Skocz do zawartości
jonzi

Kolejny Topic O Dzieleniu Łącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w sieci lokalnej, ale mam własne zew. ip. Zasada jest taka, że odblokowane są tylko te MACaddressy, które zostały zgłoszone oraz jest ograniczenie 20kb/s. Dostałem dziś "przypadkiem:>" w ręce router D-link DI-604 oraz drugą kartę sieciową i przyszedł mi pomysł, że mógłbym sobie postawić jakiś drugi mały komputerek tylko do downloadu. Czy da sie z tego zmontować takie połączenie, żeby te 20kb/s podzielić u mnie na 2 komputery? nie mam na myśli podpinania drugiego kompa "na czarno", żeby zyskać kolejne 20kb/s, wszystko ma być pełen legal, ale dobrze by było, żebym nie musiał truć tyłka adminowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość routerków ma w sobie cos takiego jak "MAC cloning" lub podobne funkcje, których zadaniem jest ustawienie dowolnego numeru MAC na interfejsie WAN routerka. Wystarczy, ze zczytasz numer MAC swojej karty sieciowej i tam wpiszesz.

 

 

PS: rozumem, że łącze masz 20kB/s*8=160kbit/s ??

PS2: a adminowi lepiej coś takiego zgłosić. Mniej problemów to lepsze zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm MAC cloning, będę musiał sprawdzić. Tylko, że wczoraj wyczytałem gdzieś tu na forum, że na takim routerze nie zrobie dynamicznego dzielenia, a to nieładnie, bo jak zapuszcze download na 1 kompie, to na drugim sobie nie pokorzystam z www:( ale wyczytałem również, że na linuxie można takie coś zrobić jak najbardziej, czyli jakbym wpakował 2 sieciówki do serwera i do jednej podłączył sieć, a do drugiej mój komputer to da się tego linuxa skonfigurować, żeby działał jak router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej chodziło komuś o dzielenie statyczne. Jeden komputer ma takie pasmo, a inny owakie.

W takich routerkach właśnie stosuje się dynamiczne przydzielanie pasma. Jeśli jeden kompyter ściąga Ci z prędkością 10kB/s to do dyspozycji drugiego masz też 10kB/s.

A jak jeden wycyci Ci całe pasmo, a drugi chce cos ściągnąć, to temu pierwszemu pasmo jest przycinane.

Bez czegos takiego istnienie takich routerków nie miało by logicznego sensu.

 

MAc cloning masz tutaj:

http://support.dlink.com/emulators/di604_r...h_wan_dhcp.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co rozumiem to w sieci jest mi przydzielone STATYCZNIE 20kb/s i chciałbym to u siebie DYNAMICZNIE dzielić na 2 komputery. Na dniach zmajstruję drugi komputer i się pochwalę jak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej chodziło komuś o dzielenie statyczne. Jeden komputer ma takie pasmo, a inny owakie.

W takich routerkach właśnie stosuje się dynamiczne przydzielanie pasma. Jeśli jeden kompyter ściąga Ci z prędkością 10kB/s to do dyspozycji drugiego masz też 10kB/s.

A jak jeden wycyci Ci całe pasmo, a drugi chce cos ściągnąć, to temu pierwszemu pasmo jest przycinane.

Bez czegos takiego istnienie takich routerków nie miało by logicznego sensu.

No niestety, tak pięknie nie jest jak piszesz. Ten router nie ma żadnego zarządzania pasmem, jak na jednym kompie leci p2p z szybkościa 20kB/s to na drugim mogą nawet strony nie działąć. Więc pozostaje Ci albo wymiana routera (ale to chyba mało opłacalne,najtańszy z podziałem pasma to Planet BM-500 albo postawienia prostego serwera).

 

Jest też trzecie rozwiązanie. Internet rozdzielasz tym di-linkiem, a na komputerze na którym mają działąć programy p2p instalujesz Netlimitera i w nim ograniczasz transfer dla tego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jest tak pięknie to pozostaje mi postawienie serwera. Nie mam nic przeciwko, jak mi się uda to będzie to nowe doświadczenie, tylko teraz mam pytanko w związku z tym. Czy połączenie w takim razie będzie wyglądało tak, że sieć wpinam do serwera, a z drugiej karty sieciowej podłączam mój komputer, czy raczej oprócz tego serwera użyć jeszcze router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie ten serwer będzie pełnił funkcję routera, jakbyś chciał podłączyć więcej kompów wtedy byłby Ci potrzebny switch, który byś podłączył do swojego serwerka, a tak nic więcej poza sieciówkami i kablami nie będzie Ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...