Skocz do zawartości
kojak_ct

Physics Processor - Ageia

Rekomendowane odpowiedzi

Same mozliwosci fizyczne sa ciekawe (BARDZO blisko do newtonowskiej fizy!) ale ogolnie poziom tego tech dema jest niski. Na niektorych planszach (wiekszosc) mam grubo powyzej 1200 (tak, tysiaca ;]) fps by na 2 cz 3 miec raptem 12-15...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same mozliwosci fizyczne sa ciekawe (BARDZO blisko do newtonowskiej fizy!) ale ogolnie poziom tego tech dema jest niski. Na niektorych planszach (wiekszosc) mam grubo powyzej 1200 (tak, tysiaca ;]) fps by na 2 cz 3 miec raptem 12-15...

1341595[/snapback]

obawiam sie ze nie masz pojęcia co to znaczy poziom techniczny :lol:

mi sie demko podobalo, ale widze ze jak narazie tylko Meqon symuluje powierzchnie wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@v1ru5- i co robaczku wniosles swoim postem oprocz pokazania wszem i wobec, ze czytac nie potrafisz...?

 

Nie napisalem, ze poziom technologiczny (jaki "techniczny" czlowieku?) jest niski, a ze poziom tego tech(nologicznego) dema jest niski.

 

Zatrybilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@v1ru5- i co robaczku wniosles swoim postem oprocz pokazania wszem i wobec, ze czytac nie potrafisz...?

 

Nie napisalem, ze poziom technologiczny (jaki "techniczny" czlowieku?) jest niski, a ze poziom tego tech(nologicznego) dema jest niski.

 

Zatrybilo?

1343746[/snapback]

nie unos sie tak "robalku"

 

poziom tech demka a poziom techniczny to przecie jest to samo, bo jakie inne poziomy moze miec tech demko?!? :lol: moze oczekiwales czegos w pelni grywalnego? moze levele byly za krotkie? :lol: :lol:

 

a co wniosłem swoim poprzednim postem?! hmmm.. z tego co pamietam wyrazilem w nim swoją opinie o tym demku, ale chyba az tak sie przejales tym co by mi napisac ze niedoczytales do konca (albo nie byles w stanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc od dema, są już bliższe informacje dotyczące zabawki, karty PhysX:

Ceny kart wyposażonych w dodatkowy procesor, a przeznaczonych do współdziałania z kartami graficznymi w komputerach mają wynosić około 250-300 dolarów. Sumując to z niemałym wydatkiem na pozostałe wydajne podzespoły „maszyny do gier”, np. na drogą kartę graficzną, okazuje się, że zabawa z najnowszymi tytułami nie będzie niebawem należeć do najtańszych rozrywek.

 

Pierwsze testowe karty z chipem PhysX mają pokazać się w trzecim kwartale tego roku. Rynkowy debiut przewidywany jest na czwarty kwartał roku. Razem z karta pokażą się też pierwsze gry wykorzystujące nowy akcelerator.

 

Układ PhysX ma powstawać w tajwańskich zakładach TSMC w technologii 0,13 mikrona. Rdzeń chipu o wielkości 182 mm2 będzie zawierać około 125 mln tranzystorów.

Pierdółka ma całkiem sensowne możliwości, szkoda tylko że cena to aż 250-300$, sorry ale wydawać 1000zł na widok fajnie falującej trawy to przesada, przecież za tyle kupi się przyzwoitą grafę lub mobo z prockiem :evil: można mieć nadzieję że płyta główna (w tej chwili nie pamiętam jaka) z zintegrowanym układem wyjdzie taniej. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam procesor i jego zastosowanie super pomysł

Cena istne chamstwo , powinno być max 40-50 USD

zanim toto wyjdzie i będzie sensownie oprogramowane minie co najmniej rok czasu , jak wszystko pójdzie po myśli twórców tego cudeńka to za 3 lata będzie to standard i będziemy mieli w końcu prawdziwą fizykę w grach

do tego czasu wyjdzie pewnie kilka wersji owego proca.

Dla ogólnej wydajności/kompatybilności warto by było zabudować go na stałe

w płytach głównych czy też kartach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, sry za odkopanie, ale mam pytanko, bylo kiedys takie techdemo podobne jak z linka na samej gorze, gdzie mozna bylo min. wyciagac klocuszki z piramidy z niej ulozonych.

Jak ktos pamieta, albo zna inne tego typu programy to niech sie wpisuje.

