Skocz do zawartości
kojak_ct

Physics Processor - Ageia

Rekomendowane odpowiedzi

Przypuszczam, ze ta poprawiona optymalizacja bedzie sie wiązała z kolejna wymiana sprzętu ;]. Przeciez wejdą nowe szejdery, a razem z nimi nowe dzieci ATI i NV. Gdzie bedzie optymalizacja?a no znowu gry moga dzialac albo lepiej na starszym sprzecie albo lepiej na nowym. Dzis mamy tylko kilka perełek ktore maja perfect optyalizacje (np. Flatout 2). Dlatego sadze, ze to "szczekanie" m$ o optymalizacji, to tylko "szczekanie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Tak sobie czytam ostatnio nowinki ze świata sprzętu i smiać mi sie chce. Nadchodzi nowy G80 (czy jakos tak), potwor zdaje sie, przydalo by sie dokupic ageie do tego, procka 2 rdzenie jakiegos mocnego 4g ramu no i moze bysmy komfortowo pograli w jakas nowa gre ktora i tak nie bedzie miala 50% efektow ktore ten sprzet oferuje:P wszystko to za niebagatelna sume ~5000zł . Wszystko po to by pograc w nowa gre, ktora bedzie posiadala super hiper efekty.....

Smieszne to biorac pod uwage ze za 5tys mozna kupic x360 + 32 LCD TV i nie martwić się o framerate, efekty (ktore i tak sa o wiele lepsze niz w grach ktore sprzedaja nam na PC-ty)

Ten rynek schodzi całkowicie na psy. Wypatruje jakis ciekawych tytułów i odechciewa mi sie juz w to bawić. Chce pograc na PC = musze kupic next genową grafe, proca i kolejny gigabajt ramu......

Ciekawe co producenci jeszcze wymysla zeby tylko zachecic klientow do kupna nowych zabawek? Moze oficjalny akcelerator dzwięku na PCIE? Do fizyki juz jest, jeszcze osobny do samej geometrii, texturowania + standardowa grafa + 2rdzeniowy procek......

To wszystko robi sie chore.... Nasze obecne sprzęty nie są nawet wykorzystywane w 50%, tylko i wylącznie przez chęć zysku....

Ufff ale sie rozpisalem... :P

ale piszesz banialuki. Ja na lapie na karcie x700 gram we wszystko na detalach medium high a ta karta kosztuje 300zl. Zaden akcelerator fizyki ci do niczego nie jest potrzebny i potrzebny nie bedzie, musisz zaraz kupiwac wszystko co sie w sklepie pojawi? Kocyk do podgrzewania nog na usb tez kupiles? Bo AGEIA jest tam samo potrzebna do grania jak ten kocyk. G80 wychdzi dlatego ze gry ktore wyjda za tydzien beda do odpalenia tylko na tych z G80? Przeciez tu chodzi tylko o prestiz i kontrole na rynku (i oczywiscie kontynuacjie rozwoju firmy i technologii), dla firm produkujacych chipy gpu mocne wejscia na rynek z takimi ukladami jak G80 czy R600 to byc albo nie byc. To sa grafiki zwiasujace dopieoro nastepna generacje ktora do niczego normalnemu graczowi potrzebna nie jest.

Nic dziwnego ze nie bedziesz mial 50% efektow jak kupisz karte miesiac po debiucie za 2500zl ktora dajmy na to bedzie miala dx10 ktorego sila zeczy gry zaczna obslugiwac dopiero za polo roku-rok na odpowiednia skale - tacy ludzie jak ty powinni miec pretensje sami do siebie.

Wyjdzie G80 zrobi sie przetasowanie na rynku pc jescze bardziej ucieknie nextgenom niz to ma miejsce juz teraz i czesc piesni swiat gier bedzie dalej szedl do przodu spychajac z czasem G80 do segmentu kart za 500zl, zobaczymy jak sie bedzie wtedy x-box360 i ps3 trzymalo.

 

Masz racje co do tego ze pozycje wychodzace na pc sa po prostu slabe, czasami tak przerazajaco slabe ze wydaje mi sie ze wartosciowe koncepcje sa handlowane developerom konsolowym. Od czasu do czasu wyjdzie jakis company of heroes ale to nie to co bujana fantazja developerow konsolowych (shadow of the colossus). Ale na taki stan rzeczy postep w technologiczny PC nie ma nic wspolnego. Jak sie nie ma pomyslu na gre to nawet dx10 nie pomoze.

