Skocz do zawartości
locoloco

Hdtv-telewizja Wysokiej Rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Parówkowy_Skrytożerca

sie zastanawiam czy jeśli wezmę sobie cośtakiego (jeden z dwóch) a mogę mieć t odużo taniej nawet nizw amerykańskich sklepach:

 

http://system.perfekt.pl/modules.php?name=...showpage&pid=88

http://www.realitynet.pl/comment.php?comment.news.2093

 

modele 30 CALOWYE

 

to czy nie bedzie jazd z przeskalowywaniem obrazu z Full HDTV (1920x1200) na natywną dla matrycy: 2560x1600 :)

 

bo jak widziałem filmy ze zwykłej TV przeskalowywane z Palu na rozdziałkę Ready HDTV (13xx,12xx itp.) to mi sie nóz w kieszeni otwierał :)

 

niech mi ktoś wyrażnie powie, czy taki wyświetlacz Della lub Apple to siędo filmów nada - czy lepiej wziąć ten 24 calowy i mieć natywną rozdziałkę 1920x1200 lub jakiś inny i mieć poprostu 1920x1080 :)

 

pytam bo potrzebuję monitora a dwóch rzeczy (i monitora i Tv) i tak nie postawię na biórku bo nie mam na to miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno TV TRWAM ma nadawac w HDTV :P zartuje.. a tak powaznie to program HDTV odbieram na kompie z DVB.. i niech nikt nie pisze ze nie ma roznicy miedzy pal a hdtv bo to bzdura.. jakosc obrazu jest poprostu niesamowita.. a u mnie na kompie potrafi sie ostro ciąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zdecydowanie warto kupić Full had bo telewizja HDTV i tak przyjdzie.

Jesli masz odtwarzacz WMVHD Buffalo lub inny - juz dziś możesz poszaleć z jakością

poczytaj na forum

www.hdtv.com.pl

tam jest lista filmów. Jakość porażająca.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy przyjdzie do polski hdtv, ba do europy, to te plazmy juz zdaza 10x wyblaknac i nic na nich nie bedzie widac, heh dwuletnia plazme oddali w firmie do serwisu z powodu wyblakniecia co sie okazalo ze tak ma byc, zlom zloma pomagania, nie kupujcie tego badziewia, bo to lipny kierunek w technologii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Zawsze max jakość będzie bez skalowania - czyli najlepszym wyborem będzie 1920 . Jeśli chodzi o monitor to najlepiej 24" 16:10 1920x1200 .

no ale 30" ma większą rozdziałkę co w pracy z grafiką, arkuszami kalk. i bazami danych ma spore znaczenie :) dużo, dużo większy obszar roboczy :)

 

poza tym z uwagi na ilość materiałów Full HDTV dostępnych na rynku to i tak większośc multimediow musialaby być przeskalowywana do tego 24" panela - wiekszosć na rynku to i tak standardowy nie HDTV materiał - nawet na DVD ...

 

dlatego może mi ktoś wyjaśni - jak wyglądał będzie zwykły film DVD przeskalowany do rozdziałki 24" monitora a jak do 30"? czy będzie tu duza różnica (w końcu i tu i tu jest przeskalowany obraz)

 

co lepiej będzie wyglądało, zwykłe DVD w palu przeskalowane na 24" calowy Full HDTV monitor czy materiał Full HDTV przeskalowany na rozdziałkę tego 30" monstrum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie 1280x720 na 2560x1440 będzie wyglądać idealnie bo jest symetryczne i można zrobić kopiowanie pixeli. Jakościowo skalowanie 1920x1080 na 2560x1440 będzie wyglądać lepiej niż skalowanie 720x576 na 1920x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zdecydowanie warto kupić Full had bo telewizja HDTV i tak przyjdzie.

Jesli masz odtwarzacz WMVHD Buffalo lub inny - juz dziś możesz poszaleć z jakością

poczytaj na forum

www.hdtv.com.pl

tam jest lista filmów. Jakość porażająca.

pozdrawiam

 

Dla mnie to zwykłe naciaganie wiary zanim wejdzie hdtv to wymysla juz nowy lepszy standard i tak bedziemy ganiac kroliczka w koło wojtek , a producenci/sprzedawcy beda liczyc zyski.

 

Tak samo z kinem domowym jak ktos fajnie to powiedział "Kino domowe wymyslił hurtownik który miał duzo glosnikow na stanie wiec zamiast 2 zaczał sprzedawać 5 czy 6"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

1. nie musisz za niczym gonić

2. zostan przy telewizorach czarnobiałych albo Rosyjskim Rubinie

3. HDTV - jest dla bardziej wymagających osób

4. Ilość programów hd wzrasta w bardzo wysokim tempie na całym świecie.

5.Większość nowych urządzeń uwzglednia - nowe trendy.

