Skocz do zawartości
seirix

Zmienic Karte Czy Procesor ?

Rekomendowane odpowiedzi

eh imo sprawa nie jest taka oczywista,,, ja bym się dowiedział najpierw czemu procek nie jest stable na 2200mhz,, potem go ustabilizował ;) i kupił do niego grafkę

myślicie że bartek nawet @ 2500mhz z 4ti będzie wydajniejszy od durona @ 2200mhz z 6600 ?? coś mi się wydaje że duron po oc z nowszą rafką będzie lepiej latał...

 

btw. na k7s5a z axp 1800+ poniżej 1800mhz (fsb do ~147) i 9700pro 3dsmark 03 poleciał ~5200pkt, na a7v880 z 2400mhz bartonem fsb 220 i dualem, do tego z 9800 trochę bardziej oc jak 9700pro -> 6300

karty mocniejsze od ti a widać że z prockiem nie bardzo rośnie wydajośc

marki 01 owszem z ~12'000 na 17'000 ale to raczej z powodu smego fsb+,, w grch jest rówżnica ale raczej zbliżona do tego co pokazuje 03 nie 01 ;) no chygba ze ktoś walczy o kolejne 100fps z q3 :lol:

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilosc odpowiedzi przerosla moje oczekiwania, wszystkim jeszcze raz bardzo dziekuje.

Z tym duronkiem to jest taka sprawa ze on za bardzo sie podkrecac niechce, przy fsb 166 vcore musze podwyzszyc az do 1.825 (z 1.5)inaczej nawet komp nie wstaje. Prawdopodnie kiepski proc do OC. Na podkreconym do 2250 duronku przy 1.85 vcore wygalda ze wszystko dziala 3dmarka przechodzi, gry dzialaja ale nieszczesny prime sie wykrzacza (hardware failure warning czy jakos tak) Nie podkrecony dziala normalnie i prima przechodzi.

Z cache L2 jeszcze nie probowalem, niechce gwarancji stracic bo chce go sprzedac wiec narazie wstrzymuje sie z przerobkami.

Idealnym rozwiazaniem byla by zmiana obydwu rzeczy ale niestety nie jest to mozliwe wiec staram sie wybrac jak najlepsze wyjscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent i Punisher slyszeliscie kiedys o czyms takim jak akcelerator????

Nie mowie ze procek nie jest wazny ale nie musi byc mocny. Syneczku masz karte r9550 i zakonczyles 3dmarka z wynikiem 4000 i cos tam. Ja mam 9600 XP i 3 razy gorszy procek  i mialem wynik ponad 5000.  Ale widze ze masz talent do wyrzucania pieniedzy w bloto. gratuluje kompa :P.

 

Silent - Poczytaj troche wiecej niz definicje.

1333864[/snapback]

 

Syneczku... zdania są podzielone co jest oczywiste... w końcu to osoba zainteresowana dokona wyboru. Ale żadna porządna grafa nie będzie chodzić na słabym procku na 100% swoich możliwości. :angry:

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - nie będzie.

Ale będzie dawać sporo lepsze wyniki niż dziadzio 4Ti + nawet A64 2.5 GHz.

Na ile tego mobila wykręci? - 2.3 GHz na tej płycie to max.

Duron 1800 nie jest tak wolny, a szybszy procesor to naprawdę nie jest remedium na wolne działanie gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mote pomoc tylko wymiana grafy. Duron jest jeszcze wystarczajaco szybki. Na moim przykładzie zmieniłem sobie proca z Durona 1200 na Antka 1800+ i w grach prawie nie zauwazyłem rzadnej roznicy. I teraz juz wiem ze skoro nie widac roznicy po co przepłacac:). Gdybym wymienił mojego MX-a 440 na cos szybszego to bym mogl wiecej wycisnac w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podkreconym do 2250 duronku przy 1.85 vcore wygalda ze wszystko dziala 3dmarka przechodzi, gry dzialaja ale nieszczesny prime sie wykrzacza (hardware failure warning czy jakos tak) Nie podkrecony dziala normalnie i prima przechodzi.

