Skocz do zawartości
koczo

Simlock Z Platformy Bb5.

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlem cos takiego niewiem czy wam to w czyms pomoze ale chcialem pomoc ;)

"To jest jedna z mozliwosci zdjecia simlocka z BB5

 

http://mobile.pankratyev.ru/files/software/jtag/macraigor_fp-2.0.zip[code=auto:0][code=auto:0][code=auto:0][img]http://img230.imageshack.us/img230/7830/66307pd.th.jpg[img][img]http://img455.imageshack.us/img455/6320/bb5jtag17dr.th.jpg[img]To jest druga[code=auto:0]WARNING, THIS MIGHT DAMAGE YOUR PHONE...it did not damaged 3 phones that i tested though, so it's worth a shot1. read locked 6630 pm fields 0-309 (not 0-255), save this as backup.2. read locked 6630 pm field 308, save this as quick simlock backup.3. read non-locked 6630 pm field 308,4. write non-locked pm 308 file to locked 6630 phone5. do not turn on the phone yet, run phoenix, connect phone and turn it on6. quickly make a product scan, then go to Testing --> SIM Lock Status Test7. click read smilies/wink.gif surprised?*** at this point, phone might display "Phone Start-Up Failed, Contact..."but wait...8. disconnect phone and put battery and turn it on*** at this point, Contact retailer message is gone...9. remove battery then connect it to phoenix again10. read simlock status again... ;-( you knew it was too good to be true...*** AVOID making factory resets and system formats...to revive phone, just write old pm field 308.after a few test with different pm 308 from different phone, the lockedphone might no longer go back to it's original lock status even afterwriting it's original pm 308 backup... for this you will need to write thewhole pm backup 0-308... and start all over again with your testing.warning, overtesting might result to a lock status of FFFFFFFFFFF,,,i tried upto 8 times and the phone is still ok... for nowthis test implies that it "might" be possible to unlock bb5 phones viamodifying pm field 308... of course this means you need to analyzemore than 4000 bytes of the 308 field... which is like finding a needlein a hay stack the size of jupit[code=auto:0]"Tu macie jeszcze adres forum na ktorym znajdziecie troche informacji i rozwiazan do bb5 i nie tylko

http://forum.gsmhosting.com/vbb/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie 6630

kiedys na forum boards.ie czytalem o kolezce, ktoremu Vodafone z IRL zdjal simlocka. kupil telefon w pre-paidzie, zadzwonil do nich z pytaniem czy mu zdejma simlocka, a jesli tak to co musi zrobic, dowiedzial sie, ze musi podladowac za 100€ konto, zrobil to, potem krecili troche, ale ze mial nagrane rozmowy (hehe - tez tak czasami robie jak dzwonie po roznych eircomach ;)) wiec w koncu przyslali mu kod na odblokowanie fona. kod zadzialal, gosciu ma 6630 w O2. ale:

1. u mnie ten jego kod nie dzialal

Owszem nie zadzialal z dosc prostego poziomu. Kod jest generowany na podstawie IMEI. Ty masz inny numer IMEI a wiec i inny kod. Jesli mieli generator to pewnie wciaz maja. Operatorzy maja mozliwosc zdjecia blokody, oczywiscie za odpowiednia cene, najczesciej taka, zeby wyrownac sobie straty pomiedzy promocja a cena telefonu.

 

@szaraczek: stare, niedzialajace i rozwiazanie z tego zadne ;) Poki co nie ma i jakos nie zapowiada sie zeby niedlugo powstalo jakies eleganckie, w pelni sprawdzone i w miare publiczne rozwiazanie, ktore pozwalaloby na programowe zdjecie badz ominiecie simlocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Owszem nie zadzialal z dosc prostego poziomu. Kod jest generowany na podstawie IMEI. Ty masz inny numer IMEI a wiec i inny kod. Jesli mieli generator to pewnie wciaz maja. Operatorzy maja mozliwosc zdjecia blokody, oczywiscie za odpowiednia cene, najczesciej taka, zeby wyrownac sobie straty pomiedzy promocja a cena telefonu.