6. Na tym polega postęp - aby dążyć do nowego , niekoniecznie zakupując sie w ziemiankach

7. kinem domowym też sie nie przejmuj - zostan przy katarynce - też ma muzyke

i życzę dobrego samopoczycia w totalym marazmie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

locoloco - skończ te swoje bzdury i nie przekonuj nikogo, że zawsze masz rację :) .... wszyscy wiedzą i widzą jak sprzęt i standardy sieszybko rozwijają i nie musisz tego nikomu powtarzać non stop i robić kreciej roboty nabijając sobie klientów :)

 

dziś właśnie kupiłem DeLa monitor 24 calowy Full HDTV (14 ms S-IPS) i korzystając ze Skystara widzę ile mam programów HDTV - jest to ilość nieistotna statystycznie (na około 2000 programów 2 nadają non stop w HDTV a na kilku są poszczególne pozycję w tym standardzie - więc nie mnóżmy bytów ponad potrzebę :) )

 

zanim HDTV się dostatecznie rozpowszechni to dzisiejsze sprzęty będą anachronizmem i zwykłym guwienkiem - przy dzisiejszym tempie rozwoju technologicznego nie ma sensu kupowa takich TV ... znam wielu snobów którzy pokupowali sobie pazmy 3-4 lata temu bo też twierdzili, że trzzeba iść z duchem postępu i co? dziś kupują nowe plazmy, nowe LCDeki bo jak porównują swój sprzęd z obecnym to ich krew zalewa ... stare matryce z 30-40 ms czasem reakcji kontra dzisiejsze od srednio 8-16 .... stare rozdzialki ledwie przekraczajace Pal i dzisiejsze 13xx/768 ... wiec nie wciskaj kitu ... tv nie kupuje się na 2 lata i dzisiejszych sprzętów nie ma sensu kupować dopuki każdy nie będzie Full HDTV ...

 

widziałeś prezentację ekranów OLED - ja widziałem taki 40 calowy z 10 cm .... na żywo, za rok-dwa będą w podobnych cenach co dzisiejsze LCD lub plazmy przy dużo lepszej jakosci obrazów ... producenci jużmają gotowe 50 calówki w tej technologii a przebąkują coś o ekranach 66 calowych ... jak dzisiejsze LCD lub plazmy osiagną tą samą jakość to dam ci sie przekonać i kupię sobie nawet 60 calowego grata :) niech sobie wisi to może na nim obejrzę raz w tygodniu wiadomości w Palu albo jakiś program HDTV raz w miesiącu (bo mnie wiecej tyle razy w miesiącu udaje mi sietrafić na coś w tym standardzie na satelicie - albo jak jestem nic nie leci albo jak leci to mnie nie ma w domu) :)

 

jak powiedziałem - zanim HDTV będzie tak dostepna i popularna jak dzisiejsze standardy - albo chocw połowie tak popularna - to dziś oferowane przez Ciebie sprzęty będzie można wyśmiać :)

 

w firmie mam 40" NECa na martycy 1600x1200 S-IPS i typowo graficznego czarnego Eizo 19" Eizo CG19-K ... i widzę kiedy obraz jest dobrej jakości a kiedy kiepskiej, kiedy kolory sa dobre a kiedy udawane ... Eizo mimo, że mniejszy to ma lepsze kolory i lepszy obraz (ale nie nadaje się do multimediów) Nec jest doskonały multimedialnie i jako wielka powierzchnia robocza - ustępuje jednak pod względem jakości graficznej temu Eizo ...

 

tak naprawdę, żeby jakakolwiek oferowana przez ciebie plazma lub LCDek dawał podobną jakośc i były w stanie połączyć wszystkie zalety powyższych wyświetlaczy to musiałyby kosztować 80000 PLN ...

 

nie ma ekranów uniwersalnych i doskonale o ty mwiesz tylko wciskasz nieswiadomym kit ... trzeba z czegoś zrezygnować ... zaoferuj max. 12 ms panel S-IPS (white to black) z 14 bitową regulacją kolorów, conajmniej 40 calowy z kalibratorem, DVI, HDMI i innymi interesującymi mnie opcjami - pogadamy i przyznam ci rację :)

 

co do 3 punktu twojej wypowiedzi - widać nawet na Twoje HDTV jestem zbyt wymagający :) może inaczej - HDTV tak ale nie jakość obecnego sprzętu służącego wyswietlaniu tego formatu :)

Edytowane przez Parówkowy_Skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

1. nie musisz za niczym gonić

2. zostan przy telewizorach czarnobiałych albo Rosyjskim Rubinie

3. HDTV - jest dla bardziej wymagających osób

4. Ilość programów hd wzrasta w bardzo wysokim tempie na całym świecie.

5.Większość nowych urządzeń uwzglednia - nowe trendy.

