Skocz do zawartości
Lumperator

CZY NAPĘDY LG TO KUPA ZŁOMU ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo ludzi narzeka na na napędy optyczne firmy LG Electronic.

Mnie również nie omijają problemy związane z tymi właśnie urządzeniami.

 

Ale do rzeczy...

 

Pamiętam swego czasu napędy LG 32x chwalone w wielu magazynach. Napędem

cieszyłem się niecałe dwa lata. Teraz leży gdzieś na strychu.

Pomyślałem, że to zwykły niefart losowy i kupiłem LG 52x.

Minęło trochę czasu i załatwiłem se nowego kompa z CD-RW LG 12x/8x/32

(nieco ponad rok temu). 4 miesiące później dokupiłem CD-ROM LG 52x.

I teraz w domu mam 3 napędy LG, z czego ten dokupiony po niespełna

2 miesiącach odwiedził serwis... dali nowego napęda.

 

Ale mało tego ! Ten LG 52x w starym PC zaczyna się sypać ! Czuję, że

już niedługo będzie wymiana napędu (cholera jasna... jak oni sobie

to wyliczają, że zazwyczaj tuż po gwarancji wszystko się sypie :D)

 

OK, teraz żeby wszystko się zgadzało, nagrywara też robi fochy.

Przpomnę raz jeszcze, że jest to LG CD-RW CED-8120B (12x/8x/32x).

Chodzi o to, że praktycznie za każdym razem, gdy chcę wypalić płytkę

w locie wyskakuje błąd opuźnienia bufora. Ta wypalarka ma 8 MB cache,

a CD-ROM wydaje się być w porządku. Może opiszę ten problem ta:

 

PROBLEM Z OPÓŹNIENIEM BUFORA:

- Nagrywarka LG CED-8120B (na PIO4 rzecz jasna, ale w Windows aktywny DMA)

Nie posiada Burn Proff (za stara) i ma zaktualizowany FirmWare do v. 2.00

 

- CD-ROM LG 52x (też na PIO4, a Windows zaznaczone DMA)

- Taśmy: CDRW jako Master, a CD-ROM jako Slave - na jednej taśmie)

 

- PC: Athlon XP 2000+ (1,65 GHz), ECS K7S5A (SiS 735) z najnowszymi sterownikami,

256 MB DDR, grafika GF4 Ti4200 by Prolink, dysk IBM 40 GB ATA100 5400rpm

 

- SOFTWARE: Windows Millenium i WinOnCD 3.8 Power Edition

 

- Nośniki: zazwyczaj EMTEC, LG, Platinum, Samsung i inne popularne.

 

Może to dziwnie zabrzmi, ale na ECS VIA KT133 wszystko było OK (po zmianie płyty

te dziwne rzeczy zaczęły się dziać - oby to był zwykły przypadek ^__^)

 

BARDZO PROSZĘ O JAKĄKOLWIEK POMOC W TEJ SPRAWIE,

BO JAK NA RAZIE PONAD 15 CD JEST W KOSZU !!!

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ !!!

 

ps. W sumie mam zamiar zakupić nową wypalarkę, ale chyba już nie LG.

Jaką polecacie: ma być szybka i bezbłędnie wypalać CDki.

Na razie myślę o LiteOn 48x, ale czekam również na LiteOn 52x.

 

