Skocz do zawartości
Dziuby

Chrom Czym Malować Obudowe

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiles :)

Chociaz po tym co ostatnio wnosze do mieszkania moge dlugo tu nie pomieszkac bo sie sasiedzi juz dziwnie patrza :)

Dzis sasiadka nie wytrzymala jak wchodzilem z zakupionymi rurami z plexy (na rezy) z jednym kawalkiem o dlugosci 80cm i zapytala czy ja sie przypadkiem nie bawie w robienie fajerwerkow "bo to jest niebezpieczne i zabronione!!" :D

 

No w sumie odkad jest siekierkowski to nie jest tak zle (chyba ze w godzinach szczytu).

 

Update

 

Sukces :D

Nie jesto Eurocolor, ale w praktikerze stoi caly regal z emaliami Faust w cenie 9,99 za puszke.

Jest mnostwo kolorow (ze 3 razy wiecej niz innych producentow).Sa w wersjach mat,polmat,polysk, wysoki polysk,metalic i jeszcze pare innych.

Wybralem sliczny niebiesko-szafirowy wysoki polysk (szalalem po tym regale jak chlopiec w sklepie z klockami lego :D ), koles z obslugi przyniosl mi nawet kawalek jakiejs blachy zebym sobie mogl popatrzec jak kolory wygladaja.

Wzialem tez podklad do tworzyw sztucznych,ale jak sie okazalo po powrocie do domu niepotrzebnie (proba na zbednej zaslepce od budy) i podklad do metalu.

I teraz najlepsze dostalem na wszystko rabat 20% !! :D :D :D

Teraz sie troche zastanawiam stosowac te podklady czy nie? (czy wedlug zasady zaszkodzic nie zaszkodzi a pomoc moze?).

 

Pozdrawia Wielce Uradowany

TiLt

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dementuje poprzednia radosc...

Wszystko sie zgadza, jest jedno male ale...

Jest niemozliwoscia uzyskac jednolita barwe na powierzchni wiekszej niz zaslepka do obudowy.

5 cieniutkich warstw (zero zaciekow, krawedzie ostre), polozonych na na podklad do plastiku.Podklad umyty z pylu, czysciutki.Kolejne warstwy kladzione w 15 minutowych odstepach.

Zaslepki sa ok, jednolita ladna warstwa.Natomiast na drzwiczkach od budy (wiekszy plaski element), widac w swietle ze kolor jest nierowny (ciemniejsze i jasniesze obszary).Malowalem zgodnie z technikami wyczytanymi na roznych forach (na krzyz, od gory do dolu i od boku do boku).

 

Lekka zalamka mnie dopadla.Czekam do jutra az porzadnie wyschnie i pewnie bede scieral wszystko.

I w koncu jednak bede musial sie przejechac do sklepu poleconego przez Dziubego po te ftalowki.

Jest jeszcze jedna opcja, ale nie wiem czy wykonalna.Musze sie popytac czy jest podklad pozwalajacy malowac hameritem po plastiku.

Bo wnetrze budy pomalowane zlotym hameritem wyglada swietnie.

Tak wiec odradzam farby FAUST.Zdecydowanie.

 

P.S.do tego przy malowaniu powstaje taka lekka chmura, ktora wszedzie osiada i wszystko w promieniu 1,5 metra jest lekko niebieskawe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety po mojej walce z pomalowaniem shrouda stwierdzam ze tylko i wylacznie prawdziwy airgun + sprężara moze dać efekt taki jak należy... spraye są dla amatorów... szkoda - na modelarnię nie chodzę juz od 20 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stwierdzam ze tylko i wylacznie prawdziwy airgun + sprężara moze dać efekt taki jak należy...

tez nad tym mysle.ale chcialbym mimo wszystko zrobic to sam (satysfakcja).

Latam po necie i chyba kupie montane, jak ona nie da rady wtedy sie rozejrze za kims kto mi to takim sprzetem polakieruje.