Ale predzej czy pozniej jak sie przerzedzi rynek gier na pc i powstanie luka to przyjdzie ktos kto ja zapelni, jeszcze cala masa doskonalych gier na pc przed nami, i bynajmniej motorem napedowym tego faktu nie bedzie akcelerator fizyki ageia :-)

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie G80 zrobi sie przetasowanie na rynku pc jescze bardziej ucieknie nextgenom niz to ma miejsce juz teraz i czesc piesni swiat gier bedzie dalej szedl do przodu spychajac z czasem G80 do segmentu kart za 500zl, zobaczymy jak sie bedzie wtedy x-box360 i ps3 trzymalo.

jak G80 będzie za 500 zł to będą już nowe konsole :P

 

a ja się zgodzę z tym co napisał genghiskhan. Ty piszesz, że na x700 grasz w detalach medium/ high i cię to bawi - fajnie. Ale np ja lubię widzieć na ekrani wszystkie efekty jakie są możliwe a już nie mogę. Może nie mam jakiegoś super sprzętu ale powinien z obecnymi grami radzić sobie doskonale, a tak nie jest. Kiedyś byłem Pecetowcem ;) teraz jestem za konsolami. Zamiast siedzieć przed monitorem 17-19 calowym, wolę wygodnie się rozpierdzielić na kanapie, odpalić grę i grać a nie kombinować ze sterownikami a później z ustawieniami w grze by wszystko chodziło płynnie i jeszcze jako tako chodziło. Wg mnie AGEIA nie powinna powstać, po to są dokładane rdzenie by je wykorzystać a nie by sobie były

Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak G80 będzie za 500 zł to będą już nowe konsole :P

 

a ja się zgodzę z tym co napisał genghiskhan. Ty piszesz, że na x700 grasz w detalach medium/ high i cię to bawi - fajnie. Ale np ja lubię widzieć na ekrani wszystkie efekty jakie są możliwe a już nie mogę. Może nie mam jakiegoś super sprzętu ale powinien z obecnymi grami radzić sobie doskonale, a tak nie jest. Kiedyś byłem Pecetowcem ;) teraz jestem za konsolami. Zamiast siedzieć przed monitorem 17-19 calowym, wolę wygodnie się rozpierdzielić na kanapie, odpalić grę i grać a nie kombinować ze sterownikami a później z ustawieniami w grze by wszystko chodziło płynnie i jeszcze jako tako chodziło. Wg mnie AGEIA nie powinna powstać, po to są dokładane rdzenie by je wykożystać a nie by sobie były

To może napisz o tym osobny temat "Ja i moja konsola"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ludziska.

 

własnie przeczytalem ten watek i zauwarzylem jedynie kilka konstruktywnych wypowiedzi, reszta to narzekanie i gadanie bredni.

niemozna powiedziec, ze procesor fizyki nic niewnosi do gry, prostym przykladem jest cellfactor. jak ktos niegrał osobiscie, to niezrozumie czym faktycznie moze byc fizyka w grze.

urzadzenie jest faktycznie drogie- narazie, bo mozna zauwazyc ze na chwile obecna Ageia potaniała o ponad 200zł.

poza tym trzeba sobie uswiadomic, ze granie w najnowsze gry z max detalami i wszelkimi wodotryskami to nie obowiazek, lecz przywilej i niema co narzekac ze cos jest drogie lub nie.

to tak samo jak ktos jezdzi mercedesem, a inny maluchem :mur:

jak uwarzacie ze sprzet jest zadrogi to trzeba sie przesiasc na konsole i klopot z glowy.

takie lamentowanie nic nie zmieni.

 

na chwile obecna jest zaledewie garstka programow korzystajacych z Physx, ale ta pula sie sukcesywnie rozszerza...przykład UNREAL ENGINE 3. ten silnik ma zaimplementowana obsluge AGEIA i calkiem niezle ja utylizuje :D

w zwiazku z tym mozna sie spodziewac upowszechnienia sprzetu, bo wielu producentow gier juz w tej chwili zapowiedzialo wykorzystanie tegoz silnika w swoich produkcjach.

WNIOSEK- "Ageia nie umrze", sli dla fizyki- to sie nie uda. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale piszesz banialuki. Ja na lapie na karcie x700 gram we wszystko na detalach medium high a ta karta kosztuje 300zl. Zaden akcelerator fizyki ci do niczego nie jest potrzebny i potrzebny nie bedzie, musisz zaraz kupiwac wszystko co sie w sklepie pojawi? Kocyk do podgrzewania nog na usb tez kupiles? Bo AGEIA jest tam samo potrzebna do grania jak ten kocyk. G80 wychdzi dlatego ze gry ktore wyjda za tydzien beda do odpalenia tylko na tych z G80? Przeciez tu chodzi tylko o prestiz i kontrole na rynku (i oczywiscie kontynuacjie rozwoju firmy i technologii), dla firm produkujacych chipy gpu mocne wejscia na rynek z takimi ukladami jak G80 czy R600 to byc albo nie byc. To sa grafiki zwiasujace dopieoro nastepna generacje ktora do niczego normalnemu graczowi potrzebna nie jest.

