Skocz do zawartości
luk.drob

Lg L1740p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegos czasu sledze watki dotyczace monitorow LCD poniewaz palnuje zakup takowego. Upatrzylem sobie trzy:

 

Samsung 173P

ViewSonic VP171b

 

oraz wlasnie

 

LG L1740P

 

po przegladnieciu tego tematu coraz bardziej jestem za LG natiomiast chcialbym sie dowiedziec jak maja sie te monitory do siebie. Pytanie to kieruje glownie do kucyka poniewaz po pierwsze jest posiadaczem LG a po drugie jest duza szansa ze testowal ktorys z tych monitorow :) . Jezeli jednak ktos posiada ktorys z nich to prosilbym rowniez o opinie :)

 

Pozdrawiam

 

PS. czy ten LG posiada regulacje nachylenia ekranu w pionie?

1405760[/snapback]

Testowałem tego samsunga, ale on odpadał przy wyborze na starcie, ponieważ to jest matryca pva - 25ms, więc smużenie w grach jest bardzo widoczne.

Ogólnie monitorek ok, ale przede wszystkim do pracy.

ViewSonica na oczy nie widziałem, a co do regulacji pionowej panelu LG to oczywiście, że jest - to jest chyba niezbędne, nie wiem czy jest jakiś monitor bez takiej regulacji <_<

 

co do 1720p to świetny moitorek, praktycznie 1740 po za funkcją f-engine nie różni się od niego niczym, w środku bebechy prawie takie same, zmieniony przede wszystkim design B)

żaden z nich (1720 i 1740) nie ma możlwości zawieszenie panelu na ścianie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2 tyg temu sie zdecydowalem na tego Lg i musze powiedziec ze Kucyk mial racje - jest idealny | a co do smuzenia to jest widoczne lekko przy szybkim przewijaniu stron www

1407144[/snapback]

tak, tylko zauważ, że przewijając stronę na tyle wolno, aby zczytać tekst panel nie smuży, przewijając szybko i tak nic byś nie przeczytał nawet na crtku, więc myśle, że nie można to mówić o jakimś minusie, ciekawe czy widziałeś monitor pva/mva 25ms w akcji przy przewijaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja kupiłem ostatnio 1720P (na 1740 troche kasiury zabrakło) i muszę powiedzieć że Kucyk miał rację - REWELACJA. Najgorsze jest to że w większości sklepów internetowych informują, że ten monitorek ma takie same parametry jak 1720B (!!!!!!). :mad: dlatego na początku też go odrzuciłem, ale na szczęście sprawdziłem na stronie producenta i wybór był jasny.

 

co do 1720p to świetny moitorek, praktycznie 1740 po za funkcją f-engine nie różni się od niego niczym, w środku bebechy prawie takie same, zmieniony przede wszystkim design  B)

1406313[/snapback]

Powiedz mi Kucyk czy to f-engine daje aż tak dużo bo nie miałem możliwości porównania tych dwóch modeli jeden obok drugiego?

 

żaden z nich (1720 i 1740) nie ma możlwości zawieszenie panelu na ścianie  B)

1406313[/snapback]

Nie wiem jak jest w 1740P ale w 1720P jest taka możliwość - trzeba tylko odczepić nóżkę na której stoi monitor i przykręcić uchwyt VESA (uniwersalny do monitorów LCD - lecz trzeba go dokupić do zestawu) :wink:

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja kupiłem ostatnio 1720P (na 1740 troche kasiury zabrakło) i muszę powiedzieć że Kucyk miał rację - REWELACJA. Najgorsze jest to że w większości sklepów internetowych informują, że ten monitorek ma takie same parametry jak 1720B (!!!!!!).  :mad:  dlatego na początku też go odrzuciłem, ale na szczęście sprawdziłem na stronie producenta i wybór był jasny.

Powiedz mi Kucyk czy to f-engine daje aż tak dużo bo nie miałem możliwości porównania tych dwóch modeli jeden obok drugiego?

Nie wiem jak jest w 1740P ale w 1720P jest taka możliwość - trzeba tylko odczepić nóżkę na której stoi monitor i przykręcić uchwyt VESA (uniwersalny do monitorów LCD - lecz trzeba go dokupić do zestawu) :wink:

Pozdr

1409650[/snapback]

no co Ty, f-engine nie daje praktycznie nic, to jest dodatkowa funkcja która ma dopasić obraz mocniejszymi kolorami itp...

co do wieszania to z racji tego, że 1740 jest z tyłu okrągły to takiej możliwości nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widziałeś też serię 1780 - te dopiero zapierają dech w piersi. :rolleyes:

1411515[/snapback]

akurat nie, ale one są chyba na mva/pva - 25ms <_< więc się za bardzo nimi nie interesowałem B)

 

update:

chyba bzdury gadam, mają 12 <_<

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat nie, ale one są chyba na mva/pva - 25ms  <_<  więc się za bardzo nimi nie interesowałem  B)

 

update:

chyba bzdury gadam, mają 12  <_<

1411710[/snapback]

a na stronie producenta pisze że osiem :D podobnie jak model 1980Q

 

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...L1780Q&model=20

 

szkoda że żadna firma nie pisze że jest to czas reakcji jednego s

ubpiksela :cry:

Edytowane przez bodziu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja byłem strasznie napalony na ten monitorek ( 1740P of kors) no i po wizycie na forum mva.pl i przeczytaniu wątku o tym właśnie LCD (sam zresztą w nim uczestniczyłem i całkiem możliwe, że dalej będę ) mój zapał trochę zmalał

 

może ktoś mi pomoże i zerejestruje się na forum mva.pl i poda naprawdę fakty a nie ludzie a szczególnie jeden człowiek jadą ten monitor na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis mva nie jest jakąś tam wyrocznią, wszystkie monitory testują na w zasadzie jednej karcie grafiki, a to też nie jest bez znaczenia.

