Skocz do zawartości
koczo

Simlock Z Platformy Bb5.

Rekomendowane odpowiedzi

na jednym serwisie znalazłem wypowiedź kolesia który tywierdzi, że: "simlock nokia 6630 Leon Serwis GSM 2005-11-22 15:27:22

Oświadczam, że możliwe jest zdjęcie simlocka z telefonów nokia 6630. Do zdjęcia potrzebny jest specjalny kabel oraz program który ściąga simlocki z innych imei niż 35...

Wlasciwie kazdy program do serwisowania telefonow Nokii pozwala na zdejmowanie simlockow nie tylko z telefonow z IMEI zaczynajacych sie od 35. Wypowiedz tego goscia z Leon Serwis jest zupelnie bez sensu i w ten sposob raczej nic nie osiagnie. Zreszta, co to w ogole za stwierdzenie, ze simlock sciaga sie z IMEI :P

Owszem, ma pewna racje, ze trzeba miec zmodyfikowany kabel, w dodatku zmodyfikowany DKU-2 + cos co sie potocznie nazywa bb5 unlocker i generuje kody dla bardzo starych Nokii (kwestia flasha) z tej serii, ktore sa juz niedostepne.

 

Mowiac krotko, na cuda nie ma narazie co liczyc. Mozna sobie co najwyzej taki telefon sflashowac i pomodlic sie, zeby w trakcie nie padl ;)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tymi flashami w 6630? ja mam wersje 3,45,111 czy z niej szlo by ruszyc jeszcze simlocka w jakis magiczny sposób ? SLyszalem ze powyzej softu 4.... juz nie idzie a na starszych tak. Jak to jest?I jak mozna tego dokonac?

Edytowane przez ozi81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a teraz słuchajcie, w Polsce podobno JEDNA osoba sciaga simlock'a z tego telefonu (przynajmniej tak bylo do niedawna) i faktycznie kosztuje to od 250 do 350zł i nie da się zrobić tego taniej, ani kodem ani niczym innym. Ludzie w całym kraju czekają z tym problemem już od ponad pół roku, dlatego też np. na Allegro te telefony bez simlock'a są dwa razy droższe niż telefony z. W tym kraju te telefoniki z simlock'iem to taka ładna, droga zabawka. Nie polecam czekać bo podobno ten stan sie jeszcze trochę utrzyma.

Pozdrawiam, Benito7650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczrze mowiac ostatnio pojawil sie pewien opis w jaki sposob przy pomocy 2 czy 3 boxow, w tym jednym oryginalnym serwisowym od Nokii sciagnac simlocka z 6630. Niestety wymaga on posiadania odblokowanego telefonu z ktorego mozna zczytac odpowiednie dane i nawet mimo tego dziala to tylko na 5% telefonow. Wyglada jednak na to, ze cos zaczyna sie ruszac i byc moze gdzies na poczatku przyszlego roku ukaze sie ladna publiczna solucja i nagle zaczna to robic wszyscy za 30-40zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii wciąż z tym kiepsko. Będąc tam w wakacje nie dało się, ale ponieważ minęło sporo czasu, to poprosiłem tate aby spytał się o to jakiś miesiąc temu, wciąż jakieś kręcenie bez konkretów, nikt nie był w stanie powiedzieć jak szybko zrobi, oraz ile to będzie kosztować, więc wychodzi na to że nie można. A wydawało mi się, że chińczycy-magicy z centrum Dublina potrafią wszystko ;] Teraz to już sobie dałem spokój z tym telefonem, ponieważ kupiłem inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w Angli ściagają to dlaczego u nas nie potrafią?

 

Po świętach dam telefon siostrze bo leci do Irlandii to wybada mi sprawę!

