Skocz do zawartości
Kaeres

Toca Race Driver 2006

Rekomendowane odpowiedzi

pogralem troche w fulla i wedlug mnie to praktycznie to samo co poprzednia czesc , nie bede sie wypowiadal o szczegolach technicznych bo jestem laikiem jesli chodzi o gry samochodowe , mnie sie podoba , szczegolnie modele zniszczen :D

 

kilka screenow :

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagrałbym ale jak mam grzebać przy napędach to wolę sobie poczekać na wydanie bardziej przyjazne Światu :D

co do samej gry to po demie było widać, że żadnej rewolucji nie będzie, ale miło się grało, ciekawe kiedy gra ukaże się w PL, na pewno zakupie sobie oryginał B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wychodzić na takiego, któremu tylko zależy na technikaliach, ale grafika jest cholernie słaba. Screeny z 1szej strony tego tematu okazały się fake'iem, szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dany , lol , jak nie dam screenow to lament , jak dam to sie chwale :mur:

 

@draak , ta grafika to nic szczegolnego , przecietna jest , tak samo ta gra , wkurzajaca momentami , uderza ktos ciebie i wylatujesz poza trase jak ten co w ciebie uderzyl jakims magicznym fartem utrzymal sie na niej

 

na tych ustawieniach gralem :

 

Dołączona grafika

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

zalezy jaka kolega ma grafe i w jakich detalach gral

Kolega ma jeden z potezniejszych komputerow na tym forum.Mysle,ze w 10tce sie spokojnie miesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Słyszałem że jedyne co wprowadzili nowego to restartowanie sie komputera po długiej grze w Toce :lol:

 

Jak dla mnie ta gra to krok w tył ;/ Toca była świetna Toca 2 juz nierobiła na mnie takiego wrazenia ale też sie dało pograć a w to coś już mi sie niechce ;/ sprobowalem dema i fizyka mnie rozśmieszyła :rolleyes:

Ta Toca nietrzyma już takiego poziomu ( w porównaniu do innych aktualnie gier) jak jej poprzedniczki :/

 

Nie wiem jak wy ale ja wole pograć w GT Legends B) / LFS2 / GTR /

a jak będe chciał pograć w Arcade to włącze NFS:MW :wink:

 

Ja sie na nowej Toce rozczarowałem i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

restartu nie mialem ale mialem za to inna przypadlosc , gra sie zawiesila byl dzwiek i wszystko , tyle ze jakby ktos zapauzowal ekran , po czym wyszla do windowsa i stracilem jakies 30% profilu :/ , fizyka naprawde jest kiepska , szczegolnie jak pedzisz na maxa wpadasz w posligz a auto potrafi stanac deba itp , nawet raz mimo usilnych prob nie udalo mi sie przewrocic wozu , a kolizje itp nie sa wcale tak efektowne jak na poczatku

mi sie wydawalo , nawet w replayu nie mozna ustawic jakiejs fajnej kamery bo jest tylko kilka i to beznadziejnych , mimo tego calkiem przyjemnie

sie gra plus jest jeszcze jedna rzecz ktorej nie rozumiem , po co widok z deski jak nie widac kierownicy ?!?

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa TOCA z całą pewnością kontynuuje chlubne tradycje serii

Taki powinien być jej znak rozpoznawczy :lol: . Ale od początku.

Grając w demo #2 i jadąc DMT'em miałem wrażenie, że w samochód wbity jest kijek(zreszta tak jak w Toce 2).

Czytałem kiedyś o zastosowaniu jakiegos 4 punktowego systemu fizyki(chyba dla każdego kół osobno) w jakiejs grze(chyba XR). Jeżeli coś takiego jest to napewno w GTR, RBR chociażby, ale nie tu.

Samochód praktycznie mało dynamiczny jest, nie czuć, że zaraz szybko zerwie przyczepność jak jest jakaś okazja do tego. Do tego model znisczeń niby dobry, niby kiepski, ale od początku sie zacząłem zastanawiać: jak jest zrealizowany ?. Zapewne tak, że gdy np. wjade na trawe to komputer ma zapisane uszkodzenie takie i takie. Tylko, że ono nie wynika z obliczeń silnika fizycznego(np. za duże obciążenie dla zawiesznia w danym momencie) tylko właśnie z prostego lenistwa programistów wjedź na to i masz(ten enigne) uszkodzić i tyle.

