Skocz do zawartości
Pageup

[superpi] Laptopowy Ranking Najlepszych - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

yngwie jak u ciebie ze stabilnoscia na 2.15?

Ja swojego juz wiecej nie podkrece bo powyzej 1.8 super pi sie wysypuje a jak dam 1.825 to juz niebieski ekran.

Szkoda ze nie da sie napiecia zwiekszyc wtedy :( wtedy cos by sie z niego wydusilo wiecej.

1432711[/snapback]

superpi przeszlo

nic innego nie odpalalem zeby testowac stabilnosc

zreszta moje obawy wzbudza wysokie taktowanie dla PCI przy takim dopale

podkrecilem, zrobilem wynik i teraz czekam az nadjedzie kawaleria ktora zmiecie moj wynik ;) :D

 

SpiderMAN: zaloz blok wodny :D :D :D

hehe

a pomijajac zarty to czysty lut szczescia ze moj procek wiecej mhz wyciaga przy OC

a moze udalo Ci sie cos podniesc wynik?

bo ostatnio jak pisales o tym to stwierdziles ze procesor staje sie niestabilny

trudno w takich warunkach dalej podnosic taktowanie

ile dalo dolozenie pamieci - dalo cos wogole?

 

Pageup: zgadzam sie ze cache ma znaczenie - ale czy superpi jest w stanie go w pelni wykorzystac?

wyrazilem swoje watpliwosci co do roznicy miedzy 1MB a 2MB cache'u przy probce takiej wielkosci

nie przeliczalem tego - po prostu oszacowalem patrzac na wynik - bylem zaskoczony bo spodziewalem sie znacznie wiekszego zdystansowania rezultatow

tak jak pisalem wyzej

porownywalem wynik baniasa na 1,85 do mojego wyniku uzyskanego na procesorze pracujacym wolniej o 60MHz

roznica 20s

nalezy oczywiscie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jeszcze pod uwage to ze procesor gorbaczofa nominalnie jest wolniejszy - z nizszym mnoznikiem gorbaczof musial bardziej wyjechac w gore z magistrala - a co za tym idzie jest przeciez jasne - tylko z drugiej strony nie jestem przekonany ze wyzsze taktowanie dla pamieci i bus speed niewelowaloby roznice generowana przez roznice w ilosci cache'u

zreszta gorbaczof napisal ze przy oc do 1.8 wykreca 8:54 o 1s wiecej niz ja przy 1791 MHz

i wlasnie to jest miejsce gdzie cache dothana powinien zdystansowac baniasa - tak sie nie stalo

stad moje watpliwosci

i zastanawiam sie jaka jest wlasciwa odpowiedz ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielismy...

No to zrob... Kazdy by chcial na gotowe przyjsc :P

Ja dwoch prowadzic nie dam rady ;)

Bo mi sie beda mieszaly :D

1434346[/snapback]

hmmm

jeśli jest ogólny entuzjazm to ja mogę załozyc!

kto jest za?

EDIT: dobra już zakładam ;)

EDIT2: założony tu link http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=132405

Zapraszam :)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phuong laskawie zauwaz, ze do dyskusji sluzy ten i tylko i wylacznie ten watek!!!

Pozatym chyba na screenach widac, ze sprzet jest podkrecony. Po to sa te screeny!!!

W rankingu superpi chodzi o jak najszybsze przeliczenie probki 8MB, dowolna metoda, aczkolwiek na laptopie... Jak widac O/C takze jest mozliwy w laptopach.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yngwie jaki byl twoj wynik przed kreceniem??

aha jak to w koncu jest z tymi prockami Pentium 4 powinien byc znacznie wydajniejszy od M a tak nie jest :mur: :blink: czy ktos wie czemu??

ok cache , M ma 2 MB ale moj tez ma wiecej niz stary p4 -tzn 1Mb jak to jest!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.yngwie1.republika.pl/superpi1.JPG

taki

10.23

 

a roznica pomiedzy p-m a pIV?

gdzies cos slyszalem o innej architekturze, krotszym stosie itd - jako czynnikach ktore decyduja o tym

ale nie wnikalem w szczegoly musialbys poszukac czy jest to prawda i jezeli tak to jaki wplyw ma

ma ktos rzetelne informacje na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: nie jestem specjalista ;).

pentium4 i pentium M to inna architektura wewnetrzna. p4 ma bardzo dlugie potoki wykonawcze, dlatego potrzebna mu jest wysoka czestotliwosc pracy. procesor podczas pracy pzewiduje wprzod kolejne skoki. jezeli mu sie uda wtedy jest ok. niestety gdy skok jest nieudany, potok musi byc wyczyszczony i operacja wykonana od poczatku. z okazji dlugich potokow czas sie wydłuza. ht w p4 to wykorzystywanie nie wykorzystanych (chwilowo) potokow :). dlatego np amd nie stosuje ht (hyper threading oczywiscie), mimo ze ma na to patenty.

w athlonach i pM (niektorzy uwazaja ze jego przodkiem jest pentium3, choc to nigdy nie zostalo potwierdzone przez intela), potoki sa krotsze i przez to mniej czasu procesora tracone jest na nieudane przewidywania.

