Skocz do zawartości
venepl

Czy Taki Zasilacz Wystarczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm ja mam takie qmpa:

Inter Pentium 4 3,00 Ghz Prescott 1MB Cache 800 FSB HT

Pentagram Freezone QVC-120 Cu

Abit IC7-G

2x256 DDR 3500 TwinMOS TWISTER

POWERCOLOR Radeon 9800SE@PRO (8x1)

Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W

Seagate 40 GB 7200.7 Barracude

DVD Toshiba x16 1802

DVD-R NEC 3520A

 

Qmpik odojętnie czy podkręcony(około 3,6) czy też nie napięcia trzyma stabilnie:

+12v - 11,98V

+5v - 5,06V

+3.3v- 3,36V

 

To jest Idle a w stresie napięcia może mają wychylenia w granicach -/+0,05V

 

PS. zastanawiam czy jak się przesiąde na ASUSa V9999LE@16/6 oraz podepne jeszcze 2xRAPTOR 36 GB w RAID 0 czy zasiłka jeszcze wytrzyma :)

Edytowane przez Laik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chieftec , chieftec dajcie spokój z tymi chieftecami nie dość że głośne to słaba linia 12 v często się psuje(częściej niż lepsze zasilacze) . zwykły toppower 350 w czy enerek 385 w jest już dużo lepszą propozycją. Jeżeli stawianie na ciszę to toppower a nie tylko ten chieftec chieftec chieftec :mur: no i co z tego że niektórzy macie stabilne napięcia na chiefie jak na innym zasilaczu za 200 zł mielibyscie lepsze, byłby cichszy i wogóle ogóle

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chieftec , chieftec dajcie spokój z tymi chieftecami nie dość że głośne to słaba linia 12 v często się psuje(częściej niż lepsze zasilacze) . zwykły toppower 350 w czy enerek 385 w jest już dużo lepszą propozycją. Jeżeli stawianie na ciszę to toppower a nie tylko ten chieftec chieftec chieftec :mur: no i co z tego że niektórzy macie stabilne napięcia na chiefie jak na innym zasilaczu za 200 zł mielibyscie lepsze, byłby cichszy i wogóle ogóle

1335106[/snapback]

 

lol chieftec glosny <lol><LOL><lol>

to chyba widziales egzemplarz ktoremo w wiatraki piasek wpadl :P

ja mam chiefa...moj kolega co mieszka ode mnie 40 m tez ma chiefa i obydwa sa ciche jak spadajaca kropla deszczu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie jest wymagający to taki chiefteck 360W powinien mu wystarczyć Miałem 420W i jak dla mnie to jest syf a nie zasilacz. Chociaz problemów z nim nie miałem.

1334798[/snapback]

 

a co takiego w syfiastego w tej 420 bylo ? kurz?

 

 

Hmmm ja mam takie qmpa:

Inter Pentium 4 3,00 Ghz Prescott 1MB Cache 800 FSB HT

Pentagram Freezone QVC-120 Cu

Abit IC7-G

2x256 DDR 3500 TwinMOS TWISTER

POWERCOLOR  Radeon 9800SE@PRO (8x1)

Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W

Seagate 40 GB 7200.7 Barracude

DVD Toshiba x16 1802

DVD-R NEC 3520A

 

Qmpik odojętnie czy podkręcony(około 3,6) czy też nie napięcia trzyma stabilnie:

+12v - 11,98V

+5v  -  5,06V

+3.3v-  3,36V

 

To jest Idle a w stresie napięcia może mają wychylenia w granicach -/+0,05V

 

PS. zastanawiam czy jak się przesiąde na ASUSa V9999LE@16/6 oraz podepne jeszcze 2xRAPTOR 36 GB w RAID 0 czy zasiłka jeszcze wytrzyma :)

1335043[/snapback]

mysle ze bez zadnych problemow, napiecia masz super :) pewnie neico spadna, moze o 0,02

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze bez zadnych problemow, napiecia masz super :) pewnie neico spadna, moze o 0,02

1335210[/snapback]

No też myśle że są niezłe :) Co do spadków napięć to mam nadzieje, że jest jak mówisz bo nie chce już ładować kasy w next wydatek. We wtorek zmieniam RAMik na 2x512 Kingston`a i razem z Raptorkami i V9999LE@GT to już raczej ostatnie wydatki w najbliższym czasie.

 

a co takiego w syfiastego w tej 420 bylo ? kurz?

1335210[/snapback]

Hihihi

 

Co do głośności to się nie zgodze. Ja nawet go nie słysze. Oczywiście mówimy o 420 W ale myśle że 360 DF nie będzie odbiegać możliwościami prócz samej mocy :) POZDRAWIAM i myśle że będzie to udany zakup (napewno lepszy niż ten drugi co masz do wyboru :) )

Edytowane przez Laik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe chieftec sa ciche dobre, chyba Topower, Bequiet, Tagan nie słyszałeś

1335276[/snapback]

Akurat słyszałem :razz: Miałem do czynienia z tym modelem:

Tagan 480W i powiem, że jak zacznie się robić ciepełko to zaczyna hałasować niemiłosiernie. Może lipny model trafiłem ale mówie to z czym miałem do czynienia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie starczy taki szef :]

 

Mialem przyjemnosc testowac wczoraj tego szefa 360DF na P4 2.6 2x512 2x 120gb HDD i 6800 i nawet po oc (lekkim) tego konfigu szefo nawet nie pierdnal (oczywiscie miernik w rece) . Ze juz nie wspomne ze moj konfig ciagnie z palecem w [gluteus maximus] bo to chyba oczywiste .

