Skocz do zawartości
Lisek

Nowa Neostrada 2 Mb/s Za 139 Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem z kad ty bierzesz te swoje dane , ale najmocniejszym laczel domowym w szwecji jest fiber optic 1000 mbit od bredband 2 hxxp://www.labs2.com/pr/press2004113001.html , za okolo 90$ , tak dobrze czytasz niecale 90$ za 1 gigabitowe lacze , i 1 gbit to nie 12.5MB/s bo to jest 100 mbit tylko 125MB/s , wiele isp oferuje fiber optic 10/100 mbit do domow , wiec ja nie wiem z kad ty wytrzasneles to 26mbit , nawet adano bredband oferuje 28 mbit , lol , 10 mbit w szwecji kosztuje okolo 30$ i nie ma zadnych limitow , 100 mbit jest za okolo 70$ i nie ma limitow zdarza sie ze  niektore isp daja limity po 300 gb na lacze 100 mbit a 10 mbit pozostaje nielimitowane , to samo jest w japoni 10/100/1000 tyle ze tam to jest prawie darmo

 

co do tpsy to oni sobie zarty robia z tymi limitami , najpierw chello teraz tpsa , ciekawe kiedy w polsce powstanie jakis dobry isp ktore da 10/10 bez limitow , bo ten iinternet co jest teraz to jest zart , sam mam 4096/512 z 50 gb limitu , co praktycznie bym mogl w 2 dni rozbic , nie mowiac o tym ze przeplacamy niesamowicie za to co nam oferuja , ale cuz zrobic , zostaje tylko czekac , i czekac , moze cos sie ruszy

1356144[/snapback]

Thx za poparcie ;)

Ja sie nie chciałem kłucić

Chciałem tylko dac ta strone ale juz polozylem na to

Moze wie lepiej...

Ale moj(jakby) kuzyn mieszka w SWE i mowie ze jest takie lacze

http://forum.osloskop.net/index.php?showto...14&hl=1+gigabit

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za poparcie ;)

Ja sie nie chciałem kłucić

Chciałem tylko dac ta strone ale juz polozylem na to

Moze wie lepiej...

Ale moj(jakby) kuzyn mieszka w SWE i mowie ze jest takie lacze

1356366[/snapback]

To ja tez cie popre.

Ostatnio ( no moze nie ostatno jakies 6miesiecy temu ) bylem na szkoleniu "sieciowym" organizowanym przez pewna znana szwecka firme ( nie podam nazwy ale zajmuje sie dostarczaniem netu do "domkow" ).

Chlopcy zza baltyku zdziwili sie gdy powiedzielismy im ( byli tez chlopcy z neti, chello, tpsy i innych ) co sie dzieje w polsce w tej dziedzinie, a nas zdziwilo ze, testuja wlasniie na wielkim szwedzkim osiedlu siec...swiatlowodowa za zadetne pieniadze........... naprawde male, nie pamietam dokladnie teraz za ile ale wychodzilo cos w granicach neo 512 czy 1024.

Lacza serokopasmowe, naprawde szerokopasmowe, sa u nich na porzadku dziennym. Nikt u nich nie sprzedaje lacza 3mbitowe z uploadem 256kb/s bo to chore, po kiego takie lacze skoro ma sie limit na download a uplod jest tak gofniany??

Ja prywatnie mam neo 640, bez tych debilnych limitow i sie ciesze.

Ktos napisal wczesniej o polpaku.. z ni tez sa akcje, szczegolnie jak masz promocje i mozesz przejsc z 512kb/s na 2mbity, to chlopcy z polpaku bronia sie rekami i nogami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale Szwecja, Ameryka, Japonia to nie jest caly swiat :mrgreen:

 

Porownajcie oferty z reszta Europy i reszta Swiata poza wymienionymi wczesniej krajami :> Dystans wowczasz dzielacy Polske od reszty nie jest taki duzy. Wedlug www.urtip.gov.pl jestesmy nawet w srodku panstw Europejskich jesli chodzi o koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale Szwecja, Ameryka, Japonia to nie jest caly swiat :mrgreen:

 

Porownajcie oferty z reszta Europy i reszta Swiata poza wymienionymi wczesniej krajami :> Dystans wowczasz dzielacy Polske od reszty nie jest taki duzy. Wedlug www.urtip.gov.pl jestesmy nawet w srodku panstw Europejskich jesli chodzi o koszta.

1356557[/snapback]

Ciekawe, nie tak dawno bylo dosc glosno o tym, ze jestesmy na drugim (jesli nie pierwszym) miejscu na swiecie pod wzgledem drozyzny Internetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo 640 kosztuje teraz przy umowie na 12 m-cy 169,58 wliczając Vat który można odliczyć i w rezultacie wychodzi taniej o 10 zł około w porównaniu do poprzedniej sumy rocznej rachunków....i nie wiem czemu by nie podpisywać umowy na 12 miesiecy. zmiany providera są raczej rzadkie, a zmiany w prędkości można robić bez konsekwencji. Mozna anulowac umowe i zawrzeć następną a migracja wyżej oczywiście jest gratisowa.

