Skocz do zawartości
kvazi555

Zestaw Z Fx....

Rekomendowane odpowiedzi

Ello skaładam kompa koledze mam nastepujacy zestaw AMD64 3000+, MSI K8N SLI Platinum 939, 2x256 Twimoski, i zastanawia sie nad grafika brac tego fx wim ze fx to szajs ale za taka cene.... dajce opinie aha karta nie jest nowa ma 2 miech :) ale ma wszystkie bajery w pudełeczku nawt gierki

Producent: GAINWARD

Typ: FX PowerPack!Ultra/1800 PCX TV-DVI Golden Sample /FX5900XT/

 

Cena brutto: 340

 

Opis produktu:

procesor graficzny NVIDIA

GeForceFX 5900 XT

 

taktowanie rdzenia 420 MHz w domyślnym trybie Enhanced

 

taktowanie pamięci 730 MHz w domyślnym trybie Enhanced

 

pamięć 128MB DDR / 2,2ns / 256 bit

 

wyjścia / wejścia VGA, TV-out, DVI

 

obsługiwane standardy DirectX 9.0, OpenGL 1.4

chłodzenie aktywne (procesor), pasywne (pamięć)

 

 

oprogramowanie sterowniki Windows 95/98/Me/NT/2000/XP

do obsługi karty ExperTool Plus, DirectX 9.0

edycja video -

inne WinDVD 4.0 PL, Acrobat Reader

 

 

szczegółowe dane techniczne ramdac 2 x 400 MHz

szyna PCI-Express 16x

bios VESA BIOS 3.0

silnik graficzny CineFX 2.0 (Vertex Shader 2.0+, Pixel Shader 2.0+)

potoki renderujące / TMU 8 / 1

 

zaawansowane technologie Lightspeed Memory Architecture III

Ultra Shadow

Intellisample HCT Technology

128-bit High Precision Graphics

nView

z-occlusion culling

fast z-clears

wsparcie dla DVD / HDTV Kompensacja ruchu, akceleracja strumienia video dla MPEG-1, MPEG-2 i Indeo

wyjście TV Wyjście typu S-video (mini DIN 4-pin); standard PAL lub NTSC

 

 

wymagania sprzętowe procesor Intel Pentium, AMD lub kompatybilny

złącze PCI-Express

system Win 98/ME/NT/2000/XP

inne 64 MB RAM lub więcej

 

 

wsparcie techniczne pomoc techniczna przez telefon, faks, e-mail i www

 

gwarancja 36 miesięcy w systemie opieki i wsparcia S.O.S. z bezpłatnym serwisem Door-To-Door

 

 

instrukcje instrukcja obsługi Bardzo obszerna instrukcja instalacji karty graficznej i szczegółowej konfiguracji opcji sterowników do wszystkich obsługiwanych systemów (w języku polskim)

 

 

zawartość pudełka 1. Karta

2. CD - WinDVD

3. CD - Gainward PowerCD

4. Kabel TV

5. Przejściówka D-SUB - DVI

6. Instrukcja w j. polskim

7. Instrukcja w j. angielskim

Edytowane przez Kvaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu ta karta bardzo nie pasuje. Cena jest naprawdę niezła. Wszystko zależy do czego ma tę kartę wykorzystać! jeśli do gierek a w szczególności ps2.0 to raczej nie będzie bardzo zadowolony (chyba, że sobie zrekompensuje ceną ;) ). Do DX8.1 będzie spoko. I jeśli chodzi o ścisłość to ona nie ma 8/1 potoków tylko 4 potoki po 2 jednostki TMU. ;) A opis, który przedstawiłeś wszystko pięknie opisuje ale tylko na papierku. :razz:

 

PS. Wcale nie dziwię się jej aktualnemu właścicielowi, że po 2miesiącach sprzedaje ją nawet za taką cenę! Zresztą sam napisałeś co sądzisz o FXe. :D

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz miał FX-a to pisz>>>>>>>>>> FX 5900XT

 

 

No ja mam winfasta z pamieciami 2.2ns :D no i po podkręceniu nie jest wcale taki zły, w nowych gierach lata, w Far cry spox, Doom3, Stalker Alpha :) choć w tym ostatnim nie ma jeszcze efektów i tak wygląda spox :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ: FX PowerPack!Ultra/1800 PCX TV-DVI Golden Sample /FX5900XT/

 

Cena brutto: 340 zł

Bierz tego FX'a!!! Za takie pieniądze, to sie na prawde opłaca. Kumpel pogra jeszcze sporo czasu bez stresu na tej karcie. Ogólnie dziwi mnie troche uprzedzenie do FX'ów. Moze w przypadku słabszych jest to zrozumiałe, ale nie widzialem jeszcze wyraźnie narzekającego posiadacza GF FX 59**-ta karta jest bardzo dobra (Patrz link u gory-poczytaj co sadza o tej karcie jej uzytkownicy, raczej nie ma sie co sugerowac osobami majacymi w przypisie ATI-chyba, ze o Radka pytasz :D ) daje użytkownikowi duza satysfakcje dzieki sporym mozliwoscia OC a Pixel Shader 2.0..? HL 2 chodzi dobrze na ustawieniach DX 9.0 Far Cry tez... Riddick to samo... Posiadacze kart ze stajni ATI-docencie swoje karty...nie spluwajac na Nvidie. :lol:

Pozdrawiam!!!

