Skocz do zawartości
pablo163

Mac Os X 10.3

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

Mam male pytanko, czy ktos kolwiek z was probowal kiedys zainstalowac ten soft na zwyklym pc? czy jest to wogole mozliwe? Pracuje na takich systemach w szkole i chcial bym go lepiej poznac, zakup Mac-a to nie lada wydatek, w moim przypadku 1000Euro, to nie jest malo biorac pod uwage to ze jestem tylko skromnym uczniem B)

Z gory dzieki, pozadrawiam Wnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zainstalujesz MacOS X'a na PC bez wykorzystania emulatorow a'la PearPC. Ostatnio krazyla plotka, jakoby Apple przygotowywalo port tego systemu dla komputerow PC, ale na ile to jest prawdziwe i kiedy taka wersja mialaby sie ukazac to juz ci nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to na PearPC dziala toto tak wolno ze w miare komfortowa praca osiagana jest przy sprzecie klasy CPU 2 GHz i 512 MB RAM, wiec - czy to ma sens?

1349141[/snapback]

Inny, platny emulator, ktory zostal zrobiony na podstawie kodu PearPC (nielegalny proceder) dziala podobno z predkoscia 80% i do prawidlowego dzialania wystarczy CPU rzedu 1GHz i 512M pamieci. Najnowsza wersja PearPC jest wedlug kilku testow szybsza wiec az tak zle nie powinno byc, Gdy ja testowalem pierwsza dzialajaca wersje PearPC sam system odpalal sie okolo 10 minut i faktycznie dzialal wolno, ale chyba mozna tego bez wiekszych problemow uzywac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny, platny emulator, ktory zostal zrobiony na podstawie kodu PearPC (nielegalny proceder) dziala podobno z predkoscia 80% i do prawidlowego dzialania wystarczy CPU rzedu 1GHz i 512M pamieci. Najnowsza wersja PearPC jest wedlug kilku testow szybsza wiec az tak zle nie powinno byc, Gdy ja testowalem pierwsza dzialajaca wersje PearPC sam system odpalal sie okolo 10 minut i faktycznie dzialal wolno, ale chyba mozna tego bez wiekszych problemow uzywac ;)

1349611[/snapback]

Mowa o CherryOS, który w rzeczywistosci jest po prostu KOPIĄ PearPC (było to wielokrotnie udowadniane na forum pearpc.net w TYM temacie) z badziewiackim GUI/Installerem która kosztuje 50$ (czy cos takiego)... Ręce opadają co ludzie robią żeby z naiwniaków kase wyciągnąć, a te 80% szybkości to sciema.

 

Polecam poczytać bo temat jest conajmniej ciekawy (tak samo zreszta jak emulacja PPC na x86)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo, nie słuchaj ich. Sraty, taty. O kant d... sobie rozbić emulator.

Chcesz się pobawić w macintosh'a to sobie go po prostu kup. A jak chcesz testować emulatory to ściągnij "gierki" na Atari i daj sobie spokój z Mac'iem.

Mówisz, że 1000 Euro to dużo, zgadzam się. Tylko po co Ci Mac za 1000 Euro ! ? :blink: Zarejestruj się w Ebay'u, nie bój się darmowe ;) i przeglądaj oferty na PowerMac G4. Wierz mi jest tego trochę. Ostatnio sam widziełem ofertę G4, dual 1,6 Gh, 768 Mb RAM. Co Ci więcej trzeba. Taki Mac chodzi jak burza. Poza tym nie potrzebujesz żadnych emulatorów ;). No i nie martwisz się o reinstalację systemu bo to po prostu działa. A ten zestaw kosztował ~460 $ czyli około 1500 zł. Dodaj do tego koszt przesyłki i cło i za 2k masz zaj.....ą maszynę z najlepszym systemem świata MAC OS X 10.3.

Nie martw się też, że nie będziesz mógł grać, będziesz mógł ;) Call Of Duty, Medal Of Honor itp. Poza tym cała reszta. Teraz prawie każda gra wychodzi na Mac'a, tylko trochę później.

Do gier dokupisz sobie mocniejszą kartę grafiki i jedziesz.

Zostaw windę w spokoju, niech się zacina Ty sobie żyj jak król. A, że nie będziesz miał "najszybszego" kompa - olej to. Nie potrzeba. Bez zawieszającego się softu zrobisz co chcesz nawet szybciej niż na najszybszym PC, który musisz restartować i zaczynac kilka razy od tego samego.

Pozdr.

Edytowane przez hazooka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie PearPC widziałem przez różne wersje i:

1) AFAIK ciągle jest nielegalny nawet mając legalnego MacOSa ;)

2) 80% wydajności oryginalnej maszyny to w przypadku gdy ktoś zero dopisze na końcu. Z pełną odpowiedzialnością moge stwierdzić jedno: emulowany MacOS nie nadaje się absolutnie do niczego innego niż zrobienie screenshotów. Chyba że ktoś ma ogromną ochote oglądać klatka po klatce animacje okienek MacOSa. generalnie praca z tym przypomina PcAnywhere w pełnej palecie kolorów po modemie 28 kB/s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...