Skocz do zawartości
Lisek

Nowa Neostrada 2 Mb/s Za 139 Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

w takim razie SDI powinni juz zlikwidowac.. bo to wstyd ..

1331865[/snapback]

Nie masz racji neostrada jako usługa cyfrowa może działać tylko tam gdzie centrale są cyfrowe, natomiast SDI jako usługa analogowa może działać praktycznie wszędzie. Tyle że cena mogłaby być niższa... że o stałym IP już nie wspomnę :P Edytowane przez kadet1212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Spingujcie sobie z uruchom modemowcy ...

 

195.13.62.20

 

Jestem bardzo ciekaw waszych cudownych pingow.

1367247[/snapback]

 

Strzelilem pinga i mialem ok.30ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,tak sobie czytam o tej "neo"i coraz bardziej doceniam mojego malusiego operatora z mojej miesciny podwarszawskiej.Tutaj mogę wybrac jednego z dwuch operatorów albo 90zł za 1mbit z bonusami co miesiąc + 5-10% przepust za terminowe wpłaty itp.,albo 75zł za 1mbit ale bez bonusów.Obie firmy są tycie,prawie trzepakowe.Niepytajcie mnie zkąd oni biorą neta bo niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,tak sobie czytam o tej "neo"i coraz bardziej doceniam mojego malusiego operatora z mojej miesciny podwarszawskiej.Tutaj mogę wybrac jednego z dwuch operatorów albo 90zł za 1mbit z bonusami co miesiąc + 5-10% przepust za terminowe wpłaty itp.,albo 75zł za 1mbit ale bez bonusów.Obie firmy są tycie,prawie trzepakowe.Niepytajcie mnie zkąd oni biorą neta bo niewiem.

1367450[/snapback]

a jakiego to rodzaju bonusy mozna dostac :lol: ?? 75zl za 1mbit tez bym chcial...prawie polowa tego co ja place za neo 640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spingujcie sobie z uruchom modemowcy ...

 

195.13.62.20

 

Jestem bardzo ciekaw waszych cudownych pingow.

1367247[/snapback]

wlasnie to zrobilem... 50-60 ms na neo+ 128...

grywam w MOH:AA i na porzadnych serwach mam pingi 60-80, na slabszych 90-110...

do grania i www w zupelnosci wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spingujcie sobie z uruchom modemowcy ...

 

195.13.62.20

 

Jestem bardzo ciekaw waszych cudownych pingow.

1367247[/snapback]

Sredni ping na neo+ 46ms

Czyli niecałe 50ms do niemiec mozna full comfortowo grac. Packet Lost: 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do tych pingów to niestety mialem w zyciu jedna kablowke i juz wiem ze niegdy nie bede mial łącza kablowego lub osiedlowego.

Pingi TRAGICZNE, internet wylaczaja min 2x dziennie i wogole kaszana na maxa.

Wiem ze mialem ciach!o*** provodera ale w innych kablowkach z tego co wiem nie jest tez tak kolorowo.

Widzisz, zalezy na jaka kablowke trafisz, jaka inftastrukture maja u siebie, jakich adminow itp. U mnie pingi sa normalne, internet ostatnio rzadko kiedy pada, a jak juz pojawiaja sie problemy to najczesciej a wynikiem awarii u providerow z ktorych kablowka korzysta. Jedyne co mnie ostatnio zdenerwowalo to vat, ktory niestety wprowadzili w pelnym wymiarze 22% :(

 

--- 195.13.62.20 ping statistics ---

10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 9007ms

rtt min/avg/max/mdev = 35.578/36.946/38.583/0.868 ms

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sredni ping na neo+ 46ms

Czyli niecałe 50ms do niemiec mozna full comfortowo grac. Packet Lost: 0%

1367805[/snapback]

 

Pakiety gubi neo jak chce w zaleznosci od pogady poza Polske :wink:

 

Fajnie bo ja mam 20ms :S

 

skad masz 555ms :F

 

Mam wrazenie ze to tez od lokalizacji sporo zalezy od TPSA...

 

Wschodnia polska 40-70ms

 

BLisko granicy 30-40ms :S

 

W kazdym razie widac ze do (_)_) :7

 

Pociesz was. Do niedawna w www.pronet.lublin.pl za 56zl miech dostawalo sie lacze

(zasoby lokalne 128kb/s-10MB/s)

(poza zasoby lokalne 128kb/s-1MB/s) ale bylo tak ze jak ktos sobie ustawil lacze tcpoptimizerem to srednio potraflem wyciagac nie 3Mb/s tylko 3MB/s.

