Skocz do zawartości
locoloco

Hdtv-telewizja Wysokiej Rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,bo bardzo chce kupic HDTV to konsoli.

Czy te wsztytkie technologie pixel plus philipsa,aquity panasonica to tylko pseudo rozdzielczosci?nie znam sie na tym i chcialbym wysluchac opinii expertow.

 

Jakie tradycyjne odbiorniki z technologia tv sa aktualnie dostepne i w jakich c3nach?czy jest jakis sklep ktory wyszczegolnia ze dany odbiornik to hdtv?bo szukam wszedzie i nie moge znalezc posortowanych odbiornikow wg tego kryterum.

za odpowiedz z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nikt nie zna za bardzo odpowiedzi na moje pytania to czy mozecie mi chociaz polecic jakies forum gdzie mozna sie wiecej dowiedziec o technologii hdtv i znalezc dokladna liste sprzetu dostepnego na polskim rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

a) Tu są jakieś wyścigi gdzie najtaniej, i jak otoczyc sie dziadostwem.

 

B) HD TV to zdarzenie dla ludzi mających najwyższe oczekiwania estetyczne.

 

c) Realizacja marzeń nie musi byc związana z aktualnym stanem portfela.

 

d) Dla jednych taki cel jest wart 7-dmio letnich wyrzeczeń dla innych ponad wszystko najważniejszy jest adres sklepu z "alpażką" za 2,2 zeta.

 

d) Po to zarabiamy, żeby wydawac i miec.

Wchodzenie w posiadanie dóbr materialnych to samorealizacja.

 

e) Dam prosty przykład;

Mój obrzydliwie bogaty koleś, ale z tych co kupują jak najtaniej do dziś nie może kupi komputera PC bo od 10 lat ma pełną i uzasadnioną świadomośc, że to strasznie za 6-mcy stanieje. Przez to nie umie obsługiwac PC-ta, ma problemy w pracy nie mówiąc, że internet z jego zasobami jest mu obcy. Jego dzieci chodzą pograc do sąsiadów !!! 5 lat temu kupił okazjonalnie z upadłego biura kompa za 800 zł ale zraził sie bo mu na tym Quake II nie odpalił.

 

f) Pamiętam bo wtedy kupiłem kompa za 10 000 zł ( 1800 zł GeForce NVIDIA z DDR, 1500 zł za Creative Live Platinium) Pentium III 500, Seagate Baracuda 20GB itd. po prostu full wypas. 

 

g) Zasada jest prosta:

Jak będziesz coś potrzebował: to sobie kup !!!

Jak cię nie sta to weź kredyt.

 

h) A teraz o HDTV.

Jak to jest, że na rynku w Germanii jest w sprzedaży 10 filmów na krzyż w WHVHD zaś ProSieben HD nadaje co dwa tygodnie kolejne filmy w HD w systemie"open to air".

Janunio

1365388[/snapback]

ad a). jakim wózkiem jeżdzisz? jak tańszym niż 600 000 PLN to jesteś wg mnie dziadusem ....

 

aha - i to nie ma być obrażanie kogokolwiek tylko uświadomienie i Tobie i innym, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ... jeśli ty masz prawo powiedzieć ludziom którzy czasem ledwie wiązą koniec z końcem albo inaczej po prostu ustalają priorytety w swoim życiu np. cały rok zbierają na to, żeby wysłać dziecko w wakacje na kursy jezykowe do Anglii - i tylko dlatego nie kupią sobie tego całego super (dla mnie [ciach!]ianego) HDTV - "poszukującymi dziadostwa" .... to ja mam prawo nazwać cę otwarcie dziadusem ... czemu? bo mnie stać na wózek za 600 000 PLN wiec rozumując twoim tokiem mam prawo każdego kogo na to nie stać nazwać w sposób obraźliwy - np. ciebie ... bo przeciez moge chyba powiedzieć, ze każdy tańszy niż 600000 PLN wózek to dziadostwo no nie?

