Skocz do zawartości
Pageup

[superpi] Laptopowy Ranking Najlepszych - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

no nieeee... zostalem zdetronizowany lol... gratki kucyk :) 1694 rządzi :D

ciekawe czy da sie jeszcze wiecej wycisnac z tego sprzetu :]

nie sprawdzałem, może potem się pobawie :D

 

UPDATE:

 

Dołączona grafika

 

 

i ani hu hu więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem tu nowy, bo od niedawna posiadam laptopka. Acer TM 4104.

Próbowałem go troszkę podkręcić ClockGen'em. Wybrałem ICS 9541XX bo nie widzę opcji dla chipsetu i915, a taki chyba posiadam?

Niestety już przy częstotliwości procesora równej 2080 MHz system się wiesza :sad:

Dlaczego? Czy to wina pamięci czy ClockGen'a??

 

Proszę o pomoc.

Procesor ma duże rezerwy bo jak go nie podkręcam to przy 2000 MHz starczy mu do pracy 1.1V (ustawione NHC 1.9b03)

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najwyższa "chodząca" częstotliwość:

Dołączona grafika

 

 

Po kolejnym zwiększeniu system się wiesza...

Może wybieram złe ustawienia dla ClockGen'a??

 

A jakie mają właściciele innych laptopków Acera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche z innej beczki: jakie jest standardowe taktowanie grafiki w x700 128MB w Acerze Aspire 5024? Teraz atitool mi pokazuje default jako 358/300 mimo ze jakis czas temu bylo to 358/330 MHz !!! Gdzie ucieklo 30MHz z pamieci?:( Mam nowe stery (sprzed 2 tyg) omegi. Teraz nie wiem czy jak wywale atitool to na jakiej czestotliwosci beda mi chodzic pamieci (czy atitool mi czegos w rrejestrach nie pozmienial tak, ze beda wolniej chodzic)???

PS. Do ilu MHz udalo Wam sie dokrecic ta karte. Mi na jakies 390/375 MHz...

 

Aha, sorry ze zapytam (bo pewnie byl juz taki watek) ale czy jest mozliwosc podkrecenia proca, czy ogolnie calego kompa (no grafe bez problemu idzie krecic:) ) ? I jakich programow uzyc? Powoli nie wyrabiam na grach (przeklety FEAR i spolka wymagajacych gier :) )

 

Z gory przepraszam jesli powtarzam niepotrzebnie watki, ale ostatnio nie mam czasu na czytanie forum ;( Pracuje w fabryce INTELa w Irlandii (szkoda, ze nie dla AMD ;> :)) )od 4 miesiecy i od tej pory nie sledze forum :) Tak swoja droga to niesamowite przezycie taka praca w cleanroomie. Mam bezposrdnia stycznosc z wafami, z ktorych robi sie procki, chipsety i pamieci flash. Jesli sa jacys chetni na male info co do fabryki Intela w Irlandii (4.najwieksza na swiecie i najwieksza poza USA wg. danych sprzed kilku lat, a od tej pory postawili 2 nowe fabryki obok za kilkanascie MILIARDOW USD!!! ) to moze cos skrobne. Pisalem juz dluugi komentarz do artykulu na WP ("sekrety kuzźni procesorów"), ale chyba go nie umiescili, bo troche pojechalem ich za kiepski artykul, no i na pcworld.pl zamiescilem maly comment do chyba tego samego artykulu, wiec ciekawskich zachecam do szukania...

 

Dobra, dla leniwych:

http://www.pcworld.pl/ocena/ocena.asp?dzia...ja=opinie&str=1

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

 

Widze ze jako pierwszy reprezenuje duo core:) , w dodatku chyba niezle sie sprawdza!

 

Dell e1705 duo 1.83 1gb/533

 

Nie wiecie czy mozna podkrecic jakos fsb w duo??

 

pozdropost-134572-1140782685_thumb.jpg

Edytowane przez Miroslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny wyniczek, jak to podkręcisz to jesteś w stanie zawalczyć o dobre miejsce w rankingu superpi stacjonarek B)

powiedz jak to sie sprawuje w windowsie, jest jakiś wzrost wydajności zauważalny gółym okiem?

jaki masz dysk w tej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny wyniczek, jak to podkręcisz to jesteś w stanie zawalczyć o dobre miejsce w rankingu superpi stacjonarek B)

powiedz jak to sie sprawuje w windowsie, jest jakiś wzrost wydajności zauważalny gółym okiem?

jaki masz dysk w tej konfiguracji?

Sprawuje sie naprawde niezle , faktycznie mozna robic kilka rzeczy naraz i dziala nadal spoko:)

jednak nie powiedzialbym zeby dzialalo duzo szybciej - porownywalnie do PM..

trzeba poczekac na wiecej wielowatkowych programow..

 

pozdrawiam i biore sie za 3dmarki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Prosze uwaznie czytac sposob zglaszania sie do rankingu.

Nie przyjmuje zgloszen z inna wersja SuperPI i ze screenem bez CPU-Z badz inym softem pokazujacym taktowanie proca...

Pozatym, wszelkie dyskusje prosze prowadzic w tym watku, a nie w watku zgloszeniowym.

 

Dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Prosze uwaznie czytac sposob zglaszania sie do rankingu.

Nie przyjmuje zgloszen z inna wersja SuperPI i ze screenem bez CPU-Z badz inym softem pokazujacym taktowanie proca...

Pozatym, wszelkie dyskusje prosze prowadzic w tym watku, a nie w watku zgloszeniowym.

 

Dziekuje!

No właśnie… pozycja piąta w rankingu jest bez CPU-Z, nie wiadomo na jakiej maszynie było to robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-141421-1158034979_thumb.jpg

 

Jeżeli chodziło o mnie to zaktualizowałem screen i wstawiam drugiego tutaj. Jestem na czwórce chyba dopiero od 11.09.2006r. I nie jestem pewny czy chodzi o mnie. W każdym razie aktualizuje wszystko tylko że teraz nie :

6m 20s

tylko:

6m 19s

życzę miłej zabawy.

 

---------------------------------------------------------------

 

DELL INSPIRON E1505

Intel Core Duo T2400(1,83GHz/667MHz/2X1MB L2 Cache)

Genuine Windows XP Media Center 2005

1GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 533MHz

15.4 inch UltraSharp Wide Screen SXGA+Display with TrueLife

256MB NVIDIA GeForce Go 7300 TurboCache

60GB 5400rpm SATA Hard Drive

8X CD/DVD Burner (DVD+/-RW) with doublelayer DVD+R write capability

Integrated Sound Blaster Audigy HD

Intel PRO/Wireless 3945 Internal Wireless and Bluetooth

Integrated 10/100 bg Network Card and Modem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...