Nic dziwnego ze nie bedziesz mial 50% efektow jak kupisz karte miesiac po debiucie za 2500zl ktora dajmy na to bedzie miala dx10 ktorego sila zeczy gry zaczna obslugiwac dopiero za polo roku-rok na odpowiednia skale - tacy ludzie jak ty powinni miec pretensje sami do siebie.

Wyjdzie G80 zrobi sie przetasowanie na rynku pc jescze bardziej ucieknie nextgenom niz to ma miejsce juz teraz i czesc piesni swiat gier bedzie dalej szedl do przodu spychajac z czasem G80 do segmentu kart za 500zl, zobaczymy jak sie bedzie wtedy x-box360 i ps3 trzymalo.

 

Masz racje co do tego ze pozycje wychodzace na pc sa po prostu slabe, czasami tak przerazajaco slabe ze wydaje mi sie ze wartosciowe koncepcje sa handlowane developerom konsolowym. Od czasu do czasu wyjdzie jakis company of heroes ale to nie to co bujana fantazja developerow konsolowych (shadow of the colossus). Ale na taki stan rzeczy postep w technologiczny PC nie ma nic wspolnego. Jak sie nie ma pomyslu na gre to nawet dx10 nie pomoze.

Ale predzej czy pozniej jak sie przerzedzi rynek gier na pc i powstanie luka to przyjdzie ktos kto ja zapelni, jeszcze cala masa doskonalych gier na pc przed nami, i bynajmniej motorem napedowym tego faktu nie bedzie akcelerator fizyki ageia :-)

A ile jest tych cudownych gier? 4-5 na rok :lol:

Takich tytułów na kazdą z konsol jest kilka razy wiecej i to nie na rok ale czasem na miesiąc. Ciekawi mnie tez ze na x700 na lapku grasz we WSZYSTKIE gry w high detalach :lol: (nie napisales w jakiej rozdziałce, ale mnie rozgrywka w 640x480 na małym ekranie jakoś nie pociąga)

Zanim G80 bedzie kosztował 500zł to te "cudowne gry" beda juz tak stare ze nikomu nie bedzie sie chcialo grac....A nowe bedą potrzebowały do tych 40-50 komfortowych fps-ow nastepnych kart....

Nie bierz tego co pisalem dosłownie.

Pisząc o optymalizacji gier nie mam na mysli jednego czy 2 tytułów. Tu chodzi o podejscie do sprawy trowców PCtowych, ktore jest dyktowane tylko i wyłącznie przez nadchodzący sprzęt. ( wyjatkiem chyba moze byc halflife 2 ktory jako tako chodzi na starych sprzetach, ale nie wyglada juz tak ładnie)

W srodowisku konsol odbywa sie to zupełnie inaczej ( gra musi być dopracowana zeby chodzic na danym sprzęcie przez 2-3 lata, i wciaz musi wygladac na czasie) To jest wlasnie kwestia ktora rózni srodowisko pctowcow od konsolowcow. Bynajmniej nie chce tu mowic o wyzszosci konsol, bo na nich chyba nigdy nie zagram w fajne strategie i rpg pokroju M&M6.

Sytuacja jednak sie nie zmieni, programisci nie bedą optymalizowac, pracowac nad kodem gier na PC bo jest to nie opłacalne, nie zarobią wtedy oni ani producenci sprzętu ( wyobrażacie sobie 4 letniego PCta na ktorym nagle odpalacie najnowszą gre? :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna jest zaledewie garstka programow korzystajacych z Physx, ale ta pula sie sukcesywnie rozszerza...przykład UNREAL ENGINE 3. ten silnik ma zaimplementowana obsluge AGEIA i calkiem niezle ja utylizuje :D

w zwiazku z tym mozna sie spodziewac upowszechnienia sprzetu, bo wielu producentow gier juz w tej chwili zapowiedzialo wykorzystanie tegoz silnika w swoich produkcjach.