 

ad B). uważasz kawałek plastiku, trochę szkła i kabelków za wzór szczególnie wysokich oczekiwań estetycznych? koleś ty jesteś bezczelny jak mało kto ... w takim razie poziom wrażliwośc iestetycznej pana Kulczyka musi siegać niebios bo dla niego Plazma lub LCD za 25 czy nawet 80000 PLN to "małe piwo przed śniadaniem" - jeśli uważasz, że ludzką wrażliwośc estetyczną określa to ile ów ktoś wydaje na przedmoity martwe, będące tylko przejawem jego konsumpcyjnego podejścia do zycia - to nie powiem ci kim jesteś bo sam to doskonale wiesz ... wiesz co o tobie myślę ....

 

ac c). typowy Polak, zastaw sie a postaw się, zastanawiam sie czy masz dzieci i czy jeśłi będziesz musiał wybrać to zdecydujesz się na realizację ich marzeń czy też swoich za wszelką cenę - kosztem byc moze ich przyszłosci i ich rozwoju .... no ale znam wielu takich którzy wybrali dwugie wyjście - a co o nich myślę to patrz wyżej ....

 

ad d). jak powiedziałem - dla mnie wart 7letnich wyzeczeń bedzie fakt zasponsorowania dziecku studiów na dobrej zachodniej uczelni, doprowadzenie do sytuacji, ze będzie owo dziecko posługiwało sie płynnie 3-4 obcymi językami, zwiedzenie swiata choćby po to żeby przyrody nie oglądać na owym super-extra HDTV ale poprostu z bliska - i niech nikt mi nie mówi, ze jakikowliek HDTV da mi porównywalny poziom pobudzenie emocjonalnego jak nurkowanie z rekinami, spływ Orinoco w czasie pory deszczowej czy obserwowanie rytuału inicjacji wojowników papuaskich .... ty sobie oglądaj to na swoim HDTV a ja mam cie w "poważaniu głębokim" - wolę obejrzeć sobie to z bliska i to dla mnie warte jest wyrzeczeń i pracy po 14 godzin na dobę ... napewno na jakieś [ciach!]iane elektroniczne gadzety oferujace udawana rzeczywistosć i zamykajace ogladacza w 4 scianach - pracować nie zamierzam ...

 

A CO DO TWOICH OCZEKIWAŃ ESTETYCZNYCH TO SĄ WG MNIE RACZEJ PRYMITYWNE !!!

 

ad e). nie znam kolesia wiec go nie ocenie, ale skoro oszczędza na dzieciach choć go stać to nie wydaje mi się godny szacunku ...

 

ad f). uważasz sie za madrzejszego od typoweg ostatystycznego polaka? sam mimo, że wiele zarabiam jak na polskie standardy nie kupiłbym tego komputera nigdy bo nie zarabiam komputerem na życie i wystarcza mi tańsza maszyna choć w rezultacie i tak identycznie wydajna albo wydajniejsza niz twoja za 10000 PLN ...

 

dawno temu też miałem podobny dylemat (studenckie biedne czasu, okres pracy za 5-10 PLN na godzine), wydać od razu kupę kasy na kompa czy kupić coś tańszego a po kilku miesiacach znowu coś dokupić i potem znowu i znowu .... mój kolega kupił od razu kompa za 14 000 PLN ... po roku miał w domu stare pudło ... ja 10 000 PLN wydałem na kompa i jego modernizację w ciągu ponad 2 lat jego użytkowania i okazało się że po tych ponad 2 i pół latach (wydajac mniej niż kolega) miałem ponad 2x wydajniejszy zestaw ... a Quake 2 chodził mi doskonale nawet na starej Rivie TNT2 ...

 

takze niech każdy wydaje swoja kasę jak chce bo to w końcu nie nasza kasa ...

