Skocz do zawartości
kojak_ct

Physics Processor - Ageia

Rekomendowane odpowiedzi

Dla jednego tytułu - cell factor nie ma ta karta sensu. Dobry pomysł , ale w praktyce jak to często bywa porażka :(.

 

Jak dla jednego :blink: :blink: :blink:

 

Auto Assault

Bet on Soldier: Blackout Saigon

Bet on Soldier: Blood of Sahara

Bet on Soldier: Blood Sport (Patch)

Bladestorm: The Hundred Years' War

CellFactor: Revolution

City of Villains

Dark Physics

Fallen Earth

Gears Of War

Infernal

Monster Madness: Battle For Suburbia

Mobile Suit Gundam: Crossfire

Medal Of Honor: Airborne

Red Steel

RoboBlitz

Stoked Rider: Alaska Alien

Switchball Atomic

Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter

Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 (single player mode)

Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 PC

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (multiplayer mode)

Unreal Tournament 3 (AGEIA Extreme Mods)

Unreal Tournament 3

Warmonger Operation: Downtown Destruction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla jednego :blink: :blink: :blink:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Pragnalbym zobaczyc timedema z i bez Agei zebym mial podstawe wydac kase na akcelerator fizyki zamiast drugie 7900GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnalbym zobaczyc timedema z i bez Agei zebym mial podstawe wydac kase na akcelerator grafiki zamiast drugie 7900GS.

 

Co ty za [ciach!]ły piszesz a czym jest 7900GS jak nie akceleratorem grafiki :blink: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia po co chcesz TIMEDEMO zobaczyć , jak już podałem przykład 2 szklanki vs szklanka + mleko :blink:

 

Chcesz mieć szybciej kupujesz drugą kartę , chcesz mieć lepsza fizyke i niestety mniejszy FPS niż teraz kupujesz AGEIA i koniec tematu .

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie najbardziej rozbija mnie argument "mniej fps ale za to fizyyka!!!".

Po co chce zobaczyc? Majac powiedzmy te 500PLN na jakis grat do kompa ( :lol: ) gram w nienajnowsze tytuly. Sprzedawca chce mi wcisnac akcelerator fizyki ( pewnie wyprodukowany w q3 2006 ) mowiac "Nowa jakosc rozgrywki". Tylko ze tak naprawde to bajka wieksza niz dziura budzetowa.

Uradowany konsument wklada ultra bajerancka karte do kompa, odpala ulubiona gre i... Wlasnie - i co? Widzi 20fps mniej ale za to jak deski i beczki ladnie lataja... :lol:

Swoja droga jak byla premiera testowali to na single core... Zastanawiam sie czy nadal pozera tak sprzet na dual i quad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw, to lepiej proca podkęcić (lub kupić wydajniejszy model), który to zazwyczaj odpowiada z obliczenia fizyki i kupić drugą kartę w SLI niż karte z teamtu (ageja fiziks krap).

Mi sie wydaje Hans, że sam kupiłeś Ageie i wiesz, że wyrzuciłeś kasę w błoto :D Teraz sie chcesz jakoś podbudować! Żartuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wydać te pieniądze na coś innego. Parę odłamków więcej przy wybuchów nie jest tego warte. Ten produkt zaliczył bym do największych wtop "hardware'u". Gry( drugi filmik) jak i sprzęt, radzą sobie spokojnie bez AGEIA.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaszaWspraju

Wieksza wtopa chyba byla KillerNIC'a...

I ciezko ograniczac sie do jednego tytulu - Crysis+30k beczek ( czy iles tam ) w ogniu zwiesilo jednak sprzet na ktorym to bylo katowane. Ciekawe jak by wygladalo trio - Q6600,8800GT,Ageia w tym tytule. Moze bysmy ogladali przez 10 min fajerwerki 100k wybuchajacych beczek? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla jednego :blink: :blink: :blink:

 

Auto Assault

Bet on Soldier: Blackout Saigon

Bet on Soldier: Blood of Sahara

Bet on Soldier: Blood Sport (Patch)

Bladestorm: The Hundred Years' War

CellFactor: Revolution

City of Villains

Dark Physics

Fallen Earth

Gears Of War

Infernal

Monster Madness: Battle For Suburbia

Mobile Suit Gundam: Crossfire

Medal Of Honor: Airborne

Red Steel

RoboBlitz

Stoked Rider: Alaska Alien

Switchball Atomic

Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter

Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 (single player mode)

Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 PC

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (multiplayer mode)

Unreal Tournament 3 (AGEIA Extreme Mods)

Unreal Tournament 3

Warmonger Operation: Downtown Destruction

Wiesz co źle mnie zrozumiałeś . Te wszystkie tytuły co oni tam wymieniają nie dorastaja nawet do pięt tym efektom z cellfaktora ;) , jak dla mnie to tylko do tego się nadaje i widać jakiś tego efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem tego zdania ze programisci onanisci powinni ruszyc swoje tluste [gluteus maximus]

i zaczac pisac gry wykozystujace procesory QuadCore , w zaleznosci od sceny

przeznaczyc 1-2 rdzenie do obliczen fizyki

i niech mnie nikt nie mowi ze to nie mozliwe albo trudne

, juz pisalem wielokrotnie

ze CellFactor smiga mi ponad 100fps podczas wybuchajacych skrzynek

a przeciez ta gra nie jest optymizowana pod C2D , wiec sa mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytwórcy najpopularniejszego aktuanie akceleratora fizyki

hahah nie no to mnie rozbawiło !! Nie dość że spora nadinterpretacja to jeszcze z błędami :) Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dla nas wszystkich zeby nikt tej Ageia FX nie wykupil

najlepiej zeby jak najszybciej umarla smiercia naturalna . ! ! .