ps2L Sorry za ten złom w temacie, ale coś trzabyło wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem że zadziwiłem się swoim lg crd8520b ostatnio... miałem pare cholernie zjechanych płytek z dosyć ważnymi dla mnie danymi - o dziwo to czego nie ruszł teac kolesia, bez problemu zciągnał mój lg... i vice versa... :) - ja po prostu leżałem. no ale nie zmienia to faktu że ma nominalne 52x a płyty ciągnie 8x :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz powiem tyle ze mam nagrywarke LG 8080B czyli 8/4/32 i sprawuje sie bez zarzutu - nie ma Burn Proofa i innych badziewi ale wypala plytki na predkosci maxymalnej 8 bez zadnego problemu. Uzywam softu najnowszego Nero i osobiscie uwazam za najlepszy soft do wypalania plytek - zajmuje niewiele i ma wszystko to co potrzeba:); dziala pod Windowsem XP. Jesli chodzi o napedy CD ROM firmy LG to powiem tylko tyle ze jestem negatywnie nastawiony i jakosc maja marna - zreszta widac po panelu i jego jakosci wykonania - od siekiery, natomiast nagrywarki sa znacznie solidniej wykonane. Jedyna pociecha jest moze fakt ze ostatnio taki LG 52 spadl mi na twarda podloge i przezyl ten upadek i nadal dziala sprawnie, wiec test wstrzasow jak narazie przezyl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CD-R 52 LG i jest to szmelc totalny. Ale był w promocji (80zł), mam nagrywarke i ona mi służy od odtczytywania porysowanych płyt. A CD-R mam żeby gierke zapuścić czy odpalić winde (ofkors po jej wczesnijszym padzie ) itd :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o Twoj problem zwiazany ze zle nagranymi CD to nie jestem entuzjastycznie nastawiony do softu WinOnCd 3.8 - ze tak powiem kobyla majaca przerost formy nad trescia - jak juz uzywasz takiej kobyly to sciagnij Easy CD Creator tej samej firmy Roxio:) ale goraco polecam Nero Burning ROM - skoro u mnie dziala na tak cienkiej jak na te czasy nagrywarze to u Ciebie powinno smigac bez zarzutu:) a co do WinOnCD to jak wypalalem CD tym softem to zawsze mi sie trafila skopana plytka wiec no comment :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim starym kompie , ktory odzidziczyla siostra jest od jakis 2 lat LG 40x i trzyma sie wysmienicie. Obecnie na swoim kompie mam nagryware z tej wlasnie firmy 16x10x40 - tez dziala bez problemu. No ale pewnego dnia zakupilem LG x52 i totalna badziewia - odczyt mial slabszy jak nagrywarka , ktora ma 40x !!! Sprzedalem go po miesiacu , a wyciagnalem go z kompa po 2 tygodniach. Ogolnie LG schodzi na psy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast nagrywarki sa znacznie solidniej wykonane.

E tam, gadanie. Dla mnie wsyzstko mające mające znak LG jest marne. Od CD-R, CD-RW, poprzez monitory, TV, kuchenki mirkofalowe itd. Jedyny atut tych urządzeń to ich niska cena. KROPKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam napęd Lg 52x i dodatkowo 32x. Co moge powiedziec o tych napędach....::

-Lg52x: totalny shit złom, itd. do tego głośno wyje, długo sie rozkręca, długi czas dostępu, nigdy nie udało mi się przekroczyć odczytu powyżej 36x, a o słabej korekcji błędów nie wspomnę

-Lg32x, całkiem cichy, już trochę się zużył, ma problemy z niektórymi płytami. Generalnie jest o niebo lepszy od tego 52x, ael gdy przeczyszczę soczewkę(znaczy się jak bedę miał czas) to powinien chodzić znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDR LG jest najwieksza kicha. Nie wiem dlaczego niektorzy sprzedawcy go chwala w sklepach komputerowych argumentujac "Nie psuje sie etc" Z mojego doswiadczenia wynika ze gorszego nie moze byc. CDROM LG maja 5 moich kumpli i śmiech jest straszelny: bo to chuczy, kurzy sie, nie czyta plyt, nie wyciaga plyt etc. Smiech i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhh co wy gadacie

LG robi swietne napedy.

:wink:

A to ze 80% ludzi na nie nazeka , to poprostu maja takiego pecha ze im napedy padaja. No dlaczego zaraz wszystko zganiac na firme LG ,

to tylko takie przypadki losowe......

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

 

 

Mam naped taki jak w podpisie 8) heh...

Kompletny shit, jedno co moge NAPRAWDE Z CZYSTYM SUMIENIEM powiedziec dobrego o LG to ze maja bardzo dobra korekcje bladow

"jak na takie tanie i shitowate cd-romki"

 

A to by sie wszystko zgadzalo , napedy LG padaja przecietnie ok rok od kupienia (a tyle jest gwarancji) skad ja to znam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje DVD LG chodzi jak narazie bez zarzutów, no może 3 płyt nie odczytał a nagrywarka(TEAC)przeczytała.