 

Ale ostatnio nalozyli limity 256/256kb/s :mur:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakiety gubi neo jak chce w zaleznosci od pogady poza Polske  :wink:

 

Fajnie bo ja mam 20ms :S

 

skad masz 555ms :F

 

Mam wrazenie ze to tez od lokalizacji sporo zalezy od TPSA...

 

Wschodnia polska 40-70ms

 

BLisko granicy 30-40ms :S

 

W kazdym razie widac ze do (_)_) :7

 

Pociesz was. Do niedawna w www.pronet.lublin.pl za 56zl miech dostawalo sie lacze

(zasoby lokalne 128kb/s-10MB/s)

(poza zasoby lokalne 128kb/s-1MB/s) ale bylo tak ze jak ktos sobie ustawil lacze tcpoptimizerem to srednio potraflem wyciagac nie 3Mb/s tylko 3MB/s.

 

Ale ostatnio nalozyli limity 256/256kb/s  :mur:

1367847[/snapback]

wiesz bardzo chetnie bym sie dogadal z jakims lubmanem albo pronetem ale nie da rady... oni inwestuja w blokach a nie domkach jednorodzinnych zwlaszcza na obrzezach wiec mialem do wyboru neo albo kiepawa radiowke z max 64kbps za ta sama cene (nawet nie ta sama bo za zalozenie anteny liczyli sobie 500 pln w ubieglym roku, jedyny plus to brak limitow) wiec z dwojga zlego co bys wybral?? raczej neo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoz ci takich glupich wiadomosci napuscil o gubieniu pakietów. Wlasnie zrobilem sobie kilkuminutowy test z pingowaniem niektorych stron m.in www.earthcam.com oraz www.yahoo.com i ani jeden pakiet nie zostal utracony.

 

Na q3 juz nie gram zawodowo wiec czasami przychodze sobie tylko na FFA i to wszystkie zagraniczne znalezione z wyszukiwarke. Zawsze gram bez lagów.

Wyjatkiem sa b. odlegle servery w USa albo kanadzi. Tam ping jest w granichach 100 i wiecej ms. Ale na szwedzkich i niemieckich serverach miodzio.

 

A co do pingu to nie sam ms sie liczy bo jest jeszcze wiele czynnikow wplywajacych na jakosc polaczenia. Pamietam na mojej kablowce tez mi pokazywalo 30ms ale co z tego jak lagometr pokazywal maxymalne zamulenie i gralo sie gorzej niz na 300 ms...

Na neo niestety tego nie ma.

Teraz gram duzo w starcrafta tam nie trzeba miec mocnego lacza zeby nie miec lagów ale jednak zdarzaja sie ludzie z mega lolem. Jak ktos ma laga to wiem ze napewno nie ja a druga sprawa to kwiestia utraty polaczenia. U innych providerów to nagimme a neo mam juz 2 lata i jeszcze nie zdarzylomi sie utracic polaczenie z serverem!!

 

Na poczatku moja kablowka tez byla wypasiona. Dopoki nie doszlo userów i wtedy juz nic sie nie dalo na niej zrobic.

Tak czy siak 90% kablowek i tak dzierzawi lacza z tepsy wiec i pingi ma duzoo gorsze bo niedosc ze leca one prze kilku providerow to jeszcze zataczaja koło wokól swiata. Taka prawda

 

Dobry provider kablowy zdarza sie zadko ale jesli juz jest to trzeba z niego korzystac bo to dlugo nie potrwa

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Ms ms nie rowne. Ale lossy sa ;/ Nie wiem od czego to zalezy...

w kazdym razie gadalem wlasnie z kumplem i mowil ze pinguje mu kolo 40ms a na serwie 70-80 ping. Lossy ma od poludnia do wieczora, w nocy nic :F

 

Ale nie kluce sie.

Neo to w miare dobry wybor ale jesli ktos gra i ma mozliosc wyboru innego operatora kablowego i sprawdzonego to omijac neo ;]

 

Pronet ostatnio sie wyczwanil.

Zalozony mialem od 2 lat na umowe bez terminowa.

Neta moglem sobie odlaczac kiedy chce i wlaczac kiedy chce. Teraz nie dosc wprowadzenia limitow 256/256kb/s to jeszcze w umowie dali mozliwosc zawiesZania lacza 1 raz na 3 miesiace przez rok !!!

