac w SWE

Tam to masz 1gbps Słownie: 1 gigabit (12,5mB/s)

Oczywiscie synchronicznie czyli wysłanie tez tyle...

Za smieszne pieniadze :lol:  :sad:  :sad: 

ROTFL ;]]]]]]]]]]

Skąd ty bierzesz te dane? ;]

Najmocniejszym łączem do-domowym jakie sprzedają w tej chwili w szwecji jest usługa w technologii VDSL, czyli max ~26Mbit up i 8Mbit down. Poza tym oni przeważnie też mają limity downloadu.

 

A !@##$%& Neo ma jeszcze limity :(

Przy 2048kbps powinno byc minimum te 512

A w ten sposób provider dając 256kbit/s eliminuje część ruchu p2p, a resztę może wykorzystać na swoje usługi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie jest to dobra oferta , choć na pierwszy rzut oka taką się zdaje , Po pierwsze to ten upload , drugie umowa na 24m-c (może dużo się zmienić przez ten czas ) po trzecie Przy limicie 35 GB i takim łączu , spadnie on bardzo szybko i takim sposobem mozna być uwalonym na dwa lata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROTFL ;]]]]]]]]]]

Skąd ty bierzesz te dane? ;]

Najmocniejszym łączem do-domowym jakie sprzedają w tej chwili w szwecji jest usługa w technologii VDSL, czyli max ~26Mbit up i 8Mbit down. Poza tym oni przeważnie też mają limity downloadu.

1340227[/snapback]

nie wiem z kad ty bierzesz te swoje dane , ale najmocniejszym laczel domowym w szwecji jest fiber optic 1000 mbit od bredband 2 hxxp://www.labs2.com/pr/press2004113001.html , za okolo 90$ , tak dobrze czytasz niecale 90$ za 1 gigabitowe lacze , i 1 gbit to nie 12.5MB/s bo to jest 100 mbit tylko 125MB/s , wiele isp oferuje fiber optic 10/100 mbit do domow , wiec ja nie wiem z kad ty wytrzasneles to 26mbit , nawet adano bredband oferuje 28 mbit , lol , 10 mbit w szwecji kosztuje okolo 30$ i nie ma zadnych limitow , 100 mbit jest za okolo 70$ i nie ma limitow zdarza sie ze niektore isp daja limity po 300 gb na lacze 100 mbit a 10 mbit pozostaje nielimitowane , to samo jest w japoni 10/100/1000 tyle ze tam to jest prawie darmo

 

co do tpsy to oni sobie zarty robia z tymi limitami , najpierw chello teraz tpsa , ciekawe kiedy w polsce powstanie jakis dobry isp ktore da 10/10 bez limitow , bo ten iinternet co jest teraz to jest zart , sam mam 4096/512 z 50 gb limitu , co praktycznie bym mogl w 2 dni rozbic , nie mowiac o tym ze przeplacamy niesamowicie za to co nam oferuja , ale cuz zrobic , zostaje tylko czekac , i czekac , moze cos sie ruszy

Edytowane przez 730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...