Czytałem gdzieś o problemach posiadaczy duronów z prime, więc jeżeli nie ma zwiech i resetów przy kilkugodzinnym graniu, to chyba można zostawić procka na fsb 166MHz. W takim wypadku lepiej oczywiście zmienić grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mote pomoc tylko wymiana grafy. Duron jest jeszcze wystarczajaco szybki. Na moim przykładzie zmieniłem sobie proca z Durona 1200 na Antka 1800+ i w grach prawie nie zauwazyłem  rzadnej roznicy. I teraz juz wiem ze skoro nie widac roznicy po co przepłacac:). Gdybym wymienił mojego MX-a 440 na cos szybszego to bym mogl wiecej wycisnac w grach

1334352[/snapback]

W twoim przypadku nawet duren 1200 był wystarczajaco wydajny zeby grafika chodziła na 100% swoich mozliwosci. Zmiana procesora tylko pogłabiła dysproporcrcje miedzy wydajnoscia MX-a a iloscia danych jakie dostałwała od CPU

 

Wracaja do tematu to jestem za zmiana procka. Jeszcze jednym argumentem jest to ze cena GF bedzie szybciej spadac jak cena Bartona i za powiedzmy 6 miesiecy za karte zapłacisz wyraznie mniej niz dzis a za procka zapłaciłbys prawie tylesamo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zmienil bym procka.

Mam tez Duronia 1800 i tez GF4TI4200.

Grafa podkrecona,a za procka sie nie bralem "bo i tak zablokowany mnoznik". Jakie bylo moje zdziwienie gdy(przy okazji wymiany chlodzenia) odkrylem ze...mnoznik mam wolny :) Ustawilem wiec go 12,5x166 (napiecie podnioslem z 1.5 na 1.55 wrazie jak by co :) ) i poszedl bez problemow, temp praktycznie niezmieniona...no moze 1-2°.Chodzi wiec na 2008mHz...ale dzieki fsb166 dostal niezlego wykopa w grach...Jesli przedtem przycinala mi sie mapa z dema UT2k4 ONS Primaval to teraz chodzi plynniutko...podobny wykop odczulem w T2 na opengieelu...szkoda mi tylko ze moj ASUS A7V8X-X nie wejdzie na FSB200...to by ni dopiero sprzecik odgadal... bije sie z myslami i ustawieniem fsb 175...prubowalem i dziala stabilnie tylko to pci 35...bac sie tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że grafika Bartki są za drogie w Polsce.Na przykład 399zł. za Bartka 2500+ w Proline to chore jak A64 2800+(754)kosztuje 425 zł.Tym bardzej że Duren spokojnie sobie da rade z 6600, a za jakis cza dołożysz troszke do mobo(MSI K8N Neo Platinium 299 zł)i to będzie krok do przodu a nie do tyłu.A sam sie przekonałem ze zmiana XP 2000+ na na Bartka dała mi średio 200 smarków w więcej w 03 za to FX 5200 na R9600 Pro 2000 smarków.Teraz jak bym wsadził do siebie 6600 skok był by 100%.Wniosek tylko grafika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje za wszystkie wypowiedzi, jako ze wymiany dokonam po swietach to jeszcze troche czasu mam na decyzje co i jak.

Dodam tylko ze koszt wymiany calej platformy na A64 jest dla mnie za wysoki na dodatek do tego doszedl by koszt karty graficznej wiec to juz duzo za duzo.

Jak juz pisalem moj duron nie chce sie podkrecac, moze to wina plyty glownej, moze modelu procesora ale wedlug mnie wymiana plyty na inna jest bezsensowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahahaahahaha, im dłużej czytam forum tym mam większy ubaw...Dobra, doradzacie jemu nowy procesor, nie wiem czy niektórzy zauważyli ale ten duron jest na jądrze T-Bred, więc z odrobinka szczęscia mozna go przerobić na Athlona XP. A już tym postem co ktoś napisał ze na GF4ti4200 bedą mu chodzić nawet najnowsze gry to mnie rozwaliło na MAX! :lol: Gf4Ti4200 - Dx8.0 PS 1.3(??) nie zobaczy nowych efektów, i niech spróbuje odpalić takiego Brothers in Arms na tej grafie to zobaczy ładny slideshow, nie wspominając o nadchodzących grach typu S.T.A.L.K.E.R . To nie są czasy K6-2 ze kupno szybszego procesora dawało 70% wzrostu wydajności. A na Tweaku coraz wiecej userow ktorzy nie maja pojecia co pisza i pisza to co wszyscy.... Ten Duron z GF6600 zchrupie na sniadanie bartona 2500 z gf4ti4200. hehehe "zmien procesor i bedzie dobrze" :lol: nie ma to jak uzasadnienie swojej odpowiedzi, ja jestem ciekawy co bedzie dobrze :lol:

 

Broda, piszesz ze podkrecenie procka dalo ci duzy wzrost wydajnosci w ut2k4...tu moge sie zgodzic, ale w nowych grach np. Medal of Honor Pacific Assault podkrecanie procka nic nie daje, najbardziej liczy sie grafa.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No beka :lol: Czytam czytam i widze super znawcow ktorzy uwazaja ze do gier sa potrzebne proce typu batek 2,5GHz albo FX :lol: No brawo panowie koles ma proca taktowanego zegarem 2,2GHz :blink: A wy mu wmawiacie ze to za malo do 4ti no fajnie :? Kiedys zrobilem test i swojego antka puscilem na 5x200=1000MHz i jakos w swoich ulubionych grach rysiek czy colin nie wiedzialem roznicy wiec panowie przestancie wciskac ciemnote bo kolega sie zrazi do forum i przestanie je odwiedzac :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! nie chce zakładac kolejnego tematu wiec napisze tu:) Mam kompa jak w podpisie i teraz co w nim zmienic??Grafike czy procesor? Mam ok 400zł + to co wezme za stare graty!Zastanawiałem sie nad zmiana platformy na A64, ale czy do tekiej grafy ma to sens??Kompa uzywam do filmow, muzyki, internetu, i counter-strike'a(czyli OpenGL i directx 8.1)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! nie chce zakładac kolejnego tematu wiec napisze tu:) Mam kompa jak w podpisie i teraz co w nim zmienic??Grafike czy procesor? Mam ok 400zł + to co wezme za stare graty!Zastanawiałem sie nad zmiana platformy na A64, ale czy do tekiej grafy ma to sens??Kompa uzywam do filmow, muzyki, internetu, i counter-strike'a(czyli OpenGL i directx 8.1)

 

Pozdrawiam!

1337654[/snapback]

masz antka 2ghz, więc jasne, że grafę. Dostaniesz za herca gdzieś do 200zł, plus 400zł, które masz, daje to 600zł= Radeon 9800 non pro lub GF 6600. bardziej byłbym za R9800, jednak do open gl GF może byłby lepszy.

Chociaż do jednej gry to bym w ogóle nic nie zmieniał, zależy ile grasz w tego counter strike'a.

Edytowane przez Waldek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz antka 2ghz, więc jasne, że grafę. Dostaniesz za herca gdzieś do 200zł, plus 400zł, które masz, daje to 600zł= Radeon 9800 non pro lub GF 6600. bardziej byłbym za R9800, jednak do open gl GF może byłby lepszy.

Chociaż do jednej gry to bym w ogóle nic nie zmieniał, zależy ile grasz w tego counter strike'a.

1337693[/snapback]

no w counter gram codziennie po 3 godz(nie raz mniej nie raz więcej zalezy jak mam czas) i na tym kompie co mam teraz spadaja mi fpsy:/ Chodzić mi oto zebym mial ciagle 100! Gdzies kiedys słyszałem ze w directx 8.1 i OpenGL do lepszej wydajności liczy się tylko procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, przecież procki na tym jądrze mają defaultowe napięcie nawet 1,65V, więc spokojnie możesz je podnieść do tego poziomu. Powinieneś wtedy uzyskać 2100-2200MHz. W takim wypadku oczywiście lepiej zmienić kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, przecież procki na tym jądrze mają defaultowe napięcie nawet 1,65V, więc spokojnie możesz je podnieść do tego poziomu. Powinieneś wtedy uzyskać 2100-2200MHz. W takim wypadku oczywiście lepiej zmienić kartę.

