Skocz do zawartości
locoloco

Hdtv-telewizja Wysokiej Rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

hdtv to staroć wyląduje tam gdzie mini-disc.

teraz jest era SHR.

 

Firma NTT jest autorem nowego systemu kompresji obrazu, który charakteryzuje się wysoką rozdzielczością. Japońskim naukowcom udało się jednak nie tylko stworzyć kodek SHR (Super High Resolution), ale i ekrany potrafiące wyświetlić oferowany przezeń obraz. Technologia bazuje na jednoukładowym koderze HDTV wspomagającym standard MPEG-2 i umożliwia pracę w rozdzielczości 2160 na 3840 punktów oraz 5760 na 1080 (panoramiczna). Zastosowaniem nowoopracowanego systemu mogą być różne transmisje „na żywo” z imprez sportowych bądź innych, przeprowadzanych na wielkich ekranach. Twórcy SHR zamierzają skomercjalizować swoją nowinkę, która z powodzeniem zastąpić ma coraz popularniejszą HDTV.

Bład w rozdziałkach powinno być:

3840x2160 (czyli 2 x hdtv1080)

5760x3240 (czyli 3 x hdtv1080

:lol2:

Miło, ale to za 5, 6 lat u Japońców i za jakieś 10, 12 lat u nas. Teraz mówimy o HDTV, technologii,

która wchodzi w nasze życie i względem 10 letniego DVD wprowadza znaczącą poprawę jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

do costi

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&...wpage&pageid=30

 

- zły tytuł - sorry

rodzaje złącz i wykorzystanie ich nie dotyczy tylko HDTV / zamkniety wątek/

 

 

ważniejsze jest określenie - czy warto ? na ile trzeba ? chwytać się i kierować sie co do radzaju złącz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o skonweowanie pliku mov(hdtv) do rozdzielczości powiedzmy 700x560.

bawiłem sie converterem nero niby dobrze skonwertował ale nie ma dźwięku (ustawiłem audio i video).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie widze że daliście sie wciągnąć w dyskusje z niejakim Panem locoloco znamym na innych forach równiez jako kiki. To jest zwykły sprzedawca sprzety rtv-agd - http://audiovideo.com.pl

po pierwsze serwis www.hdtv.com.pl jest sponsorowany przez firme Pana locoloco

po drugie wiedza tego Pana została wielokrotnie "zweryfikowana" przez innych użykowników takich portali jak: www.audiostereo.pl (szczególnie polecam wątek: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...t=20787&p=1#k); www.swiatobrazu.pl,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Locoloco obiektywnie ocenia stan rynku, to nie mam nic przeciwko.

Locoloco ma dostęp do różnych sprzętów audio-video więc, w moim

przekonaniu oddaje najwierniej rzeczywistośc tego rynku. Inna sprawa,

że skoro posiada swój sklep, opinie moga być naciągane. Mam nadzieje

Locoloco, że dbając o swój sklep dbasz również o swoich klientów,

którym chłamu nie wciśniesz.. My tu na forum jesteśmy bezwględni.

Jeśli chcesz trzymać poziom, to lepiej unikaj pseudoreklamy.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie widze że daliście sie wciągnąć w dyskusje z niejakim Panem locoloco znamym na innych forach równiez jako kiki. To jest zwykły sprzedawca sprzety rtv-agd - http://audiovideo.com.pl

po pierwsze serwis www.hdtv.com.pl jest sponsorowany przez firme Pana locoloco

po drugie wiedza tego Pana została wielokrotnie "zweryfikowana" przez innych użykowników takich portali jak: www.audiostereo.pl (szczególnie polecam wątek: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...t=20787&p=1#k); www.swiatobrazu.pl,

 

wiedzialem juz o tym wczesniej ze to akwizytor internetowy i odwiedza kazde forum na temat av i hifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MI4

po pierwsze serwis www.hdtv.com.pl jest sponsorowany przez firme Pana locoloco

Bardzo bym się cieszył jakby tak było, tak się składa, że jestem założycielem tego serwisu.

 

Znowu jakieś głupie OT, włóż trochę własnej pracy w coś zanim wypowiesz się na temat na który nie masz pojęcia.

 

Widze, że jesteś podobny do kolegi który pozakładał te tematy, szanowny kolega Ogor który chciał chyba zabłysnąć i na końcu obiecał pomoc, jakoś się z niej nie wywiązał.