 

A co do osob , ktore maja zle doswiadczenia z 420W to proponuje poczytac pare testow w necie . Z tego co ja pamietam to te zasilacze sie prawie nie roznia od 360W DF .

 

EDIT: nie pamietam gdzie byl ten test :/ Chyba na sirusie (jesli tak to raczej moje powyzsze zdanie nie ma sensu :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy chwali co ma i taka jest preawda.... bdziesz mial tangana bedziesz zadowoolny to bedziesz zachwala go w nueboglosy bo nie miales nic innego oporcz halasliwych codegen i innych [ciach!]l- ten tangan spelnil wasze oczekiwanioe i chcecie go zostawic... ja widzialem jak pracuje chifetec - stabilne napiecia nawet po oc na podobnym sprzecie jak nizej ylko dodatwkoy dysk mu doszedl... i naprawde sa chiutkie... 2 wentyle a jakby ich nie bylo. mam treraz megabajta napiecia stabilne bo duzym oc ... moc 350 w... ale to naklejka chyba dla picu bo wiadomo ze tego nie wyciagnie co szefik... powinien starczyc moim zdaniem bo w koncu miedzi 360 a 400 nie duza rozniaca... a szefy wytrzymale sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja bym może nie powiedział tego tak że: "każdy chwali to co swoje", bo ja miałem możliwość porównania i tylko mówie co mi nie pasowało. Co do samego Tagana to nie neguje że jest gorszy/lepszy- może i tak jest. Może miałem jakiś lipny egzemplarz, bo coolerki były nieznośne przy wyższych temp :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie... ale poprostu lduzie pisza posty bez sensu... patrzysz co chwali - ma w podpisie wiec najlepsze.... trzeba byc obiektywnym i osoby ktore nie maja porownania nie powinny brac... bo poprostu wchodza w parade i psiza nie na temta txt "bierz tagana - cichy wydajny i stabilny - poporstu cudo" bezsens totalny napisalem co moge wybrac.... ja tego sam nie kupuje tylko dostaje od firmy u ktorej kupilem kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na tym forum prawie od poczatku jego istnienia i co niektorym "mlodziaszkom" powiem 1 ciekawostke , jeszcze rok temu na tym forum panowal zachwyt i wniebowziecie na mysl o chieftecu 360 czy 420W :) nie sa to mlode zasilacze ale sa naparwde dobre i z kazdym konfigiem sobie poradza.

 

chief glosny? mowa oczywiscie tylko o modelach z APFC ! szefy sa ciche ! w porownaniu np do toppoera 550W to chieftec jest nieslyszalny !

 

kazdy chwali to co ma ;] no fakt ale nikt gowna nie kupuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa naparwde dobre i z kazdym konfigiem sobie poradza

cosik przesadzasz - u mnie , u Vipka i Lagierka siakos przestał wystrczac

 

szefy sa ciche ! w porownaniu np do toppoera 550W to chieftec jest nieslyszalny !

tu rowniez przesadzasz ale pojecie ciszy rzecz względna- fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe bartezjusz jak krecisz kompa o 800 mhz to wiadomo ze nie wystarczy.. mi wystarczy 400-500 w gore i jbedzie OK.... hyh a wogole do twojeje konfiguracji 600w?? przecirz on nawet w 3/4 nie jest wykorzystywany... chyba ze masz lcdka pod zasilke wteyd troche wiecej... jedno wiem 450 by ci wystarczylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tak mowisz zee nie bedziesz krecil a za miesiac albo 2 bedziesz pisal ze ci sie resetuje jak masz dasz 3,5 w dual prime!

i co bedzies musial zasilacz wymienic na cos mocniejszego!!

jak trzymie cie 200zl to szukaj czegos na allegro albo bierz topowera 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... napsialem ze dostaje to gratis... sam nie kupie bo wymienilem plyte glowna i teraz ram wymieniam na geile i kasy nie mam a to mi firma obiecala co skalda kompa i dala colorista ale nie dzialal to oddalem i teraz chce dac chifa 360 w... albo tego samego colorsita 400 w.... za 60 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogole do twojeje konfiguracji 600w?? przecirz on nawet w 3/4 nie jest wykorzystywany

1336688[/snapback]

i tu sie widzisz mylisz

 

przy dzisiejszych kompach najwazniejsza jest linia 12v - to nie podlega zadnej dyskusji

 

np komp po oc typu prescott w okolicach 4.0ghz i grafa typu x800..,6800..

bierze z 12v w stressie jak sadze do okolo 250-300W

a to tylko sam proc i grafa!!

 

zeby mu zapewnic bezproblemową prace musisz w tym wypadku miec min 25A na 12v - a cholera wie co bedzie za chwilę

 

zasilacza przynajmniej nie zmienię jak sadze przez najblizsze kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...