Skocz do zawartości
seirix

Zmienic Karte Czy Procesor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni zastanawiam sie czy w pierwszej kolejnosci zmienic karte graficzna czy procesor.

 

Moj aktualny config:

 

Duron 1800

Epox 8KRAI

1 GB RAM PC3200

Geforce 4 Ti 4200

Chieftec 360W

 

Wiec zastanawiam sie nad dwoma rozwiazaniami:

 

1) Zmieniam Durona na Bartona Mobile 2500+ lub wiecej

2) Zmieniam karte graficzna na GF 6600

 

Bede sie staral zmienic to i to ale nie od razu czyli jezeli np zmienie teraz karte graf. to procka bede mogl zmienic dopiero za pare miesiecy itp. Bardzo prosze o pomoc ktore rozwiazanie bedzie lepsze jezeli chodzi o gry. Z gory dziekuje.

 

PS. Zadne zmiany typu A64 itp nie wchodza w gre.

Edytowane przez seirix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor , bo Geforce 4 Ti 4200 po podkreceniu pozwoli ci sie cieszyc grami nawet nowszymi.

 

Barton M tak z 2300MHz + Ti 4200 @ 300/600 bedzie bardziej wydajny jak Duron 1800 + GF 6600 (przy takim procku nie ma sensu podkrecac karty).

 

Napisz jeszcze ile wyciskasz z tego Durona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wcale takie oczywiste. Gf4 ti nadal sie niezle spisuje szczegolnie jak jest podkrecony. A nowy procek moze mu dodac skrzydel:) co wcale nie znaczy ze jestem za prockiem. Najlepiej poszukaj testow sprzetow duron1800+GF6600 i BM2500+gf4ti porownaj i bedziesz wtedy wiedzial. Duzo tego jest w necie to na pewno cos znajdziesz

o wlasnie! patrz post wyzej:)

Edytowane przez ThonThar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, pojde za rada i poszukam testow.

 

Moj duronek idzie na 2250 przy 1.85 ale nie przechodzi prima wogole wywala hardware failure warrning. Nie podkrecony przechodzi normalnie bez bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co cokolwiek zmieniac, na takim sprzecie wszystko powinno dzilac bez problemu.

1333093[/snapback]

Proszę, nie osłabiaj..

- ja bym na początek procka kupił, 6600 nie będzie w stanie rozwinąć skrzydeł na tym durku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie osłabiaj..

- ja bym na początek procka kupił, 6600 nie będzie w stanie rozwinąć skrzydeł na tym durku..

1333110[/snapback]

Procesor jest wystarczajacy a grafika poprostu super. Ale jak chcesz cos zmieniac to procka

Edytowane przez misda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez obstawiam zeby lepiej kupic procka.

Duron to juz leciwy procesorek i nie oferuje zbyt wysokiej wydajnosci.

U mnie na bartku 2.5+ i Gf4 Ti gierki chodzily bardzo milo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zrobie tak jak mi radzicie, zmienie teraz procka a pozniej karte moze cos innego jeszcze bedzie. Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc, ciezko mi bylo sie zdecydowac, ale "co dwie glowy to nie jedna" :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez seirix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zmienic grafe obsługa nowszego DirectaX. GeForce4Ti dobrze sobie radzi ze starszymi grami, ale przy nowszych grach bedziesz mial problemy.

1333633[/snapback]

a na słabszym procku nie będzie miał ?

