Skocz do zawartości
kojak_ct

Physics Processor - Ageia

Rekomendowane odpowiedzi

po przeczytaniu posta powyzej nasuwa mi sie tylko jedna mysl:

to ja wydam karte ktora wspomaga wyswietlanie koloru czarnego i bialego, doloze do tego white-black marka, skasuje za karte 300$ i bedzie ciekawie ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forceware 90 For NVIDIA SLI PhyX

 

We heard that the upcoming Forceware 90 series will support NVIDIA SLI PhyX and it will be available in July onwards when the games are ready for it.

vr-zone.com

Beda miec wlasne biblioteki i API.

Wiec mamy powtorke z rozrywki. 3 rozne standarty kart. ATI tez na pewno cos pokaze swojego.

Kojarzy mi sie to z 3dfx/PowerVR/Nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu posta powyzej nasuwa mi sie tylko jedna mysl:

to ja wydam karte ktora wspomaga wyswietlanie koloru czarnego i bialego, doloze do tego white-black marka, skasuje za karte 300$ i bedzie ciekawie ~~

A czmuż by nie. Ja popatrzyłem na to przez pryzmat OC, ludzie podkręcają karty graficzne, ścigają się w 3Dmarkach, a teraz wchodzi osobna karta, której zadaniem jest obliczanie jedynie fizyki. Jak widać też składa się z pamięci i procesora, więc czemu tego nie podkręcać i nie rywalizować. Chociaż fakt - konkurencja na dzień dzisiejszy jest znikoma, a programy wspierające PhysX można wymienić na palcach, ale z biegiem czasu, kto wie :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to pierwsza werjsa karty fizycznej (;)) i nie ma co panikowac, a tym bardziej wydawac na nia kasy (choc takowi tez pewnie sie znajda). Poczekamy pare miechow/lat i może bedzie wypasik. Nie ma co liczyc ze pierwszy model, bedzie obslugiwal wszystko, bo tak sie poprastu chyba nie da. Wszystko sie rozwija, to i PPU sie rozwinie, reagujac na wymogi rynku, programistow i graczy.

 

Szczerze watpie zeby ktos odwarzyl sie na az taki wielki przekret, na oczach wszystkich interesujacych sie tematem. Mam nadzieje ze mowicie to raczej w formie zartu ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowielem tego w formie zartu, przeciez tutaj walek jest ewidentnie widoczny. Tak jak ktos napisal wczesniej karta sie tylko potrafi w biosie zglosic i tyle.

 

Natomist sama idea akceleratora fizyki jest godna uwagi, ale w wykonaniu innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekać aż jakiś cfaniak wyciągnie z karty moduł odpowiedzialny za zgłoszenie :D i zacznie sprzedawać malutkie karty rozszerzeń na PCIEx1 ;] albo kostki wielkości biosu do nforców z dual biosem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, takie szumne zapowiedzi, a tu... taka lipa.

 

Sorry, ale takie murowane hity jak Crysis chodzą na zwykłych (mocniejszych) pecetach i efektami wbijają w fotel.

A CellFactor do animacji tej rozrywanej płachty, rozwalanych beczek i czegoś tam jeszcze potrzebuje PPU :?:

Gdyby wywalić z CF fizykę to nawet by mi się nie chciało ściągać trailera. A ta żelowata krew - to koszmarnie nie realistyczne.

Spodziewiałem się środowiska do zniszczenia, leje po wybuchających granatach, dziury po kulach na wylot, odłupywane kawałki betonu, stali. A widzę tylko kilkanaście fizycznych modeli - owszem jest ich sporo więcej niż w HL2, ale przecież nie tak dużo.

 

Jednym słowem porażka, koncepcja fajna, wykonanie tragiczne - o wiele większe wrażenie robiły demka techniczne prosto z AGEIA'i. Chodziły wolno, ale zwykłe pecety mogły to udźwignąć, a co najważniejsze efekty były na prawdę realistyczne - nie to co w CF. W CF podobała mi się muzyka - efektowna, pokaz niby też efekowny, ale jak opadną emocję i ruszy się głową to czar pryska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie takze zawidolem sie na mozliwosciach tego wynalazku - przeciez to az zenujace ze wydali tak malo rewolucyjny produkt w stosunku do tego co zapowiadali :| a za taka cene to kpina z ludzi, nawet entuzjasci chyba nie palaja zapalem zeby nabyc tego przereklamowanego gniota.