 

jak komuś się będzie chciało to czytać, można tylko ostatnią stronę

Edytowane przez Ar2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa zazdrosci sie wiedzy i dochodow. Na tym forum ten facet pisal z sensem i zawsze polecal dobre rozwiazania. Nie widze sensu nagonki n a osobe za to ze ma sklep... Pewnie dlatego ma opinie o wielu markach, bo widzial je na oczy z bliska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zawsze macie wybor. Jak niechcecie czytac ciagle czegos w stylu jaki TV jaki TV jaki TV i bez konca ten sam temat to sobie powedrujcie TU czyli na hdtvpolska i mozecie pogadac o meteriale HD, filmach, kodowaniu, Telewizorach (napewno obiektywnie hehe) itp. Szczegolnie ze z tego co widac jest to forum niekomercyjne i znani ludzie tam siedza ze sceny HDTV.

Edytowane przez MarcinBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

idzie dobre

http://www.hdtv.com.pl/modules.php?op=modl...order=0&thold=0

pozwala to z optymizmem patrzeć na zakupy w perspektywie HD

 

sporo zapowiedzi zmiany cen - Samsung na HD - lcd

- Panasonic Plazmy

- Sharp FullHD - LCD

 

zwieksza się najmocniej aktywność w kierunku LCD powyżej 37"

 

http://www.hdtv.com.pl/modules.php?op=modl...order=0&thold=0

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno w przyszlosci (bliskiej lub dalekiej) matryce oled beda wykozystywane w telewizorach ale ceny beda napewno zaporowe w porownaniu z lcd i plazmami, ktorych ceny ciagle spadaja. pozatym producenci zainwestowali sporo kasy w lcd i plazme wiec najpierw beda chcieli wyjsc na swoje (na duzy +, a nie tylko zwrot kosztow) z tymi technologiami, a dopiero pozniej zajma sie oled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba na OLED jeszcze przyjdzie nam poczekać, producenci jakoś nie kwapią się z pokazaniem nawet jakiegoś większego działającego prototypu, natomiast ciekawą propozycją może okazać się technologia SED, która ma być alternatywą dla plazm, LCD, i możliwe, że w przyszłości dla OLED'ów. Pierwsze egzemplarze powinny zostać sprzedane jeszcze w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Kurcze Parówkowy, czy twój dom to terminal lotniskowy czy pokoik w Pentagonie ? ^__^

nie rób jaj :) mam poprostu pokój 24m2 tylko dla siebie - do pracy a reszta sprzętu stoi w firmie (3 szt.) i na uczelni (2 szt. ale te to nie moje)

 

chodzi mi o skonweowanie pliku mov(hdtv) do rozdzielczości powiedzmy 700x560.

bawiłem sie converterem nero niby dobrze skonwertował ale nie ma dźwięku (ustawiłem audio i video).

rozumiem, ze HDTV w mov można też skompresować do DiVX lub Xvida albo tego całego H coś tam :) bo mov to chyba całkiem inny format i to o dużo wiekszej objętości :)

 

jesli mam plik mov HDTV i ma 5 GB to jaki będzie jego rozmiar przy zachowaniu takiej samej rozdziałki po skompresowaniu do DivX, Xvid lub H.cośtam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mnie ktos oswieci dlaczego polowa plazm w mediamarkt (to bez znaczenia akurat) ma nalepki "HD ready" (firmowe) a rozdzielczosc 840x480? Paranoja o co chodzi, czyzby producenci "wymyslili" nowy standard HD zeby wypchnac stare buble? Albo debina rozdzielczosc 1370(bodajze)x720 (i nie jest to pomylka)- ni w h#$% ni w oko jak najnizszy standard HD ma 1280x800 no i badz madry

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Parówkowy_Skrytożerca

 

To zależy od kompresji :)

 

@kurek

 

wątek o specyfikacji HD Ready

 

specyfikacja HD Ready ta od organizacji EICTA określa dokładnie wymogi jeśli sklep używa dokładnie takich znaków do niezgodnego oznakowania to trzeba by to zgłosić rzecznikowi praw konsumenta.

 

najniższy standard HD ma 1280x800

1280-720 a panele np LCD 1366-768 są jak najbardziej HD ready (oczywiście biorąc pod uwagę tylko rozdzielczość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde sory ale mi sie kompletnie popieprzylo, od tego ogladania plazm i lcd`kow. Tko te o wysokiej rozdzialce mialy HD Ready, dzisiaj bylem w media i oblukalem jeszcze raz. Wczoraj bylem ztepiony po zajeciach na uczelni i to chyba dlatego mi sie pokrecilo wszystko.

 

edit.

....ale skoro standard HD ma 1280x800, to wyswietlony na ekranie o specyfikacji 1366-768, nie bedzie ladnie wygladal, to bedzie chyba przypominalo granie na matrycy 1280x800 na rozdzieoczosci np.1024x768 ktora to bedzie skalowana na pelny ekran, moze dysproporcja rozdzielczosci w tym przykladzie jest spora ale mniej wiecej o to chodzi. Obraz nie bedzie tak ladny jak powinien byc. Mam racje czy o czyms nie wiem?