A jeśli chodzi o radę co do nowej nagrywarki polecam tą co ja mam (TEAC 40x 10x 48x), jeszcze ani jednej płytki nie zepsuła(na jakieś 100-130 wypalonych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o Twoj problem zwiazany ze zle nagranymi CD to nie jestem entuzjastycznie nastawiony do softu WinOnCd 3.8 - ze tak powiem kobyla majaca przerost formy nad trescia - jak juz uzywasz takiej kobyly to sciagnij Easy CD Creator tej samej firmy Roxio:) ale goraco polecam Nero Burning ROM - skoro u mnie dziala na tak cienkiej jak na te czasy nagrywarze to u Ciebie powinno smigac bez zarzutu:) a co do WinOnCD to jak wypalalem CD tym softem to zawsze mi sie trafila skopana plytka wiec no comment :)

na winoncd 3.8 wypalilem ok 3000 cd

 

a znam goscia co wypalil na min 40000 ,a LG to syf jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to by sie wszystko zgadzalo , napedy LG padaja przecietnie ok rok od kupienia (a tyle jest gwarancji) skad ja to znam  :P

Mój Lg(52x) padł po czterech tygodniach. Ojciec kupił nowy, ale nie pytał mnie który wziąć i wziął najlepszy dostępny, czyli ten sam shit. Tamten napęd sprzedałem, ale zaczynam żałować, bo ten nowszy juz zaczyna się buntować (dwa tygodnie) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegos tu nie rozumiem wypalnei w locie to zcd na cd bez kopiowania na hdd tak? umnie takie cos bylo mam troche starszy model chyba 8x4(albo 6 niepamietam zamalowalem napisy)x32 gdy cd przepiolem na oddzielna tasme wszystko gralo wtedy nawet zaczol przegrywac przy 8x z cd na cdrw bez kopiowania na hdd (opcja byla zaznaczona i zacieniona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam zla opinie o LG za przesadna. Jedyne (powod dla ktorego f-my konfekcjonujace zrezygnowaly z niego) to uporczywe uchylanie sie LG od przystosowania swoich napedow do pracy w trybie UDMA, dzis podstawowy wymog (multiwatkowe OS-y). Pozatym wcale nie sa one az tak bardzo zawodne, jak o nich pisza niektorzy internauci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie calego watku czytac ale powiem tak

mam LG 8/4/32 i wchodzi jak zloto(odpukac ;) ), ale swojeog LG 32X

czyscilem juz 2 razy i nadal wszyskie plyty czyta, ale trzeba go restartowac winde :cry: dopiero wtedy...

btw. niestety LG ma tez pare nieudanych modeli LG 52X i chyba CD-RW 24X. i cos tam jeszcze, a TEAC chyba tez cos zwalil chyba 16X ale nie jestem pewnien :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co drogi nazeka na lg ale wiekszosc posiada napedy LG a to ze czasami sie pzuja to juz wada produkcji masowej , wadniej robili mniej ale zato bardziej precyzyjnie, pracuje na montowni w firmie komputerowej i naprzyklad powiem ze co dwudziesta kostka pamieci rami jest uszkodzona od nowosci, albo karty graficzne , kupilem 18miesiecy temu gForce 2MX 400 i na mojm sprzecie wyciaga okolo 3000 punktow w 3d mark, a ostatnio skladalem kompa z prockiem atlon 2000+ i podobna grafika a konkretnie o takich samych parametrach , no i ta grafa wyciagala zaledwie 1600 punktow no i kto powie co tu jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LG CD 52x - przez pierwszy miesiąc chodził bez zarzutu ( jak na CDROM za 100 zeta ) potem coś się skopało i już nie przekracza prędkości odczytu 20x . :? Próbowałem aktualizaji Biosu (na ver 2.0 ) bezskutecznie. Słyszałem że główną przyczyną szybkiego wysiadania LG'ków są plastykowe soczewki montowane teraz już we wszystkich napędach. Stąd pewnie w modelu 32x są jeszcze soczewki szklane i dlatego jeszcze można spotkać jakieś na chodzie :).