No ale zdaje sie ze ogolnie na swiecie PPU made by ageia zostal przyjety dosyc chlodno i wszedzie trabia ze nie ma sensu go nabywac bo w chwili obecnej jest zwyczajnie bezuzyteczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dopiero wchodzi na rynek, nie wiadomo czy sterowniki wyciskają z niej maks, pojedyncze dopiero gry ją obsługują, programiści jeszcze jej nie "opanowali" a na tłiku już wiadomo, że to syf :blink: :?

 

Ja tam czekam aż podobne mechanizmy (sprzętowe albo programowe) zostaną zaimplementowane w samych grafikach ...

 

Edit: Sorry, PurePC .... ;)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dopiero wchodzi na rynek, nie wiadomo czy sterowniki wyciskają z niej maks, pojedyncze dopiero gry ją obsługują, programiści jeszcze jej nie "opanowali" a na tłiku już wiadomo, że to syf :blink: :?

 

Ja tam czekam aż podobne mechanizmy (sprzętowe albo programowe) zostaną zaimplementowane w samych grafikach ...

 

Edit: Sorry, PurePC .... ;)

No ale jak robią od podstaw takie "cudeńko" to chyba powinni wiedzieć co taki sterownik powinien "wiedzieć" i co robić a tu pewnie jakiś cfaniak niczym ten z Riva tunera zrobi takie stery że to inżynierom technikom specjalistom włosy się zjerzą i powiedzą "ale to popsuje karte" kiedy prawda będzie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę sens zastosowania PPU tylko i wyłącznie w kartach graficznych. Do tego wykorzystanie jej bardzo szybkiej pamięci i mamy ładne cacko w jednym pudełku. Dodatkowych kart nam nie potrzeba! ;) A z 3 standardów zrobi się jeden w nowym DX10. Tak mi się wydaje. I najlepiej może na tym wyjść ATI bo teraz oni trzymają sztame z Billem. Zobaczymy to już pod koniec roku. ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PhysX raczej nie będzie popularny w Polsce - a z pewnością nie teraz - no chyba, że ktoś chce się pobawić w cellfactor :D z odpowiednią płynnością :)

 

Test

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę sens zastosowania PPU tylko i wyłącznie w kartach graficznych. Do tego wykorzystanie jej bardzo szybkiej pamięci i mamy ładne cacko w jednym pudełku. Dodatkowych kart nam nie potrzeba! ;) A z 3 standardów zrobi się jeden w nowym DX10. Tak mi się wydaje. I najlepiej może na tym wyjść ATI bo teraz oni trzymają sztame z Billem. Zobaczymy to już pod koniec roku. ;)

 

pozdro

Wtedy taka karta będzie wielkości prototypu Quad SLi a chyba niemusze mówić jak duża była karta :)

Niech AGEIA się weźmie za PCIx4 albo za połączenie GPU w SLi z PPU to wtedy będzie nawet PCIx8 no i wstawi normalny procek a nie plastikową atrape niczym u pameli anderson :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanadyjska odpowiedź na Ageia

Po niedawnej premierze kart opartych na procesorze do obliczania fizyki w grach - Ageia, kanadyjski producent ATI postanowił zaprezentować własne rozwiązanie, które ma oferować znacznie większą wydajność niż jednostka Ageia. Nowa koncepcja ATI wykorzystuje system firmy Havok o nazwie Havok FX, którego zadaniem jest przesyłanie odpowiednich danych do centralnej jednostki GPU, celem dokonania niezbędnych obliczeń. Prezentacja projektu odbyła się na trwających właśnie targach Computex, gdzie pokazano platformę wyposażoną w trzy karty ATI z serii X1600, z czego dwie połączono w trybie CrossFire, zaś trzecia ma własnie za zadanie obliczać fizykę.

Jak podaje kanadyjski producent, zastosowanie układów X1600XT pozwoli osiągnąć dwukrotnie, zaś X1900XTX nawet dziewięciokrotnie lepsze wyniki w testach od systemu Ageia.

źródło: benchmark.pl

 

Robi się ciekawe tylko jak z kosztami i jak te karty upchnąć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym wolał dwie karty spięte w CrossFire, przy czym jedna pełniłaby rolę PPU.