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->kurek

"Niskie" HDTV ma 1280x720, a "wysokie" 1920x1080.

 

ps. przy skalowaniu są zawsze pewne straty jakości, ale przy skalowaniu w dół ( z 1920x1080 ) raczej są zupełnie pomijalne.

 

ps. ps. tzn. nie uzyskasz takiej jakości na TV 1366x768 co na full 1920x1080 ale będzie oczywiście lepiej niż przy oglądaniu 1280x720@1366x768 czy DVD 720x576@1366x768

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

->kurek

"Niskie" HDTV ma 1280x720, a "wysokie" 1920x1080.

 

ps. przy skalowaniu są zawsze pewne straty jakości, ale przy skalowaniu w dół ( z 1920x1080 ) raczej są zupełnie pomijalne.

 

ps. ps. tzn. nie uzyskasz takiej jakości na TV 1366x768 co na full 1920x1080 ale będzie oczywiście lepiej niż przy oglądaniu 1280x720@1366x768 czy DVD 720x576@1366x768

Obraz o rozdzialce 1920x1080 na TV z rozdzielczoscia 1280x768 wyglada jakby byl wyciety zyletka. Ostry, wyrazny, bez znieksztalcen, zadnego skalowania nie udalo mi sie dostrzec.

Obraz o rozdzielczosci 1280x720 wyglada praktycznie rzecz biorac bez roznicy - jest wyswietlany bez skalowania, na gorze i dole sa tylko cieniutkie czarne pasy.

 

Zrodlo filmikow: www.apple.com i trailery w HD. Porwnywac do obrazu z DVD nie ma sensu - zupelnie inna jakosc obrazu. TV to juz kompletna porazka. Jesli odbiornik ma byc wykorzystywany glownie do ogladania telewizji to moim zdaniem lepiej na razie pozostac przy kineskopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się zgodzić ... na LCD pnoramicznym i zwykłym obrazie 4:3 typu polsat będzie gorzej niż na CRT 4:3. Mam nadzieję że nadawcy zrobią krok do przodu bo obecna jakość obrazu jest ciężka do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest juz dostepna edycja HD trylogii wladcy pierscienia? Widzialem juz porownania jakosci obrazu HD i DVD wlasnie wladcy (roznica porazajaca) Wlasnie znowu pozyczylem od kolegi na dvd z checia ogladniecia jeszcze raz wszystkiego ale nie wiem czy nie poczekac na edycje HD, tylko ze nigdzie nie widac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

mój pioneer plazma 43 cale PDP-435FDE jest hd ready a ma rozdziałke 1024x768 więc tak się spytam wtf? A tani to on nie był...

Masz plasme z ekranem 4:3?? Dziwne jakos... Moze masz 1280x768 - wtedy to jest HD-Ready, z tym, ze 1080p nie wyswietli bez skalowania. 720p bedzie smigac z rameczka u gory i na dole.

 

@Kurek - w GB nigdzie jeszcze trylogii LOTR w HD nie widzialem. Sam czekam niecierpliwie, jak cos sie ukaze dam znac. Posiadam wersje rozszerzona - standardowa rozdzialka ekran 2.35:1 i mimo wszystko wyglada swietnie. Az sie boje co bedzie przy HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze taki malutki ot ale pokrewny z technologia high-definition. Mianowicie zastanawiam sie jakim sprzetem i w jakiej rozdzielczosci byl nagrywany na przyklad taki LOTR skoro pojawia sie reedycja w tech. HD pewnie i tez 1080i.... Ciekawe jaka rozdzielczosc mial material wyjsciowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz plasme z ekranem 4:3?? Dziwne jakos... Moze masz 1280x768 - wtedy to jest HD-Ready, z tym, ze 1080p nie wyswietli bez skalowania. 720p bedzie smigac z rameczka u gory i na dole.

 

@Kurek - w GB nigdzie jeszcze trylogii LOTR w HD nie widzialem. Sam czekam niecierpliwie, jak cos sie ukaze dam znac. Posiadam wersje rozszerzona - standardowa rozdzialka ekran 2.35:1 i mimo wszystko wyglada swietnie. Az sie boje co bedzie przy HD.

4:3? W życiu :D

Sprawdź sam: http://www.pioneer-eur.com/eur/product_det...xonomy_id=62-63

 

Chyba że "Number of Pixels 1024 (Hor) x 768 (Ver)"

To co innego niż rozdzielczość, jeżeli tak to sory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...