Skocz do zawartości
SILENT...

Big Wentyl

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zamontować z boku obudowy potężny wiatrak lub ściślej mówiąc wiatrak przemysłowy. Wygląda nieco jak turbina (z zewnątrz ), średnica ok. 40cm

obroty maks. 2800/min nie wiem ile rusza powietrza ale dmucha nieżle jedyny minus to głośność i pobór prądu ponad 100watt wygłąda oszałamiająco tylko czy opłaca się go montować by mieć lepsze chłodzenie narazie nie mogę wkleić zdjęcia. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

nie opyla ci sie, mozesz takie cos dac jesli bys chcial zrobic jakis rekord w oc na powietrzu ale do codziennej pracy to IMO zbedny wytwarzacz hałasu. Juz lepiej by bylo dac 4 x 12cm wentyle i je na 7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ć go tylko ( jeśli go zamontuję) po jakiejś sesji owerclockerskiej co do szpecenia obudowy uważam że pasowałby idealnie to nie jest zwykły wentylator w big rozmiarze jest w metalowej obudowie, zasysacz powietrzajest wybrzuszony i zwężony o połowę w stosunku do wentyla wiem że mówię nie jaśnie bo jego konstrukcję trudno opisać ale dzięki niemu komp zyskuje niesamowity rasowy wygląd coś jak komp z turbo. Szkoda że nie mogę przesłać zdjątka. Ale jest dodatkowy problem wiatrak ów jest ciężki i boję się czy obudowa wytrzyma jego ciężar ok5kg B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób z niego poduszkowiec, będziesz miał jedynego kompa unoszącego się w powietrzu. Kumpel ma taki od chłodnicy od Nissana tylko tamten ma 350mm średnicy no i jest pod 12V i nie wie co ma z nim zrobić.

Edytowane przez M@r3C3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wentyl byłby super gdyby nie fakt efektu "termosa". :-P

Oznacza to iż taki wentyl po dłuższym czasie pracy może powodować podrzewania się powietrza w budzię :-P

 

Dla tych z kiepską oceną z fizy B) postaram się to wyjaśnić na "chłopski rozum".

 

Kiedy włączysz takiego potworka to do obudowy dociera początkowo przyjemna fala zimnego powietrza, jednak jeśli te zużyte zimne powietrze (ogrzane) nie ma gdzie uciec to jego część zostaje w budzie i działa jak termos. Trzyma ciepło i nici z chłodzenia nawet z went który ma 70cm.

Jeśli nie masz bocznych paneli a buda stoi poza biurkiem to GOOD,

jeśli nie to kup parę went (czyt. wiele) odprowadzających powietrze z budy bo same dziury w panelach nic Ci nie dadzą :wink: albo daj tego potwora na niskie obroty :sad:

 

 

Sam tak mniałem i się zastanawiałem dlaczego temp spadła tylko o 2C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnią Temperature procka miałem 48-50C, stwierdziłem że jest troche za wysoka.

Kupiłem zwykły wicher 80x80 za 15 zł i przymocowałem go z tyłu budy i mam teraz 40C

http://img186.exs.cx/img186/4191/nowy28og.jpg

więc nie ma sensu pchać się w jakieś śmigła :D :D :D :D

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wiatraczek ma całkiem inną konstrukcję niz na zdjęciu. Zastanawiam się tylko czy wmontować go w wywierconą dziurę w ściance bocznej czy pobawic się z pleksji nigdy w czymś takim nie grzebałem. Chciałbym siędowiedzieć ile takie coś kosztuje i czy do obróbki pleksji trzeba jakichś specjalistycznych narzędzi.

 

Dzięki za pomoc!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka turbina to moznaby pelta 227 schlodzic ; o

 

Jeszcze lepiej zeby cos takiego zwezyc przy wylocie i cala sile skierowac na cos ala SP-97 + pelt 227 :blink: Jestem ciekaw tempki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...