A jeszcze lepszym byłaby kanapka w stylu 7950 GX2.

Trzy karty w kompie to jakaś taka proteza :wink:

 

W każdym razie dobrze, że będzie jakaś konkurencja, może AGEIA się rozkręci, wzrośnie wydajność, programiści w pełni wykorzystają PPU, a ceny będą umiarkowane.

 

PS. Havok sprawdził się już w HL2, teraz ze wsparciem "oddzielnego" układu Havok powinien pokazać pazurki.

 

Ciekaw jestem czy będzie można mieszać karty np. X1900 do grafiki + X1600 do fizyki.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje kanadyjski producent, zastosowanie układów X1600XT pozwoli osiągnąć dwukrotnie, zaś X1900XTX nawet dziewięciokrotnie lepsze wyniki w testach od systemu Ageia.

Patrząc na cenę karty nabywcy napewno się znajdą przy 2krotnie wyższej wydajności. :)

 

PS. A nie mówiłem, że producenci kart graficznych nie będą czekać z założonymi rękami? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska czy wy to w ogóle przeczytaliście ?

 

Wyraźnie piszą że 3 karty to opcja MAX a można też zrobić to z dwoma. Piszą też że karty NIE muszą być jednakowe. Bardziej mnie ciekawi czy można to wykorzystać w płytach z SLI.

 

A cena jest zdecydowanie bardziej rozsądna, 400zł to 2,5 raza mniej niż Ageia za 2 razy większą wydajność. Pozostaje problem w postaci takiej że 2 razy 0 (wydajność Ageia) to dalej 0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Ageia Phisics to nieporozumienie. Po kiego wała płacić za coś, co generuje fizykę w grach i aplikacjach, bo karty grafy sobie z tym "nie radzą". Tani imo kolejny chwyt marketingowy, przeciętnego Kowalskiego nie będzie stać w PL na taki elo, jazzy, pro kozacki wynalazek. No ale w innych krajach, ludzie się skuszą. Imo to takie pierdzielenie i nabijanie sobie klienterii, no to sobie powiedzieli - zróbmy kilka efektów więcej, osobną kartę, niech ludzie kasę wydają, a my sobie kupimy kolejne merce do kolekcji. Jakby nie dało umieścić się wszystkich instrukcji generujących w 1 układzie. Imo to porażka - pewnie wielu się naraziłem, ale to jest moje osobiste odczucie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Pomyślcie, że raczej mało jaki inny producent gier od nich samych będzie robił gry chodzące tylko na tej karcie. Przyczyna jest prosta mało ludzi kupi takie gówienko więc mało na tym by zarobili.

 

Zresztą co to ma do tego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie, że raczej mało jaki inny producent gier od nich samych będzie robił gry chodzące tylko na tej karcie. Przyczyna jest prosta mało ludzi kupi takie gówienko więc mało na tym by zarobili.

 

Zresztą co to ma do tego tematu?

bo to taka sama głupota jak psyhx i "killer wyskokich pingów"

 

Wszystko zalezy od twórców jak zaprogramuja sztuczna inteligencje.

 

co do psyhxa... czemu h-l2 jeszcze go nie obsługuje? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No wiesz - gdyby Crysis mial w wymaganiach taka karte, to sprzedaliby ja w etakch tysiecy egzemplarzy ;)

Juz to widze. dla mnie ta karta to zwykla ciekawostka. Nie wierze , ze to podbije rynek. Wydaj 1000 na grafe...1000 na Ageie...darujcie sobie...watpie aby to sie wogole dobrze sprzedawallo i nie tylko u nas...watpie tez aby motorem byl Crisis...bo nawet ludzie nie specjalnie beda dla niego brac grafy z DX10 , skoro i na DX9 sie odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Juz to widze. dla mnie ta karta to zwykla ciekawostka. Nie wierze , ze to podbije rynek. Wydaj 1000 na grafe...1000 na Ageie...darujcie sobie...watpie aby to sie wogole dobrze sprzedawallo i nie tylko u nas...watpie tez aby motorem byl Crisis...bo nawet ludzie nie specjalnie beda dla niego brac grafy z DX10 , skoro i na DX9 sie odpali.

Chcesz sie zalozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...