6. Na tym polega postęp - aby dążyć do nowego , niekoniecznie zakupując sie w ziemiankach

7. kinem domowym też sie nie przejmuj - zostan przy katarynce - też ma muzyke

i życzę dobrego samopoczycia w totalym marazmie

pozdrawiam

Własnie skoncz pisac te farmazony , po czesci cie rozumie bo jak sie nie myle to zajmujesz sie sprzedaza takich produktow ktore tutaj tak pieknie zachwlasz.

 

Teraz ja cie wypunktuje.

 

1.pewnie ze nie musze , tylko ze koncerny wymuszaja pewne zachowania konsumenckie np. mały wybor tv crt

2.to nie ty bedziesz wciskał kit przy czym mam zostac , mozesz sie wypowiadac tylko w swoim imieniu np. ja lococo ogladam na rubinie itp.

3.hdtv jest dla fanow gadzetów z nadmiarem gotowki zeby sie pozniej chwalic przed znajomymi.

4.Ilosc wzmacniaczy audio za 10.000 zł też wzrasta i co z tego.

5.Trendi i jazzy jest cool.Prawda jest taka ze rynek tv juz jest dawno nasycony i trzeba zmusic klientów to wymiany tv crt na jakies plasmy czy lcd z hdtv.

6.Postęp? Na tym polega marketing zeby wciskac ludziom 100 funkcji w tv a pozniej korzysta sie moze z 10% tego.

7.Zostane przy stereo jak wiekszosc ludzi ktora lubi słuchac muzyki.

 

Tak na koniec to zejdz na ziemie bo nie wiem za kogo sie uwazasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a mi się spodobał nowy monitor DELL LCD 30" 2560x1600.

Miałbym problem z monitorem i telewizorem z głowy ^^ Znak ktoś cenę

tyego cacka ? Niestety nie pamiętam co to za model.

 

Aha, no i jakie karty graficzne potrafią pracować w tym trybie ?

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Apple model 30'' 2560 x 1600 kosztuje 11 498zł, rozdzielczość 2560 x 1600 osługują procesory Radeon z serii X1x00.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem HDTV jest cacy i obraz jest lepszy - jest to wynikiem większej rozdzielczości i koniec.

 

Co do głośników to 5.1 - 5.0 też jest cacy jednak poprawnie grający sprzęt 5 kanałowy jest bardzo drogi. Mając do dyspozycji kilka tysięcy zł lepiej kupić STEREO niż lamerskie 5.1.

 

ps. obecnie sprzedawane zestawy 5.1 w supermarketach ( i nie tylko ) to ilość, tandeta, masówka, beznadziejny dźwięk

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem HDTV jest cacy i obraz jest lepszy - jest to wynikiem większej rozdzielczości i koniec.

 

Co do głośników to 5.1 - 5.0 też jest cacy jednak poprawnie grający sprzęt 5 kanałowy jest bardzo drogi. Mając do dyspozycji kilka tysięcy zł lepiej kupić STEREO niż lamerskie 5.1.

 

ps. obecnie sprzedawane zestawy 5.1 w supermarketach ( i nie tylko ) to ilość, tandeta, masówka, beznadziejny dźwięk

 

HDTV to nie tylko większa rozdzielczość. To po pierwsze.

I po drugie, nie każdy ma tyle kasy, żeby kupić sobie Marantza z B&W za 20.000.

Jak kogos nie stać na super extra dźwięk kinowy, to po prostu mówi PAS i idzie do KINA.

Ja ci w MM mogę wskazać budżetowy zestaw kina domowego, który nawet w stereo fajnie zagra.

To, że "leżysz na kasie", nie upoważnia Cię do wydawania tak snobistycznych opinii.

Nowy rok już niedługo, zmień się człowieku.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

locoloco - skończ te swoje bzdury i nie przekonuj nikogo, że zawsze masz rację :) .... wszyscy wiedzą i widzą jak sprzęt i standardy sieszybko rozwijają i nie musisz tego nikomu powtarzać non stop i robić kreciej roboty nabijając sobie klientów :)

 

dziś właśnie kupiłem DeLa monitor 24 calowy Full HDTV (14 ms S-IPS) i korzystając ze Skystara widzę ile mam programów HDTV - jest to ilość nieistotna statystycznie (na około 2000 programów 2 nadają non stop w HDTV a na kilku są poszczególne pozycję w tym standardzie - więc nie mnóżmy bytów ponad potrzebę :) )