Montane wszyscy chwala.Podjade do takiego sklepu gdzie ja sprzedaja i pogadam, moze mi cos rozsadnego doradza.

 

ehhh po tym jak mi poszlo malowanie wnetrza myslalem ze dalej bedzie tez super, a tu takie niepowodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"P.S.do tego przy malowaniu powstaje taka lekka chmura, ktora wszedzie osiada i wszystko w promieniu 1,5 metra jest lekko niebieskawe..."

:lol: :lol: :lol:

 

Mi wyszło odwrotnie z panelu jestem zadowolony a z wnętrza mniej, wina leży w tych chromach.

Co do chmury to tak jest wszystko jest ufajdane dookoła, cały śmierdziałem farbami.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawey topic... powinien zostac uporzadkowany i dany do FAQ albo przyklejony ;)

 

Miał ktoś z Was doczynienia z farbami MONTANA?? Podobno bardzo spoko są i wybór kolorkow ogromny.

 

Jaka farbe polecacie aby uzyskac głeboka czern... taka mocną, lecz nie metaik - nie chce aby sie swiecilo jak psu kule ;)

 

Drugie - jak w temacie - chrom taki jak pan z moda - 072 Liquid_Cooled , na

http://www.coolermaster.com/phpBB2/viewtop...er=asc&start=60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem puszke Montany Gold (mat) w kolorze Blue Velvet.

W weekendzik bede sie bawil.

 

--------------------------

 

Montana jest chyba na acetonie (wali az milo, jak zmywacz do paznokci :D ).

Schnie momentalnie.jestem po malym tescie na nieuzywanej zaslepce.

Kolorek jest idealny.

Jutro kurs po zapas papierow sciernych 400,600,800,1000,1500.

I zasuwam.

 

-------------------------

Update 01-05-2005 01:20

 

Powiem tak.Nigdy wiecej innej farby nie kupie.

Montana rzadzi :D

Pokrycie idealne, przy umiejetnym malowaniu juz jedna warstwa !

Zero zaciekow, schnie momentalnie (3-4 min).

Ogromny wybor kolorow i cena nie jest jakas kosmiczna (15,10 PLN).

Zdecydowanie polecam.

Jedyna wada to zapach.Wali kosmicznie :D

Ide spac bo mnie glowa nawala od tych oparow, ale efekt jest super.

Zdjecia beda dopiero jak skoncze cala bude.

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze zadam lamerskie pytanie :unsure:

 

czy na orginalnie bialy plastik (front) musze po zmatowieniu dawac podkład ??

bede malował czarnym matem hameraita, ale przeznaczonym do metalu, poniewaz takowa znalazlem w garazu, a biednie u mnie z kasa :sad: .

Czy bedzie rozsadniej kupic inna farbe, jesli tak to jaka ??

 

thx z gory za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beriam

Jezeli chcesz malowac hameritem plastik to podklad obowiazkowo.

Zdecydowanie polecam wybrac inna farbe.Nie mam pojecia jak sie hamerite zachowa na plastiku nawet po zastosowaniu podkladu.

Do metalu hamerite jak najbardziej (dla mnie numer 1).Do plastiku jak pisalem wczesniej Montana.

 

@Neuro

cena tego chromu raczej powala...

 

Ogolnie podstawa w dobrym malowaniu to przygotowanie powierzchni.

Od tego zalezy 80% sukcesu.Dokladnie zmatowic papierem (zwracac uwage na ruchy papierem, w jedna strone, nie na krzyz), bardzo dokladnie odtluscic.

Dosyc istotne jak sie niedawno przekonalem, sa dyszki.

