Skocz do zawartości
Carlos

2 Domki, 60m, Jakie Anteny? Szybka Pomoc Please

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

sąsiad mieszkajacy 2 domy obok mnie po tej samej stronie ulicy ma Neo+, zgodził się podzielić łączem, mam tylko problem z połączeniem na WI-Fi, on nie godzi się na żadne anteny (nie chce nic zmieniać w swoim nowym domu). Odległość to około 65m, między nami stoi jeden domek który zasłania sygnał. Kupiłem jemu D-Linka który obsługuje Neo+, jest switchem i routerem (Wi-Fi), niestety sygnału w domu nie łapię na zwykłej karcie wifi co raczej było do przewidzenia. U siebie jednak mogę zamontować antenę jaką tylko mi sie podoba... ale JAKĄ ????

 

Jaką antenę zamontować abym miał połączenie z tym "paskudnym leszczem" :-) ?

 

proszę o szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho.. zależy jaki domek stoi między wami.. Jak by się dało, to najlepiej jakiegoś helicala jak najwyżej, żeby przeskoczyć przez dom śasiada między wami...

Ale szczerze: wątpię w powodzenie takiego przedsięwzięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pożycz jakiś zestaw antena+karta i zobacz jak bedzie z sygnałem... szanse powodzenia bedą w zasadzie tylko wtedy gdy bedzisz anteną chociaż widział dom tego leszcza... bo jesli nie to daj sobie spokój... no i u niego daj tego dlinka jaknajbliżej cibie, tzn przy oknie lub jakiejś cienkiej scianie zewnętrznej... bo sama szyba może nieźle stłumić sygnał... znam z autopsji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnal przez dom nie przejdzie, nie ma szans. Chyba ze puscisz antene kominem, ale to i sasiad musialby puscic antene kominem a to sie = modyfikacje w domu, czyli odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...