Skocz do zawartości
dzuby

Blok wodny na CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zabieram sie za wykonanie swojego pierwszego bluky wodnego. Bedzie to standartowy blok wiercony o wielkosci 60x60x23 dwa kanaly glowne o srednicy 15 mm i 10 malych 6 mm. I tu powstaje pytanie jak zatkac z jednej strony te otwory? Myslalem zeby je zalutowac ale czy wtedy cyna nie pozatyka mi ich od srodka? jezeli macie jakies pomysly(najlepiej sprwdzone :) to walcie smialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zielonego pojęcia o robieniu bloków to nie bierz się za to lepiej kup blok by Mate http://www.siliconvalley.pl/ albo jak już bardzo chcesz zrobić sobie sam blok to rób blok otwarty z pinami i przykryty plexi są bardzo wydajne i ciekawe w konstrukcji :), ale radzę ci kupić bo raczej nie chcesz mieć wycieku wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie otwory Ty chcesz zatykac? Rzuc jakis projekt i pokaz o co Ci chodzi.. U wylotow montujesz koncowki jakies od CO naprzyklad,ale nie wiem co ma zatykac te male.. Wyjasnij o co chodzi dokladniej. Ja tez jestem slaby w blokach wodnych,ale juz duzo sie tu nauczylem i mam nadzieje,ze mi wyjdzie ok. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to proste dosc

trzeba nagwintowac te poprzeczne otworki

wziac srube owinac czym zasilokonowac wkrecic tyle ile potrzeba i obciac trzyma dobrze ewentualnie przygotowac blache o wymiarach odpowiadajacych boku bloku i ja przylootowac tak aby zakryla te wyloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grzybu walsnie o to mi chodzilo.

Mozesz tez jak Mate, zakleic otworki klejem LOCTITE (chyba dobrze pisze)

Reed czy ten klej wyglada jak taki ciemny beton czy gips?

Dokladnie tak, jest szary i przypomina cement, ale jest zajebiscie wytrzymaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grzybu walsnie o to mi chodzilo.

Mozesz tez jak Mate, zakleic otworki klejem LOCTITE (chyba dobrze pisze)

Reed czy ten klej wyglada jak taki ciemny beton czy gips?

Dokladnie tak, jest szary i przypomina cement, ale jest zajebiscie wytrzymaly.

No właśnie bo sam mam bloczek od Mejta i jest tak zaklejony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zielonego pojęcia o robieniu bloków to nie bierz się za to lepiej kup blok by Mate http://www.siliconvalley.pl/ albo jak już bardzo chcesz zrobić sobie sam blok to rób blok otwarty z pinami i przykryty plexi są bardzo wydajne i ciekawe w konstrukcji :), ale radzę ci kupić bo raczej nie chcesz mieć wycieku wody :)

no jak ja sie zabralem za blok majac jakies marne pojecie o tym - zrobilem otwarty - ale nakryty miedziana plytka - wszystko zespawane i zero wyciekow - nie kupuj bloku (za drogo) a sam mozesz sobie experymentowac :wink: a pozatym najpierw sie testuje szczelnosc w extremalnych warunkach a pozniej na proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poxilina chyba nie bedzie trzymac na styk

po wyschnieciu jest twarda i nie rozciagliwa

ale z koleji po obklejeniu czegos trzyma spoko mialem dziury w pompce bo sie troche z niej wylamalo i poxilina srubokret roorka i spox trzyma jak skala i nie cieknie a pompka zatapialna jest teraz niezatapialna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, znajomy ma zaklejony grzejnik centralnego ogrzewania poxipolem, bo mu dziury wypadly od rdzy, i nic sie z tym nie dzieje od 2 lat. to chyba dowodzi przydatnosci tego kleju, bo skoki temperatur są tam raczej większe niz w bloku wodnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przymocowac Plexy do miedzi oprocz srub. Znaczy sie sruby beda,ale jakos trzebaby bylo to uszczelnic.. Thorn pisal,ze walnal poxipol ten bialy,ale slyszalem,ze on sie slabo tryma gladkich powierzchni. Ten klej co proponowales Reed nadalby sie czy cos innego? Planuje jakas uszczelke,ale gdyby nie to proszke o propozycje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos mi wyjasnie jak wyglada sprawa skraplanie sie wody i izolacji takiego bloku ?

Jezeli nie bedziesz schladzal wody do niskich temperatur (naprzyklad w zimie wywalajac chlodnice za okno) to nie bedziesz miec zadnego skraplania.

Ja u siebie planuje zalutowac otwory po wierceniu a zeby mi sie cyna do srodka nie wlala to wlozoe w kanal dolotowy aluminiowy pret (cyna sie nie trzyma aluminium). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos mi wyjasnie jak wyglada sprawa skraplanie sie wody i izolacji takiego bloku ?

Jezeli nie bedziesz schladzal wody do niskich temperatur (naprzyklad w zimie wywalajac chlodnice za okno) to nie bedziesz miec zadnego skraplania.

Ja u siebie planuje zalutowac otwory po wierceniu a zeby mi sie cyna do srodka nie wlala to wlozoe w kanal dolotowy aluminiowy pret (cyna sie nie trzyma aluminium). :)

Re!

juz z nowym kontem ;)

 

mi chodzi o izolacje pomiedzy blokiem wodnym a procesorem... planuje uzyc zbiornika wody ~10l chlodzonego dodatkowo peltierem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przymocowac Plexy do miedzi oprocz srub. Znaczy sie sruby beda,ale jakos trzebaby bylo to uszczelnic.. Thorn pisal,ze walnal poxipol ten bialy,ale slyszalem,ze on sie slabo tryma gladkich powierzchni. Ten klej co proponowales Reed nadalby sie czy cos innego? Planuje jakas uszczelke,ale gdyby nie to proszke o propozycje. Pozdrawiam

Lookaj Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobil podlaczenie do bloku z rurek miedzianych o srednicy zewnetrznej 12mm (takie do armatury wodnej). dwa "kolektory" w bloku wierconym bede mial o srednicy 10mm, wiec bede je musial do tych 12mm rozwiercic. nastepnie zamocuje je tam na kleju dwuskladnikowym. bedzie to raczej poxipol bo ten klej loctite jest dla mnie "chwilowo" niedostepny :)

 

ps. jak ktos wie gdzie mozna zdobyc wysylkowo ten klej loctite niech da nac. pliz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...