Wczesniej kupowalem montane w sklepie w wawie.Niestety skonczyl im sie kolor ktory mi pasowal, i jedyne co slyszalem to "bedzie za tydzien" i tak 2 tygodnie.Wkurzylem sie i zamowilem dwie puszki z cans.pl.I tu niespodzianka, puszki mialy zupelnie inne dyszki (fachowo nazywane "capy").Te nowe dawaly bardziej mgielke niz strumien farby, do tego pryskaly co jakis czas drobne kropelki.W tych wczesniejszych cap dawal silny strumien z wieksza iloscia farby, przez co kryl dokladnie i rownomiernie (widac to bylo tez przez szybsze zuzywanie sie farby).Na szczescie mialem capy z tych starych puszek, podmianka i poszlo jak po masle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja malowalem swoja bude i wyszlo srednio, nie dosc, ze mam zacieki to wyglada jakby ktos wacikiem nakladal farbe, mam ciemniejsze i jasniejsze miejsca.

farba ftalowa jakas za 10zl puszka.... ogolnie rzecz biorac koszmar... :|

 

teraz przymierzam sie do malowania juz wlasciwej budy i jestem przerazony, bo jak to ma wygladac tak jak tamta to ja dziekuje :|

 

wymyslilem sobie, zeby kupic walek i pociagnac, moaj 1 mysl to akryl... ale mowicie, ze akryl jest fe czemu?

i czy waleczkiem pojdzie mi dobrze?

mam dosc zaciekow, a walkiem zawsze mozna sobie poradzic...

mam tez dosc scierania sie farby... help :)

 

aha mowie o blasze, z plastikiem to w ogole qpa i musze cos wymyslec innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup farbę w aerozolu taką jaką sam proponuje gwarantuje że będziesz zadowolony.

Wałek pozostawia fakturę która nie wygląda dobrze. Akryl jest najlepszy do drewna bo jest na bazie wody do metalu jest za miękki i trzeba nakładać przynajmniej dwie warstwy a co za tym idzie będzie gruba warstwa farby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup farbę w aerozolu taką jaką sam proponuje gwarantuje że będziesz zadowolony.

Wałek pozostawia fakturę która nie wygląda dobrze. Akryl jest najlepszy do drewna bo jest na bazie wody do metalu jest za miękki i trzeba nakładać przynajmniej dwie warstwy a co za tym idzie będzie gruba warstwa farby.

1496406[/snapback]

aha czyli ftalowa, a walek naprawde zostawia cos?...

mowie, ze juz malowalem sprayem i srednio to wyglada :) zahcwycony to nie jestem, inna sprawa, ze mam g*niana farbe, ktora schodzi jak sie przejedzie palcem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walek zostawia bardzo charakterystyczna fakture.

co do farb w sprayu to faktycznie te tanie to chyba do inchalacji produjkuja albo do ozdabiania scian blokow.

dobra farba to troszke wiekszy wydatek. ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,Jun 12 2005, 21:09]Te nowe dawaly bardziej mgielke niz strumien farby, do tego pryskaly co jakis czas drobne kropelki.W tych wczesniejszych cap dawal silny strumien z wieksza iloscia farby, przez co kryl dokladnie i rownomiernie (widac to bylo tez przez szybsze zuzywanie sie farby).Na szczescie mialem capy z tych starych puszek, podmianka i poszlo jak po masle :)

1493670[/snapback]

Mógłbyś dać zdjęcie albo wskazać te 'dobre' capy.

 

http://montana.com.pl/index.php?action=cat...&subid=35&id=14

 

 

przy okazji: ile zapłaciłeś za przesyłke z cans.pl (i co zamawiałeś)

Edytowane przez Adam3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakiej odleglosci pryskacie?

bo mi najlepiej szlo powyzej pol metra, ale wtedy 3/4 farby idzie w powietrze...

 

a tak w ogole to zacczelo mi sie skraplac na zaworku, a potem na palcu ktory mialem na zaworku... :|

czy ja naprawde nie umiem malowac?... grr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mógłbyś dać zdjęcie albo wskazać te 'dobre' capy...

FatCap Gold 14 Level 5 (tak mi sie wydaje bo ciezko patrzac na zdjecia go zidentyfikowac).Daje gruba kreske i doskonale kryje (co niestety wplywa na duze zuzycie farby).