Sory mieszkam w Anglii i jak do tej pory mi tez nikt nie sciagnal z mojego telefonu sim-locka jak sie uda to dam zanc ale tez sa z tym problemy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko związane z Nokią 6630. Jak wygląda w niej odtwarzanie plików mp3? Czy tym telefonem można zastąpić typowy przenośny odtwarzacz mp3? Czy można w niej robić listę utworów, które będą odywarzane jeden po drugim, czy każdy plik trzeba otwierać osobno, tak jak na przykład w 7610? Zastanawiam się czy klupić tą Nokię, czy lepiej się na nią nie napalać o kupić osobny odtwarzacz mp3.

 

Z góry dzięki za odpowiedź :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w końcu to jest, ale siostra w Irlandii pytała sie w jakimś punkcie i powiedzieli jej że ściągają, więc po świetach weźmie mój telefon i zobaczymy czy sie uda, czy nie!

 

Tyle krąży sprzecznych informacji, że nie wiadomo w co wierzyć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrusek - da sie robic playlisty i zastepuje w sumie mp3ke , ale w tych sluchaweczkach z nokii nie jest to za glosne ; E

Dzięki za odp. :D Mam jeszcze jedno pytanko. Mp3 odtwarza się w RealOne Playerze, czy w jakimś innym programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ruszyło w sprawie sim locka z 6630/6680?

Ja wysyłałem do kogoś co miał to zrobić za 250 zł i nie udało mu sie

Czy w UK gdziekolwiek zdejmująsim locka!?

komórka lezy pół roku i zaczyna to być wqrzające....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pare pytan bo widze ze tu ludzie duzo wiedza...

 

1.czy jak wprowadzilem z kalkulatora 5 razy kod i przypusmy ze bedzie mozliwe wygenerowanie kodu za pomoca kabla to mam lipe ,czy da sie jakos zresetowac kody?? na ten czas:] jak sprawdzic ile zostalo jeszcze prob??

2.kto w krakowie scagnie locka z tego za przypuscmy nawet 300 zl ??

3.przeczytalem gdzies tu na forum ze ktos moze scagnac za 240,,przy pomocy servisu noki ale czy scagnie locka z telefonu w ktorym 5 razy byl wpisany bledny kod??

 

prosze o szybka odpowiedz...

Edytowane przez helluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.czy jak wprowadzilem z kalkulatora 5 razy kod i przypusmy ze bedzie mozliwe wygenerowanie kodu za pomoca kabla to mam lipe ,czy da sie jakos zresetowac kody?? na ten czas:] jak sprawdzic ile zostalo jeszcze prob??

Pewnosci nie mam, ale full erase i pelny flash z przywroceniem ustawien fabrycznych powinien pomoc.

 

2.kto w krakowie scagnie locka z tego za przypuscmy nawet 300 zl ??

Pewnie nikt nie wie, bo nitk tego tak naprawde nie robi. Od czasu do czasu pojawiaja sie jedynie jakies plotki, ktore maja raczej na celu przyciagniecie ludzi do danego punktu i zainteresowanie ich oferowanym towarem/uslugami.

 

3.przeczytalem gdzies tu na forum ze ktos moze scagnac za 240,,przy pomocy servisu noki ale czy scagnie locka z telefonu w ktorym 5 razy byl wpisany bledny kod??

Serwisy Nokii nie maja mozliwosci sciagania simlockow. Jedynie co zarazdniejsi korzystaja z darmowych kaklukatorow dostepnych na necie i simlocki sciagaja znajomym. Na taki kalkulatorek nie masz w najblizszym czasie co liczyc o ile w ogole sie kiedys doczekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ogolenie rzecz mowiac czekamy na scagniecie locka po kablu/flashu a nie generatorze kodow....jak myslicie jak bedzie wygladala sprawa ze scsagnieciem sima??..bedzie to generator kodow po kablu? czy poprostu flash bez sima...orientujecie sie cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa dlaczego tak ciezko znalezc serwis w ktorym sciagają simlocki na platforme bb5 jezeli istnieją kable do unlocka "BB5 UNLOCKER AND FLASHER CABLE"

kosztuje okolo 120zl

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...&category=20366

 

 

potrzebny jest tylko

 

Griffin Box 1 & 2

 

UFS-3 Box

 

Tornado Box

 

Twister Box

 

Alpha Black Box

 

JAF Box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji do ktorej podales link nie sprzedaja nawet kabelka, za pomoca ktorego mozna podlaczyc telefon z serii BB5 do boxa. To co tam widac to adapter podbijajacy napiecie tak, aby JAF mogl spokojnie przeflashowac telefon.