 

prawdopodobnie jesli nie pojda na na stare warunki (czyli mozliwosc zawieszania i wlaczania kiedy chce i na ile ) lub nie oddadza kwoty przylaczenia czyli 400zl zaplaconych kiedys sprawa wyladuje u odpowiednich organow bo wedlug mnie przyslanie nowej umowy i nie przyjecie jej przeze mnie to zerwanie jej winy operatora. I nie obchodzi mnie ich klauzura dotyczaca braku zwrotow przylaczenia.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to was zainteresuje, a tyczy to sie nie tylko neo ale calego tp internet.

Od 3-4 tygodni w tespie robione sa pomiary, ile czasu ludzie siedza w necie, do czego uzywaja lazca ( www, p2p, ftp i inne ), ogolnie uzycia laczy internetowych dostarcanych przez tepse. Nie bylo by to nic dziwnego gyby nie..a no lwasnie to ze cos takiego na taka skale dzialo sie ostatnio jak TPsa wproadzala neo+ do oferty. Z dobrych zrodel wiem ze ma sie cos bardzo zmienic w dziedzinie dostepu do internetu przez tepse. Oczywiscie nie wiem dokladnie co :wink: bo nawet ludzie w tpinternet dokladnie nie wiedza co, ale ich zdaniem nie nalzey narazie zmieniac laczy internetowych, bo najprawdopodobnie cos sie zmienie.

 

Ofkorz nie moge powiedziec dokladnie skad to wiem :wink: ale moge zamiesic screana dzisiejszej wyborczej :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  ...bo nawet ludzie w tpinternet dokladnie nie wiedza co, ale ich zdaniem nie nalzey narazie zmieniac laczy internetowych, bo najprawdopodobnie cos sie zmienie.

a moje "zrodlo" co prawda tez nie wiedzialo co dokladnie bedzie grane, ale co do terminu sie zgadza - JEZELI "cos" sie ma ostro zmienic, to wlasnie w kwietniu...

ale glowy nie dam, - moze chodzilo mu o wprowadzenie 2Mb w neo...a moze bedzie cos innego..diabli wiedza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3-4 tygodni w tespie robione sa pomiary, ile czasu ludzie siedza w necie, do czego uzywaja lazca ( www, p2p, ftp i inne ), ogolnie uzycia laczy internetowych dostarcanych przez tepse. Nie bylo by to nic dziwnego gyby nie..a no lwasnie to ze cos takiego na taka skale dzialo sie ostatnio jak TPsa wproadzala neo+ do oferty.

1368836[/snapback]

Jesli robione sa pomiary tego co ludzie sciagaja to albo zmienia znowu limity (beda wyzsze?) albo przyblokuja p2p bo za bardzo im lacza obciaza :P Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek:

Właśnie znajomy się pochwalił, że dzwonili do niego z TPSA robili sondaż. Pytali w nim o atrakcyjność takiej oferty: Neostrada 2 Mb/s z limitem 35 GB za 139 zł.

 

Więc chyba coś się znów ruszyło w sprawie Neostrady w TPSA. Może ktoś z Was wie coś więcej o tej ofercie?

Powiem tylko LOL !!

 

Ja mam NEO+ 768kb/s i place 185zł !!

 

A druga sprawa TPSA reklamuje neo za jedyne 99zł :)

Jak wiemy to przewanie nie oplaca sie brac netu na 1 rok a na jakis tam czas nieprawdaz :)

 

Wiec taki sobie nowy zielony uzytkownik napalny na NEO za 99zł :D idzie podpisać umowę.

I co do staje ??. ano tak w rezultacie jest to 128 kb/s no niech bedzie tak se mysli przecie to za 99zł. ale i tu sie myli nasz zielony user :)

Poniewaz wczoraj wyliczalem dla kolegi ile musi kasy na wstepie przygotowac i wyszło uwaga !!! 365zł do zapłaty przy pierwszym rachunku +120zł abonament

tak tak oni nie doliczaja do tych 99zł vaty :P

 

Wiec tu moje pytanie czy nie lepiej było by dla takiego usera podpisac umowy na tyci wyszy transfer ??

 

Ja posiadam Neo+ 768kb/s (teraz jest 1MB) umowa na czas nie okreslony i place 185zł miesiecznie wiec o co tu chodzi ?? place tylko 65zł drozej a mam około 8x szybsze łącze !!! a jeszcze jak naprzyklad zwola sie 2-3 osoby to podzieleniu tego nawed podzielenie na stale transferu kazdemu z userow to i tak niedosc ze bedzie mnial szybsze łącze od tego kto kupi 128kb/s to jeszcze taniej wyjdze !! :<< dziwny to kraj :P

 

 

 

A co do waszych ms :P co tak zawzięcie dyskutujecie to jest wina po drugiej stronie :P lub po drodze kogos a nie NEO !!