 

ad g). oczywiscie - kup ale jeśli naprawdę tego potrzebujesz a rozumując dalej twoim tokiem:

 

jeśłi ktoś żeby kupić coś co nie bedzie przynosiło mu zysku - czyli regularych comiesięcznych dochodów - musi wziac kredyt oznacza to ni mniej ni wiecej, że tak naprawdę go na to nie stać, chce żyć ponad stan i najprawdopodobjiej nie jest mu to do niczego potrzebne :) i niech sobie to kupuje jeśli sięz tego powodu ma rozchorowaćal ejest jeden problem ... niech nie robi tego np. kosztem tego, że dzieci nie pojadą na wakacje albo zabraknie funduszy na rozwój ich zainteresowań i pasji ... ktoś dla kogo przedmioty są ważniejsze niż jego własne dzieci jest conajmniej "dziwny" ...

 

ad h). i dlatego HDTV to bzdura i śpiewka przyszłości w Polskich realiach

 

 

a). Plazmy i LCD są dla ludzi.. Skoro sprzedano  ich kilka milionów i zamierza się sprzedać kilkanaście milionów , to warto wiedzieć na co zwrócić uwagę , gdzie - w jakich- sklepach można już dziś otrzymać rzetelne informacje.  Nikt nikomu nigdy niczego nie wciska. Ale gdyby nie rozmówcy - tego wątku - też wiele informacji zostałoby w książkach. Jeśli kogoś nie stać teraz - to stać będzie jutro. Wówczas edukacja przyniesie pożądane efekty. Przynosimy nowość również poprzez pokazy w różnych miejscach Polski.

 

B). Odbiorniki te kupują zwykli ludzie , ktorzy chcą czegoś więcej niż telewizor Rubin- hit gierkowskiej władzy.

 

c). Muuuu robią Ci, którzy żyją w ciemnogrodzie i nie wiedzą jakie są kierunki rozwoju.

 

d). Muuuu robią Ci , którzy wydają kupę kasy na porządny crt  i za trzy lata nie będą mogli oglądać telewizji wysokiej rozdzielczości

 

e). Muuuu powiedzą wtedy gdy będą musieli kupić nowy telewizor - LCD lub plazmę - bo ktoś uświadamiał ich,  że nowości to burżuazyjne wymysły

 

f). Muuuu - zawyją z bólu gdy trzeba wydać kasę , ktorą dziś wydało się nieroztropnie.

 

g). Muuuu - z  rozpaczy za  tym który wprowadził ich w błąd.

 

h). Test przeprowadziłem na CRT JVC 32 P 40  oraz - plazma Pioneer, plazma JVC, LCD Sharp, Plazma Panasonic , Lcd Samsung , Plazma Thomson.

/sygnal HDTV/ .  Wszystkie urządzenia  z bieżącej produkcji .

 

1366704[/snapback]

 

ad a). zgadzam siez tym całkowicie - zawsze lepiej wiedzieć niznie wiedzieć ...

 

ciekawi mnie tylko, że ani jeden spec od HDTV z którym gadałem nie uprzedził mnie zanim sam nie spytałem o tym, że conajmniej 3/4 HDTV nie wyswietli rozdziałki 1900x1080 bodajże (ten wyższy standard HDTV) a co najwyzej obsługują taki sygnał poprzez przeskalowanie go do rozdziałki matrycy ... nikt jak dotąd mn o tym nie powiedział i próbowano nie raz wciskać, ze LCD TV o rozdziałce nominalnej 13xx na 769 albo innych ale nie przekraczających dla 1 wartości współczynnika 1400 są w pełni zgodne z HDTV ...

 

PROSZĘ O JEDNOZNACZNĄ ODPOWIEDŹNA TEN ZARZUT????

 

ad B). nie zwykli ludzie ale ekonomiczna klasa średnia - zwykli ludzie w polsce zarabiają 1000 PLN miesiacznie wiec zaden z nic hnie moze sobie pozwolić na TV za 5 czy wiecej tysięcy PLN ...