WNIOSEK- "Ageia nie umrze", sli dla fizyki- to sie nie uda. B-)

To, że w grach jest coraz więcej fizyki to dla mnie świetny pomysł. Tylko właśnie problem jest z tą kartą np dlaczego niewykorzystać 2 rdzenia do wyliczania fizyki ? np taki Ghost Recon bez karty AGEIA ma mniej efektów, różnica wydajnościowa międzie procesorem 1 a 2 rdzeniowym w tej grze jest znikoma, wręcz niezauważalna. Oznacza to, że w 2 rdzeniowym jest trochę wolnych zasobów ( 1 rdzeń). Pewnie i tak się skończy, że pewnego dnia zakupię do kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że w grach jest coraz więcej fizyki to dla mnie świetny pomysł. Tylko właśnie problem jest z tą kartą np dlaczego niewykorzystać 2 rdzenia do wyliczania fizyki ? np taki Ghost Recon bez karty AGEIA ma mniej efektów, różnica wydajnościowa międzie procesorem 1 a 2 rdzeniowym w tej grze jest znikoma, wręcz niezauważalna. Oznacza to, że w 2 rdzeniowym jest trochę wolnych zasobów ( 1 rdzeń). Pewnie i tak się skończy, że pewnego dnia zakupię do kartę :)

To jest właśnie kretyństwo... Troche ludzi juz ma 2rdzeniowe zabawki, ale zadna gra tak na prawde z tego nei korzysta... przyrost fps jest owszem.... ale ja sie spodziewam wiecej niz 3-4fps po drugim rdzeniu.... zysk powinien być okolo 40% conajmniej <_<

 

Taka karta mogla by sie przydac 2 lata temu ale teraz? W erze dual i juz niedlugo (no moze za troche dluzej ;) ) quad core?

 

Jaki jest sens wydawania 1k zl na dodatkowa karte jak z latwoscia zrobi to samo i wiecej drugi rdzen w cpu.

Patrz co napisalem.

No jakos w niczym ten drugi, 3ci rdzen nie pomaga :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

PawelDK bo widisz - problemem nie jest moc obliczeniowa tylko dobrze napisna gra - a to ze gry jeszcze(!) nie potrafia kozystac z 2 rdzeni to zenada, a ludziom sie wciska AGEIE. Ktos po prostu wymyslil rewelacyjny sposob na zarobienie duzej ilosci hasju - juz w momencie kiedy pojawila sie informacja pierwsza o wprowadzeniu karty na rynek pomyslalem obie o tych panach - "ja piernicze - geniusze, tak sie wlasnie zarabia pieniadze" - a pozniej o tych frajerach ktorzy nabija kabze tym niezwykle lebskim ludziom

 

Cellfactor? Nie zartujcie do tego AGEIA nie jest potzebna - to wszystko moze obliczyc w najgorszym przypadku 2 rdzen- w najlepszym nawet jednojajowiec.

Ktos wyglosil ciekawa teze, a mianowicie ze akcelerator AGEIA to jest kupa szmelcu kupiona ze demobilu elektronicznego zamontowana w pcb razem z kostka ktora jest odpowiedzialna za zgloszenie tej karty w biosie jako akceleratora AGEIA. To sie wydaje na pierwszy zut oka smieszna ale... mi sie wydaje ze nie ma tutaj sporo przesady. Puki co AGEIA nie nie robi - moze to sie zmieni - moze - ale jak tak dalej bedzie sie to rozwijac to za rok bedziemy mieli 3% wzrost obliczen fizyki w grach.

 

Na x700 gram z detalami na high-medium ale to jest laptop, i ta grafika to juz staroc, a mozna na niej bardzo komfortowo jeszcze pograc, to powinno dac wam do zastanowienia czy tylko karta za 2500 musi sie nadawac do gier. Jak bym nie mial lapa to bym mial w pc karte za... 500zl no moze 600, - wiecej bym za karte nie dal bo to sie mija z celem.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile jest tych cudownych gier? 4-5 na rok :lol:

Takich tytułów na kazdą z konsol jest kilka razy wiecej i to nie na rok ale czasem na miesiąc. Ciekawi mnie tez ze na x700 na lapku grasz we WSZYSTKIE gry w high detalach :lol: (nie napisales w jakiej rozdziałce, ale mnie rozgrywka w 640x480 na małym ekranie jakoś nie pociąga)

 