 

zanim HDTV się dostatecznie rozpowszechni to dzisiejsze sprzęty będą anachronizmem i zwykłym guwienkiem - przy dzisiejszym tempie rozwoju technologicznego nie ma sensu kupowa takich TV ... znam wielu snobów którzy pokupowali sobie pazmy 3-4 lata temu bo też twierdzili, że trzzeba iść z duchem postępu i co? dziś kupują nowe plazmy, nowe LCDeki bo jak porównują swój sprzęd z obecnym to ich krew zalewa ... stare matryce z 30-40 ms czasem reakcji kontra dzisiejsze od srednio 8-16 .... stare rozdzialki ledwie przekraczajace Pal i dzisiejsze 13xx/768 ... wiec nie wciskaj kitu ... tv nie kupuje się na 2 lata i dzisiejszych sprzętów nie ma sensu kupować dopuki każdy nie będzie Full HDTV ...

 

widziałeś prezentację ekranów OLED - ja widziałem taki 40 calowy z 10 cm .... na żywo, za rok-dwa będą w podobnych cenach co dzisiejsze LCD lub plazmy przy dużo lepszej jakosci obrazów ... producenci jużmają gotowe 50 calówki w tej technologii a przebąkują coś o ekranach 66 calowych ... jak dzisiejsze LCD lub plazmy osiagną tą samą jakość to dam ci sie przekonać i kupię sobie nawet 60 calowego grata :) niech sobie wisi to może na nim obejrzę raz w tygodniu wiadomości w Palu albo jakiś program HDTV raz w miesiącu (bo mnie wiecej tyle razy w miesiącu udaje mi sietrafić na coś w tym standardzie na satelicie - albo jak jestem nic nie leci albo jak leci to mnie nie ma w domu) :)

 

jak powiedziałem - zanim HDTV będzie tak dostepna i popularna jak dzisiejsze standardy - albo chocw połowie tak popularna - to dziś oferowane przez Ciebie sprzęty będzie można wyśmiać :)

 

w firmie mam 40" NECa na martycy 1600x1200 S-IPS i typowo graficznego czarnego Eizo 19" Eizo CG19-K ... i widzę kiedy obraz jest dobrej jakości a kiedy kiepskiej, kiedy kolory sa dobre a kiedy udawane ... Eizo mimo, że mniejszy to ma lepsze kolory i lepszy obraz (ale nie nadaje się do multimediów) Nec jest doskonały multimedialnie i jako wielka powierzchnia robocza - ustępuje jednak pod względem jakości graficznej temu Eizo ...

 

tak naprawdę, żeby jakakolwiek oferowana przez ciebie plazma lub LCDek dawał podobną jakośc i były w stanie połączyć wszystkie zalety powyższych wyświetlaczy to musiałyby kosztować 80000 PLN ...

 

nie ma ekranów uniwersalnych i doskonale o ty mwiesz tylko wciskasz nieswiadomym kit ... trzeba z czegoś zrezygnować ... zaoferuj max. 12 ms panel S-IPS (white to black) z 14 bitową regulacją kolorów, conajmniej 40 calowy z kalibratorem, DVI, HDMI i innymi interesującymi mnie opcjami - pogadamy i przyznam ci rację :)

 

co do 3 punktu twojej wypowiedzi - widać nawet na Twoje HDTV jestem zbyt wymagający :) może inaczej - HDTV tak ale nie jakość obecnego sprzętu służącego wyswietlaniu tego formatu :)

 

 

 

 

 

 

witam

opowiadasz niestworzone rzeczy

populizm to dobra rzecz ale w polityce

niebedę Cię łapał za słówka - bo nie oto chodzi - przeczytaj uważnie zobaczysz ile "Byków" zrobiłeś.

Widziałem prezentacje Oled i każdy ją widział kto był na targach w Berlinie . Na dziś tragedia . LIPA

Wiec musiałeś ogladać inne OLEDY.

 

"zanim HDTV się dostatecznie rozpowszechni to dzisiejsze sprzęty będą anachronizmem i zwykłym guwienkiem -"

skoro tak twierdzisz - to dlaczego kupiłeś

"dziś właśnie kupiłem DeLa monitor 24 calowy Full HDTV "

przecież to zwykłe ................... / sprawdź jak się pisze /

http://so.pwn.pl/slowo.php?co=g%F3wno

 

"nie ma ekranów uniwersalnych i doskonale o ty mwiesz tylko wciskasz nieswiadomym kit ... "

- oczywiscie ,że nie ma - ale jest w kazdej klasie cenowej - taki który jest najlepszy.

