Skocz do zawartości
lukas-comp

Abit Is7 Vs Ai7

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem plyty do drugiego komputera.

Ktory model polecilibyscie?

U siebie na AI7 mialem problem z zamontowaniem procesora (chyba wadliwy socket :mur: ), ktory troszke wystawal przy tyle socketa (ok.1mm) jakby socket byl za krotki :mur:

Czy inni uzytkownicy mieli taki sam problem z AI7 ?

W zasadzie z AI7 podoba mi sie tylko POST, porownujac do IS7 to prawie to samo.

Ktora plyta lepiej sie nadaje do O/C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym IS-a.. Ai7 różni się tylko tym (o ile sie nie myle) że ma uGuru. Ja jestem tradycjonalistą żadne autopodkręcacze mnie nie bawią wole wszystko sam poustawiać. Wybór należy do ciebie - Pozdro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie procesora odbylo sie bezproblemowo .... odchylasz dzwigienke umieszczasz procka .. ponownie pochylasz dzwigienke na to montujesz radiator .. i tyle zadna filozofia .. B)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wiem jak sie montuje procesor na s478 :>

Chodzi o to, ze procesor troszke wystawal poza socket i u tylku socketu sie kiwal jakby socket byl zwichrowany! :|

Pierwszy raz spotkalem sie z takim gniazdem, chyba to byla wadliwa plyta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to zrobilem ;)

Hmmm teraz tylko zastanawiam sie czy tak bardzo potrzebny mi "POST CODE" czy jednak olac i brac IS7 :)

AI7 moge miec w tej samej cenie co IS7, moze +10zl doplaty.

Jesli chodzi o ustawienia to w BIOS-ie umiem grzebac, wiec wygoda spod windy w AI7 nie gra roli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w zupełności wytarcza IS7 ... jestem 100 % zadowolony ... nalezy pamiętać żeby po zakupie aktualizować bios i tyle ..

Abit IS7 to dobry wybór pod socket 478 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ai7 i narazie zadnych problemow poza tym ze wylaczylem ta wichure na NB mimo ze ma to te uguru wszystko podkrecam z biosu a tego programu ocguru wogle nie kojarze moim zdaniem jak mozesz kupic ai7 w tej samej cenie to kup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tez posiadam AI-7 i żadnych problemo nie stwierdzam, za to jeden duzy minau za sposób umieszczenia gniazda pod procek( jak wiadomo nie jes ono równoległe do kosza mocujacego radiator tylkok kopniete o 45 stopni), wszystko gra jak stosujesz radiatory o prostokątnej podstawie podobne do boxowych intela, ale jak juz zamierzasz załozyc zalmana to pojawia sie problem radiator nie przykrywa rogów procka które wystaja około 1,5mm poz radiator. Co nie zmienia ze ja mam zelmana i temp w idel to okolo 36 stopni w 100% stresie 47 przy zegarach 3400mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tez posiadam AI-7 i żadnych problemo nie stwierdzam, za to jeden duzy minau za sposób umieszczenia gniazda pod procek( jak wiadomo nie jes ono równoległe do kosza mocujacego radiator tylkok kopniete o 45 stopni), wszystko gra jak stosujesz radiatory o prostokątnej podstawie podobne do boxowych intela, ale jak juz zamierzasz załozyc zalmana to pojawia sie problem radiator nie przykrywa rogów procka które wystaja około 1,5mm poz radiator. Co nie zmienia ze ja mam zelmana i temp  w idel to okolo 36 stopni w 100% stresie 47 przy zegarach 3400mhz ;)

1333396[/snapback]

przewaznie jechalem na boxie, ale to daje troszke do myslenia co napisales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...