 

PS.

jakbys sie zdecydowal jednak na ATI to chyba za 499zł mozna juz kupic nowa karte z ATI 9800Pro Mediona a za Sapphire-lepsze PCB ok 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką cene jak najbardziej się opłaca, bo właściwie tyle ta karta jest warta :P

Oczywiście kupujesz mając w perspektywie zmiane w przyszłości? Możesz jeszcze pomyśleć nad 6200 do modyfikacji na 6600, ale już do samego 6600 raczej bym kasy nie dorzucał.

 

Sugeruje pewne zmiany w konfingu :)

Skoro zaoszczędzasz kase na karcie, to kup 2x512mb ramu, bardzo się przyda w dzisiejszych grach.

Inna sprawa - płyta główna, daruj sobie SLI, bo gdy nie kupujesz od razu 2x6800 GT lub Ultra to to nie ma sensu :)

Zamiast tego MSI kup DFI na NF4 ultra, koszt to od 550 do 600zł, więc nie odbiega od MSI, a może być nawet od niego niższy.

 

PS.

jakbys sie zdecydowal jednak na ATI to chyba za 499zł mozna juz kupic nowa karte z ATI 9800Pro Mediona a za Sapphire-lepsze PCB ok 600zł.

1341379[/snapback]

Napewno się nie zdecyduje ;) Przecież będzie kupował płyte główną z PCIE, a r9800 są tylko na AGP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie widzialem jeszcze wyraźnie narzekającego posiadacza GF FX 59**-ta karta jest bardzo dobra

1341379[/snapback]

No to właśnie widzisz... Miałem przez 10 miesięcy FX'a 5900 ViVo MSI o/c 475/930 i tak "wspaniała" i "wydajna" była ta karta, że teraz mam to co w sigu...

 

Chociaż za takie pieniądze to IMHO się opłaca ją kupić... ale nie większe.

Edytowane przez Tommo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie widzisz... Miałem przez 10 miesięcy FX'a 5900 ViVo MSI o/c 475/930 i tak "wspaniała" i "wydajna" była ta karta, że teraz mam to co w sigu...

 

Chociaż za takie pieniądze to IMHO się opłaca ją kupić... ale nie większe.

1341935[/snapback]

Doceń dobrze to co masz teraz R350-dobra karta (choc ja bym mojego FX'a zamienil tylko na cos 12 lub 16 potokowego)... nie ma się co dalej spierać, bo przerodzi sie to w niepotrzebna dyskusje-warto tego FX'a za takie grosze kupic, prawie kazdy to potwierdzi.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boshe widziałem jak to chodzi komus do kompa to wkładalismy. myslelismy ze bedzie spoko a tu qpa na A64 z tego co pamietam to 13k miało

oprócz tego ze dobrze wyglada i na papierku jest ładnie napisane to grafa ma tragiczną wydajność

1342808[/snapback]

Jeśli grasz w 3dmarka 2005 to zycze powodzenia :razz: wszystko śmiga na razie na fullllllllllll i nie ma problemów!!!!! Ja wziąłem tą karte i jestem zadowolony :) wszyscy mają opinie że FX-y to [ciach!]o szczególnie ci z atI :angry: a wcale 5900XT nie jest zły a jak go podkręcisz to jest good, a jak masz na coś zmieniać to tylko geforce 6600 a nie już żadne radeony typu 9800 to już starocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz wszystki karty starszej generacji to już w jakiś sposób starocie tak samo jak niestety x8xx bo są tylko doładowywane na tym samym chipie co był kiedyś stosowany :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ten sposób rozumować, to wszystkie karty ATI, w tym x8xx to starocie, przecież to tylko bezpośrednie rozwinięcie r350, które pochodzi od r300 :E

1343111[/snapback]

No właśnie wszystkie karty od Ati 9700--->X8** to tak na prawde R300 lekko modyfikowany (bo nawet papier toaletowy się rozwija). W kartach X8** zwielokrotniono ilość jednostek vertex i pixel shader i dodano kilka buforów Swiadczy to o bardzo solidnej i dobrze przemyslanej konstrukcji początkowej. W FX'ach można znaleźć podobieństwo do kart na G4Ti (stad tez potoki 4*2) można tym wytlumaczyc nizsza wydajnosc w DX9.0 od R300-procesora zaprojektowanego od poczatku do wydajnego DX9.0 . Obecnie sytuacja sie odwrocila--->Nvidia ma swieze procki a ATI ciagle modyfikuje R300. Zobaczymy jak bedzie wygladal FUDO.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...