 

ad c). będę złośliwy: a czy ty znasz wszelkie obecnie panujace trendy i kierunki rozwoju? jak nie to jesteś MUUUUUUU ... w miejsce kropek wstawić co się komu podoba :) istnieje jeszcze cośtakiego jak rozwój osobowości ponad rozwojem technologicznym ... ty jesteś nadto rozwinięty technologicznie bo oglądasz HDTV (10% audycji moze tak leci) a ja wolęrozwój osobowości i oglądanie tych samych rzeczy które ty w TV - na żywo, osobiście i gołym okiem ... i kto tu jest niedorozwinięty pod względem najnowszych trendów i tendencji?

 

ad d). wydaja kasę na porządny CRT a za 3 lata mówisz kicha? ja dzić kupię CRT za 2500-3000 a podobny jakościowo TV HD za 2x wiecej ... za 3 lata to HDTV będzie tyle samo kosztowało co dziś dobry CRT i za zaoszczędzoną kasę najprawdopodobniej kupię wtedy 2x lepszy HDTV niż za tą samą kasę dzić :) wiec dla mnie ten argument jest bez sensu ...

 

sam sie dałem na to złapać 3 lata temu podczas kupowania monitora LCD ... kupiłem 17 cali za 4000PLN + kabel DVI - dziś nie wiem po co? mogłem kupić zwykły CRT 1900 cali za 2000 PLN nie całe a dziś za 2000 PLN z kawałkiem kupiłbym bardzo dobrego 19 calowego LCDeka ...

 

postąpiłem rozumując w twój sposób i co mam teraz: 4000 PLN ponad wydane i 17 LCD z 40ms czasem reakcji i kiepska jakością obrazu

 

olewając śmieszny wg mnie sposób rozumowania i marketingowy bełkot (takiego pojęcia uzył tu jeden z userów forum) miałbym dzić za tę samą cenę 19 LCS z 12ms czasem reakcji i dużo lepszym obrazem

 

tak samo jest z monitorami projekcyjnymi i telewizorami ... tanieją w piorunującym tempie i nie ma sensu kupowac na siłę tych najbardziej wypasionych bo za rok/dwa te najsłabsze i najtańsze bedą miały podobne parametry ... dlatego najlepiej kupowac sprzęt ze sredniej półki

 

ad e,f,g). jak wyzej ... nadal lepiej mi się kalkuluje kupno zwykłego CRT teraz i za jakiś czas jak HDTV się upowszechni - telewizora HD ... moze w końcu zaczną wyciagać taką rozdziałką jaką powinny :) i jak w HDTW będzie nadawane 90% programów t oja będę miał HDTV 1900x1088 podczas gdy ci co kupili TV 3 lata przede mną ciąglę będą sięludzili, ze ich sprzęty 1400 na XXXX są w 100% HDTV ...

 

ad h). CRT JVC 32 P 40 oraz - plazma Pioneer, plazma JVC, LCD Sharp, Plazma Panasonic , Lcd Samsung , Plazma Thomson. .....

 

nadal pytam: sygnał HDTV czy matryce w pełni wyświetlajace HDTV?

 

KTÓRE Z NICH WYŚWIETLAJĄ ROZDZIAŁKĘ MINIMUM 1900x1080 bez INTERPOLACJI ... bo akceptowanie sygnału HDTV to nie to samo co wyświetlanie obrazu w pełni HDTV ... czyli inaczej ... który z tych sprzętów po podłaczeniu do kompa przez HDTV-out lub przez DVI bo niektóre highendowt TV (np. Loewe) mają takie złącza i wymuszeniu rozdziałki minimum 1900x1080x32bitx100Hz nie zrobią wielkiego booom albo w inny sposób nie odmówią współpracy?

