Skocz do zawartości
dayus

Przymulenia Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem nowego WINXP+SP2, do tego wsyztskei stery. (partycja NTFS)

Dysk 80GB, SATA, 8MB, MAxtor.

Skrobie po dysku jak po!@#$bany!!

Przymula kompa jak np. klikne w Mozille, to uruchamai sie kilka-kilkanascie sekund, dlaczego? i tak z kazdym innym progiem, ciagle skrobie po dysku, czy to wina NTFS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie - podpis juz nieaktualny.... musze zmienic,ale sie nie chce.

 

A komp to:

EPOX 8RDA3+

BARTON 2500+ notMobile

ONLY 256MB RAM (zawsze starczalo)

80GB, SATA, MAXTOR, 8MB

 

to chyba starczy, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie - podpis juz nieaktualny.... musze zmienic,ale sie nie chce.

 

A komp to:

EPOX 8RDA3+

BARTON 2500+ notMobile

ONLY 256MB RAM (zawsze starczalo)

80GB, SATA, MAXTOR, 8MB

 

to chyba starczy, co nie?

1332420[/snapback]

256mb ram to dla WinXP maleńko czasami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zawsze bylo odbrze, a teraz jak klikne na mozille to czekam kilkanascie sek. zanim sie uruchomi i mocno dysk drapie, czy to jego koniec?

1332529[/snapback]

A zainstalu Netscape 7.0 i zobacz czy też będzie muliło.

Ramu mało.

Zainstaluj winxp SP1 i po bólu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie wina SP2, poniewaz predzje mialem Sp2 i bylo w maire OK.

ZMienilem system na NTFS,ale czy to az tak by zwolnilo kompa.

mzoe format nie sluzy mojemu twardemu,a do tego robilem szybki format (/q)

A z mozilla dalem przyklad, bo to sie odnosi kazdego programu ,te czekanie na uruchomienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponawiam pytanie poprzednika czy masz Nortona zainstalowanego???? Jeśli nie to:

1.Rozbierz kompiuterek i posprawdzaj okablowanie (jeszcze raz wyjmij&włóż), najlepiej złóż go jescze raz (jeśli nie potrafisz poproś znajomego, aby pomógł)

2.Jeśli nic nie da spróbuj formata, następnie przejdź cały dysk norton disc doctor for DOS i zainstaluj XP (szybki format nie ma znaczenia)

3. Jeśli nie pomoże zapożycz jakikolwiek HDD od kumpla zainstaluj XP i zobacz jak chodzi z innym dyskiem

Przy takiej konfiguracji sprzętowej XP powinień śmigać jak należy, osobiście przed zmianą kompa XP chodził na K-6 500mhz; 192Mb; Riva TNT 32Mb, internet i śmigał dobrze.

Jeśli nie pomogą te rady, to mam jeszcze jedną podczas pracy kompa, otwórz skrzynke i zalej wodą na pewno pomoże B) i dysk nie będzie już mulił :rolleyes:

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norton bardzo zamula kompa > masz go zainstalowanego ?

1332593[/snapback]

nie mam

Witam

Ponawiam pytanie poprzednika czy masz Nortona zainstalowanego???? Jeśli nie to:

1.Rozbierz kompiuterek i posprawdzaj okablowanie (jeszcze raz wyjmij&włóż),  najlepiej złóż go jescze raz (jeśli nie potrafisz poproś znajomego, aby pomógł)

2.Jeśli nic nie da spróbuj formata, następnie przejdź cały dysk norton disc doctor for DOS i zainstaluj XP (szybki format nie ma znaczenia)

3. Jeśli nie pomoże zapożycz jakikolwiek HDD od kumpla zainstaluj XP i zobacz jak chodzi z innym dyskiem

Przy takiej konfiguracji sprzętowej XP powinień śmigać jak należy, osobiście przed zmianą kompa XP chodził na K-6 500mhz; 192Mb; Riva TNT 32Mb, internet i śmigał dobrze.

