Skocz do zawartości
marcos

Z Jakiego Antywirusa Korzystasz?

  

570 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z Jakiego Antywirusa Korzystasz?

    • Norton Antivirus
      71
    • Kaspersky Antivisus
      113
    • AntiVirienKit
      5
    • Mks_Vir
      8
    • Panda Antivitrus
      13
    • McAfee Antivirus
      4
    • BitDefender
      7
    • AVG Profesional
      8
    • NOD32
      120
    • PC-Cillin
      6
    • Norman Virus Control
      0
    • Dr. Web
      1
    • Avast! Home edition
      118
    • AntiVir Personal
      26
    • inny (darmowy) (jaki?)
      15
    • inny (platny) (jaki?)
      14
    • nie uzywam antywirusa
      41


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem Norton ale nieżle potrafi zamulić kompa, obecnie jade na Kacperku ( Kaspersky anty-virus) polecam naprawde dobry anty-vir :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jade już od paru ładnych lat na pc-cillin internet security,teraz na najnowszym :rolleyes: ,i odpukac jeszcze niemialem zwierzątek na kompie,póki co niezamierzam go zmieniac , jeszcze mnie nie zawiódł no ale jeszcze wszystko przedemną :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy NOD32 -ale taki sobie jest :? skanuje po łebkach, wiecej zgaduje niz wie (algorytmy heurystyczne) :lol2:

Po cholere mi informacja typu - byc moze jest to virus, przeslij plik do producenta...bla,bla,bla.

Dlatego w domu uzywam Kaspersky Pro. Jest super B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOD32 +sygate personal firewall pro +spybot

 

za:

-brak wirusów (skuteczność)

-szybkie działanie (wykrycia)

-szybki skaner

-częstą aktualizacją

-oszczędność zasobów systemowych (386DX!! wystarcza)

-łatwą konfigurację i przejrzystość

-ciche i niekłopotliwe działanie

-dopracowaną heurystykę

-przyjemny i sympatyczny wygląd

 

Wcześniej korzystałem z NAV'a też się sprawdzał ale do wersji 2004, która niestety stała się już zasobożerna. Nie zgadzam się z opinią, że dobry antyvirus musi spowalniać kompa (z tego powodu zniechęcam się do Kaspersky'ego). Generalnie, jest tak że jakość oprogramowania ocenia się również za sposób działania i optymalizację zużycia zasobów. Wg mnie NOD32 to znakomity kompromis pomiędzy skutecznością i wydajnością. Rozmawiałem z wieloma informatykami na ten temat, oczywiście zdania są podzielone jak zawsze, żaden z nich jednak nie miał większych uwag w stosunku do NOD'a. Prawda, możemy założyć, że korzystając z opasłego NAV nic nam się nie przytrafi ale po co zamęczać dysk i siebie skoro ten sam efekt uzyskamy w bardziej "przystępny sposób".

 

Chciałem skomentować jeszcze pozytywne opinie na temat avasta - trochę to śmieszne panowie.

Edytowane przez cosmo-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Avast! Bardzo fajny antywirusik, czasem nadwrażliwy ale to lepiej niż niewrażliwy ;) I jego dużym plusem jest to że darmowy ;) Wcina mało ramu... łatwy w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy mieć przeglądarkę internetowa i program pocztowy a nie takie wynalazki jak IE i OE i wirusów nie ma

 

najgorzej wspominam NAV jest do bani ten program to sztuka dla sztuki po jego zainstalowaniu w systemie da się robić skan antywirusowy i pobierać aktualizacje definicji nic poza tym, strasznie zamula

teraz mam avasta i jestem zadowolony poza tym NOD tez jest fajny ale po co płacić za coś co można mieć za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAV2006 aktualnie

 

zero problemów

 

zresztą Norton zawsze u mnie sie spisywał rewelacyjnie wczesniej miałem NAV2002 potem krotko Kasperskiego tez wsumie był spox ale przyzwyczaiłem sie do Nortona (ufam mu) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAV2006 aktualnie

 

zero problemów

 

zresztą Norton zawsze u mnie sie spisywał rewelacyjnie wczesniej miałem NAV2002 potem krotko Kasperskiego tez wsumie był spox ale przyzwyczaiłem sie do Nortona (ufam mu) :)

To życzę powodzenia...

http://www.av-comparatives.org/seiten/erge...se/report08.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symantec Antivirus Corporate Edition (nic prawie nie obciąza) + Firefox + Adware + Spybot = nie miałem zadnego wirusa nigdy :]

Ja tez uzywam Nortona ale mowienie ze nic prawie nie obciaza w twoim przypadku jest co najmniej smieszne gdy ty masz giga ramu pewnie na dualu i procek dwujadrowy 64 bitowy i to 3800 Mhz. ale juz kto kto ma taki procek jak ja i np 256 ramu moglby polemizowac.

Polecam jednak NAV mi generalnie nie zamula wiecej niz inne antyviry(avast w trakcie testu)

 

P.S.

Gnebiac temat mozna dojsc do wniosku po co zmiana antyvirusa skoro mozna zmienic system na linuxa(chyba mniej wirusow no i sa antyviry na linuxa:P ) hihih

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry... http://www.av-comparatives.org/seiten/erge...se/report08.pdf

wpisz w linku w miejsce erge...se - ergebnisse bo nie wiem czemu zmienia mi adres.

Norton po pierwsze obciąża kompa a po drugie jest bardzo mało skuteczny.

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

symantec to kolejna firma która nie dorobki swojego produktu próbuje zamaskować marketingiem, ładnym wyglądem i masa zbędnych śmieci, wielu ludzi daje się na to nabrać

podobnie robi pewna firma znana bliżej jako M$

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...