Skocz do zawartości
kojak_ct

Physics Processor - Ageia

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ten wykres osobiście rozwalił :( Kicha jakich mało, zamiast wspierać pracę komputera karta tylko dodatkowo bardzo mocno go obciąża.

a kto mowil o wspieraniu? karta ma umozliwic stworzenie i animowanie dodatkowych efektow/obiektow, a te przeciez cos musi wyswietlic. nic za darmo nie ma :) oczywiscie dyskusyjny pozostaje koszt jaki poniesiemy, ale imho jest to kwestia dopracowania sterow jak i samego SDK. na szybsze dzialanie gier z wykorzystaniem PPU na 100% nie ma co liczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze znanych mi recenzji wynika co następuje:

- Karta jest droga

- Spowalnia kompa (przypomniała mi się sytuacja z pierwszymi acceleratorami grafy, które często trzeba było wyłączać bo grać się nie dało)

- Efekty nie są narazie porażające

- Jest mało gier wspierających tą technologię

- Jest na skazanym na wymarcie starym powolnym złączu PCI (może stąd te zmuły), mogli już by ją dać choćby na PCIE1x

 

Jak dla mnie oznacza to że dobrze by było poczekać na Ageię 2 :) Choć mam nadzieję że w nadchodzących tytułach karta rozwinie skrzydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Heh i gdzie ta rewolucja na miare 3Dfx ? Dla mnie scierwo totalne, skoro daje znikome rezultaty i jeszcze spolwania kompa.

Spowalnia - nie spowalnia - w kazdym razie nie zdziw sie, jak za rok-poltora wiekszosc gier na PC bedzie miala z tylu pudelka taki ladny napis "PPU required".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jeden koleś ( maciejbielecki ) sprzedaje już PhysX z gwarą na 5 lat ale wg niego dostępna będzie dopiero od jutra.

 

A to dwi znaczny tekst z aukcji :D karta graficzna BFG AGEIA PhysX 128MB PCI - wkładana w wolny port PCI .

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

shit i znow kaska potrzebna a jeszcze nie kupilem asusa a8n sli, x850pro/albo xt pe i WC :/

kurcze i jeszcze drugi gb ramów :/

ale ci inzynierowie szaleją ::D

swoja drogą fajna ta fizyka proca mi ten program do 45* rozgrzał na standart taktach - krzywa czapa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytając na różnych zachodnich forach doszedłem do wstrząsających wniosków.

Co byście powiedzieli, gdyby się okazało, że karta Ageia PhysX składa się z jakiegoś uwalonego procesora i uwalonych kości pamięci a jedyne co potrafi to zgłosić się za pomocą biosu. Po obejrzeniu efektów działania tego "cuda" w Ghost Recon takie wnioski same mi się nasunęły.

No bo spójrzcie: dodatkowe efekty to kilka/kilkadziesiąt "odłamków" rozchodzących się ponadto w dość nienaturalny sposób. Bardzo możliwe, że po prostu te "specjalne efekty" są liczone przez główny procesor kompa a karta PhysX pełni rolę tzw klucza sprzętowego umożliwiającego włączenie tych efektów. Co myślicie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonidas dobrze kombinuje, może faktycznie to wszystko tylko wygląda a w rzeczywistości jedna mała kostka z kluczem uruchamia fizyke w grze którą i tak liczy procek no ewentualnie drugie jądro :)

 

Tylko pozostaje pytanie czemu taki drogi jest ? dla większego efektu wkręcenia ludzi ? :)

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz by było bez sensu, czysta głupota. Te chipy sa niedopracowane, to sa pierwsze demka. Dla mnie takie fizyczne rozszerzenie do k.graf. miało by sens. Techdema na stronie Agei z wyginajacym się metalem i zachowaniem cieczy w 100% obciazyły by sam procek i k.graficzna, nie mowiąc tu o jakimkolwiek graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie programisci musza o tym wiedziec.