To samo tyczy sie fizyki bo w TRD2 jaki pamiętam w demie(fulla nie kupowałem bo po co) wjazd na trawe dziwnie raz w prawo raz w lewo rwał samochód. Myślałem, że ktoś go złapał ręką :lol: .

I zrobiłem jeszcze jeden test: czytałem, że "w GTR mało czuć prędkość" a w Toce "wprost super".

A więc wziąłem Merca DTM. Znalazłem dane do długości wozu(ok. 4,7 m). Potem przykładowa prędkość (15km/h) skonwertowana została na m/s (swoja drogą przy pomocy komórki, ale sprawdziłem pisemnie - to samo :D )i wyszło 4,1 m/s. Znalazłem punkt odniesienia i była to głowna linia startowa. Kiedy samochód przejeżdzał przodem włączałem stoper, a gdy linia była przy zderzaku tylnym - wyłączałem. Wyszło mi ok. 0,5 - 0,6 sek. na ponad 4 m długości, a więc grubo ponad 4 m/s :P . Błąd prędkościomierza opuszczam bo po co miałby kłamać.

Wychodzi, więc na to, że gdy samochód jedzie 30 km/h prędkościomierz pokazuje np. 15 km/h , a gdy 200km/h to może 150, żeby nie było wrażenia przy dużych prędkościach, że jedzie się rakietą(chociaż rozwijam tam 280 km/h a np.w GTR wozem o podobnej mocy czyli grupie nGT nir było by tak łatwo). Pomyłki raczej nie popełniłem jeśli tak - niech ktoś mnie poprawi ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

restartu nie mialem ale mialem za to inna przypadlosc , gra sie zawiesila byl dzwiek i wszystko , tyle ze jakby ktos zapauzowal ekran , po czym wyszla do windowsa i stracilem jakies 30% profilu :/ , fizyka naprawde jest kiepska , szczegolnie jak pedzisz na maxa wpadasz w posligz a auto potrafi stanac deba itp , nawet raz mimo usilnych prob nie udalo mi sie przewrocic wozu , a kolizje itp nie sa wcale tak efektowne jak na poczatku

mi sie wydawalo , nawet w replayu nie mozna ustawic jakiejs fajnej kamery bo jest tylko kilka i to beznadziejnych , mimo tego calkiem przyjemnie

sie gra plus jest jeszcze jedna rzecz ktorej nie rozumiem , po co widok z deski jak nie widac kierownicy ?!?

Moze po to, ze ta kierownica ktora sie ma na biurku wystarcza. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

T/j jaki?

|| A64 2.83 GHz watercooled by Swiftech MCW5002-A|| X1800XT@c767MHz/m1.81GHz watercooled by Abadon GPU|| 2x1GB ram G.SkillPC4000HZ || DFI ultra- D || audigy 2ZS || lcd 913n || momo force || ENERMAX EG 475AX || CM STACKER Black || MX- 1000 & SteelPad S&S ||

 

Mysle,ze w pierwsza dziesiatke najmocniejszych kompow na forum tweak pl wchodzisz bez problemu,a pierwszy jest Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swója konfiguracje to ja znam :D, z przebiegu rozmowy wynikało, że piszesz o pc od tek'a9. A miejsce w szeregu określa ranking marka05 i 06, także mi znany ;)

 

edit- w rzeczy samej ath :)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagrałbym ale jak mam grzebać przy napędach to wolę sobie poczekać na wydanie bardziej przyjazne Światu :D

co do samej gry to po demie było widać, że żadnej rewolucji nie będzie, ale miło się grało, ciekawe kiedy gra ukaże się w PL, na pewno zakupie sobie oryginał B)

