Skocz do zawartości
łuk-a-sz

*dyskusja "ranking Na Screena Ze Swoim Max O/c"

Rekomendowane odpowiedzi

Linoge - Mysle, ze przyda sie taki "przejrzysty" ranking. Ten ktory podales jest niezly, ale trzeba przeleciec kilka stron zeby zobaczyc konkretne wyniki, a tutaj masz wszystkich "debesciakow" z gory na dol po kolei. Mysle ze moze zostac i bedzie OK. Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

A ja sie nie zgodze skoro juz jest jakis temat to sie nie zasmieca forum, jezeli kogos cos interesi to sobie daje szukaj i mu znajduje i dopisuje swoj wynik ew. przeglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm pupa z tego bedzie :P  3200+ @ 3000MHz przegra z 2500+ @ 2500MHz,, a przecież rdzenie mają te same :P

1334070[/snapback]

No i co z tego - kryteria są jasne - procentowy przyrost Mhz czyli podatność danego modelu na O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to już dawno było potrzebne :D

 

A czy można podesłać dwa wyniki? z dwóch różnych proców, oczywiście własnych.

1334863[/snapback]

 

Oczywiście.

 

 

Zapraszam do udziału.

 

 

Pozdrawiam, Łuk-a-sz

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łuk-a-sz w jakiej formie chcesz prezentować wyniki ?

 

bo to co tam wpisałeś nie jest zbyt przejrzyste - może

1. Proc @ 1335315[/snapback]

 

Jeszcze nie podałem jak będą wyglądać wyniki.

 

Ale postaram się zrobić to dobrze, aby wszystko było czytelne.

 

Może posłuże się twoimi poradami.

Jeszcze nie wiadomo czy ranking się przyjmie.... bo narazie to spotyka się z krytyką.... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proponuję, żebyś umieścił już kilka wyników i poddał to krytyce w tym wątku, myśle że wspólnymi siłami uda się wymyślić przejrzystą i klarowną formę prezentacji wyników. :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proponuję, żebyś umieścił już kilka wyników i poddał to krytyce w tym wątku, myśle że wspólnymi siłami uda się wymyślić przejrzystą i klarowną formę prezentacji wyników. :)

Pozdro

1335502[/snapback]

 

:D hehe kilka :) Trzeba je mieć dużo osób zadeklarowało chęć udziału a narazie mam 2 zgłoszenia...... niech będzie to 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ludzie muszą (tak jak ja) zmusić się :) do ponownego podkręcenia procka i zrobienia screenów wg. zasad rankingu - ja to opłaciłem padniętym systemem :( ale mam nadzieję, że warto było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś uważnie czytał to zuważyłbyś, że o to właśnie chodzi - maksymalny zrzut, kto da więcej Mhz, zresztą z pełną stabilnością też nigdy nie wiadomo - komp moze raz przejdzie super pi a i tak z 1h wykraczy się na innej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najprzyjemniej to może tak, ale ja np. renderuje dosyć często filmy z kamry DV i powiem Ci, że żadna gierka nie jest w stanie tak obciążyć procka jak 2h renderowania filmu :blink: powaga :D jak miałem problemy ze stabilnością (teoretycznie stabilnego jak skała systemu - testy super pi / prime ) to wychodziły właśnie podczas renderowania. Dlatego pisze, że nie ma jednego niezawodnego sposobu na sprawdzenie stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... ale tego chyba się nie doczekamy kompy potrafią być bardziej kapryśnie niż dziewczyny :wink: ale nie róbmy OT. łuk-a-sz co ze zgłoszeniami? Jakieś postępy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... ale tego chyba się nie doczekamy kompy potrafią być bardziej kapryśnie niż dziewczyny :wink: ale nie róbmy OT. łuk-a-sz co ze zgłoszeniami? Jakieś postępy?

Pozdrawiam

1337186[/snapback]

 

 

Cieńko :/ Mam tylko 2 zgłoszenia. To troszku mało......

 

 

Chyba że dziś podczas mrozu otworzą okna i pokażą na co stać ich procki :)

 

Trzeba przekonać Tweakowców do tego rankingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie dawaj wynik do łuk-a-sza.

A z tą zachętą może być cieńko bo w sumie temat nie jest przyklejony, kilka osób zbojkotowało...