1336304[/snapback]

Mozna zakladac teraz NEO 640 bez limitow na 12mcy ? :o

Edytowane przez Biedron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z kad ty bierzesz te swoje dane , ale najmocniejszym laczel domowym w szwecji jest fiber optic 1000 mbit od bredband 2 hxxp://www.labs2.com/pr/press2004113001.html , za okolo 90$ , tak dobrze czytasz niecale 90$ za 1 gigabitowe lacze , i 1 gbit to nie 12.5MB/s bo to jest 100 mbit tylko 125MB/s , wiele isp oferuje fiber optic 10/100 mbit do domow , wiec ja nie wiem z kad ty wytrzasneles to 26mbit , nawet adano bredband oferuje 28 mbit , lol , 10 mbit w szwecji kosztuje okolo 30$ i nie ma zadnych limitow , 100 mbit jest za okolo 70$ i nie ma limitow zdarza sie ze  niektore isp daja limity po 300 gb na lacze 100 mbit a 10 mbit pozostaje nielimitowane , to samo jest w japoni 10/100/1000 tyle ze tam to jest prawie darmo

 

co do tpsy to oni sobie zarty robia z tymi limitami , najpierw chello teraz tpsa , ciekawe kiedy w polsce powstanie jakis dobry isp ktore da 10/10 bez limitow , bo ten iinternet co jest teraz to jest zart , sam mam 4096/512 z 50 gb limitu , co praktycznie bym mogl w 2 dni rozbic , nie mowiac o tym ze przeplacamy niesamowicie za to co nam oferuja , ale cuz zrobic , zostaje tylko czekac , i czekac , moze cos sie ruszy

1356144[/snapback]

Cytat z tej stronki:

Labs2 agerar primärt på den skandinaviska stadsnäts- och operatörs- marknaden med anläggningar i Stockholm, Oslo samt högkvarter i Lund.

 

Wiesz ja tam na filologia szwedzkiej nie bylem ale wnioskuje ze chodzi o 3 miasta :-)

To tak jakby mowic o tym ze mamy locze wywalone w kosmos ale tylko w Warszawie, Gdansku i Wroclawiu hmmm co daj jekis 2% powierzchni kraju.

 

Sytuacja jest podobna jak u nas z chello tez sie chwala ze maj super oferte, ale co z tego, skoro tylko w paru wiekszych miastach. (Heh i co jest jeszcze bardziej zabawne mam kumpla w ktory mieksza w Wawie okolo 500 metrow od centrali UPC na Zytniej i co... nie ma maozliwosci instalacji :-) )

 

A ludzia w takim miescie jak moje (20000 ludnosci) pozostaje i tak TP s.a. bo zanim dojdzie tu jakis inny operaor to technologia zmieni sie jeszcze z 2 razy i a redkosci wzrosna 5 krotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dostepnoscia to tylko 1000 mbit , jest nie dostepne wszedzie bo oferuje to jeden isp , 10/100 sa praktycznie wszedzie , zreszta popatrz realistycznie isp idzie tam gdzie sa ludzie jesli bedzie mial do wyboru miasteczko 20.000 a 200.000 zgadnij co wybierze

piszesz o chello ze nie jest dostepne , nie wszedzie decyduja sie na zakladanie infrastruktutry itp , w malych miastach wiecej by sie oni wykosztowali niz by mieli zysku

dlatego jest tylko w duzych miastach , w szwecji minimum to 10/10 full duplex , wiec o czym ja tu bede pisal skoro takie lacza u nas beda za kilka lat jesli wogole i to pewnie z limitami

Edytowane przez 730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepiej, bo dopiero od pół roku mozna u mnie mieć neo, a mimo, że 16 km od Ścinawy (moje miasto? [7000 mieszkańców]) jest Lubin, gdzie jest wspaniały dialog (BEZ LIMITÓW), a moja pani burmistrz nie wyraziła zgody na kopanie kabli przez dialog. Kilka razy jej przynieśli koryto (dla świń) do ratusza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM:

WASZE PRZYPUSZCZENIA I ROZTERKI BEDĄ ROZWIANE

OD JUTRA TJ 01-04-2005 r TPSA wprowadza opcję 2048 neostrady

Cena 168 zł brutto

limit 35 GB

transmisja 2048/256

:-P

osoby zainteresowane mogą zamienić bez opłat z niższych na nią ale powrót do opcji niższych jest odpłatny

migracja z 1024 na 2048 daje możliwość powrotu do 1024 bez opłat

migracja z 640 na 2048 nie daje możliwości powrotu do opcji 640 tylko do którejś z obecnych opcji i to za opłatą

PYTANIA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

migracja z 640 na 2048 nie daje możliwości powrotu do opcji 640 tylko do którejś z obecnych opcji i to za opłatą

PYTANIA?

