Skocz do zawartości
Portal

Procesor P4 2.4GHz - 400MHz & 533 MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcem sobie kupic nowy procesor P4 2.4GHz ale nie wiem ktory model lepiej wybrac - 400Mhz czy 533Mhz ? Oba sa prawie w tej samej cenie.

Ktory z modeli jest lepszy , lepiej sie kreci , itp ? - ktory wybrac?

Prosze o rade osoby ktore posiadaja owy procesor lub wiedza cos na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 400 i puść go na 533... wilk będzie syty a owca cała :)

hmm , dobre by bylo , tylko ciekawie czy ten model 400 MHz da sie podkrecic do 533Mhz - bo jednak to wyjdzie 3.2GHz.

Moze ktos z was ma te modele - powiedzcie jak one sie wam kreca i co lepiej wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostek już to sprawdził...

Miałem 2.0 - wstawał cudnie na FSB533 jako 2,66 , kręcił się do 3GHz full stabilnie :mrgreen: .

Apetyt rośnie w miarę jedzenia , więc kupiłem 2,4 FSB400 i chciałem przećwiczyc taki sam numer .

Zapomnijcie , panowie...

Dałem [gluteus maximus] :oops: , bo ta cholera nie dość że nie wstaje na FSB 533 :x (może płyta nie obsługuje powyżej 3GHz???) to jeszcze na dodatek maximum 2,7 GHz chodzi stabilnie...

Nie było jak z 2,0 GHz...

Nadmieniam , że jakoś tak wyczaiłem pewne zbieżności : lepiej się kręcą Pentaki made in Malaysia niż made in philiphines... Przynajmniej ja miałem kilka różnych i na tej podstawie tak twierdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tego proca co w podpisie, oczywiscie wersja z 533 Fsb. Jako ze bardziej zalezy mi na wydajnosci pamieci, ustawilem go na 155x18 czyli @2.8, a pamiatki DDR410 :)

Wiec rob jak uwazasz...Ja sama magistrala pociaglem do 160fsb. Rock Stable!

 

BTW. Polecam do tego PIV mobo Abit BD7-II, lub jakas z Hyper Threading (bardziej przyszlosciowa), z chipsetem 845PE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P4 2,4B czyli 533 szyna i kreci sie do 2,9 super stabilnie ale max mozna wyciagnac z niego 2,95 Ghz tylko za duzo sie grzeje wtedy bo juz musze dac minimum 1,775V i mam powyzej 50 stopni. Dlatego uzywam go na 2,9Ghz FSB 161 i QDR 644Mhz :) a pamieci ustawione sa 3:4 do FSB i mam 430Mhz. Takie ustawienie jest bardzo stabilne i na wc (niedlugo rozbudowa:) ) mam 49 stopni a testy w Prime 95 nie powoduja zwiechow po wielu godzinach liczenia. Z tego co przesledzilem w sieci i na roznych forum to dla wiekszosc 2,4 mozliwosci oscyluja w granicach 2,8 -2,9 to jest srednia. A ludzi wyciagajacych 3Ghz jest naprawde niewiele(chyba ze maja jadro C1). W sumie w moim komputerze nic mnie nie hamuje ani pamiec ani zasilacz ani płyta a jednak wiecej sie nie da.Juz robilem tez testy ze zwikszalem wydajnosc wc dokladajac drugi wentyl 120x120 i mialem 44 stopnie przy 2,9 ale 3Ghz nie wyciagnalem stabilnych :( Dodam jeszcze ze na BOX coolerku nawet 2,9 nie jest stabilne i mam koło 60 stopni wtedy. Wiec nie mozna powiedziec ze P4 sie nie grzeje. Moze i sie nie grzeje poki mu za wiele nie podwyzszamy Vcore ale gdy damy z 1,775 czy 1,8 przy bardzo duzej czestotliwosci to juz zaden wentyl tego nie wytrzyma i musimy uzyc WC.

Co do nizszych modeli to tez nie jest tak rozowo jak wszyscy mowia :cry: ze kupujac 2Ghz masz 3 w kieszeni. Przejrzyj baze oc www.overclockers.com ile tam osob wyciagnelo 3Ghz z 2Ghz P4 naprawde niewiele. I tu tez bede zdania ze masz szanse na 2,7Ghz do 2,9 ale z 3Ghz to juz bedzie ciezko i to nawet z uzyciem wc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostek już to sprawdził...

Miałem 2.0 - wstawał cudnie na FSB533 jako 2,66 , kręcił się do 3GHz  full stabilnie :mrgreen: .

Apetyt rośnie w miarę jedzenia , więc kupiłem 2,4 FSB400 i chciałem przećwiczyc taki sam numer . 

Zapomnijcie , panowie...

Dałem [gluteus maximus]  :oops: , bo ta cholera nie dość że nie wstaje na FSB 533  :x (może płyta nie obsługuje powyżej 3GHz???) to jeszcze na dodatek maximum 2,7 GHz chodzi stabilnie...

Nie było jak z 2,0 GHz...