I na co licza tworcy ? Ze zaden z tysiacy programistow na calym swiecie bedzie trzymal morde na klodke ?

Raczej szybko by to wyplynelo na powierzchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozostaje pytanie czemu taki drogi jest ? dla większego efektu wkręcenia ludzi ? :)

o oczywiście dla $$$ i rogłosu że to niby takie super jest , wcześniej była wzmianka o drugim jądrze. Skoro wykorzystuje drugie a co z procesorami z jednym jądrem ?? na gpu wjedzie ten "wynalazek"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o oczywiście dla $$$ i rogłosu że to niby takie super jest , wcześniej była wzmianka o drugim jądrze. Skoro wykorzystuje drugie a co z procesorami z jednym jądrem ?? na gpu wjedzie ten "wynalazek"??

Dobre pytanie :) Niby fizyka by się wyłączała no ale gdyby sama karta odpalała te obliczenia no to już w opcjach treba by było grebać a nie wiadomo czy gra by wtedy nie haczyła.

 

BTW Jest jeden plus :) Wszystko liczą procesory czyli nie musimy kupować ramu HURA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh a już myślałem że to cudenko bedzie naprawdę dobre , a to poprostu najzwylejszy badziew taki jak kiedyś s3virge na którym tylko "dobrze" chodziły gierki dodane od razu z karta czyli havoc, terminal velocity, descent, jeszcze actua soccer . Jak tak dalej pujdzie to nie bedzie to jak sie chwalą , że to dopiero początek tylko to już jest koniec nie ma już nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Tutaj recenzja PhysX firmy BFG recka po polsku :)

 

Według mnie fizyka w tych grach najbardziej w Cell Faktor jest na wyrost jakieś to nie smaczne HL2 rulez na dodatek cena. Nie na przeciętnego kowalskiego.

Te demka co nagrali robią wrażenie... ale 1200 zł w ręce robi jeszcze większe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mimo wszystko nadzieje, że w przyszłych grach wykorzystujących kartę fizyki fizyka będzie stała na o wiele wyższym poziomie. Oczekuję po takiej karcie czegoś więcej, niż więcej pudełek i beczek na scenie. Myślałem, że przy takiej karcie praktycznie wszystko w grze będzie mogło ulec destrukcji, że w takim Cell Factorze będą zawalć się te kładki / mosty, walić ściany itp. Nie mówiąc o tych pudełkach - jest ich tylko więcej, za to rozwalają się tak jak w HL2, to znaczy na jakieś 3 - 5 części i tak już zostaje. Myślałem, że każdy obiekt 1m x 1m będzie się składał z jakichś stu częsteczek, na które się będzie później rozwalał w sposób zależny od materiału z którego jest zbudowany. O realizmie wody i efektów cząsteczkowych nie mówię, bo nie widziałem narazie tego w praktyce z wykorzystaniem PPU. Naprawdę mam nadzieję, że za jakiś rok karty będą spełniać rolę, którą opisałem wyżej, bo narazie z przykrością muszę stwierdzić, że mimo mojego baaardzo z początku optymistycznego nastawienia to żadna rewelacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to jest rewolucja cenowa :) a nie z fizyką na dzień dzisiejszy to jest torchę podrasowany HAVOK. Ale tak jak mówi _q_b_a_ żeby ściany się rozwalały kładki :D mniam ale niema więc jest ble ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu teraz ale oświeciło mnie że skoro to Rocket demo czy co to tam było mogło pokazać fizyke nam tzn że procek ją liczył więc jednak da się nawet i teraz ją wykonać tzn że sama karta miała robić to za niego i tylko podawać mu gotowe wyniki żeby to wstawił do ramu albo kazał GPU wyświetlić ( zagmatwane to ale podobno PPU, GPU, i CPU miały ze sobą tworzyć trójkąt ), ale ktoś był sprytniejszy i znalałz pomył jak zmarnować duże ilości PCB. A już myślałem że w nowym nfs-ie coś się poruszy w dobrym kierunku ( nie żebym był maniakiem zniszczeń itp. no ale to zawsze urozmaica gre ) a tu tylko jeszcze większe wymagania i wydatki :mur: Niby narazie styka mi 66GT ale 6800GS GT to optymalne minimum a za jakiś czas pewnie przez te physX drugie jajo będzie takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialala ja obstawiam ze physx bedzie kosztowal przed koncem roku ~400zl, dlaczego? Bo gowno potrafi. Jak materaly marketingowe ssą to czegóż sie spodziewac (zakrawa na katastrofe). Nad havokiem popracuja i polknie on ten akcelerator.