1361159[/snapback]

Jakim trzeba byc imbecylem, zeby przejsc z 640k na 2mbit :D

Przez ten głupi limit mimo iż jest 2mbit to miesiecznie sie sciagnie 35GB.

Na 640, a w zasadzie na 768 teoretyczny limit to ok 200GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM:

WASZE PRZYPUSZCZENIA I ROZTERKI BEDĄ ROZWIANE

OD JUTRA TJ 01-04-2005 r TPSA wprowadza opcję 2048 neostrady

Cena 168 zł brutto

limit 35 GB

transmisja 2048/256

:-P

osoby zainteresowane mogą zamienić bez opłat z niższych na nią ale powrót do opcji niższych jest odpłatny

migracja z 1024 na 2048 daje możliwość powrotu do 1024 bez opłat

migracja z 640 na 2048 nie daje możliwości powrotu do opcji 640 tylko do którejś z obecnych opcji i to za opłatą

PYTANIA?

1361159[/snapback]

Bulszyt, mi fusy się inaczej ułożyły B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie ma roznicy czy 1mbit czy 2mbit skoro sa te chlerne LIMITY :/ moze byc nawet 10mbit, tylko co mi po takim laczu jak moge zassac np.30 giga danych. lol.

Gdyby tepsa oferowala 2mbit/512 z limitem (no niech im juz bedzie, ale ogolnie jestem przeciw limitom ;)) 60Gb, to jeszcze bym sie nia zainteresowal, a tak...

To co teraz oferuja i za jakie pieniadze to jest plucie ludziom w twarz ;/

 

btw. mysle ze jesli tp dalaby +20 Gb transferu do kazdego typu neostrady to na liczbie uzytkownikow by nie stracila, wrecz by skorzystala, co jest chyba najwazniejsze (wiecej uzytkownikow wiecej $).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://neostrada.pl/tpsa/run?n=h_info_tekst&p1=2194

 

Jak jutro bedzie te info jeszcze na ich stronie to pewne na bank ;)

 

 

Hm... szkoda ze nie tansze o jakies 50 zeta :D i ze upload nie jest wiekszy np: 384 kbps to wtedy bym sie przesiadl z chello do telepsa :)

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko najswietsza jest tak jak myslalem. 2Mbit i 256kilo bitów uploadu :(

Bardziej tepsa sie postarac nie mogla.

 

Jednak chyba skusze sie na 2048 bo w umowie na 24 miechy jest taniej niz 1024 :)

Mam nadzieje ze to nie pryma aprylisowy zart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja olewam... myslalem ze bedzie cos lepszego ale.. :/

35 gig na lacze 2 mega rotfl.... zeby chociaz po przekroczeni transferu spadalo do 128kbps a nie 32kbps...

fsumie to nie wiem po c wprowadzili ta opcje, zadnej rewolucji nie zrobili, co za roznica czy mi sie strona otworzy w 2 sekundy na 1mbit czy w 3 sekundy na 2mbit o_0

 

I ten upload.. haha. Jesli ktos korzysta z torrenta to do usranej smierci bedzie czekal z wyslaniem tyle, ile pobrał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby wszystko przyspieszyć 2x: download i download, a ceny takie same by pozostały, jedynie neo 128 by mogli dać do np. 320 by mieć przewagę nad konkurencją ;d ;d

 

P.S. Zapomniałem o limitach, je przynajmniej o 50% powiększyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie to pryma-aprylis. Poza tym DIALOG ma 2Mbit/512Kbit/s w cenie 249PLN netto i na dodatek bez limitow. W USA 6Mbit/768Kbit/s kosztuje 90$ na miesiac. Moje wnioski sa takie :

 

a) to chyba zart

B) 2Mbit/512 bym wzial i dokupil jeszcze z 10-20GB limitu

256Kbit/s upstreamu w chwili dzisiejszej to zaczyna byc malo.

c) Nie wykorzystuje miesiecznie wiecej niz 20GB sciagania wiec tylko tego 512 do szczescia zreszta moze za jakis czas podwyzsza tak jak to z neo 512/128 -> 640/160 zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi raczej na Prima Aprilis nie wyglada. Wydaje mi sie ze to za powazna firma zeby sobie takie jaja robiła.

Dzisiaj bylem w telepunkcie podpisacaneks do umowy z opcji 1mbit na 2 mbit i pan uraczyl mnie stwierdzeniem ze nie majae jeszcze zadnych informacji na temat szybszej opcji.

Kazal mi sie zglosic w poniedzialek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi raczej na Prima Aprilis nie wyglada. Wydaje mi sie ze to za powazna firma zeby sobie takie jaja robiła.

Dzisiaj bylem w telepunkcie podpisacaneks do umowy z opcji 1mbit na 2 mbit i pan uraczyl mnie stwierdzeniem ze nie majae jeszcze zadnych informacji na temat szybszej opcji.

Kazal mi sie zglosic w poniedzialek :lol:

1362941[/snapback]

Kurcze,jutro mialem isc do telepunktu w tej sprawie ale widze ze bedzie trzeba poczekac do poniedzialku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...