 

Jak ja kupi NV albo ATI to zacznie sie era pisania gier pod danego producenta

co z tego wyniknie mozna sobie wyobrazic :/

 

 

 

AGEIA FX Rest in Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dla nas wszystkich zeby nikt tej Ageia FX nie wykupil

najlepiej zeby jak najszybciej umarla smiercia naturalna . ! ! .

 

Jak ja kupi NV albo ATI to zacznie sie era pisania gier pod danego producenta

co z tego wyniknie mozna sobie wyobrazic :/

AGEIA FX Rest in Peace

True. Jak wiadomo wyraźna przewaga jednego producenta = wyższe ceny :|. Oj przydał by sie trzeci producent (taki 3dfx albo S3 ;]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego niektórzy robią taki pojazd na Ageia i PhysX, to był dopiero pierwszy krok, pierwsza próba symulacji zaawansowanej fizyki w grach. IMO dobrze, że został on uczyniony i mam nadzieję, że sprzętowe wspomaganie fizyki w grach stanie się niedługo faktem, mam też nadzieję, że akcelerator bedzie zintegrowany na karcie graficznej (nVidia?).

Nie wiem jak wy ale ja nie mogę się doczekać w grach widoku płynącej wody/krwi/itd po różnych nierównościach, wchodzącej w interakcję z innymi przedmiotami. Możliwości jest mnóstwo.

 

Tez jestem tego zdania ze programisci onanisci powinni ruszyc swoje tluste [gluteus maximus]

i zaczac pisac gry wykozystujace procesory QuadCore

Według mnie, powinni zacząć pisać silniki, które potrafiłyby odpowiednio dostosowywać się do ilość rdzeni. Teraz będzie taki trend, że ilość rdzeni będzie się zwiększać z roku na rok, wiec dobrze by było gdyby gra potrafiła równie dobrze korzystać z 2 jak i 16 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pierwsza proba symulacji zaawansowanej fizyki w grach - to jest pierwsza proba zbicia na tym kasy ;)

 

mam nadzieję, że sprzętowe wspomaganie fizyki w grach stanie się niedługo faktem, mam też nadzieję, że akcelerator bedzie zintegrowany na karcie graficznej (nVidia?).

A ja mam nadzieje, ze programisci sie w koncu obudza, ze rdzeni w CPU raczej przybywa niz ubywa ;)

 

wytwórcy najpopularniejszego aktuanie akceleratora fizyki

No tak, najpopularniejszy to on jest... szkoda, ze przy okazji jedyny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Dfx Voodo, tez kiedys było jedyne i drogie (i tez pewnie chcieli zbić na tym kasę), a wiemy do czego nas to doprowadzilo.

 

A ja mam nadzieje, ze programisci sie w koncu obudza, ze rdzeni w CPU raczej przybywa niz ubywa

Wyspecjalizowany układ bedzie sobie lepiej radził niż układ ogólnego przeznaczenia, choć wykorzystanie któregoś z rdzeni procka też jest dobrym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dla nas wszystkich zeby nikt tej Ageia FX nie wykupil

najlepiej zeby jak najszybciej umarla smiercia naturalna . ! ! .

 

Jak ja kupi NV albo ATI to zacznie sie era pisania gier pod danego producenta

co z tego wyniknie mozna sobie wyobrazic :/

AGEIA FX Rest in Peace

Chyba sie spełni Twoja przepowiednia.NV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyspecjalizowany układ bedzie sobie lepiej radził niż układ ogólnego przeznaczenia, choć wykorzystanie któregoś z rdzeni procka też jest dobrym pomysłem.

Ta, tylko ze wyspecjalizowany uklad bedzie mial mozliwosc obslugi 5 efektow na krzyz i koniec... a wez takiego Star Wars: The Force Unleashed, w ktorym jest Havoc do fizyki, Euphoria jako behavioral AI i jeszcze jeden silnik odpowiedzialny za zachowanie sie roznych materialow (dzieki czemu potraktowane moca drzewo posypie sie w drzazgi, metal powygina, a szyba potlucze w drobny mak) a to wszystko jeszcze sie komunikuje ze soba - i co, do kazdego osbny uklad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to że oni zatrudnili do tego 3 technologie nie znaczy, że nie da się tego ujednolicić. Wykorzystali popularnego Havoca, a że w tej chwili nie ma silników wspierających inne rzeczy, wiec postanowili stworzyć coś swojego, opierając się na procesorze. Myślę, że nie byłoby problemu przeniesienia pozostałych obliczeń na procesor fizyki.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki układ może być ale niech siedzi na grafie/w GPU i niech powstanie standard, który będzie trzymał ściśle określone reguły co do wydajności i efektów a nie u każdego różnie to działa i przede wszystkim, niech to nie będzie ograniczeniem reszty kompa. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...