ps. Polecam napędy CDRW LiteON -mam już drugi i jestem bardzo zadowolony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd-rom LG - raczej odradzam

cd-rw LG - nie jest złe

Pisze na podstawie własnego doświadczenia od ok 2 lat mam cd-rom i od 1,5 cd-rw ( 12x8x32 ). Nagrywarka jest cicha i jak na razie jest bezawaryjna. Co ciekawe też miałem przykre doświadczenia z WinOnCd - bardzo szybko zrezygnowałem z tego programy - zdecydowanie polecam nero .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co drogi nazeka na lg ale wiekszosc posiada napedy LG a to ze czasami sie pzuja to juz wada produkcji masowej , wadniej robili mniej ale zato bardziej precyzyjnie, pracuje na montowni w firmie komputerowej i naprzyklad powiem ze co dwudziesta kostka pamieci rami jest uszkodzona od nowosci, albo karty graficzne , kupilem 18miesiecy temu gForce 2MX 400 i na mojm sprzecie wyciaga okolo 3000 punktow w 3d mark, a ostatnio skladalem kompa z prockiem atlon 2000+ i podobna grafika a konkretnie o takich samych parametrach , no i ta grafa wyciagala zaledwie 1600 punktow no i kto powie co tu jest grane

Ta druga karta pewnie miała magistrale 64bit dla pamięci ! :lol: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz druga nagrywarke LG - obecnie ta co w podpisie - poprzednio 8/4/32 (obecnie ma ja moj brat) i obie dzialaja bez problemu od momentu zakupu do dnia dzisiejszego. Mialem tez w pracy i w domu 5 czy 6 napedow CD-R i zaden z nich nigdy nie zawiodl.

Natomiast prawda jest ze ostatnie modele napedow CD-R , szczegolnie 52x, nie sa (nie byly?) najlepszej jakosci. Z tego co mozna sie dowiedziec jest to spowodowane uzyciem czesci elementow z tworzyw sztucznych ktore nie wytrzymuja obciazen jakim sa poddawane.

 

A z wlasnych doswaidczen wiem ze czesc narzekajacych na rozne wyroby LG nie miala z nimi w ogole do czynienia. Pytalem kilku z takich narzekajacych o ich praktyczne doswiadczenia z LG - jedyna reakcja byla cisza. Narzekaja bo "koreanskie" nie moze byc dobre albo dlatego bo narzekaja inni, wiec oni tez.

 

Ps. Mam tez telewizor LG - bardzo dobrej jakosci obraz, dobry dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem szczęśliwym posiadaczem LG

Tak sczęśliwym... Nie zapłaciłem wiele a ma dobry sprzęt. Przez moje ręce przewineło się dużo (ponad 15 - w tym i napędy od kumpli) napędów LG i żaden się nie wyłożył- no może oprócz jednego który niechcący zarobił z buta jak wysuwał tackę :lol: ale po wyłamaniu tacki i zdjęciu obudowy to ak od biedy kręcił płyty wkładane od góry

Nagrywarki LG rzeczywiście sa dobre, DVD z resztą całkiem niezłe. Nie wiem jak jest z najnowszymi CD-ROMami ale wszystkie od x40 w dół sprawowały się dobrze.

Popieram opinię tomas13 - wypowiada się wiele ludzi którzy wogóle nie mieli styczności z tym sprzętem i ulegli opiniom innych. Często się zdarza że ktoś miał jeden CD-ROM LG który mu padł i zaraz mói że LG to shit itp itd. Ja miałem Asusa który mi padł ale nie mówię że jest shit, kumplowi padł Asus i nie mówimy że Asus jest do d***. CD-ROMy DVDki i CDRW to jest sprzęt elektroniczno mechaniczny - przy intensywnym używaniu ma prawo coś się zepsuć - tak jak w samochodzie - nie wierzę że ktoś z was nie miał jakiejś nawet małej awarii w nowym aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...