Skocz do zawartości
boy

Restarty - Szlag Mnie Trafi! Zasilacz Czy Płyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu komp mi się restartuje, wczoraj to było już przegięcie. Po restarcie nawet się nie włączył, bo zrestartował się kolejny raz. Komp stał nieruszany, żaden program nie był włączony (oprócz tlena...)

 

Komputer się wyłączył, po tym nie reaguje przycisk w obudowie, włączający kompa. Nie pomogło resetowanie biosu i wyłączenie/włączenie zasiłki z tyłu.

 

Po jakimś czasie jakoś zaskoczył. Włączyłem mu testy, w tle kopiowałem plik z DVD-ROM'u, plik z partycji na partycję i torture test Prime95 (wszystko w tym samym czasie), włączyłem CPUCooL i zapisałem loga, napięcia są w miarę stabilne, tylko 12V skacze, max jest 11,71V, min 11,55V. Czyli wszystko w granicach błędu.

 

O co chodzi? Może to płyta główna? Jak to sprawdzić?

 

Komp nie kręcony, wszystko jest na standardowych ustawieniach (łącznie z k. graf.)

Edytowane przez boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki problem i nie umiem sobie poradzic !

komp mi robi zwieche. robi sie czarny ekran :mur: i potem sie restarci albo nie.

temp. na procku ok. mialem zapis z asus probe-byla w normie. karta chyba tez sie nie grzeje bo torurowalem ja 3Dmark 05. dzieje sie tak jak jestem w necie i dlugo gram albo coc robie.

mam neta przez lan, akarta sieciowa zintegrowana-plyta ASUS A8V-E Deluxe.

SLYSZE GLOS MOGE NORMALNIE GRAC ALE EKRAN CZARNY :angry:

zasilacz tracer standardowy z obudowa 400 wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakieś przebicie w obudowie?? Pamiętam, że na płytach bodajże epoxa (na Nforce 2 ) był podobny problem z Lan (komp się zwieszał) , nowy bios załatwiał sprawe.

Co do napięć to te mierzone programami diagnostycznymi nie są wiarygodne, przykład - u mnie na +5v pokazuje 4,4v!! dopiero miernik wyjaśnia sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mzoe komp sie przegrzewa. Proponuje wyczyscic wszystko z kurzu. pomierzcie napiecia miernikami!!! No i moze jeszcze poskanujcie czy nie macie jakiegos spy/adwaware'u, czasem prowadzi to do resetow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kurzu nie mam w środku, sieciówki też nie mam zintegrowanej...Fakt, zmiana zasilacza pomogła, zmieniłem na taki sam, ale z dwoma wiatrakami, też Chieftec'a. No i powiedzmy, że działa, bo restart już jeden był. Za słaby ten zasilacz czy jak? Bratu on chodzi na IS7+Prescott 2.8GHz+Radeon 9800Pro+(reszta jak u mnie) i nie ma takich problemów. Ripuje dużo filmów, katuje nieraz tego kompa i się jakoś nie wiesza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał_misiek

A mzoe komp sie przegrzewa. Proponuje wyczyscic wszystko z kurzu. pomierzcie napiecia miernikami!!! No i moze jeszcze poskanujcie czy nie macie jakiegos spy/adwaware'u, czasem prowadzi to do resetow.

1337346[/snapback]

Jeżeli to nie pomoże, to spróbuj z zasilaczem...

Edytowane przez Michał_misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram chodzi na 3-4-4-11, system jest stawiany tydzień temu...Tak jak mówiłem wcześniej, zmiana zasilacza pomogła, ale na nowym miałem już jeden restart...

 

Ten zasilacz nie jest za słaby? Może kupić jakiś Tagan 420W, ewentualnie Topower?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli de facto zmiana zasilacza nie pomogła.

.... Ripuje dużo filmów, katuje nieraz tego kompa i się jakoś nie wiesza...

1338720[/snapback]

Właśnie dlatego pisałem żebyś spróbował zamienić się na ramy, nic Cię to przecież nie kosztuje. Gdy sam testowałem ustawienia ramu u siebie po zmianie płyty było identycznie - mogłem godzinami kompresować filmy, grać w cokolwiek, a potem komputer restartował się w idle np. przy otwieraniu strony w przeglądarce.

Swoją drogą może to być też zasilacz, chociaż teoretycznie nie powinien mieć żadnych problemów przy niekręconym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...