Nie będę polemizował z administratorem tamtego forum, ale moim zdaniem nie ma co przesadzać w oczekiwaniach na super monitor który wszystkich zadowoli.

Myślę że rzeczy któe widzi niejeden spec dla zwykłego śmiertelnika są niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbieram ten monitorek !!! Przeczytałem dziesiątki wypowiedzi ,odwiedziłem kilkanaście sklepów i moj wybor padł właśnie na 1740 P W tej kategorii cenowej nie znalazłem nic godniejszego uwagi!Jak się zainstaluje dam znać co i jak !!!Pozdrawiam !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem , wiem. że tam ten monitorek jest tanio, doszedłem do tego kiedy szukałem go po sieci :-)

 

a sprecyzuj, że czarny jest do kitu, czy może być i pewnie zależy czy jest dzień czy noc

 

a jak z oglądaniem filmów (czy nie przeszkadza kontrast i czerń) ???

 

aha i jak z giercowaniem, między innymi w ciemne gry, wszystko OK widać, kolory OK, czy występuje zauważalne smużenie???

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorek SUPERRRR !!!! W pełni zgadzam się z "Kucykiem" W grach smużenie nie występuje-jest niezauważalne.Super kolorki!Czerń troszke siwawa ale w niczym to nie przeszkadza!!! Może troszke jaśniej u dołu ekranu(widoczne tylko na czarnym tle) Mogę polecić go wszystkim z czystym sumieniem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorek ten stoi właśnie na moim biureczku, bardzo fajnie itd.

 

Jestem trochę zły że kupiłem tą wersję. Dlaczego? Ponieważ kupiłem ją głównie z powodu zachwalanej opcji f-engine. Podobnież miała się okazać wypasem, a tu [gluteus maximus]. Uruchamiam ją (opcję film) podczas gierki i kolorki rzeczywiście troszke bardziej nasycone ( tylko zimne barwy, ciepłe wyglądają bardzo sztucznie ) ale ogólnie widoczność na ekranie bardzo mocno spada. W ciemnych pomieszczeniach nic nie widać a ciemniejsze modele postaci wyglądają jak ciemne plamy (przesadzam oczywiście, ale nieomal że). Już nawet w wersji przystosowanej do progsów textowych wygląda to lepiej . Pomyślałem że może jestem [gluteus maximus] i nie umiem tej boskiej opcji skonfigurować. Zwracam się więc do posiadaczy tego, jak by nie było cacuszka. Jak to skonfigurować?

 

I jeszcze jedno. Jakie sobie ustawiliście odświeżanie? Ja mam na defie 60 i niby windows ukrywa nieobsługiwane częstotliwości odświeżania. Coprawda puściłem go w 70 ale też nie zobaczyłem większej różnicy.

 

No więc ponawiam pytanie. Jakie macie odświeżanie?

Edytowane przez Scztszaua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżanie powinno być ustawione na 60HZ jeśli używasz DVI, chłopie to nie CRT i tu ci nic nie będzie migać.... Przy podł. analogowym możesz ustawić 75 Hz

 

P.S. Stary gil : Na moim tańszym modelu występują te same uniedogodnienia,ale jest bardzo fajna funkcja chyba light viev, gdzie jednym przyciskiem przechodzę sobie w tryb w którym np. lepiej widać(dzienny, nocny, użytkownika, noc film, noc tekst itd...

)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ponawiam pytania:

1) jak w filmach, kiedy akcja dzieje się w nocy

2) w ciemnych grach, np. Doom3

3) czy brak naprawdę czarnego koloru jest widoczny, a jeśli widoczny to czy nie przeszkadza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ponawiam pytania:

1) jak w filmach, kiedy akcja dzieje się w nocy

2) w ciemnych grach, np. Doom3

3) czy brak naprawdę czarnego koloru jest widoczny, a jeśli widoczny to czy nie przeszkadza???

1417989[/snapback]

ja nie mam z tym problemów. Ostatecznie jeżeli coś mni nie odpowiada to grzebie troche w ustawieniach i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem l1720P i jestem badrzo zadowolony. porównywałem już jakość obrazu z innymi monitorkami, głownie z nowymi samsungami i nie widze różnicy w kolorach - tu i tu są wspaniałe. jednak następny moj monit to bedzie 19 cali... zaluje ze teraz go nie kupilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk.drob właśnie zamówiłem ten monitorek w softon.pl

a widziałem go w akcji jak pisałem w MediaMarkcie, no i żonie się spodobał, tak więc jest zamówiony, teraz tylko przelać pieniądze i czekać na dostawę

 

jak już będę go miał to będę przekazywał kolejne doświadczenia z obcowania z tym monitorkiem

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam na DVI 75Hz i wedlug mnie plynniej chodzi myszka na 75 niz 60Hz. Tylko taka roznice zauwazylem wiec zostawilem 75 :)

1417939[/snapback]

A jak to zrobiłeś? metodą: odznacz tryby ukryte?

Czy to bezpieczne dla monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...