1337798[/snapback]

Tylko umnie jest takie cos ze na 200FSB chodzi a 202 juz niestabilnie:/ Czego to wina?? Na asynchro stabilnie do 207 idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności obstawiłbym pamięci. Spróbuj podbić im napięcie o 0,1 lub 0,2V. Widzę, że masz twinmosy - czytałem, że nie współpracują one najlepiej z abitami. Czasem też trzeba na tej płycie wykonać L12 mod (zmienić defaultowe fsb procesora na 200MHz), może też pomoże zmiana biosu. Najlepiej zajrzyj do tematu o nf7 i poczytaj porady doświadczonych użytkowników. Widać, że ten procek ma duży potencjał, więc szkoda, żeby się marnował. :)

 

------

 

Ale, ale - przecież ten procek ma odblokowany mnożnik, dlaczego nie zwiększyć w takim wypadku mnożnika zamiast kręcić przez fsb?

Edytowane przez Złoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności obstawiłbym pamięci. Spróbuj podbić im napięcie o 0,1 lub 0,2V. Widzę, że masz twinmosy - czytałem, że nie współpracują one najlepiej z abitami. Czasem też trzeba na tej płycie wykonać L12 mod (zmienić defaultowe fsb procesora na 200MHz), może też pomoże zmiana biosu. Najlepiej zajrzyj do tematu o nf7 i poczytaj porady doświadczonych użytkowników. Widać, że ten procek ma duży potencjał, więc szkoda, żeby się marnował. :)

 

------

 

Ale, ale - przecież ten procek ma odblokowany mnożnik, dlaczego nie zwiększyć w takim wypadku mnożnika zamiast kręcić przez fsb?

1339070[/snapback]

No jak wezme mnoznik x10,5 przy fsb 200 to nie wstaje a FSB chyba wazniejsze nizmnoznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że ważniejsze, ale jak się nie da, to trzeba przez mnożnik. Ale te 10,5x200 próbowałeś na 1,5V, czy zwiększałeś? Jak nie to daj chociaż 1,6V.

1339097[/snapback]

OKA teraz pisze na 200x10,5 1,6V temperatura w stresie ~ 47C

Zaraz zobacze co sie bedzie działo na x11

To teraz raczej wiadomo ze wina TwinMosów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich winą może być to, że nie chcą chodzić na wyższym fsb. :) Tak się składa, że były te pamięci dobre do oc, jak i bardzo kiepskie (twinmos używał do produkcji pamięci kostek różnych firm i stąd te różnice).

Widzę, że bardzo ładnie lata 2100MHz na 1,6V to świetny wynik. Temperatura w stresie nienajwyższa, więc gdyby nie chciał chodzić na 2200 przy 1,6V to możesz zwiększyć jeszcze do 1,65 lub 1,7V. Jeżeli utrzymasz go poniżej 55 stopni, to jeszcze długo będziesz mógł się cieszyć tym prockiem. :) Jak tam fps w grach, bo wątpię żeby znacząco podskoczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich winą może być to, że nie chcą chodzić na wyższym fsb. :) Tak się składa, że były te pamięci dobre do oc, jak i bardzo kiepskie (twinmos używał do produkcji pamięci kostek różnych firm i stąd te różnice).

Widzę, że bardzo ładnie lata 2100MHz na 1,6V to świetny wynik. Temperatura w stresie nienajwyższa, więc gdyby nie chciał chodzić na 2200 przy 1,6V to możesz zwiększyć jeszcze do 1,65 lub 1,7V. Jeżeli utrzymasz go poniżej 55 stopni, to jeszcze długo będziesz mógł się cieszyć tym prockiem. :) Jak tam fps w grach, bo wątpię żeby znacząco podskoczył?

1339139[/snapback]

Lata juz 200x11:) Temp po 3d mark 2001 45C

 

edit:200x11.5 temp. max 50C w 3dmarku 10491pkt- jest dobrze aLe co z tym...............................

P.S. Chce odinstalowac sterowniki od grafy ale jak chce wyczyscic driver cleanerem w awaryjnym to jak w niego wchodze to res kompa odrazy(obojetnie czy na kreconym cy nie) da sie jakos wyczyscic z DOSu albo zrobic zeby awaryjny działał?? Stery to OMEGI 2.5.76(ten cleaner omegi nie działa)

Edytowane przez zwierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...