Najbardziej mnie bawi wykozystanie akceleratora w UT2007 jak tam jest wszystko sterylne. Chyba ze przebuduja kompletnie silnik pod katem dewastowania otoczenia, bo jak mi ma physx obliczac jak sie przewraca bot to... juz to przerabialismy w hl2 na cpu ~1500mhz.

Ja przez akcelerator fizyki rozumiem walace sie sciany (bez znikajacych cegiel) odpadajacy tynk ktory zostaje na podlodze i zero cpu usage. A na cos takiego poczekamy jeszcze na nastepna generacje kart i konsole ps4.

 

Ja czytając na różnych zachodnich forach doszedłem do wstrząsających wniosków.

Co byście powiedzieli, gdyby się okazało, że karta Ageia PhysX składa się z jakiegoś uwalonego procesora i uwalonych kości pamięci a jedyne co potrafi to zgłosić się za pomocą biosu. Po obejrzeniu efektów działania tego "cuda" w Ghost Recon takie wnioski same mi się nasunęły.

No bo spójrzcie: dodatkowe efekty to kilka/kilkadziesiąt "odłamków" rozchodzących się ponadto w dość nienaturalny sposób. Bardzo możliwe, że po prostu te "specjalne efekty" są liczone przez główny procesor kompa a karta PhysX pełni rolę tzw klucza sprzętowego umożliwiającego włączenie tych efektów. Co myślicie na ten temat ?

B I N G O Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link

Nie wiem czy było (jak tak, to nie bijcie ;)) - porownanie GRAW z karta PPU i bez niej... jak dla mnie zmarnowane pieniadze.

Tego się nie da oglądać -_- ani nawet ściągnąć -_- ale widze że broń nadal strzela tak samo ( mówie o ogniu z lufy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sa moze juz testy wersji 256MB? Z tego co wiem to ma byc mocniejsza, ale najbardziej mnie ciekawi czy tak samo kuleje jak 128... No i w koncu jaki jest sens tworzenia PPU skoro praktyczne efekty jego dzialalnosci sa delikatnie mowiac znikome, a wszystkie widoczne efekty fizyki czyli walacy sie tynk, odlamki etc. sa wyswietlane przez Gpu? Po co tej karcie 128 czy 256 mb pamieci?

I oczywiscie pytanie dlaczego cena za to badziewie wynosi ponad 1000? za 128 bit 128mb ddr? o_O Watpie zeby proces wytworzenia samego czipu byl az tak kosztowny a jednoczesnie nie wiem na co licza tworcy tej zabawwki ... na ludzka glupote? na entuzjastow?

W obecnej chwili nazywac ten twor PPU to jakies nieporozumienie, co najwyzej mozna go okreslic mianem "PhysX prawie jak PPU" :]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy teraz na bloki wodne pod physX ;]

Ale po co kiedy zwykle bloki pod Gf4 pasuja na ta karte :> (Edit: Przemol^N mnie uprzedil :wink: )

 

Ja bardzo chetnie sobie taka karte zaaplikuje ale nie teraz... To chyba najgorszy moment zeby sobie ta karte sprawic no chyba , ze ktos sie podciera $$ .

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...