 

Nie ma zadnej publicznej i juz napewno tak prostej metody na zdjecie simlocka z BB5. Jedyna opcja to zglosic sie do operatora, na ktorego telefon jest zablokowany, zaplacic magiczna kwote (w przypadku polskich sieci jest to 500zl + VAT) i wklepac otrzymany kod.

 

Poki co wszelkie aukcje typu, "sciagam simlocka z kazdego telefonu z serii BB5 za xxx zl" badz "oferuje solucje jak sciagnac simlocka" maja za zadanie przyciagnac ludzi.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mobile2mobile.net/unlock/Remote...gUKVodafone.htm

 

Co myślicie o tym? Jest napisane, że oprócz Nokii 6630, ale na liście telefonów, z których simlocka ściągnąć można jest 6680. Czy zna ktoś ten adres i jak myślicie czy są szanse na ściągnięcie z 6680 tego simlocka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mobile2mobile.net/unlock/Remote...gUKVodafone.htm

 

Co myślicie o tym? Jest napisane, że oprócz Nokii 6630, ale na liście telefonów, z których simlocka ściągnąć można jest 6680. Czy zna ktoś ten adres i jak myślicie czy są szanse na ściągnięcie z 6680 tego simlocka?

Mysle, ze to nie jest zaden przekret. Od jakiegos czasu wiadomo, ze simlocka z kilku okreslonych sieci (w tym wszystkich polskich oraz Vodafone UK) mozna zdjac kodem. Kod najlepiej wykupic u samego operatora (z tego co pamietam powinni byc w stanie podac tez kody dla 6630, ale byc moze cos sie zmienilo) telefon zablokowany na ta jedna, konkretna siec.

 

Osobiscie nie uwazam tego jako rozwiazania. Troche drogie i dosc ograniczone.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli będzie trzeba szukać dalej o ile cokolwiek się znajdzie... Dzięki za pomoc.

A jeśli ktokolwiek zna sposób (pewny) na 6680 Vodafone Irlandia to będę wdzięczny za informacje.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

w temacie 6630

kiedys na forum boards.ie czytalem o kolezce, ktoremu Vodafone z IRL zdjal simlocka. kupil telefon w pre-paidzie, zadzwonil do nich z pytaniem czy mu zdejma simlocka, a jesli tak to co musi zrobic, dowiedzial sie, ze musi podladowac za 100€ konto, zrobil to, potem krecili troche, ale ze mial nagrane rozmowy (hehe - tez tak czasami robie jak dzwonie po roznych eircomach ;)) wiec w koncu przyslali mu kod na odblokowanie fona. kod zadzialal, gosciu ma 6630 w O2. ale:

1. u mnie ten jego kod nie dzialal

2. juz tego nie robia

3. z tego co wiem, w Waterford jest jakis koles ktory wysyla te telefony do Serbii czy innej Czarnogory i tam sciagaja smoki. za jedyne 100€ :|

 

mi simlock nie przeszkadza (siedze w IRL i zostane tu troche) - ale na wszelki wypadek sledze co sie w tej sprawie tutaj dzieje. zadne Chinczyki w Dublinie (tam, gdzie mozna kupic zielsko od Jamajczykow) nie sciagaja smokow z 6630. podobno robi to Vodafone - ale musisz przerzucic sie na abonament u nich na 2 lata teraz. w UK podobno to samo.

to tyle w temacie wysp

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że czekać trzeba, a telefon nie mój tylko znajomego, który dostał od kogoś tam z rodziny z Irlandii ten telefon i teraz nie wie co z nim w Polsce zrobić. Jak myślicie, jeśli rozpracują 6630 to 6680 też, czy jest jakaś duża różnica między tymi telefonami?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...