Skocz do zawartości
chris_gd

Jaki Swap File Przy 1gb Ramu

Rekomendowane odpowiedzi

kompa uzywam raczej standardowo, net, mp3 i oczywiscie gry, jakiego swapa proponujecie przy 1gb ramu?

jakby sie ktos pytal procek mam xp2000+@1900mhz wszystko (cpu, ram) leci na 400mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilosci ramu w sumie mozna sobie juz plik wymiany wyłączyć.

Jesli jednak nie chcesz tego robic to najlepszym rozwiazaniem bedzie przydzielenie go automatycznie przez system. Roznicy w wydajnosci i tak nie zauwazysz pomiedzy wlasnymi ustawieniami a tymi dobranymi przez windowsa.

Zaleca sie aby plik ten byl okolo 1,5 do 3 razy wiekszy od ilosci posiadanej pamieci a automatycznie system przydziela wlasnie taki stosunek.

Przy 1Gb ramu lub wiecej mozna go wylaczyc bedzie zdecydowanie szybciej ale moze czasami zabraknac tego pliku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda

 

nie ma mozliwosci całkowitego wyłaczenia swapa - niestety

 

kilka niezbędnych dla xp aplikacji działa tylko we swapie

1337538[/snapback]

Od 2 lat nie uzywam pamieci wirtualnej wcale!!!!!!!!!!!!!!! nigdy nie mialem problemow i wszystko smiga szybciej niz z wirtualna.

 

potzreba wirtualnej przy 1gb ramu jest tylko z niektorymi grami jak LOTR battle for the middle earth gdzie poprostu wywala gra z powodu braku pamieci. Takze prime95 wymaga wirtualnej i pare innych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko smiga szybciej niz z wirtualna.

to jest bezdyskusujne

 

Takze prime95 wymaga wirtualnej i pare innych aplikacji.

 

no więc o tym mowiłem- jest jeszcze kilka aplikacji które bez swapa "ledwo zipią"

 

wracajac do wątku:

ja przy 1gb ramu ustawiłem swapa na sztywno rózniez na 1gb z tym ze na osobnej 3gb partycji na FAT

zreszta z wielkoscią swapa najlepiej samemu sie pobawic i dojsc do do optymalnych dla siebie ustawień - kazdy wykorzystuje kompa inaczej i do róznych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...