Pomyliles tematy. Tutaj nie klocimy sie co jest lepsze - tani sprzet i drogie gry (konsole), czy drogi sprzet i tanie gry (pecety). Moze sie myle, ale za takie przepychanki polecaialo juz kilka ZPP czy innych ostrzezen, o ile nie banow. Cieszymy sie (chyba) wszyscy Twoim szczesciem z posiadania konsoli. A teraz szanowni konsolowicze niech zajma sie swoimi zabawkami lub produkuja sie PO przeczytaniu temat, w ktorym pisza. A lumaczenie, ze gra w 640*480 cie nie bawi jest zabawne, bo wiekszosc gier na ps2, ktora masz w sygnaturce, nawet takiej rozdzielczosci nie oferuje. Nie mowiac juz o high detal na tej konsoli, ktore dzis wyglada bardz biednie. Wiec jak sadze, nawet z kiepskiej grafiki mozesz czerpac przyjemnosc, nie odmawiaj tego innym. Powstrzymaj nachalna propagande, i tak udzialu w zyskach sprzedazy konsol miec nie bedziesz (chyba, ze masz sklep lub jestes udzialowcem MS - wtedy kroki swe skieruj do dzialu sprzedam).

 

 

Co do Aegii - [pdejrzewam, ze dwa rdzenie sprowadza ten wynalazek do smierci klinicznej. JA na pewno nie kupie, dopoki 90% gier nie bedzie tego wymagac do uruchomienia. A i wtedy bede walczyl:)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliles tematy. Tutaj nie klocimy sie co jest lepsze - tani sprzet i drogie gry (konsole), czy drogi sprzet i tanie gry (pecety). Moze sie myle, ale za takie przepychanki polecaialo juz kilka ZPP czy innych ostrzezen, o ile nie banow. Cieszymy sie (chyba) wszyscy Twoim szczesciem z posiadania konsoli. A teraz szanowni konsolowicze niech zajma sie swoimi zabawkami lub produkuja sie PO przeczytaniu temat, w ktorym pisza. A lumaczenie, ze gra w 640*480 cie nie bawi jest zabawne, bo wiekszosc gier na ps2, ktora masz w sygnaturce, nawet takiej rozdzielczosci nie oferuje. Nie mowiac juz o high detal na tej konsoli, ktore dzis wyglada bardz biednie. Wiec jak sadze, nawet z kiepskiej grafiki mozesz czerpac przyjemnosc, nie odmawiaj tego innym. Powstrzymaj nachalna propagande, i tak udzialu w zyskach sprzedazy konsol miec nie bedziesz (chyba, ze masz sklep lub jestes udzialowcem MS - wtedy kroki swe skieruj do dzialu sprzedam).

Co do Aegii - [pdejrzewam, ze dwa rdzenie sprowadza ten wynalazek do smierci klinicznej. JA na pewno nie kupie, dopoki 90% gier nie bedzie tego wymagac do uruchomienia. A i wtedy bede walczyl:)

Rozbawiła mnie Twoja wypowiedz :lol:

Widać nie zrozumiales mnie, trudno nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a pozniej o tych frajerach ktorzy nabija kabze tym niezwykle lebskim ludziom

sam jestes frajer :P

 

Cellfactor? Nie zartujcie do tego AGEIA nie jest potzebna - to wszystko moze obliczyc w najgorszym przypadku 2 rdzen- w najlepszym nawet jednojajowiec.

moze, ale nie liczy, a jak liczy to wychodzi mu 5fps. PPU jest specjalizowanym ukladem wlasnie do obliczen fizyki, tak jak GPU do renderowania grafy. z Waszym tokiem myslenia to do dzis nie byloby wsparcia dla 3D ze stony hardware, bo wszystko moglby liczyc CPU. dla mnie to jest proste.

 

developerzy z braku czasu nie pieszcza sie w optymalizacje, maja gotowe sdk, biblioteki i wybieraja gotowca, tym bardziej jak jest za darmo. AGEIA oferuje sdk za darmo, HAVOK kosztuje kupe kasy. wszystko wskazuje, ze AGEIA tez bedzie miala wsparcie ze strony MS.

 

co do 4-5gier na PC i kilka x tyle na konsole - wybieram PC bo wlasnie te 4-5 tytulow mnie interesuje. proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiła mnie Twoja wypowiedz :lol:

Widać nie zrozumiales mnie, trudno nie musisz.