Sorki Kucyk ale nic nie trzeba grzebac :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pogralem troszke w wersje pelna gry... i moge powiedziec to co wczesniej pisza niektorzy.. autka prowadzi sie identycznie jak we wczesniejszej wersji gry... grafika nieznacznie poprawiona.. i wzrosl rozmiar gry do 7 gb po instalacji.. co jest duzym przegieciem dla kogos kto ma 20 gb partycje :o oprocz tego na mojej konfiguracji gra ustawila detale na 8 z 11 kresek (1024x768) dostepnych jesli chodzi o szczegolowosc grafiki.. gra nie haczy nawet przy maxymalnej ilosci przeciwnikow, gra sie komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz tego na mojej konfiguracji gra ustawila detale na 8 z 11 kresek (1024x768) dostepnych jesli chodzi o szczegolowosc grafiki.. gra nie haczy nawet przy maxymalnej ilosci przeciwnikow, gra sie komfortowo.

No fakt to trzeba przyznać gra jest dla kart NV (może dla ATi też ?)b. dobrze zooptymalizowana.

Demo chodziło mi na detalach na maksa + AAx2 i nie cieło. Zapewne gra nie włącza Dx 9.0 (jak te pierwsze demo) bo była by rzeźnia ;) . Jednak cudnej grafiki to to nie generuje zważywszy na fakt, że "Kodersi" skupiają się na PS2 co widać po grafice i opcjach np. funkcja bodajże wheel multiturn, co

a) wskazuje na to, że gra na PS2 będzie miała tryb wyboru kąta obrotu przy podłączonej DFP (do tej gry to jest zbędne, sam jechałem i wiem co to za ból :lol: )

B) nie jest potrzebne na piecu bo stery Logitecha ustalają kąt obrotu DFP jednak zostało to z wersji na PS2.

Do tego sam nie rozumiem dlaczego dawali wycinki z prawdziwym wyścigów w menu :? pewnie chcieli w ten sposób pokazać, że gracz znajduje sie w menu superrealistycznego symulatora ;) .

Hehe ale ja lubie narzekać(w sumie to tu jest na co :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze od siebie ze na mojej konfiguracji na max detalach bez AA gra takze chodzi plynnie (sprawdzone) :) drazni mnie bardzo szczegolowosc felg w samochodach o_O sa poprostu plaskie.. zero szczegolow

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie moge dodac ze na komputerze z podpisu dziala ok 1024x768 MAX detale + Anizo i FSAAx2 i nie spada nizej niz 20fps...co i tak jest dobrym wynikiem, bez AA i AF dziala plynnie (28-30fps + ) więc jestem zadowolony =)

 

Gorzej z GT Legends =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć,że na R9000 ta gierka w 1024 AAx2 AFx2 chodzi ok? :mur: Sorki, ale wolałbym screeny oglądać niż psuć sobie zabawę na takim framerate jak mówisz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyścigówek dla mnie minimum to 30 fps, ponieważ jak framerate wynosi mniej np. 25 czy 20 to gra strasznie laguje tzn. ruchy kiery czy nawet pada nie są płynne i tak trzeba walczyc z tym lagiem, a nie wozem :) .

Ja bym zrezygnował z AA i AF chociaż w wyścigówkach nieraz bardziej kłuje w oczy brak tego, ale jadąc i wkręcając się coraz bardziej w to(jazde) nie czuje różnicy pomiędzy brakiem, a włączonym AA czy nawet jakimiś detalami ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie moge dodac ze na komputerze z podpisu dziala ok 1024x768 MAX detale + Anizo i FSAAx2 i nie spada nizej niz 20fps...co i tak jest dobrym wynikiem, bez AA i AF dziala plynnie (28-30fps + ) więc jestem zadowolony =)

 

Gorzej z GT Legends =/

Marna ściema ojjjj marna, miałem tą kart i po tym co ona sobą reprezentowała to nie miałbyś max detali nawet w 800x600 z aa i af na 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem rowniez i powiem ze ta gra to mega qpa, nic sie nie zmienilo, co prawda u mnie na full detalach chodzi idealnie plynnie ale jakosc grafiki jest poprostu zenujaca, sterowanie tez jakies smieszne imo. najlepsza byla czesc 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...