Nadmieniam , że jakoś tak wyczaiłem pewne zbieżności : lepiej się kręcą Pentaki made in Malaysia niż made in philiphines... Przynajmniej ja miałem kilka różnych i na tej podstawie tak twierdzę

płyta obsługuje 3.0 GHz a nawet więcej ... ;] btw. wiesz może jak optymalnie ustawić BIOS tej płytki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego procka na fsb 533mhz i jade spokojnie na 3.0 bez żadnego problemu narazie z AC, niedługo Wc... Nie mogę narazie bardziej bo mogę podnieść napięcie max do 1.725 a powyżej 3Ghz to troche za mało!!! Ram mam dupny i strasznie ogranicza!!! Nie kupuj ramu 266mhz bież 333 lub 400 bo ja że by mieć 3ghz musze walić dzielnik na pamiątki!!!

I wtedy chodzą mi tylko 241mhz :!: :!: :!: Podobno lepiej kręci się ten z fsb 400 - podobno traktując go azotem pojechcali go do 4ghz ale jak kto woli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymalne ustawienia ...

mogę ci ewentualnie podać , jak ja mam ustawione i jak miałem na P4 2,0 - mail to me , to ci przepiszę na papier moje ustawienia i wyślę...

 

P.S.

Ludziska , będę miał możliwość wrócić do P4 2,0 !!! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostek już to sprawdził...

Miałem 2.0 - wstawał cudnie na FSB533 jako 2,66 , kręcił się do 3GHz  full stabilnie :mrgreen: .

Apetyt rośnie w miarę jedzenia , więc kupiłem 2,4 FSB400 i chciałem przećwiczyc taki sam numer .  

Zapomnijcie , panowie...

Dałem [gluteus maximus]  :oops: , bo ta cholera nie dość że nie wstaje na FSB 533  :x (może płyta nie obsługuje powyżej 3GHz???) to jeszcze na dodatek maximum 2,7 GHz chodzi stabilnie...

Nie było jak z 2,0 GHz...

Nadmieniam , że jakoś tak wyczaiłem pewne zbieżności : lepiej się kręcą Pentaki made in Malaysia niż made in philiphines... Przynajmniej ja miałem kilka różnych i na tej podstawie tak twierdzę

Jak mozna sprawdzic, jaki model aktualnie kupuje? Czy sa jakies numery seryjne wskazujace na model Malasya?

Jutro kupuje proca P4 2.4 (533) i chce kupic jak najlepszy model tego proca. Jak to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tydzien temu na 533fsb p4 2.4B i od razu dalem na 150. Czyli 2700. Boxowy wiatraczek temperaturka jak w lodowce :) To samo co na 2.4. Nie podwyzszajac napiecia (default) super stabilnie jest. Nie mam narazie potrzeby walic go wyzej. Wole to nadrabiac pamieciami. No i ztuningowac wreszcie karte graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Niestety przy PIV nie wyciaga sie optynistycznych wnioskow co do AC vs. WC. Roznica przy max OC jest naprawde niewielka (mowie o Mhz a nie o temp.).

2. Dobre starsze plyty np. I845D mogly smigac nawet na 175Mhz FSB (MSI 845 Ultra AR).

3. Prime95 moze jest dobry ale tylko w max 99%, ja na 3,09Ghz moglem i ze trzy dni "torturowac" system bez zwiechy a SoftimageXSI wywalil go po godzinie renderingu.

4. Szansa na to ze kupi sie slaby CPU PIV jest stosunkowo mala ja jednak jeszcze nie wychylal bym sie z 2,4Ghz, optimum to 1,8-2Ghz na 100Mhz FSB.

 

Generalnie 3Ghz z procka do 2,4Ghz to loteria ja tylko dlatego ze moglem sprawdzic egzemplarz zamienilem sobie 1,6 na 1,8Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tydzien temu na 533fsb p4 2.4B i od razu dalem na 150. Czyli 2700. Boxowy wiatraczek temperaturka jak w lodowce :) To samo co na 2.4. Nie podwyzszajac napiecia (default) super stabilnie jest. Nie mam narazie potrzeby walic go wyzej. Wole to nadrabiac pamieciami. No i ztuningowac wreszcie karte graficzna.

Jaka masz plytke na SIS 648?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił 2,4 na szynie 100 z myślą o puszczeniu na 133 i co? Dupencja !

Płytę ma Abita więc raczej to kres możliwości proca. Ja swojego na szynie 133 puszczam spox na 166 i nie ma kłopotu. Ostatnio ustawiłem tak: Pentiawka i chodzi bez kłopotu już drugi tydzień. 3DMark-a nie zapętlałem ale przejście całego Serious Sam-a bez zwiechy to też coś ! Proc pewnie zwalnia bo temperatura w stresie oscyluje wokół 60 stopni , ale co tam ! Gigabyte Rulezzz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe Kosher :) A tak z polskiego na nasze to to jest ten hełm który m.in. chroni procesor przed ukruszeniem, czy rozkłada ciepło równomierniej na powierznie radiatora.

To tak min. dla chcacych zbic majtek na produkcji HEATSPREADER-ow dla konkurencji. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...