 

do tego słuzy pokaz w domu - że to klient wybiera sam . Ciekawe czy pozwoliłbyś sobie aby ktoś Ci w domu wciskał kit. ha ha ha

 

 

Cały świat produkuje różne wielkości o róznych parametrach . Wiec nie opowiadaj ,że ludzie nie moga kupować mniejszych i gorszych niż te które Ty kupiłeś.

Nie każdy ma tyle kasy co Ty. A o ze ludzie maja mniej kasy nie znaczy że są gorsi.

wydaja tyle ile im sie podoba.

Full HD - wielu przypadkach nie zdaje wogóle egzaminu. Świeci wrecz tragicznie.

 

Jakość obecnego sprzętu do HDTV - jest przy dzisiejszej mozliwosci ceny/do wyboru - Extra.

 

Witaj - nie opowiadaj że koncerny coś na Tobie wymuszają - zgłoś na policję.

 

HDTV - jest dla każdego kto dba o jakość sygnału.

sprawdź jakość tysiecy filmów - dostepnych równiez w Polsce

http://hdtv.com.pl/index.php?name=PNphpBB2...t=461&start=165

 

to są znakomite filmy dla ludzi

- To nie są gadżety

 

Ilość kanałów HD wzrasta -co świadczy o tym że jest zapotrzebowanie.

 

"Prawda jest taka ze rynek tv juz jest dawno nasycony i trzeba zmusic klientów to wymiany tv crt na jakies plasmy czy lcd z hdtv." - ciekawe ????

Co to znaczy zmusić ?

Wiekszość ludzi kupuje dla przyjemności.

Ja również kupiłem dla przyjemności - i jeszcze jestem bardzo zadowolony.

Osoby które korzystaja z pokazów -również są zachwycone i dobrowolnie płacą .

 

 

"Postęp? Na tym polega marketing zeby wciskac ludziom 100 funkcji w tv a pozniej korzysta sie moze z 10% tego"

Widzę ,że najbardziej przypadło Ci jedno słowo - być może za czesto je stosujesz. Ledzie nie są niedorozwinięci. Wierz mi że kupują z rozwagą . Staraja się dowiedzieć jak najwiecej /również dzięki temu Forum/ aby nie brać ego co im nie potrzeba.

A z tym wciskaniem i wyciskaniem - skończ.

Bo my w odróżnieniu do Ciebie - oprócz gadania pokazujemy sprzęt w domu klienta - i to wyłacznie on z rodzina i znajomymi wybiera sprzęt w spokoju zacisza domowego.

 

 

pozdrawiam z życzeniami

Wspaniałego Nowego Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Locoloco, wyjasnij na czym polega pokaz w domu i jakie koszty ponosi

przy tym klient. To miło, że istnieje taka forma wyboru sprzętu, ale

mam rozumieć, że w ciągu dnia zawiesicie mi w domu 5 LCD i po

kilku godzinach wybiorę (albo nie wybiorę) ten własciwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Kurcze, a mi się spodobał nowy monitor DELL LCD 30" 2560x1600.

Miałbym problem z monitorem i telewizorem z głowy ^^ Znak ktoś cenę

tyego cacka ? Niestety nie pamiętam co to za model.

 

Aha, no i jakie karty graficzne potrafią pracować w tym trybie ?

W sklepie Apple model 30'' 2560 x 1600 kosztuje 11 498zł, rozdzielczość 2560 x 1600 osługują procesory Radeon z serii X1x00.

 

Pozdrawiam.

jak kolega napisał, do tych monitorów musi być extra karta graficzna bo jesłi będziesz chciał zagrać w gry to nie pograsz na byle czym ... sam miałem dylemat czy kupić 1x30" Dela czy 2x24 calowe ... kupiłem 2x24" bo tak mi się wygodniej pracuje a poza tym jak chcę pograć to w rozdziałce 1920x1080 jakoś tak lepiej karta sobie radzi niz w 2560x1600 :)

 

rozdziałkę tą obsługują także karty nVidii z serii 6xxx i 7xxx - bezproblemowo

 

aha - i jeśli interesuje ciebie super graficznie dobry obraz to zapomnij - są to troche wyżej niz przecietne jakościowo monitory ... kupiłem bo były tanie jak n aich parametry i do domu wystarczą mi w zupełności (6400 PLN za dwie sztuki) ...

 

"witam

opowiadasz niestworzone rzeczy

populizm to dobra rzecz ale w polityce

niebedę Cię łapał za słówka - bo nie oto chodzi - przeczytaj uważnie zobaczysz ile "Byków" zrobiłeś.

Widziałem prezentacje Oled i każdy ją widział kto był na targach w Berlinie . Na dziś tragedia . LIPA

Wiec musiałeś ogladać inne OLEDY."