jeszcze większe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy mówią żebyś zmienił najpierw procka mają RACJĘ! Przecież dobra karta graficzna potrzebuje dobrego procesora! Ta karta nie chodziłaby jak należy na takim sprzęcie. Zmieniaj najpierw procesor... to OCZYWISTE! Zresztą ze swojego doświadczenia wiem jak chodziła mi grafika na Celeronie 2,6GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze poprostu poszukaj takiego sprzetu u kolegow. Jak znajdziesz kumpli ktorzy maja cos takiego jak potrzebujesz poprostu przeloz karte i zoabcz jak sie bedzie zachwowywal na tym DOOMIE 3 i na 3dmarku200x. Jednak lepiej by bylo wymienic karte. Karta bardzo mocno odciarza procesor przy obsludze gierek i tak dalej, nie powinna miec jakich kolwiek problemow i rczej powinna dzialac w pelni swoich mozliwosci. Sam mam Athlona XP 1900+ i karte Radeona 9600 XP i jak do tej pory zadna gierka mi sie nie scina, nie skacze itd. Najlepiej kup grafe ale wybor nalezy do Ciebie. A przed kupnem sprzetu sprawdz stan kondensatorow na plycie glownej.

 

(Ludzie procesory nie sluza do grania, do tego jest potrzebna porzadna karta graficzna)

Edytowane przez OTUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne to procka najlepiej wyrzucić bo jest nie potrzebny, co?

Trochę definicji:

Karta wyświetla obraz na monitorze ale bez procka który przetwarza np. wierzchołki i inne karta byłaby bezużyteczna!!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze poprostu poszukaj takiego sprzetu u kolegow. Jak znajdziesz kumpli ktorzy maja cos takiego jak potrzebujesz poprostu przeloz karte i zoabcz jak sie bedzie zachwowywal na tym DOOMIE 3 i na 3dmarku200x. Jednak lepiej by bylo wymienic karte. Karta bardzo mocno odciarza procesor przy obsludze gierek i tak dalej, nie powinna miec jakich kolwiek problemow i rczej powinna dzialac w pelni swoich mozliwosci. Sam mam Athlona XP 1900+ i karte Radeona 9600 XP i jak do tej pory zadna gierka mi sie nie scina, nie skacze itd. Najlepiej kup grafe ale wybor nalezy do Ciebie.

 

(Ludzie procesory nie sluza do grania, do tego jest potrzebna porzadna karta graficzna)

1333803[/snapback]

Jaki jest sens zmieniać grafike gdy i tak nie będzie chodzić w pełni swoich możliwości na gów..nianym procku? Procesor odgrywa bardzo dużą rolę w grach...

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zmienić grafikę, ludzie - na głowy poupadaliście?

W grach nie widzę jakiejś różnicy pomiędzy ustawieniem 11.5x200 a 9x200.

KAŻDA gra będzie lepiej chodzić na D1800+GT6600 niż mobilem nawet 2.4GHz + 4Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent i Punisher slyszeliscie kiedys o czyms takim jak akcelerator????

Nie mowie ze procek nie jest wazny ale nie musi byc mocny. Syneczku masz karte r9550 i zakonczyles 3dmarka z wynikiem 4000 i cos tam. Ja mam 9600 XP i 3 razy gorszy procek i mialem wynik ponad 5000. Ale widze ze masz talent do wyrzucania pieniedzy w bloto. gratuluje kompa :P.

 

Silent - Poczytaj troche wiecej niz definicje.

Edytowane przez OTUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zastanówcie sie.

Jak lepsza garfa moze odciazyc procka skoro i tak podczas grania jego wykorzystanie bedzie 100%. Nie rozumiem tego.

Z wlasnego doswiedczenia wiem ze wymiana grafy z 4ti na gf6600 nie dała mi takiego kopa jak wymiana Athlona 1800+ na 2500+ nie mowiac jeszcze o jego @ na 3200+

Nie robcie chlopakowi wody z mózgu bo moze se kupic nawet 6800 ultra a gry mu bede chodzily 30fps przez durnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc. Chialbym aby po zamianie jednej z tych rzeczy widzial roznice w grach. (Doom3 w 800x600 low detale zdycha teraz) Jak juz pisalem wymienie obydwie rzeczy tylko nie naraz.

1333506[/snapback]

zmieniaj procka mi na P4 2Ghz ti4200 64mb 128bit 256mb ramu chodzi w 1024x768 ze średnio niskimi detalami a na 800x600 na wyskoich Edytowane przez kondzik90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...