Jeśli nie pomogą te rady, to mam jeszcze jedną podczas pracy kompa, otwórz skrzynke i zalej wodą na pewno pomoże B) i dysk nie będzie już mulił :rolleyes:

Pozdrawiam :)

1332699[/snapback]

format byl 4 dni temu i od poczatku kompa tak mulilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem wirka :( Win32:Jeefo - masakra, pozarazal kilkaset plikow na kompie a antyvir jesy niestety usunal.

 

Po tej walce cche jakeigos antyvira ze skanerem w tle, skaner do poczty (The Bat!) oraz cos na P2P. Najlepiej freeware, co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NORTON to siano !! Nie wyłapuje wirków jak trzeba :) Polecam KASPERSKY PERSONAL 2005 :) Jest lux :) i do tego zainstaluj ANTI HACKER KASPERSKIEGO i w opcjach powylaczaj te rzeczy ktore zamulaja (bedziesz wiedzial o co chodzi jak zainstalujesz te progsy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NORTON to siano !! Nie wyłapuje wirków jak trzeba :) Polecam KASPERSKY PERSONAL 2005 :) Jest lux :) i do tego zainstaluj ANTI HACKER KASPERSKIEGO i w opcjach powylaczaj te rzeczy ktore zamulaja (bedziesz wiedzial o co chodzi jak zainstalujesz te progsy)

1333613[/snapback]

Czlowieku, dobrze skonfigurowany zestaw Windows XP SP2 + Antywirus + Firewall praktycznie nie przepuszcza wirusów. Jade tak od jakiegos roku, moze nawet dluzej. Nie narzekam, naprawde jest OK (WinXP SP2, NIS 2005). Zdziwicie się, ze nie mam problemow z wirusami mimo korzystania z IE (z nakładką Maxthon), p2p itd.

 

Nie pisz, ze norton to siano. Ta wypowiedz nic nie wnosi. Moze poprostu powiedz co konkretnie Ci sie nie podoba, a nie pisz takich opinii. To wyboltowane zdanie w pelni obrazuje Twoje zawansowanie i poziom wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

w moim przypadku norton to byla tragedia ale nie mulil pc :P

nie lapal wszystkiego i przy sciaganiu p2p twierdzil ze sie sam hackuje lol , czesto ktos mi sie wbijal z exploitem na blokowanie ustawien firewalla i sys od nowa trzeba bylo nagrywac ... ale wbudowana zapora w sp2 i zero problemow i stresow tylko w earth 2150 po sieci posmigac nie moge bo blokuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norton to WIELKA lipa! Jest zawodny! Zainstaluj sobie NOD32 - używam go od dawna i nigdy mnie nie zawiódł. Do tego możesz dorzucić firewalla np Kerio. Używam jeszcze Ad-Aware SE. [ NOD32 - THE BEST! ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do NOD32 to nie moge tego pwiedziec, bo byl troche malo czytelny jak dla mnie, lubie przejrzyste programy, a ze skorek korzystam tylko w Winampie(keidys korzystalem, teraz mi sie nie chce.)

 

A co myslicie o przesiadce na WIN2K+SP4?? W czym jest gorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norton to WIELKA lipa! Jest zawodny! Zainstaluj sobie NOD32 - używam go od dawna i nigdy mnie nie zawiódł. Do tego możesz dorzucić firewalla np Kerio. Używam jeszcze Ad-Aware SE. [ NOD32 - THE BEST! ]

1334162[/snapback]

Wez to troche uzasadnij, co masz dokladnie na mysli, w czym Cie tak zawodzil? :mur: Ad-Aware SE jest niekonieczny jesli nie wchodzi sie na XXX. :wink:

 