 

albo udajesz glupa albo masz problemy jakieś - zapraszam do fabryk i ośrodków badawczych a nie na targi gdzie sie wciska kiepską kupę na zasadzie, która firma pierwsza wyskoczy z nowością lub większym ekranem - nie ważne, że dupnej jakości ...

 

a co do populizmu to większego od ciebe nie znam populisty - populista to ktoś, kto w tym co mówi lub robi ma jakiś zysk i cel bo jeśłi nie ma to oskarzanie go o populizm można porównać do lizania psu [gluteus maximus] :) nia zauważyłem, żebym cokolwiek zyskał na dyskredytowaniu luib chwaleniu HDTV ... opisuje poprostu moje subiektywne wrażenia

 

""zanim HDTV się dostatecznie rozpowszechni to dzisiejsze sprzęty będą anachronizmem i zwykłym guwienkiem -"

skoro tak twierdzisz - to dlaczego kupiłeś "

 

a kto powiedział, ze kupiłem te monitory dla HDTV? nie wkładaj mi w usta rzeczy których nigdy nie powiedziałem .. kupiłem 24 calowe dwa monitory bo takiego obszaru roboczego potrzebowałem do pracy i nie ma to zupełnie nic wspólnego z HDTV - poprostu taki format obrazu (16:9) jest dla mnie najwygodniejszy do pracy i tyle a ze przypadkiem też obsługuje HDTV ? a poza tym w cenie 3200 PLN od sztuki raczej nie dostałbym nic lepszego bo graficzne Neci, Eizo czy inne monitory zaczynają się od grubo ponad 4000 za 20-21 cali ... mam i Neca na matrycy SuperFine i Eizo S-IPS i kolejnego Neca S-IPS wiec wiem ile kosztują a do domu wystarczy mi prosty Dell 24 calowy razy 2 :)

 

aha - jeszcze na pytanie dlaczego kupiłem - kupiłem do pracy a nie żeby siepodniecać HDTV tak jak większosć tobie podobnych :)

 

 

"dziś właśnie kupiłem DeLa monitor 24 calowy Full HDTV "

przecież to zwykłe ................... / sprawdź jak się pisze /

http://so.pwn.pl/slowo.php?co=g%F3wno"

 

takie same guwno jak większość twoich TV - do pracy jako monitor komputerowy nadaja się doskonale - podczas gdy żadne JVC czy inny taowy w zupełności ... powtarzam nie kupiłem TV tylko monitor a jeśli znajdziesz mi za 3200 PLN lepszy monitor, dajacy identycznej wielkości obszar roboczy przy takiej samej conajmniej rozdziałce to ci dam buzi :)

 

""nie ma ekranów uniwersalnych i doskonale o ty mwiesz tylko wciskasz nieswiadomym kit ... "

- oczywiscie ,że nie ma - ale jest w kazdej klasie cenowej - taki który jest najlepszy."

 

i co z tego? i jakie ma to znaczenie? mnie z uwagi na pracę potrzebny jest dobry a nie dobry w swojej klasie cenowej ... dlatego do kazdej funkcji musialem kupić inny - bo nie dalo sie wybrac niczego sensownego co by laczylo wszystkie cechy w sobie na akceptowalnym poziomie ... znaczy ze do grafiki mam kupić jeden? do multimediów drugi? do gier inny? co CAM-CAD kolejny? do interpretacji zdjeć lotniczych i innego GIS tez inny? a moze jak preparuję układy nerwowe małych zwierzątek lub analizuję preparaty cyto lub histologiczne to też mam do tego kupować kolejny monitor? wybacz ale nie miałbym nawet gdzie tego ustawic w 24 metrowym pokou w którym zazwyczaj pracuję ...

 

 

"Cały świat produkuje różne wielkości o róznych parametrach . Wiec nie opowiadaj ,że ludzie nie moga kupować mniejszych i gorszych niż te które Ty kupiłeś.

Nie każdy ma tyle kasy co Ty. A o ze ludzie maja mniej kasy nie znaczy że są gorsi.

wydaja tyle ile im sie podoba.

Full HD - wielu przypadkach nie zdaje wogóle egzaminu. Świeci wrecz tragicznie.

 

Jakość obecnego sprzętu do HDTV - jest przy dzisiejszej mozliwosci ceny/do wyboru - Extra."