 

:grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz takie demka http://www.meqon.com/downloadarea/downloadarea.php

a tu takie wypasionie na Novodexie: http://www.novodex.com/rocket/NovodexRocket_V1_1.exe

 

nawiazujac do tej karty PhysX, zauwazyliscie ze identyczna sytuacja byla z pierwszym akceleratorem voodoo. To tez jest super nowinka, tez na pci, na poczatku tylko kilka gier to wykorzystywalo, kosztowalo duuuuzo i mialo stosunkowa mala wydajnosc, ktora z czasem rosla wykladniczo. Moja prognoza na kilka nastepnych miesiecy: integracja rdzenia PhysX w kartach graficznych (zwlaszcze ze do tej pory trzy firmy produkujace karty graficzne zadeklarowalo chec produkcji tego akceleratora fizyki), na jednym pcb i dzielona wspolna pamiecia. To jest tylko kwestia czasu a przyczyni sie do niesamowitej redukcji kosztow. Mozliwe ze taki gigant jak Nvidia czy Ati przejmie ta firme i na wlasnych kartach to bedzie integrowal, z czasem to bedzie wszystko w jednym gpu.

Edytowane przez v1ru5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś może rozwiązanie problemu... kidy uruchamiam Novodex Rocket, to wyskakuje błąd, że nie mam pliku odf.fx, próbowałem instalować od nowa, ściągać od nowa, szukałem odpowiedzi w necie i nic nie znalazłem... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś może rozwiązanie problemu... kidy uruchamiam Novodex Rocket, to wyskakuje błąd, że nie mam pliku odf.fx, próbowałem instalować od nowa, ściągać od nowa, szukałem odpowiedzi w necie i nic nie znalazłem... :/

1630813[/snapback]

sciagales z linka podanego powyzej ?

jak Ci sie stamtad nie uda to daj znac to ci wysle ten pliczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze wiekszosc tych ktorzy twierdza, ze albo za drogie, albo nie przyjmie sie bo nie ma wsparcia nie mieli stycznosci z magia voodoo... :P

...jeszcze bedziecie kwiczec na widok gierek z wspaciem ppu

voodoo tez na poczatku nie mialo 100% wsparcia, ale zaraz pojawily sie patche i gry dedykowane tej karcie

cena jest taka jak za kazda nowosc i wasze biadolenie ze nie dacie wiecej niz $50 jest conajmniej smieszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was mial mozliwosc przetestowania owej karty do fizyki ? Sadzac po wczesniejszych wypowiedziach przydalaby sie w tytulowym demku jak rowniez w grze FEAR. Podobno PS3 ma miec zamatowana takowa i to ona wlasnie ma dac sporego kopa tej konsolce

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was mial mozliwosc przetestowania owej karty do fizyki ? Sadzac po wczesniejszych wypowiedziach przydalaby sie w tytulowym demku jak rowniez w grze FEAR. Podobno PS3 ma miec zamatowana takowa i to ona wlasnie ma dac sporego kopa tej konsolce

1635195[/snapback]

Myslisz, ze ktokolwiek z tweakow mial kontakt z tak prototypowa karta...?! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was mial mozliwosc przetestowania owej karty do fizyki ? Sadzac po wczesniejszych wypowiedziach przydalaby sie w tytulowym demku jak rowniez w grze FEAR. Podobno PS3 ma miec zamatowana takowa i to ona wlasnie ma dac sporego kopa tej konsolce

1635195[/snapback]

potestowalbym ale sterownikow nie moge sciagnac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze ktokolwiek z tweakow mial kontakt z tak prototypowa karta...?!  :blink:

1635495[/snapback]

Hehe,widzisz - tutaj ludzie maja mocniejszy sprzet niz przecietni ludzie :P.Przegladajac np pierwsza strone tweak pl dzialu gry - najslabsza maszyna jaka znalazlem to sempron 2800,512 ram i radeon 9550 wiec kto wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie gnębi jedny pytanie w sprawie PhysX, powiedzmy że mamy taką gre która wspiera karte ale co jeżeli my tego nie mamy ? to procesor sam będize wsio liczył i haczył gorzej niż MW ? czy może gra będzie miała 2 tryby PhysX i No PhysX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Mnie gnębi jedny pytanie w sprawie PhysX, powiedzmy że mamy taką gre która wspiera karte ale co jeżeli my tego nie mamy ? to procesor sam będize wsio liczył i haczył gorzej niż MW ? czy może gra będzie miała 2 tryby PhysX i No PhysX ?

Rok po wyjsciu karty na rynek bedzie tak jak z kartami graficznymi: przeczytasz na pudelku: PPU required. I kolejna kaska z kieszeni poleci. A potem wyjdzie nowy model, lepszy, szybszy, obslugujacy wiecej efektow na raz. I nastepny. I kolejny... ;) A 3DMark 2007 bez tej karty nawet na najnowszych GPU bedzie osiagal ledwo 900 punktow... Czy ktos mowil, ze zycie pecetowca jest latwe? I w ten sposob, za dodatkowe jedyne 1000 PLN na karte PPU gry na PC na poczatku przyszlego roku beda oferowac, to co konsole PS3 i X360, a po pol roku przescigna je - przynajmniej w sferze generowanych efektow. I posiadacze PC beda mogli znowu powiedziec: PC jest lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...