Owszem, zrozumialem (poza tym dziwne, ze nie zalezy Ci, zeby rozumiano Twoje wypowiedzi). M.in. to, ze nie wiesz nawet, ile kosztuje Aegia

 

Wole za 1k x360 kupic i mieć wszystko w jednym Gdzie na PC za tą cene dopiero bym kupił sama AGEIE ( a gdzie reszta sprzetu ? )

600zl z przesylka to troche mniej niz 1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliles tematy. Tutaj nie klocimy sie co jest lepsze - tani sprzet i drogie gry (konsole), czy drogi sprzet i tanie gry (pecety). Moze sie myle, ale za takie przepychanki polecaialo juz kilka ZPP czy innych ostrzezen, o ile nie banow. Cieszymy sie (chyba) wszyscy Twoim szczesciem z posiadania konsoli. A teraz szanowni konsolowicze niech zajma sie swoimi zabawkami lub produkuja sie PO przeczytaniu temat, w ktorym pisza. A lumaczenie, ze gra w 640*480 cie nie bawi jest zabawne, bo wiekszosc gier na ps2, ktora masz w sygnaturce, nawet takiej rozdzielczosci nie oferuje. Nie mowiac juz o high detal na tej konsoli, ktore dzis wyglada bardz biednie. Wiec jak sadze, nawet z kiepskiej grafiki mozesz czerpac przyjemnosc, nie odmawiaj tego innym. Powstrzymaj nachalna propagande, i tak udzialu w zyskach sprzedazy konsol miec nie bedziesz (chyba, ze masz sklep lub jestes udzialowcem MS - wtedy kroki swe skieruj do dzialu sprzedam).

Chyba ty pomyliłes tematy, ale zawszze znajdzie sie taki troll ktoremu podoba sie kolejny spam pt. pc vs. konsole.

Ale dobrze ze wiesz co to samokrytyka, wiec dla dobra ludzkosci zrob sobie autoZPP i bana i bedzie ok.

Pozdrawiam, reszty postu zal komentowac bo wiekszych bredni nawet od hydra nie slyszalem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ty pomyliłes tematy, ale zawszze znajdzie sie taki troll ktoremu podoba sie kolejny spam pt. pc vs. konsole.

Ale dobrze ze wiesz co to samokrytyka, wiec dla dobra ludzkosci zrob sobie autoZPP i bana i bedzie ok.

Pozdrawiam, reszty postu zal komentowac bo wiekszych bredni nawet od hydra nie slyszalem :lol:

Dobrze, ze nie skomentowales. Jak bedziesz mial cos do powiedzenia w temacie, np. o Aegii, nie wahaj sie. Dziekuje za pozdrowaenia i również pozdrawiam.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Sulaco chces TO SAMO DEMO napisane pod sterownik AGEIA liczyc na AGEIA I CPU only? Tu nie o to chodzi - chodzi o to ze mozna napisac program ktory wykozysta 2 rdzenie - i pokaze to samo i bynajmniej nie w 5 "efpeesach"

 

Co do gier to gram u siebie na x700 w HD (lol) bo mam matryce 1280x800 i detale medium high - w takich detalach gram teraz w company of heroes ktory wyglada oblednie, gry oparte na silniku FEAR tez w HD detale medium-high, zaznaczam ze mam 2gb ramu i to mi pomaga, nie dlawiac plynnosci grafiki szarpnieciami - naprawde nie potrzebna jest grafika za 2500tys zl i tym bardziej AGEIA za 1000zl.

Oblivion mo zmodowaniu i zastosowaniu "low polygon grass" i innych drobniejszych modow wyglada oszalamiajaco w 1280x720 i z teksturami na medium gra sie bardzo plynnie - jeszcze raz podkresle - na karcie za 300zl...

Coz innych barier niz te gry nie widze obecnie na rynku, poczekamy jeszcze ne double agent i gothica3, ale jakos tego nie widze ze nie zagram :-)

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie:) Niech zobaczy, ze gry wcale nie wykorzystuja wysokich detali (ktore brzydko wygladaja), a wysoka rozdzielczość to rzecz nie do uzyskania na konsolach :P

W załączeniu 1 lepszy screen zrobiony przeze mnie, na stareńkim PS2.

 

Sulaco chces TO SAMO DEMO napisane pod sterownik AGEIA liczyc na AGEIA I CPU only? Tu nie o to chodzi - chodzi o to ze mozna napisac program ktory wykozysta 2 rdzenie - i pokaze to samo i bynajmniej nie w 5 "efpeesach"

 

Co do gier to gram u siebie na x700 w HD (lol) bo mam matryce 1280x800 i detale medium high - w takich detalach gram teraz w company of heroes ktory wyglada oblednie, gry oparte na silniku FEAR tez w HD detale medium-high, zaznaczam ze mam 2gb ramu i to mi pomaga, nie dlawiac plynnosci grafiki szarpnieciami - naprawde nie potrzebna jest grafika za 2500tys zl i tym bardziej AGEIA za 1000zl.

Oblivion mo zmodowaniu i zastosowaniu "low polygon grass" i innych drobniejszych modow wyglada oszalamiajaco w 1280x720 i z teksturami na medium gra sie bardzo plynnie - jeszcze raz podkresle - na karcie za 300zl...

