Skocz do zawartości
Pageup

[superpi] Laptopowy Ranking Najlepszych - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki ayem ale musialem to zrobic, 5 miejsce tez jest dobre ;)

 

Moze ktos mi poradzi jakim progsem moge zrobic o/c proca ??? szukalem na google ale cosik nic nie trafilem, a clockgen nie obsluguje chipsetow ati :(

 

 

ps. SpiderMan ladny wynik, uwazaj tylko co by Ci sie obudowa laptopka nie stopila pd tych predkosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania poprzednika. Mam Toshibie Satellite SA50-543 [intel penium M 715 (Centrino), cache L2 2 MB, 512 MB ram] i jak narazie wyciągam 10,50 - jutro opublikuje PrtSc, co nie jest zadawalającym rezultatme chocby w porównaniu z maszynką Shantillasa - wydawało mi się ze cenrino z 2 mb cachu mial być wydajniejszy, ale jak widać tylk mi się wydawało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przyjrzyj sie jakie procki sa w czolowce rankingu ;)

1355933[/snapback]

W pierwszej chwili opacznie zrozumialem twoj post, ale teraz rozumię. Na 2 pierwszych miejscach Centrino tylko doś hmm mocno podkręcone - respekt panowie - jak prz takim taktowaniu z temeraturą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie weim jak dokladnie.... Ale wentylator wlaczyl sie na pelne obroty gdzies w polowie liczenia dopiero, a wylaczyl 30s po zakonczeniu... Wiec chyba nie najgorzej, ale to przecierz tylko do testow :P

Pracuje na Defaultowych taktowaniach... Jeszcze nie zwariowalem, zeby tak bardzo ryzykowac uszkodzenie sprzetu za prawie 5k PLN :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemow temp

nawet wentylator nie pracuje przez caly czas podczas superpi ;)

a ze podkrecone....

uwagi warte jest to ze przegania a64 po podkreceniu do takiego samego zegara

co prawda rowniez systembus i pamiec ida w gore ale mimo wszystko roznica jest znaczna

 

dodam ze z tym wentylatorem to przy podkreceniu do niecalych 1,8

nie pamietam ktory to screen z kolei byl

po prostu zeby czasem ktos nie zinterpretowal ze przy 2Ghz taka sytuacja miala miejsce ;)

Edytowane przez yngwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie weim jak dokladnie.... Ale wentylator wlaczyl sie na pelne obroty gdzies w polowie liczenia dopiero, a wylaczyl 30s po zakonczeniu... Wiec chyba nie najgorzej, ale to przecierz tylko do testow :P

Pracuje na Defaultowych taktowaniach... Jeszcze nie zwariowalem, zeby tak bardzo ryzykowac uszkodzenie sprzetu za prawie 5k PLN :D

1356001[/snapback]

pci > 43 Mhz

nie ryzykujesz? ;)

hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1355892[/snapback]

yngwie dzięki ale nie działa :(

próba odczytania FSB kończy się pll erorem i wuchtą cyferek :)

a przerabianie mostków odpada z wiadomych względów!

Jeśli już to prędzej pokusił bym się o drut moda :P

Ale do tego trza umieć z tego wyciągnąc proca :/

 

 

Edit: ehhe ale już wiem jak zrobić mo za pomocą mostków 333 magistrale :) tylko czy 2656MHz to już nie za dużo na tego bartonika? Czy ołówek sam wystarczy na tego moda czy muszę lakierem? bo jak lakier to odpada bo to na raz chciałem zrobić i żeby gwary nie tracić

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie krecenie proca odpada, chyba ze jakims cudem wcisne do niego WC i bede smigac z akwarium w torbie :D

 

U mnie jak proc jest ustawiony na najwyzsza wydajnosc (3,2ghz) to wiatraki jada prawie caly czas na maxa, oczywiscie moge wlaczyc tryb cichego chlodzenia i wtedy nonstop chodza ale jest cisza, tyle ze boje sie ze cos sie stopi B) W trybie srednim i najnizszej predkosci proca predkosc spada do 1,88ghz i vcore do jakiechs 1,19v (wedlug cpu-z) i wtedy wiatraki praktycznie sie nie wlaczaja a jak juz to chodza cichutko.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pageup: przerobka bylaby prosta

rozcinajac wszystkie L6 ustawiasz maksymalny mnoznik na 24

startowy i tak sie nie zmienia

i potem softem spod windy zmieniasz mnoznik

i w tym przypadku pojdzie w gore

ale jezeli nie czujesz sie na silach to lepiej nie ;)

szczegoly chocby na cpuheat - podawalem juz tego linka gdzies wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale wtedy bye bye  gwarancja a to mnie się nie uśmiecha :)

1357934[/snapback]

Ja sobie pzypomne twoje posty z przed kilku tygodniu, o wyciaganiu procka... to mnie cisnie w brzuchu :D :D

HEHEHEHE

Nagle sie gwarancja zaczales przejmowac :D

Gratulujemy!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie ladnie yngwie, heh chyba wygrales w totka ze tak meczysz sprzet, hyhy masz na nowy jakby cosik sie skopalo ? :)

Ja planuje w swoim zmienic proca rowniez na centrino ale jakos w polsce nie mozna dostac tych na s478 :( a mam juz dosc tej malej cieplowni :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee jakie drogie przejscie, i tak chce kupic samego proca. swojego wciaz moge sprzedac za te 600zl a pentiuma-m kupie juz za 700zl, wiec duzo nie dokaldam a zywotnosc pracy na baterii wzrosnie mi dwukrotnie :) ale wciaz sie zastanawaim czy notebooka nie wyslac spowrotem do usa na gware za te HT co sie wali no i uszkodzony dysk.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...