 

...przy okazji: ile zapłaciłeś za przesyłke z cans.pl (i co zamawiałeś)...

Dwie puszki Gold 4170 Blue Velvet.Przy kupowaniu trzeba zaznaczyc w uwagach ze chcesz wysylke poczta priorytetem (inaczej wysylaja kurierem) i wplata na konto.Trzeba doliczyc do przelewu 7 pln na priorytet.Razem wyszlo 37 PLN.Paczka byla nastepnego dnia po wplynieciu pieniedzy na ich konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kolo pol metra, faktycznie idzie troche w powietrze ale sie nie robia plamy i zacieki.

jak sie robia krople na capie to znaczy ze cap do bani albo brudny/przytkany.

1497859[/snapback]

hmmaha to kupie ze 4 puszki :P

a jak robia sie na palcu? tzn, ze palec za dalko trzymam? :) bo mi i z tego i z tego kapalo :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba znaczy to samo. ja sobie wygodnie caly palec na capie trzymam i nigdy nie mam ani troche brudnego.

moze przejdz sie to sklepu "skejtowatego" tam mozna kupic same capy roznego typu. pogadaj ze sprzedawca oni zazwyczaj w tym siedza i sie znaja B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba znaczy to samo. ja sobie wygodnie caly palec na capie trzymam i nigdy nie mam ani troche brudnego.

moze przejdz sie to sklepu "skejtowatego" tam mozna kupic same capy roznego typu. pogadaj ze sprzedawca oni zazwyczaj w tym siedza i sie znaja B)

1497967[/snapback]

nie no mniej wiecej juz skumalem o co chodzi jak zwalilem 1 bude :P hehe ale tak czy siak musze znalezc jakis dobry spray do plastiku i sprobowac machnac zaslepki, bo teraz to koszmar jest... tak wiem, cos z tych powyzej wybiore.

w watpliwosc jednak poddaje znowu moje umiejetnosci :D heh

poza tym tu tez idzie o koszty, jak mam zaplacic 100zl za materialy to kupie sobie chiefa duzego i bedzie koszt niewiele wiekszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w watpliwosc jednak poddaje znowu moje umiejetnosci :D heh

poza tym tu tez idzie o koszty, jak mam zaplacic 100zl za materialy to kupie sobie chiefa duzego i bedzie koszt niewiele wiekszy :D

1498029[/snapback]

no wiesz.. do malowania sprayem wcale tak duzych umiejetnosci nie potrzeba. chwila skupienia, troche przemyslanych ruchow i jest. pospiech to najwiekszy wrog. lepiej polozyc 3 cienkie warstwy niz jedna za gruba.

co do kosztow to jedna puszka dobrego sprayu starcza na ladne pomalowanie jednego big towera. wliczajac w to poprawki nieudanych pierwszych prob B) a koszt takiej puszki 13-15zl. a jaki efekt :) i zawsze masz cos oryginalnegoczego nie ma nikt inny, i czego sie nie da kupic. ale to kwestia podejscia.

ja popieram modyfikowanie :D

 

update:

podczas spaceru po allegro zaciekawilo mnie takie ustrojstwo

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53568286

moze by sie nadawalo do malowania/lakierowania. jest o tyle fajne ze nie wymaga dodatkowego kompresora. a cena w sumie mogla by sie zwrocic biorac pod uwage ze nie kupuje sie wtedy drogich sprayow... i jaki wybor kolorow sie robi od razu B)

Edytowane przez wafer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nakrecam sie coraz bardziej :P

a co do wydajnosci to ja nie wiem, jedna puszka ledwo starczyla mi na boki i gore midi tower'a... i do tego dupna bo sie sciera... ale kosztowala 8 zl ... eh

zeby tylko wszystkie skejty taka malowaly to by sie dalo doczyscic zniszczone rzeczy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...