Skocz do zawartości
locoloco

Hdtv-telewizja Wysokiej Rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sialala

Jeszcze moze taki malutki ot ale pokrewny z technologia high-definition. Mianowicie zastanawiam sie jakim sprzetem i w jakiej rozdzielczosci byl nagrywany na przyklad taki LOTR skoro pojawia sie reedycja w tech. HD pewnie i tez 1080i.... Ciekawe jaka rozdzielczosc mial material wyjsciowy...

ponad 4.000 pix x ponad 2.000 pix. Bodajze plyta 1 z dodatkami z czesci trzeciej podaje dokladne informacje na temat technologicznego aspektu krecenia Trylogii. Wykorzystano ta sama technike, ktora uzyl Lucas do nowych Star Warsow - obraz nagrywany cyfrowo, obrabiany (wszystkie ujecia mialy elektroniczny retusz - czasami to byla tylko poprawa kolorkow, a czasami zmiana nieba itp) i dopiero potem zrzucany na tasme 35mm.

 

BTW: renderingi do czesci pierwszej trwaly 2x dluzej niz renderingi do kolejnych czesci, mimo uzycia znacznie wiekszej ilosci i stopnia skomplikowania efektow specjalnych w kazdej kolejnej czesci. Ponoc do kazdej czesci mieli sprzet dwukrotnie szybszy niz poprzedni. I tak rok po roku. Ekipa tez im sie mocno rozrosla przez te lata ;) Ogolnie dodatki (w sumie 6 plyt DVD, na kazdej srednio 5-9 godzin materialu + setki zdjec, szkicow, rysunkow) sa zrealizowane perfekcyjnie i oglada sie je prawie tak samo przyjemnie jak sam film :)

Szkoda tylko, ze jakosc tychze pozostawia czasami sporo do zyczenia :| - a dokladnie ich rozdzielczosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w GB nigdzie jeszcze trylogii LOTR w HD nie widzialem. Sam czekam niecierpliwie, jak cos sie ukaze dam znac. Posiadam wersje rozszerzona - standardowa rozdzialka ekran 2.35:1 i mimo wszystko wyglada swietnie. Az sie boje co bedzie przy HD.

W tym miesiącu ma oficjalnie wyjść wersja w HD. W nielegalnym obiegu jest już od zeszłego roku.

Mam trzy krótkie kawałki:

02:22 - [1280x720] - 120MB "Gandalf przywołuje Cieniogrzywego"

01:19 - [1280x720] - 67MB "Początek bitwy pod Helmowym Jarem"

02:06 - [1900x1080] - 132MB "I can't carry it for you...But I can carry YOU! Come on, Mr. Frodo!"

Mogę powiedzieć że różnica w porównaniu do wersji rozszerzonej na DVD jest ogromna, szczególnie spodobały mi się niesamowite kolory, zupełny brak przejść tonalnych i oczywiście ogromna szczegółowość obrazu (oglądane na LCD 19" 1280x720)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tu jest największa lista filmów Hd. Specjalisci już dawno przekroczyli 1000 sztuk.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=2678&page=26

extra strony o info HD

http://www.akihabaranews.com/index.php?pag...t&currentpage=2

 

http://www.pioneer-eur.com/eur/deskpage.jsp?taxonomy_id=62

tu masz extra pokaz mozliwości plazmy Pioneera i przewagę nad konkurencją

 

a tu ostatnie najnowsze wiadomości z całego swiata o HD

http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=38

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna może jakiś materiał wideo który można ściągnąć z sieci zabezpieczony HDCP ?

1.Nie wiem czy wogóle coś takiego istnieje czy np. nie trzeba mieć nośnika HD DVD lub BR.

2.Jeżeli już istnieje to chodzi mi o filmy testowe ewentualnie Trailer jak to było w przypadku filmów HD.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam i przepraszam za odkop.

Ale tak mnie tchnęło po zakupie n-ki, że przypomnę sobie ten wątek który swego czasu był dość kontrowersyjny.

Proponuję przeczytanie kilku pierwszych postów, które powstały niemal 5 lat temu.

Niektórzy mieli rację, niektórzy byli blisko niej niektórzy daleko od niej bujali w obłokach.

Lubie takie retrospekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...