 

Laczycie sie naprzyklad z Niemcami to niby jest tak

Wasz dom >>> server TPSA >>> server NRD :P >>> server Osedlowy/lub kto inny >>> wasz kumpel

 

to oczywiscie przyklad, i wiec tak wy mozecie mniec nawed i 100MB szybkosc ale co z tego jak tylko dojdziecie ta predkoscia do Servera NRD bo dalej server naprzyklad osiedlowy idzie na 1MB wiec za chiny nie wyciagniesz od takiej osoby 100MB a po drugie jezeli to jest server jakiejs gry itp.. co jest oblegane to niezapominij ze owe gardło 1MB w tamtej sieci szybko sie zapycha bo nie tylko ty tam po sieci buszujesz ale wiele wiecej userow i to nie tylko ci co chca sie polaczyc z danym serverm ale inni co chca naprzyklad sciagac filmy :D z danego osiedla itp... co w rezultacie tak zapycha tam siec ze nawed jagbys posiadal i 1TB/s to i tak bys nie wykozystał tego

drugi przyklad to to ze ty sie nie laczysz bezposrednio ze swiatem ale po przez server TPSA wiec tak jak widizmy ze usluga NEO 1MB to sie tyczy polaczenia TPSA servera z nami, ogolnie server TPSa jest polaczony ze swiatem jeszcze szybszym laczem ale co z tego jezeli za serverem jest wielki ruch i spowalnia to połączenie ! owszem TPSA wywiazuje sie ze swej umowy bo masz dalej swoje 1MB ale to sie dotyczy miedzy tylko miedyz toba a serverem.

 

Jeszcze mała zmianka :) nagle pojawiło sie 2MB ale to nie jest zadna rewelacjia caly czas tak bylo od samego poczatku tylko ze TPSa blokowalo nam szybkosci.

 

Kolega pracuje na centrali i wprowadzenie wiekszego transferu polegalo na tym tylko ze zostalo wprowadzone do kompa kilka zmian :D i jest 2MB podobna da sie i wiecej ale wowczas bedzie to troszke na innych zasadach dzialalo poniewaz nie tylko kable TPSA byly by uzywane ale prywatnych sieci komercyjnych itp..

Przykladem sa nowe uslugi dla Firm Polpaka bodajze ale za posrednictwem TPSa :)

 

hyh ale sie rozpisałem :P

 

Pozdrawiam

Remx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała zmianka :) nagle pojawiło sie 2MB ale to nie jest zadna rewelacjia caly czas tak bylo od samego poczatku tylko ze TPSa blokowalo nam szybkosci.

 

Kolega pracuje na centrali i wprowadzenie wiekszego transferu polegalo na tym tylko ze zostalo wprowadzone do kompa kilka zmian :D i jest 2MB podobna da sie i wiecej ale wowczas bedzie to troszke na innych zasadach dzialalo poniewaz nie tylko kable TPSA byly by uzywane ale prywatnych sieci komercyjnych itp..

 

1369900[/snapback]

A co Ty zes myslal, ze przy wprowadzaniu nowej szybszej opcji TPSA wymienia modemy we wszystkich centralach? :blink:

 

To chyba oczywiste, ze kupili sprzet "na wyrost" i stopniowo udostepniaja coraz wiekszy % przepustowosci, bo tak im sie oplaca. Zauwaz chocby, ze do wyzszej predkosci nie musisz zmieniac sprzetu w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek:

Powiem tylko LOL !!

 

Ja mam NEO+ 768kb/s i place 185zł !!

 

A druga sprawa TPSA reklamuje neo za jedyne 99zł :)

Jak wiemy to przewanie nie oplaca sie brac netu na 1 rok a na jakis tam czas nieprawdaz :)

 

Wiec taki sobie nowy zielony uzytkownik napalny na NEO za 99zł :D idzie podpisać umowę.

I co do staje ??. ano tak w rezultacie jest to 128 kb/s  no niech bedzie tak se mysli przecie to za 99zł. ale i tu sie myli nasz zielony user :)

Poniewaz wczoraj wyliczalem dla kolegi ile musi kasy na wstepie przygotowac i wyszło uwaga !!!  365zł do zapłaty przy pierwszym  rachunku +120zł abonament

tak tak oni nie doliczaja do tych 99zł vaty :P

 

Wiec tu moje pytanie czy nie lepiej było by dla takiego usera podpisac umowy na tyci wyszy transfer ??