 

 

... I zakup TV LCD lub plazmy wcale nie jest aktem  snobizmu , ale potrzeby. Jeśli ktoś ogląda sporo programów /z dobrego źródła/ i z dvd  - to zakup jest spełnieniem

1367392[/snapback]

kłamstwa lub conajmniej manipulacje ...

 

ile czasu spędzasz przed TV bo ja 2-3 h na tydzień :) mam dość zainteresowań zeby nie siedzieć jak jakiś bezmózg przed ekranem bo i po co? no chyba, ze kogoś bawi hodowanie brzucha piwnego i plastikowa rzeczywistosć ....

 

a c odo DVD to juzwogóle przxegięcie :) ile DVD oferuje filmy z rozdziałką Full HDTV czyli 1900x1080? bo mi siezdaje, że prawie 0 % ....

 

dopiero HDDVD (HDVD) lub Blue ray umożliwi uzyskanie takiej rozdziałki z sensowną kompresją i bez żonglowania 5 płytami żeby obejrzeć 1 film ...

 

jeśli nadal sie tu twierdzi, ze DVD obsługuje HDTV to proszę wymienić 10 filmów w 100% nakręconych w zgodziez HDTV???

 

i do kazdego DVD albo przynajmniej 99% z nich o niebo lepszym rozwiązaniem będzie prosty projektor niż telewizor HDTV gdyż standard gorszy HDTV czyli ten 720 spełnia obecnie każdy produkowany projektor w cenie nawet około 5-6000 PLN przy czym obraz jest minimum 2 raz ywiekszy niż w telewizorach ... te TV lub inne wyswietlacze które dają jakąkolwiek przewagę nad zwykym i tanim projektorem kosztują krocie (tak samo jak projektory obsługujące max. wysokie rozdziałki) ...

 

 

ps. A format dvd ma zbyt mala rozdzielczosc by wyswietlacz hdtv mu cos wiecej dawal z tego co mi wiadomo przynajmniej ;-), wiec w przypadku plazmy lcd bedzie interpolacja, a interpolacji mowimy Bue! :P

1367444[/snapback]

racja, jak niby coś zakodowane w Palu i wyślwietlane na HDTV ma mieć lepszą jakość nizto sam owyświetlane na zwykłym TV 16:9 czy nawet 4:3 100 Hz skoro materiał wyjściowy nadal jest tylko w Palu? co tu nagle siępodwoi ilośc punktów w pionie i poziomie? a w jaki sposób niby? pewnie w taki sam w jaki następuje skanowanie z interpolacją - ja tam nie widze tu żadnego poprawienia jakości obrazu bo szczegułów nadal widać nie wiele ...

 

 

PS. Z tego co mi wiadomo telewizory niekompatybilne ze standardem HDTV rowniez pozwalaja na obejrzenie programu nadawanym w tym systemie. "Jedynym" problemem bedzie znieksztalcony obraz ;)

1367484[/snapback]

Po prostu nie działa .Są tylko paski.Stary telewizor - to stary telewizor.

Ale twórcy HDTV - idą ostro do przodu . Nowy kanały będą szybciej niż zakładano

1371079[/snapback]

Krzychu ma racje bo:

 

co z tego, ze niedziałają skoro już dziśna 99,999% mogę dać gwaracnję, że każda nadajaca z polski Tv będzie miała obowiazek nadawac sygnał w 2 postaciach, i HDTV i zwykły .... jestem właściwie tego pewien, ze takie obowiazki będą co najmniej przez 10 lat od wprowadzenia HDTV jako standardu .... wiec gadanie o paskach ma taki sens jak kazanie babci oglądajacej "Lusesite" czy inną "Isaure" kupno HDTV bo inacze jsobie nie popatrzy ...

 

kablówki np. poszłyby z torbami gdyby im nagle kazać zmieniać cały sprzęt na zgodny z HDTV :) a dla nadawców niektórych Telewizji kablówki to liczący siebardzo element rynku :) tak samo publiczna telewizja - oni muszą dać możliwosc oglądania ich sygnału takze takim babciom ...