ja o tym wszystkim wiem, ale wlasnie podobno w przypadku BB5 sim-lock nie opiera sie o IMEI. ale to wszystko spekulacje. jak to zlamia (a zlamia wczesniej lub pozniej) to bedziemy wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy nie orientujecie sie moze, czy da sie przegrac z jednego 6630 na drugi 6630 soft i w tym przypadku o ktory mi chodzi, bedzie to z nokii 6630 w naszym orange do nokii 6630 z t-mobilu UK. Czy wtedy stanie cos takiego, ze karty z idei itp beda dzialac? czy blokada t-mobile'owska nie zniknie i nadal to tylko zakurzone elektroniczne cos?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simlock nie ma zadnego zwiazku z oprogramowaniem. W przypadku Nokii twoj pomysl i tak by sie nie sprawdzil. Oprogramowanie jest takie same dla kazdego telefonu i kazdej sieci. Mozna za to dorzucic tzw, CNT (Content), ktore pozwalaja spersonalizowac telefon na konkretna siec (obrazki, dzwieki, loga i takie [ciach!]lki ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam dobrą wiadomość jest możliwość zdjęcia z nokii 6630 i 6680 sim-locka za bagatela 400zł facet z serwisu mówił że muszą wysłać je pierw do bułgarii i tam je ściągają.W drugim serwisie chcieli 600zł jeszcze tylko dowiem się ile kosztuje w trzecim,ale tam zawsze taniej mam nadzieje ze w granicach 100zł!!!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam dobrą wiadomość jest możliwość zdjęcia z nokii 6630 i 6680 sim-locka za bagatela 400zł facet z serwisu mówił że muszą wysłać je pierw do bułgarii i tam je ściągają.W drugim serwisie chcieli 600zł jeszcze tylko dowiem się ile kosztuje w trzecim,ale tam zawsze taniej mam nadzieje ze w granicach 100zł!!!!:D

To jest dobra wiadomosc? To jest stara wiadomosc. Wszyscy to wiedza od ponad pol roku ;P Telefony wysylane sa do Jugoslaniu, ewentualnie na Litwe. Tego typu zabawy bym raczej odradzal z kilku powodow:

- drogo i nieoplacalnie

- niepewnie

- kompletna utrata gwranacja - w Nokii nawet za kase ci tego nie zrobia

 

Prosciej i lepiej taki telefon sprzedac i poszukac czegos lepszego w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sim lock z Nokii 6680 ściągnięty, kosztowało to 20 funtów, poprostu telefon do Orange UK i wysłali kod i objaśnienia jak to zrobić,

wszystkim zajął sie kolega, niby sim lock zdjęty, komórke bede miał do tygodnia czasu myśle, więc zdam relacje czy prawda czy nie :]

niach niach.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Jestem na kupnie Nokii 6680. Moje pytanie ile kosztuje zdjedcie Sim locka i wgranie Pl menu??

Cena za simlocka jest zalezna od sieci na jaka jest zablokowany. Musisz poszukac na stronie tej sieci informacji na ten temat. w Przypadku brytyjskiego vodafone'a jest to 20 funtow, w przypadku polskich sieci 500zl+VAT. Innego, tanszego i powszechnego sposobu narazie nie ma. Polskie menu roznie - od 30-40zl w gore.

 

@narcyz: serwisy Nokii nie maja mozliwosci zdjecia simlockow z zadnego telefonu Nokii. Moga sie ewentualnie we wlasnym zakresie zaopatrzyc w inny sprzet badz generatorki ;)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KrzychuG w sumie, to nie pomyślałem, że może mieć miejsce taka sytuacja. Bo to mi się wydaje troche dziwne, żeby w serwise nie potrafili zdjąć simlock'a z "własnego" telefonu. W każdym razie, dobrze wiedzieć, bo pewnie masz racje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi...mam juz jakis czas ta nokie...caly czas szukam jak sciagnac tego sim-locka...ale lipa probowalam chodzic wszedzie...mowicie ze mozna dostac jaki kod od operatora...jak to prawda to spoko...Wystarczy tylko pojsc do Orange UK operatora...ia zapytac sie o sim-locka...wy dzwoniliscie...ja mam na miejscu.:):):) takze moze to zadziala.:P:P:P:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z nasilajacymi sie pytaniami jak zdjąłem sim locka z noki 6680 dam tutaj odpowiedź:

 

Wystarczy zadzwonić do biura obsługi na którą jest założony sim lock, powiedzieć o co chodzi, poproszą o imei i możliwe że wersje telefonu i obciążą karte czy co tam macie o koszt kodu (orange ma 20Ł vodafone chyba też), po tyg powinien dojsć sms z kodem, wklepujecie, reset fona i wszystko śmiga aż miło ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam n6630 w angielskim orange to jest to samo co polskie? karta bedzie chodzic?

pytam bo nie probowalem a uzywam plusa :)

wie ktos jak lub gdzie zdjac simlocka z tego fona?

mieszkam kolo wroclawia :)

no i jeszcze menu jak zmienic na polskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam n6630 w angielskim orange to jest to samo co polskie? karta bedzie chodzic?

Niestety, ale nie będzie tak działać.

wie ktos jak lub gdzie zdjac simlocka z tego fona?

(...)

no i jeszcze menu jak zmienic na polskie

Jeden sposób opisał hinco wyżej- jednak jeśli nie masz karty tamtego operatora, może być problem ze zdjęciem w ten sposób.

Innego sposobu wciąż nie ma (przynajmniej w Polsce).

Menu możesz wgrać w serwisie/komisie- jednak nie wszędzie Ci to raczej zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z doświadczenia wiem, że większość fonów tego typu sprzedawana na allegro/ebay jest zablokowana na orange i po prostu nie do używania, przyczyna? prosta. W orange płacąc 5 funtów na miesiąc za ubezpieczenie, mozna zgubic fona a oni dadzą nam nowy, a tamten-zablokują, mam możliwość tak robićale to jest z deka chamskie. Więc wszyscy strzeżcie sie takich fonów ;)

 

P.S

Czy nokia n70 to taki sam problem co 6630/80 itp?

chyba sobie taką wezme jak uzbieram na.... sim locka :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fire8all

Siema ma ktoś jakieś najświeższe informacje odnośnie ściągania sim-locków z nokii 6680 bo to się zaczyna robić nudne rzeby płacić 25-500zł za ściagnięcie co i tak nie jest pewne że fona nie roz**ebią aż tak trudno wygenerować kod do tego telefonu znalazłem stronke gdzie robią to za 20Ł strona vodafone obczajcie i pisze co nowego z sprawie ściągania sim-locków z tych telefonów

 

http://www.mobile2mobile.net/unlock/Remote...gUKVodafone.htm

 

250-500'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nokia n70 to taki sam problem co 6630/80 itp?

chyba sobie taką wezme jak uzbieram na.... sim locka :|

Z telefonami z serii N jest nawet gorzej bo nie slyszalem, zeby je gdziekolwiek robili, nawet za gruba kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ma ktoś jakieś najświeższe informacje odnośnie ściągania sim-locków z nokii 6680 bo to się zaczyna robić nudne rzeby płacić 25-500zł za ściagnięcie co i tak nie jest pewne że fona nie roz**ebią aż tak trudno wygenerować kod do tego telefonu znalazłem stronke gdzie robią to za 20Ł strona vodafone obczajcie i pisze co nowego z sprawie ściągania sim-locków z tych telefonów

 

1929932[/snapback]

Z telefonami z serii N jest nawet gorzej bo nie slyszalem, zeby je gdziekolwiek robili, nawet za gruba kase.
no nawet nie mów.... :(

zadzwnonie do orange zanim sobie go zamówie...:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Okey :D ale moze ktos ma numer do tych z Vodafone A1 austria ?? :)

wiem kto ma, Vodafone A1 austria! na 101%!!

zaufaj mi

:mur:

 

; ]

 

P.S

widze ze mnóstwo osób rejestruje sie na forum tylko dla tego jednego tematu, google ściaga ludzi ; ]

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a mógłbys podać numer tel. ?? Albo jakis inny kontakt do nich ?? I czy musze miec kartę austyjacką ??

 

No a mógłbys podać numer tel. ?? Albo jakis inny kontakt do nich ?? I czy musze miec kartę austyjacką ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...