Coz innych barier niz te gry nie widze obecnie na rynku, poczekamy jeszcze ne double agent i gothica3, ale jakos tego nie widze ze nie zagram :-)

Tylko 2 GB ramu za min 600zł :lol: + wolniejsza karta.

Bo na tej za 2500zł bedziesz mogl juz komfortowo pograc na 768 - 1024 ramu.

 

Tu nie o to chodzi - chodzi o to ze mozna napisac program ktory wykozysta 2 rdzenie - i pokaze to samo i bynajmniej nie w 5 "efpeesach

Owszem można, tylko dlaczego żadna gra nie korzysta? (owszem programy korzystaja i to bardzo ladnie), ale my tu o grach raczej :D

IMG0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

"Owszem można, tylko dlaczego żadna gra nie korzysta? (owszem programy korzystaja i to bardzo ladnie), ale my tu o grach raczej" - bardzo dobre pytanie - nie wiem, wiem ze q4 na 2 jajowcu dostaje 40% kopa! Mozna? Mozna! Tylko czego tym ludziom sie tak nie chce? Moze zalezy im na napedzaniu rynku hardware? Moze maja umowy podpisane z ATI i nVIDIA? Nie wiem.

To ze na karcie za 2500 bede mogl sobie odpuscic zakup ramu za 500zl to smieszny argument ale masz punt za kreatywnosc :-)

Ale wiesz w windowsie czy innych aplikacjach ci juz nie pomoze pamiecna grafice a PC to nie konsola do gier i ma jescze inne zastosowania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to napisalem juz wczesniej, my tu o grach ;]

A o Q4 nie bede sie rozpisywał, bo gra jest słaba. Grafika nie powala, ale jak widac optymalizacje da rade zrobic. ( szkoda tylko ze w q4 prawie w ogole nie ma fizyki.... )

A jesli chodzi o drogą grafe z duzą iloscią ramu, to taka prawda, nowy potwor nv z 768 szybkiego ramu poradzi sobie z najwiekszymi texturami odciazajac tym pamiec operacyjna kompa. BTw. patrzylem i najtaniej za 2g ramu trzeba dac okolo 700zł, co jest troche smieszne. Juz niedlugo trzeba bedzie miec 4G ramu zeby komfortowo sobie pograc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco chces TO SAMO DEMO napisane pod sterownik AGEIA liczyc na AGEIA I CPU only? Tu nie o to chodzi - chodzi o to ze mozna napisac program ktory wykozysta 2 rdzenie - i pokaze to samo i bynajmniej nie w 5 "efpeesach"

jezeli mozna i moc CPU jest do tego wystarczajaca, to ja sie pytam dlaczego tego nie ma? pokaz mi jeden tytul z fizyka materialow(tekstylia) i plynow tak jak widzimy to w demie CellFactor, a robione na CPU z normalnym framerate? jest tyle tytulow wykorzystujacych HAVOK, to ja sie pytam gdzie jest ta prawdziwa fizyka? podejrzewam, ze bedzie w Alan Wake, ale zobaczymy ja dopiero na min. 4 rdzeniach. i jezeli tak bedzie to moje pytanie brzmi: ilu kupi 4 rdzeniowego proca, a ilu karte PPU, i dla kogo i pod co warto pisac dany tytul? dla garstki grajacych posiadaczy 4rdzeniowcow, czy dla tysiecy posiadaczy PPU? dla mnie odpowiedz jest jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

genghiskhan a czego za 2gb ramu? Co nie masz teraz w kompie wogole ram? Czy moze masz 128mb? Bo jak masz 1gb to na cholere ci 2gb kupowac?

I po co dzisiaj inwestowac w karte z 768mb pamieci?

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie o wersji core

btw. dlaczego core mija sie z celem? Co nie działa? Coś z nia nie tak? :lol:

btw2. to nie jest topik o x360 ;]

 

genghiskhan a czego za 2gb ramu? Co nie masz teraz w kompie wogole ram? Czy moze masz 128mb? Bo jak masz 1gb to na cholere ci 2gb kupowac?

I po co dzisiaj inwestowac w karte z 768mb pamieci?

Ja nie mowie dzisiaj :lol: mowie tylko ze problem malej ilosci ramu (GRY) załatwia karcioszka z duza jego iloscia ( mam na mysli nextgenowe karty ktore juz niebawem zobaczymy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

hehehe a tak nawasem mowiac to musze ci Sulaco powiedziec ze konsole beda musialy sobie wlasnie z fizyka poradzic za pomoca dodatkowych rdzeni - innej opcji nie ma - zalozysz sie ze sobie poradza?