 

Ja posiadam Neo+ 768kb/s (teraz jest 1MB) umowa na czas nie okreslony i place 185zł miesiecznie wiec o co tu chodzi ?? place tylko 65zł drozej a mam około 8x szybsze łącze !!! a jeszcze jak naprzyklad zwola sie 2-3 osoby to podzieleniu tego nawed podzielenie na stale transferu kazdemu z userow to i tak niedosc ze bedzie mnial szybsze łącze od tego kto kupi 128kb/s to jeszcze taniej wyjdze !! :<< dziwny to kraj :P

A co do waszych ms :P co tak zawzięcie dyskutujecie to jest wina po drugiej stronie :P lub po drodze kogos a nie NEO !!

 

Laczycie sie naprzyklad z Niemcami  to niby jest tak

Wasz dom >>> server TPSA >>> server NRD :P >>> server Osedlowy/lub kto inny >>> wasz kumpel

 

to oczywiscie przyklad, i wiec tak wy mozecie mniec nawed i 100MB szybkosc  ale co z tego jak tylko dojdziecie  ta predkoscia do Servera NRD  bo dalej server naprzyklad osiedlowy idzie na 1MB wiec za chiny nie wyciagniesz od takiej osoby 100MB a po drugie jezeli to jest server jakiejs gry itp.. co jest oblegane to niezapominij ze owe gardło 1MB w tamtej sieci szybko sie zapycha bo nie tylko ty tam po sieci buszujesz ale wiele wiecej userow i to nie tylko ci co chca sie polaczyc z danym serverm ale inni co chca naprzyklad sciagac filmy :D z danego osiedla itp... co w rezultacie tak zapycha tam siec ze nawed jagbys posiadal i 1TB/s to i tak bys nie wykozystał tego

drugi przyklad to to ze ty sie nie laczysz bezposrednio ze swiatem ale po przez server TPSA wiec tak jak widizmy ze usluga NEO 1MB to sie tyczy polaczenia TPSA servera z nami,  ogolnie server TPSa jest polaczony ze swiatem jeszcze szybszym laczem ale co z tego jezeli za serverem jest wielki ruch i spowalnia to połączenie ! owszem TPSA wywiazuje sie ze swej umowy bo masz dalej swoje 1MB ale to sie dotyczy miedzy  tylko miedyz toba a serverem.

 

Jeszcze mała zmianka :) nagle pojawiło sie 2MB ale to nie jest zadna rewelacjia caly czas tak bylo od samego poczatku tylko ze TPSa blokowalo nam szybkosci.

 

Kolega pracuje na centrali i wprowadzenie wiekszego transferu polegalo na tym tylko ze zostalo wprowadzone do kompa kilka zmian :D i jest 2MB podobna da sie i wiecej ale wowczas bedzie to troszke na innych zasadach dzialalo poniewaz nie tylko kable TPSA byly by uzywane ale prywatnych sieci komercyjnych itp..

Przykladem sa nowe uslugi dla Firm Polpaka bodajze ale za posrednictwem TPSa :)

 

hyh ale sie rozpisałem :P

 

Pozdrawiam

Remx

1369900[/snapback]

Pisałbys chciaz dobre jednostki

To nie jest MB(megabajt) to jest Mb(megabit)

A to to chyba kazdy wie ale ma sie sposoby to sie nic nie traci

 

@Aurora00

Jednostki...

Trzeba sie poduczyc ;)

 

Ja nie biore

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałbys chciaz dobre jednostki

To nie jest MB(megabajt) to jest Mb(megabit)

A to to chyba kazdy wie ale ma sie sposoby to sie nic nie traci

 

@Aurora00

Jednostki...

Trzeba sie poduczyc ;)

 

Ja nie biore

:lol:

1370513[/snapback]

hehehe zupelnie jakbym slyszal mojego wykladowce na uczelni :D zdazylo sie paru delikwentow, ktorzy na drugim roku studiow nie odrozniaja od siebie jednostek i ich zapisu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz wczoraj wyliczalem dla kolegi ile musi kasy na wstepie przygotowac i wyszło uwaga !!!  365zł do zapłaty przy pierwszym  rachunku +120zł abonament

tak tak oni nie doliczaja do tych 99zł vaty :P

 

Pozdrawiam

Remx

1369900[/snapback]

Nie wiem jak to liczyles ale chyba z matmy dobry nie byles.

 

Bo ja dla opcji 128kbit wyliczylem:

 

AKTYWACJA 1.22zl

PIERWSZY MIESIAC 1.22zl

ZESTAW STARTOWY 109.99zl (Allegro - 25-40zl)

 

Wiec mi wyszlo: 112.43zl a tobie wyszlo 485zl skad? z powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...