 

co do pamieci cache to jej zwiekszenie w nieskonczonosc nie daje gwarancji na poprawe wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jakie sa mozliwosci podkrecenia celerona M 360?? na super Pi mam prawie 12 minut, na 3d marku kolo 3000 (no ale zintegrowana grafa...) dodam tylko ze NFS Underground 2 smiga na medium details i rozdzialce 1024x768

 

aha no co do tego krecenie procka... to nie strace gwarancji jak go troche podkrece ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm kręcić można zapewne tym co inni kręcili pentiuma m

możliwości mogą być spore jak i rzadne, to wyjdzie w praniu ;)

teoretycznie tracisz gware ale kto to sprawdzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy hp dmuchnol mnie na 3 pozycje w rankingu  a procek ten sam????? jak to  :blink: ok ramu wiecej i na 533  MHz ale to przecierz nieistotne nie???

co o tym myslicie chlopaki

1513649[/snapback]

predkosc ramu ma znaczenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, dołączam do grona mobilnych overclockerów =),

zeszycik jak w podpisie. super pi 8.27 :)

może zrobimy ranking 3dmarka na lapach?

 

szkoda że nie ma genclokera na FSC AMILO, napewno byśmy sie troche pościgali :).

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, dołączam do grona mobilnych overclockerów =),

zeszycik jak w podpisie. super pi 8.27 :)

może zrobimy ranking 3dmarka na lapach?

 

szkoda że nie ma genclokera na FSC AMILO, napewno byśmy sie troche pościgali :).

 

pozdro.

1709090[/snapback]

Przecierz masz ranking 3dmarka....

Pozatym zglaszanie wynikow jest nie w tym poscie... Tutaj tylko dyskusja :P

A w zasadniczym rankinu zwroc uwage co powino byc w zgloszeniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sacrell - a duzy zapas ci tam zostal z oc? :P hehe

bo nie wiem czy wygrzebywac stare zabawki i ponownie stawac w szranki :P :D :D :D

 

chociaz z drugiej strony tracisz chyba sporo zasobow po drodze

tylko 4s roznicy przy 150MHz wiecej

czyli nawet jak nie wiecej @ to tu masz miejsce do popracowania ;]

Edytowane przez yngwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sacrell - a duzy zapas ci tam zostal z oc? :P hehe

bo nie wiem czy wygrzebywac stare zabawki i ponownie stawac w szranki :P :D :D :D

 

chociaz z drugiej strony tracisz chyba sporo zasobow po drodze

tylko 4s roznicy przy 150MHz wiecej

czyli nawet jak nie wiecej @ to tu masz miejsce do popracowania ;]

1734665[/snapback]

spokojnie....jeszcze duzo zostalo mocy :))))

testy robione byly przede wszystkim na totalnie zasmiecialym systemie i kupa zasobow do wywalenia...bardziej chodzilo mi nie o wywalanie tak jak to wiekszosc robi testy na czystym systemie tylko na normalnym powiedzmy uzytkowaniu..no ja mam np. duzo odpalonych gratow naraz w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwna jest sytuacja, na wczesniejszym lapie 1,4 podkrecony na 1,8 mialem ponad 8 minut. Teraz fabrycznie 1,8 i jak podkrecilem na 2,1 to wynik byl o niewiele lepszy, nawet nie spadlo ponizej 8 minut. Robilem juz na roznych czestotliwosciach od 1,8 do nawet powyzej 2,1 i wyniki sa żałosne i nawet ich nie wstawialem do rankingu.

Co może powodować ta dziwna sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwna jest sytuacja, na wczesniejszym lapie 1,4 podkrecony na 1,8 mialem ponad 8 minut. Teraz fabrycznie 1,8 i jak podkrecilem na 2,1 to wynik byl o niewiele lepszy, nawet nie spadlo ponizej 8 minut. Robilem juz na roznych czestotliwosciach od 1,8 do nawet powyzej 2,1 i wyniki sa żałosne i nawet ich nie wstawialem do rankingu.

Co może powodować ta dziwna sytuacje?

1736690[/snapback]

gorsze timingi pamieci :D na przyklad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...