 

mnie nie obchodzi na co kogo stać bo sam płacę za swój swój sprzęt - i nigdzie nikt nie powiedział, że jak ktoś kupuje tańszy to jest gorszym człowiekiem - mnie tani sprze do niczego nie bedzie potrzebny bo dość mam przypadków, ze na zdjeciu satelitarnym lub lotniczym obiekty nakądajami się na siebie albo są nieodróżnialne bo martyca LCDeka ma za małą "bitowosć" kolorystyczną :)

 

właśnie dlatego, że Full HDTV często nie zdaję egzaminu to nie opłaca się kupować HDTV - jak napisałęm jeśli zaoferujesz mi FUll HDTV które będzie świeciło nie tragicznie to rozwaze zakup duzego TV HDTV ... na razie podałes tylko argument popierajacy moje zdanie - ze HDTV potrafi wyglądać wręcz tragicznie :)

 

a jakość sprzętu HDTV jest tragiczna i taka bedzie dopuki nie bedzie można jej porównać do najlepszych profesjonalnych monitorów CRT - tak pod względem uzyskiwanej rozdzielczości, kolorów i innych waznych cech ...

 

np chyba, że ty używasz HDTV tylko do zabawy - to sobie oglądaj kreskówki

 

i locoloco nie odwracaj kota ogonem i raz na zawsze sie zdecydyuj czy HDTV jest dla wszystkich czy tylko dla tych co cenia sobie "wyzsze wrazenia estetyczne i lepsza jakosc" - bo sam sobie przeczysz, i sam dzielisz ludzi na lepszych i gorszych a czepiasz sie kogos kto ci powie, ze tandety nie kupi bo szkoda mu a nią kasy :)

Edytowane przez Parówkowy_Skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

"albo udajesz glupa albo masz problemy jakieś - zapraszam do fabryk i ośrodków badawczych a nie na targi gdzie sie wciska kiepską kupę na zasadzie, która firma pierwsza wyskoczy z nowością lub większym ekranem - nie ważne, że dupnej jakości ..."

 

zwracaj uwagą co piszesz - to nie folwark ale Forum dla internautów - jeśli masz problemy ze nadpobudliwością - wejdź na inne forum

- nie mam dostepu do ośrodków badawczych w fabrykach - tam w większości wstep jest wzbroniony z uwagi na konkurencję. Cieszę sie ,że Ty Masz.

 

Oceniam OLEDY - na podstawie kontaktu z nimi. Wisiał nawet jeden w sali Vestela / turcja/

 

 

"aha - jeszcze na pytanie dlaczego kupiłem - kupiłem do pracy a nie żeby siepodniecać HDTV tak jak większosć tobie podobnych :)"

 

Oczywiscie ,że HDTV wywołuje wyłacznie pozytywne emocje. Nie tylko u mnie i to powód dla mnie do radości.

Radości dlatego ,że bedzie wspaniały obraz . Radości ,że nie tylko w Japonii, USA ale również w Polsce.

 

 

"takie same guwno jak większość twoich TV" -

 

naucz sie pisać i szanuj ludzi . Telewizory które sprzedajemy to wyłacznie renomowane firmy /Sony, Panasonic, JVC, Samsung ,Philips , Pioneer, Nec. Miliony osób je kupuje i nic wspólnego z g...... nie maja. Musiało Ci się w afekcie pomieszać z innym forum -wnioskuje ,że jesteś biologiem bo wszystko porównujesz do ..........

 

"i co z tego? i jakie ma to znaczenie? mnie z uwagi na pracę potrzebny jest dobry a nie dobry w swojej klasie cenowej ... dlatego do kazdej funkcji musialem kupić inny - bo nie dalo sie wybrac niczego sensownego co by laczylo wszystkie cechy w sobie na akceptowalnym poziomie ... znaczy ze do grafiki mam kupić jeden? do multimediów drugi? do gier inny? co CAM-CAD kolejny? do interpretacji zdjeć lotniczych i innego GIS tez inny? a moze jak preparuję układy nerwowe małych zwierzątek lub analizuję preparaty cyto lub histologiczne to też mam do tego kupować kolejny monitor? wybacz ale nie miałbym nawet gdzie tego ustawic w 24 metrowym pokou w którym zazwyczaj pracuję ... " - bez komentarza

 

 

"właśnie dlatego, że Full HDTV często nie zdaję egzaminu to nie opłaca się kupować HDTV - jak napisałęm jeśli zaoferujesz mi FUll HDTV które będzie świeciło nie tragicznie to rozwaze zakup duzego TV HDTV ... na razie podałes tylko argument popierajacy moje zdanie - ze HDTV potrafi wyglądać wręcz tragicznie :)"

 

ha ha ha

poczytaj - bo mylisz pojecia

nie ma full HDTV - jest full HD - oznacza rozdzielczość 1920x 1080 - mowiąc o złej jakości odbioru mówiłem

o słabym sygnale Pal , który na telewizorach LC Full Hd - odbiera źle

Jakość HDTV - zawsze jest poza klasą .