Hmm dwa zgłoszenia to masakrycznie mało :-| , ale może sprubój je umieścić, może czyjaś duma zostanie nadwyrężona i zaraz dorzuci swoje dzieło :? :D

Pozdrawiam

Edytowane przez MaStEr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo jak już ma być kolejny ranking to nie taki,,, argumenty podałem,, procki tak przykładowo 2500 jaki 3200 mają ten sam rdzeń,, ten ranking faworyzuje "niskie" procki i tutaj mając średnio wykręconego 1700+ można spoko pobić któregoś z szybszych tbredów chłodzonego berkutową kaskadką i zbliżającego się do rekordu świata... nie wiem jaki jest cel takieg przedsięwzięcia,, do tego liczymy suche mhz a nie stabilną moc która nadaje się do czegoś poza podnietą (i vide któryś z postów wyżej kończt się reinstalką (?)),,,, takie benchowanie to na jaja... jak wam się chce to się w to bawcie ale - wydaje mi się że podobnie jak ja podejdzie do tego większość ludzi, z tąd taki maly odzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo jak już ma być kolejny ranking to nie taki,,, argumenty podałem,, procki tak przykładowo 2500 jaki 3200 mają ten sam rdzeń,, ten ranking faworyzuje "niskie" procki i tutaj mając średnio wykręconego 1700+ można spoko pobić któregoś z szybszych tbredów chłodzonego berkutową kaskadką i zbliżającego się do rekordu świata... nie wiem jaki jest cel takieg przedsięwzięcia,, do tego liczymy suche mhz a nie stabilną moc która nadaje się do czegoś poza podnietą (i vide któryś z postów wyżej kończt się reinstalką (?)),,,, takie benchowanie to na jaja... jak wam się chce to się w to bawcie ale - wydaje mi się że podobnie jak ja podejdzie do tego większość ludzi, z tąd taki maly odzew

1345819[/snapback]

 

To proszę powiedz dokładnie na jakich zasadzach ma być ten ranking.... ??

 

Co ma być kryterium... ??

 

I jakie kategorie ??

 

 

 

 

To może wtedy coś z tego będzie.

 

 

 

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo - jak max oc to z danego rdzenia, niezależnie od tego jak go producent oznaczył... można by wsiąkać w rewizje ale to już by było za dużo...

to tak pomijając juz kwestię stabilności

idałem było by coś podobnego do cpudb ale tu się pojawia kwestia ilości wyników ;)

 

poza to co kto lubi,, imo nie jest ważne ile mhz ale ile z tego realnej wydajności

, do tego mamy ranking superpi który pokazuje (mniej więcej) co który komp jest wart na prawdę i można się że tak powiem ścigać interdyscyplinarnie ;)

 

jak pewnie wnioskujesz z moich wypowiedzi wychodzi na to że nie widzę celowości w prowadzeniu takiego rankingu w ogóle ale.. jeśli będą wyniki to będzie znaczyło że ktoś sens widzi więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, panowie wszystko porozrzucone po niewiadomo ilu tematach, ten wszystko uporządkuje, możemy zrobić ranking max. FSB, tudzież HTT; kategorie podzielić na typ jądra w procesorze, np. Duron: Morgan, Spitfire, Appleberd; Athlon XP: Palomino, T-bred, T-bred B, Thorton, Barton; Sempron: T-bred B, s754 Paris, s754 Palermo itp.

I tak w każdym przypadku procesora i jądra na którym jest zbudowany.

 

Co do stabilności to jedynie Super pi 1M, (jak 16M to nie ten ranking), z cpu-z z zakładek cpu i memory, link do ORBa albo screen z wynikiem z 3Dmarka 2k1 lub 2k3, lub 2k5, no i reszta informacji, które podał łuk-a-sz i gra gitara.O wyniku powinno decydować o jaki procent podkręcony jest procesor, sklasyfikowany powinien być tylko w swojej kategorii, a klasyfikacja ogólna powinna służyć rozeznaniu, które procki maja najlepszy przyrost mhz po o/c i tyle, a przy okazji możecie pochwalić się swoim dziewczynom, jeśli macie takowe, jacy z was overclockerzy, jeśli uda się wam zająć czołowe miejsce.

Edytowane przez micitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...