Napiepszacie na tego nortona, a jeszcze zaden z Was nie zarzucil mu konkretnych wad. Jak nie umiecie nic madrego powiedziec, to nic nie mowcie. Wasze rady nie są zbyt pomocne dla laików. Zreszta dla nikogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys nortona utilities to byla chyba v3. Na tamte czasy duzo zajmowal, mial duzo iepotrzebnych rzeczy i duzo pamieci zajmowal, wiec od tamtego czasu se go odpuscilem, pozniej jeszcze za jakis czas zainstalowalem NAV2k3 i tez duzo RAM'u zajmowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, Ty podales argument

- nie nadaje sie w kompach z mala iloscia pamieci

Ale niektorzy (sporo osob) ma 512 a nawet juz 1gb powoli staje sie popularny, wiec to ze cos zajmuje 50mb (u mnie tyle), nie jest tak istotne.

 

PUNISHER i KUBA TM nie odzywacie sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NORTON to siano !! Nie wyłapuje wirków jak trzeba :) Polecam KASPERSKY PERSONAL 2005 :) Jest lux :) i do tego zainstaluj ANTI HACKER KASPERSKIEGO i w opcjach powylaczaj te rzeczy ktore zamulaja (bedziesz wiedzial o co chodzi jak zainstalujesz te progsy)

1333613[/snapback]

2 lata uzytkuje nortona i jeszcze mnie nigdy nie zawiodl... Komp smiga 24h/dobe, 7dni/tydzien <- p2p. Do tego przegladanie www, poczta... Wszystkie wiry jakie chcialy sie wbic zostaly zduszone w zarodku... Wystarczy trzymac sie kilku zasad, format offline, pierwsza rzecz po wrzuceniu OS to instalacja nortona+update, zamiast ie stosowac opere lub firefoxa... no i najwazniejsze... unikac stron z `paniami` :lol: ... chyba ze sie zgubilo certyfikat jakiegos programu :) .

Co do tematu, moze sie kontroler na plycie sypie...

Bo skoro format nie pomogl... albo sprobuj inne sterowniki do mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata uzytkuje nortona i jeszcze mnie nigdy nie zawiodl... Komp smiga 24h/dobe, 7dni/tydzien <- p2p. Do tego przegladanie www, poczta... Wszystkie wiry jakie chcialy sie wbic zostaly zduszone w zarodku... Wystarczy trzymac sie kilku zasad, format offline, pierwsza rzecz po wrzuceniu OS to instalacja nortona+update, zamiast ie stosowac opere lub firefoxa... no i najwazniejsze... unikac stron z `paniami`  ... chyba ze sie zgubilo certyfikat jakiegos programu  .

Oczywiscie popieram.

Co do tematu, moze sie kontroler na plycie sypie...

Bo skoro format nie pomogl... albo sprobuj inne sterowniki do mobo...

Problem juz rozwiazany, chyba nie czytales dokladnie wszystkich wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie do konca rozwiazny, bo dysk drpaie,ale to juz jego koniec.

Za niedlugo pojdzie na serwis, musze tylko GHOST'a uzyc i przeniesc partycje na starego 40GB

 

kiedys jak kumplowi przenosilem partycje systemowa GHOST, to po przeniesieniu nie dalo sie uruchomic windy, dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Nie rozpisujmy się o anty-wirach bo każdy ma swoje wady i zalety (i każdy będzie bronił swojego co używa:P) więc nie pisze jakiego mam.

DAYUS jeśli chcesz darmowego antywira to polecam AVASTA jest dobry i za to darmowy, jeszcze jest AntiVir Personal Edition także darmowy i zajumje mało pamięci.

Po reinstalce na początek zainstaluj antywira i od razu ściągnij z mircosfta update i załataj Winde (najlepiej zrobi to za Ciebie Windows Update)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś nie kumam... Defragmentacje dysku systemowego robiłeś? Czy skandiska robiłeś? Czy masz odpowiednio ustawiony plik wymiany (pamięć wirtualna)? Co? Weź pokombinuj z tymi rzeczami a potem powiedz czy zadziałało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...