 

Jesli nie zrozumiałeś -to przepraszam

 

"np chyba, że ty używasz HDTV tylko do zabawy - to sobie oglądaj kreskówki"

oczywiscie że uzywam - ale bajek jest nie wiele / epoka lodowcowa/ najpiekniejsze są filmy travel -marzenie.

 

 

HDTV jest dla wszystkich - dziś wiecej kosztuje dostep ,ale bedzie - z roku na rok tańszy.

 

zapraszam na filmy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDTV to nie tylko większa rozdzielczość. To po pierwsze.

I po drugie, nie każdy ma tyle kasy, żeby kupić sobie Marantza z B&W za 20.000.

Jak kogos nie stać na super extra dźwięk kinowy, to po prostu mówi PAS i idzie do KINA.

Ja ci w MM mogę wskazać budżetowy zestaw kina domowego, który nawet w stereo fajnie zagra.

To, że "leżysz na kasie", nie upoważnia Cię do wydawania tak snobistycznych opinii.

Nowy rok już niedługo, zmień się człowieku.

1. A co więcej daje HDTV poza większą rozdziałką ?? (pomijam że korzyści z pixela 1:1) - tylko nie mów że jakość jest lepsza i ostrzejszy obraz bo to tak oczywiste jak fakt że słońce świeci i wysoka jakość jest efektem podniesienia rozdzielczości.

 

2. Nie leżę na kasie i nie mów mi że budżetowy ampli cyt.: "fajnie" zagra bo miałem budżetowego Yamaha RXV 350 i nie grał fajnie i w tej cenie (tej samej - byś nie mówił że leżę na kasie) o niebo więcej potrafi stereo, a do filmów to już kwestia gustu - jedni wolą mieć cokolwiek z tyłu a inni dobrą reprodukcję czegokolwiek.

 

3. Musisz łatwo ulegać wątpliwym hasłom reklamowym mówiącym że 5.1 jest bezwzględnie super-hiper i nawet nie wspominasz wadach względem stereo (w tej samej kur...ka cenie).

 

ps. jeśli moja opinia jest snobistyczna to co można powiedzieć o Twoich opiniach ? - Ja tylko polecam lepszą jakość kosztem ilości (np. głośników).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. HDTV w MPEG-4 (h.264)

2. RXV 350 to słabizna. Beznadziejnie gra w stereo.

3. Za 5.000 można mieć porządne kino domowe i przy tym niezłe stereo.

 

Nie rozumiem po prostu co masz na myśli mówiąc lamerskie 5.1 za kilka tys zł.

99% użytkowników tego forum chciałoby mieć takie lamerskie nagłośnienie.

No ale słowo fachowca ważniejsze. To jeszcze zdradź nam jakie masz kabelki -

monokryształy które trzeba przeskakiwać czy lamerskie kody za 1000 zł ??

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze h.264 nie jest otwartym standardem (choc w tym miejscu moge sie mylic) i trzebaby placic za licencje, a do tego wymaga duzo wiekszej mocy obliczeniowej do dekompresji niz MPEG2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

może jeszcze lepiej

http://hdtv.com.pl/modules.php?op=modload&...order=0&thold=0

albo super nowości

http://www.cnet.com/4520-11405_1-6406889-1.html?tag=lnav

 

HDTV - ma sie coraz lepiej

pozdrawiam

hdtv to staroć wyląduje tam gdzie mini-disc.

teraz jest era SHR.

 

Firma NTT jest autorem nowego systemu kompresji obrazu, który charakteryzuje się wysoką rozdzielczością. Japońskim naukowcom udało się jednak nie tylko stworzyć kodek SHR (Super High Resolution), ale i ekrany potrafiące wyświetlić oferowany przezeń obraz. Technologia bazuje na jednoukładowym koderze HDTV wspomagającym standard MPEG-2 i umożliwia pracę w rozdzielczości 2160 na 3840 punktów oraz 5760 na 1080 (panoramiczna). Zastosowaniem nowoopracowanego systemu mogą być różne transmisje „na żywo” z imprez sportowych bądź innych, przeprowadzanych na wielkich ekranach. Twórcy SHR zamierzają skomercjalizować swoją nowinkę, która z powodzeniem zastąpić ma coraz popularniejszą HDTV.

Bład w rozdziałkach powinno być:

3840x2160 (czyli 2 x hdtv1080)

5760x3240 (czyli 3 x hdtv1080

:lol2:

Edytowane przez Witaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie ma to jak kupic plazme i miec gorsza jakosc obrazu niz na crt podczas ogladania tv/dvd , a hdtv obejrzec przez satke jak sie jakas stacja jedna na 1000 zlituje i pusci pol godzinny material w tym formacie yeah,

to chyba nawet nie warto ja wlaczac, bo czasow hdtv to raczej ona nie doczeka jak bedzie uzywana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...