 

ale jak mówię ... cieszy mnie ze sprzęt tanieje i idzie nowe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem., że wątek już umarł . A tu surprise !!

Pojechałeś ostro - ale prawda jak zawsze leży ............

Napisałeś tak dużo, że trudno cytować cytaty . Ale coś tam spróbuję.

 

Nie wszyscy muszą wybierać między plazmą a wycieczką ,miedzy wyszkoleniem dzieci a oszczędnościami , między HDTV a nurkowniem w Orinko. Nie którzy mają to wszystko !!!. Nie muszą niczego wybierać. Kupują bo chcą , wyjeżdżają bo chcą , wysyłają dzieci na studia w USA bo mają takie możliwości. Dla wielu jedna z tych rzeczy to marzenie, dla innych codzienna rzeczywistość.

 

" i dlatego HDTV to bzdura " - - a tak bardziej konkretnie ???

 

HDTV jest, działa i ma się coraz lepiej. Czy Ci się podoba czy nie - już kilkanaście stacji zapowiedziało wystartowanie w przyszłym roku. Czy to też bzdura. ? Czy bzdura jest, że HDTV to znacznie lepszy obraz ?

Nie ma przymusu, nikt kogo nie stać nie kupuje tego.

Czy bzdurą jest Formula I ? Rajd Paryż Dakar ? - Tam też przeprowadza się testy nowoczesnych rozwiązań, które trafiają do seryjnej produkcji.

 

Odnośnie full HD czyli 1920 x 1080 - dopiero niedawno pojawily się LCD z taką rozdzielczością. Ze względu na bardzo wysokie koszty - ich zasięg jest niewielki. Ale oczywiście są tacy , którzy to kupują. Kupują, bo chcą. Bo im się tak podoba, bo mają taki kaprys.

Pozostałe plazmy akceptują sygnał HD przez złącze komponent lub HDMI , ale i tak ich jakość jest nie porównywalna w żaden sposób z obecnym sygnałem.

 

Organizacja przyznający znak HD ready - określiła wyraźnie zasady użytkowania i rozdzielczości sprzętu. I Twoje "odkrycia" nie mają żadnego znaczenia.

 

Zaręczam Ci, że zwykli ludzie też mają swoje potrzeby i nie są głupsi od innych. I też kupują plazmy i LCD. Bo taki mają kaprys.

 

"będę złośliwy: a czy ty znasz wszelkie obecnie panujace trendy i kierunki rozwoju? jak nie to jesteś MUUUUUUU ... w miejsce kropek wstawić co się komu podoba istnieje jeszcze cośtakiego jak rozwój osobowości ponad rozwojem technologicznym ... ty jesteś nadto rozwinięty technologicznie bo oglądasz HDTV (10% audycji moze tak leci) a ja wolęrozwój osobowości i oglądanie tych samych rzeczy które ty w TV - na żywo, osobiście i gołym okiem ... i kto tu jest niedorozwinięty pod względem najnowszych trendów i tendencji"

 

- tak się składa, że coś tam wiem o kierunkach rozwoju, zapewne mniej niż TY i nie muszę się tym afiszować. Oczywiście oglądam HDTV bo lubię i mam taką możliwość-choćby na pokazach które organizujemy w Polsce / w najbliższą sobotę i niedzielę - Olsztyn Hala Urania Międzynarodowy Turniej Tańca/

 

Wolisz rozwój osobowości - Twój wybór - ale zarzucanie komuś niedorozwoju jest czystym CHAMSTWEM . Nie zakładał bym się ile rzeczy widziałeś na żywo - a ile ja ? / odwiedziłem około 50 krajów - od Japonii po Australię , od Islandii po Malediwy, od Rosji po Afrykę , nurkowanie od wielkiej rafy koralowej po Malediwy i Morze Andamanskie , od koła podbiegunowego - po pustynię Saharę , Od Finałów mistrzostw Świata w Korei i Japonii po Igrzyka Olimpijskie w Sydney , od wyścigow na Hungaroringu - po wszystkie większe wesołe miasteczka w całej Europie , od wspinaczki na wulkan wyspy Phra Nang -po jazdę na nartach we wszystkich krajach alpejskich ,Polsce i Finlandii ;

Podróże to moja pasja –źle trafileś z morałami - ja mogę tak do rana ............. .

