Skocz do zawartości
luk.drob

Lg L1740p

Rekomendowane odpowiedzi

kolorki śliczne, ale nie ma co ukrywać, że żaden LCD nie wyśiwetla pełnej palety, dlatego tu standardzik, który mi wystarcza w zupełności

Wybacz, ale nie masz racji. Wiele monitorów (tych droższych) wyświetla pełną paletę 16.7mln barw, choćby Eizo, czy Iiyama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie masz racji, żaden z droższych monitorów nie potrafi wyświetlić pełnej palety barw, mimo tego, że w specyfikacji ma 16,7mln kolorów, fakt, że potrafi wyświetlić więcej kolorów w porównaniu do martryc 16,2mln, ale nigdy nie jest to pełna paleta...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk jak wcześniej dałeś takie duże zdjęcia bo przecież jest ograniczenie na dodatkowe załączniki (ja jak wklejałem miałem 50 kB na załączniki :-| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :-) a daj przykład, jak mam podłączyć zdjęcia, bo jak rozumiem jest to na zasadzie linków do zdjęć na innych stronach

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliżej mu do 1720 ponieważ oprócz f-engine ma takie same bebechy w środku. Odradzam 1730, testowałem ten model w domu i smużył, czego nie można powiedzieć o 1720, na Twoim miejscu to właśnie jego bym wybtrał - cena spadła do 1339zł z DVI !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliżej mu do 1720 ponieważ oprócz f-engine ma takie same bebechy w środku. Odradzam 1730, testowałem ten model w domu i smużył, czego nie można powiedzieć o 1720, na Twoim miejscu to właśnie jego bym wybtrał - cena spadła do 1339zł z DVI !!!

1344812[/snapback]

hmm, no wlasnie za taka cene chcialbym kupic monitor, ale dziwie sie ze mowisz ze 1720 mniej smuzy niz 1730... wg danych sklepowych to wlasnie 1730 ma nizszy czas reakcji. w danych sklepowych tez podaja ze ma mniejszy kontrast. teraz juz sam nie wime ;) ale skoro testowales oba to wierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ktoś jak ja napali się na monitor i wszystko super, aż do chwili wejścia na forum na mva.pl. Tam jak się poczyta wypowiedzi, szczególnie Pana Konopki to od razu odechciewa się kupować jakikolwiek LCD, bo wg tego Pana każdy jest zły (smuży, nie ma czerni, mało kolorów, niezdrowy dla oczu itd. itp. )

 

No właśnie i teraz sam już jestem na rozdrożu, bo nie wiem - kupować, nie kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że mam podobny dylemat. Jedni zachwalają LCD, a inni mówią że to badziewie. Dlatego też wciąż się waham. Jest to chyba głównie spowodowane tym, że nie mam znajomych z LCD, a więc nie mogę sprawdzić jak panele sprawdzają się i wyglądają w domu, a nie tylko w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mój kolega ma Samsunga 710N, umawiam się i umawiam z nim i jakoś nie mogę się umówić żeby zobaczyć jak to jest tak naprawdę z tymi LCD, bo faktycznie jedni zachwalają nad niebiosa (jak np. w opiniach w Komputroniku) a inni strasznie jadą na LCD

 

no i nie wiem, czy mam zacząć zbierać na tego LCD-ka czy dać sobie spokój.

 

Najlepiej by było jakby była możliwość potestowania przez tydzień w domu i jeśli by się nie spodobał to oddajemy do sklepu, ale taki idealny świat nie istnieje :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas w LOGOS`ie, taka sieć sklepów komputerowych na Pomorzu 1740P kosztuje 1689 zł. Jeszcze baba powiedziała, że mogą niedługo LCD-ki zacząć drożeć, więc z leksza się zmartwiłem, bo ja dopiero gdzieś za 2 miechy będę miał kasę na ten monitor (i tylko ten,inne odpadają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas w LOGOS`ie, taka sieć sklepów komputerowych na Pomorzu 1740P kosztuje 1689 zł. Jeszcze baba powiedziała, że mogą niedługo LCD-ki zacząć drożeć, więc z leksza się zmartwiłem, bo ja dopiero gdzieś za 2 miechy będę miał kasę na ten monitor (i tylko ten,inne odpadają)

1378025[/snapback]

[ciach!]ły Ci pociska, LCD będą tanieć cały czas, a jeśli podrożeją to tylko w sposób sztuczny poprzez zawyżenie ceny przez sam sklep, a nie przez dostawców B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziłem wczoraj po mieście pytając się o ten monitorek, no i lekka przesada bo w moim super mieście kosztuje w każdym sklepie około 1700 zł

a w necie można już znaleźć za 1520 - 1530 zł, ale jakbym kupił w necie, a miałbym może bad pixela (pech to pech) to musiałbym go wysyłać na swój koszt do sklepu, z którego go brałem a i nie wiadomo jak długo bym czekał na nowy model

 

aha i jeszcze jedno pytanko z użytkowania: jak to jest z oglądaniem filmów, tudzież graniem w jakieś ciemne gry (np. Doom 3) bo słyszałem, że przez kiepską czerń nie jest to rewelacja, ale może jakoś można to wyregulować albo pomóc sobie którymś z ustawień f-Engine??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na polskiej stronie LG, że jest w Szczecinie serwis zajmujący się monitorami. Są tam wszystkie dane: adres, telefon, e-mail. Jutro może napiszę do nich z zapytaniem jak to wygląda z wymianą w chwili kiedy znajdę zdechlaka, czy wymieniają, czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości sklepów można negocjować ceny, przeważnie obniżą jeśli znajdziesz gdzieś taniej, a jak nie obniżą to napewno taki znajdziesz gdzie to robią, u mnie jest kilka takich....tyle że to troche daleko:)

Co do wymiany to różnie o tym piszą, mnie wymienili na drugi dzień po awarii(1 czerw subpiksel), tyle że w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ponawiam pytanie, bo nie uzyskałem jak dotąd odpowiedzi na nie:

Jak to jest z oglądaniem filmów, tudzież graniem w jakieś ciemne gry (np. Doom 3) bo słyszałem, że przez kiepską czerń nie jest to rewelacja, ale może jakoś można to wyregulować albo pomóc sobie którymś z ustawień f-Engine??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegos czasu sledze watki dotyczace monitorow LCD poniewaz palnuje zakup takowego. Upatrzylem sobie trzy:

 

Samsung 173P

ViewSonic VP171b

 

oraz wlasnie

 

LG L1740P

 

po przegladnieciu tego tematu coraz bardziej jestem za LG natiomiast chcialbym sie dowiedziec jak maja sie te monitory do siebie. Pytanie to kieruje glownie do kucyka poniewaz po pierwsze jest posiadaczem LG a po drugie jest duza szansa ze testowal ktorys z tych monitorow :) . Jezeli jednak ktos posiada ktorys z nich to prosilbym rowniez o opinie :)

 

Pozdrawiam

 

PS. czy ten LG posiada regulacje nachylenia ekranu w pionie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...