Dlaczego zatem "tak konieczny" jest akcelerator AGEIA ktory poza mocno watpliwym demkiem technologicznym nic nie pokazal a wrecz przeciwnie sam sie osmieszyl gra Ghost Recon3? Przepraszam moze jest jakas gra ktora daje niesamowite efekty fizyczne o korej ja nie wiem? BA czy istnieje WOGOLE JAKAS GRA ktora PRZYNAAAAJMNNIEJ poprawia framerate za pmoca AGEIA? Anyone?

 

Ja poprzez pojecie akceleratora fizyki rozumialem urzadzenie ktore zgodne z havockiem czy innym kodem odpowiedzialnym z fizyka bedzie wreczac procesor w przetwarzaniu tego kodu - w koncu to sie nazywa akcelerator. Natomiast AGEIA sie opera na zupewnie innych zasadach chwytliwie eksploatujac i profanujac po dordze znakomita legene pod nazwa 3dfx. Teraz sie kazdemu kojazy AGEIA z czyms co jest zbawieniem dla gracza - a tu figa z makiem.

Okazuje sie ze to wogole nie o to chodzi, ze AFEIA to jest po prostu inna forma liczenia fizyki AGEIA W ZADEN SPOSOB NIE AKCELERUJE ZADNEGO KODU ZWIAZANEGO Z FIZYKA - W ZADEN SPOSOB!!! To sa po prostu od podstaw napisane nowe algorytmy liczenia fizyki ktore musi uwzglednic developer podczas pisania gry (daj bog zeby tak to wygladalo i zeby zeczywiscie tak uwzgledniali).

 

Teraz pytanie za 100 punktow - czy developerzy beda woleli sie skupic na 2 rdzeniowych procach ktore juz niebawem beda taka norma jak 1gb ramu, a za niedlugo 4 rdzeni, czy pojda w strone drogiego gadzetu ktory posiada kilka % graczy?

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe a tak nawasem mowiac to musze ci Sulaco powiedziec ze konsole beda musialy sobie wlasnie z fizyka poradzic za pomoca dodatkowych rdzeni - innej opcji nie ma - zalozysz sie ze sobie poradza?

no Cell na pewno ;) zauwaz tez, ze ich liczba wynosi wiecej niz 2 oraz, ze "troche" odbiegaja od specyfikacji x86 :)

 

Dlaczego zatem "tak konieczny" jest akcelerator AGEIA ktory poza mocno watpliwym demkiem technologicznym nic nie pokazal a wrecz przeciwnie sam sie osmieszyl gra Ghost Recon3?

chyba nigdy sie nie dowiemy, jak te "osmieszajace" efekty dzialalyby w wersji na CPU ;)

na tej stronie link znajdziesz tez pare filmikow, w tym tez z gier obecnych na rynku. jak na "prostote" efektow tam pokazanych, nie dane nam bylo chyba zobaczyc ich jescze w wersji na CPU.

 

Ja poprzez pojecie akceleratora fizyki rozumialem urzadzenie ktore zgodne z havockiem czy innym kodem odpowiedzialnym

ale co w tym zlego, ze AGEIA promuje swoje rozwiazanie? widac, ze HAVOK jakos nie moze sie przebic. AGEIA ma swoj sprzet, daja za darmo sdk, efekty widac, wiec w czym problem? ze drogie? voodoo te nie bylo tanie na starcie. tez bylo malo tytulow z akceleracja 3D.

 

Teraz pytanie za 100 punktow - czy developerzy beda woleli sie skupic na 2 rdzeniowych procach ktore juz niebawem beda taka norma jak 1gb ramu, a za niedlugo 4 rdzeni, czy pojda w strone drogiego gadzetu ktory posiada kilka % graczy?

skad wiesz ile ten gadzet bedzie kosztowal "za niedlugo" ? jezeli do AGEIA przylozy reke MS to imho PhysX stanie sie standardem. programowanie na wielordzeniowce nie jest zapewne latwe (do teraz nawet najwieksi developerzy maja problemy z samym "tylko" poprawnym dzialaniem na multicore, wymuszajac albo dzialanie na jednym rdzeniu, albo obciazajac drugi w stopniu minimalnym, a Wy oczekujecie, ze od jutra jeszcze wepchna tam fizyke :D ) , na pewno nie latwiejsze niz podlaczenie sie do istniejacego rozwiaznia - np.HAVOK, tyle, ze isniejace rozwiazania kosztuja, a jak juz pisalem sdk do swoich kart AGEIA rozdaje za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...