Ale HDTV szczególnie filmy, które są nagrane na DVD /poszukaj w amazon.com - oraz innych stronach internetowych/ robią na wszystkich olbrzymie wrażenie - i zapewniam jeśli poszukasz trochę znajdziesz ich znacznie więcej niż 10.

 

Jeśli ktoś chce czekać aż spadną ceny na plazmy, niech czeka. Ale w tym czasie pojawią się inne technologie i znów będzie czekał. Nie kupię dziś auta bo jutro będzie ładniejsze - chodzę na piechotę .... , pojutrze pojawily się koncept cary - super i znów bedę czekał - minął czas pojawiły się zapowiedzi ,że znów będzie coś nowego , zaczekam !!!! Szkoda że te życie tak szybko minęło !!! A przecież mogłem sobie chociaż trochę pojeździć .................

 

w Koło Macieju. Ale wybór jest indywidualną sprawą każdego.

 

"ile czasu spędzasz przed TV bo ja 2-3 h na tydzień mam dość zainteresowań zeby nie siedzieć jak jakiś bezmózg przed ekranem bo i po co? no chyba, ze kogoś bawi hodowanie brzucha piwnego i plastikowa rzeczywistosć ...."

 

Zapomniałeś, że na świecie żyją nie tylko ludzie aktywni ruchowo. Nie każdemu jest dane takie szczęście jak tobie. Okno na świat to dla wielu ludzi jedyny kontakt z rzeczywistością. To znaczy, że to są bezmózgowcy ? Trochę przewaliłeś !!!

Ci którzy uwielbiają kino - bo to ich pasja , hobby , radość - to też bezmózgowcy ?

 

"co z tego, ze nie działają skoro już dziś na 99,999% mogę dać gwarancję, że każda nadajaca z polski Tv będzie miała obowiazek nadawac sygnał w 2 postaciach, i HDTV i zwykły .... jestem właściwie tego pewien, ze takie obowiazki będą co najmniej przez 10 lat od wprowadzenia HDTV jako standardu .... wiec gadanie o paskach ma taki sens jak kazanie babci oglądajacej "Lusesite" czy inną "Isaure" kupno HDTV bo inacze jsobie nie popatrzy ...

kablówki np. poszłyby z torbami gdyby im nagle kazać zmieniać cały sprzęt na zgodny z HDTV a dla nadawców niektórych Telewizji kablówki to liczący siebardzo element rynku tak samo publiczna telewizja - oni muszą dać możliwosc oglądania ich sygnału0 takze takim babciom ..."

 

I tu się mylisz.. Oczywiście, że będzie i HDTV i tradycyjna telewizja - tyle ,że nie będą to te same filmy i programy. Poczytaj o tworzeniu w Europie całej sieci telewizji HDTV naziemnej i napowietrznej .

 

Ale cieszę się za głęboki głos w dyskusji.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do locololo:

 

nie odpisales ani nie odpowiedziales mi nic na temat acuity i pixel plus 2...dalj szukam tv i dalej chce kupic,i ni cholery nic na necie nie moge znalezc.prosze napisz mi czy te technologie obsluguja hdtv.alebo podaj mi modele tv 36 cali ktore sa hd ready.z gory dziekuje i przepraszam ze jestem takim laikiem sprzetowym.ale kiedys trzeba sie nauczyc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na ten cel 5000 zl,ale 32 cale to dla mnie troche za malo.

Szukam wsrod telewizorow 36 calowych,stad moje zainteresowanie technologoa aquity i pixel plus,bo zdazaja sie takie trzydziestki szostki.z tego co widzialem to lcd i plazmy tej wielkosci zblizone cenowo do moich mozliwosci nie oferuja jeszcze hdtv.w dalszym ciagu prosze o rade coi gdzie kupic.wiadomo ze kilka setek wiecej jakos sie w ostatecznosci.dziekuje za odpowiedz bo nie znam nikogo kto sie choc troche zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas leci szybko .

http://www.hdtv.com.pl/modules.php?op=modl...order=0&thold=0

Na wszyskich satelitach do 2015 roku ma być 500 stacji HDTV .

Zdecydowanie polecam TV 36 P 38 JVC -/Nagroda Eisa/ za 5450 zł

to obecnie najlepsza cena w Polsce . Chodzi rewelacyjnie z każdego źródła.Nawet konkurencja pisała o nim w zachwytach. Kompatybilny z sygnałem 1080 /HDTV/ - pierwszy w Europie.Kompensacja ruchu , sterowanie ekranem w zależności od przyciągania ziemskiego .Produkowany w Anglii na cały swiat.

gg 2868228 - podam Ci adres.

W wielu sklepach kosztuje jeszcze 9999

 

http://www.hoopla.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=3401

 

zresztą poczytaj o technologii:

http://www.jvc.co.uk/article.php?id=100193&catid=10

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca
1) Nie wszyscy muszą wybierać między plazmą a wycieczką ,miedzy wyszkoleniem dzieci a oszczędnościami , między HDTV a nurkowniem w Orinko. Nie którzy mają to wszystko !!!. Nie muszą niczego wybierać. Kupują bo chcą , wyjeżdżają bo chcą , wysyłają dzieci na studia w USA bo mają takie możliwości. Dla wielu jedna z tych rzeczy to marzenie, dla innych codzienna rzeczywistość.

 

2) HDTV jest, działa i ma się coraz lepiej. Czy Ci się podoba czy nie - już kilkanaście stacji zapowiedziało wystartowanie w przyszłym roku. Czy to też bzdura. ? Czy bzdura jest, że HDTV to znacznie lepszy obraz ?

Nie ma przymusu, nikt kogo nie stać nie kupuje tego.

Czy bzdurą jest Formula I ? Rajd Paryż Dakar ? - Tam też przeprowadza się testy nowoczesnych rozwiązań, które trafiają do seryjnej produkcji.

 

3) Odnośnie full HD czyli 1920 x 1080 - dopiero niedawno pojawily się LCD z taką rozdzielczością. Ze względu na bardzo wysokie koszty - ich zasięg jest niewielki. Ale oczywiście są tacy , którzy to kupują. Kupują, bo chcą. Bo im się tak podoba, bo mają taki kaprys.

Pozostałe plazmy akceptują sygnał HD przez złącze komponent lub HDMI , ale i tak ich jakość jest nie porównywalna w żaden sposób z obecnym sygnałem.

 

4) Organizacja przyznający znak HD ready - określiła wyraźnie zasady użytkowania i rozdzielczości sprzętu. I Twoje "odkrycia" nie mają żadnego znaczenia.

 

5) Zaręczam Ci, że zwykli ludzie też mają swoje potrzeby i nie są głupsi od innych. I też kupują plazmy i LCD.  Bo taki mają kaprys.

 

- tak się składa, że coś tam wiem o kierunkach rozwoju, zapewne mniej niż TY  i nie muszę się tym afiszować. Oczywiście oglądam HDTV  bo lubię i mam taką możliwość-choćby na pokazach które organizujemy w Polsce / w najbliższą sobotę i niedzielę - Olsztyn Hala Urania Międzynarodowy Turniej Tańca/

 

6) Wolisz rozwój osobowości - Twój wybór - ale zarzucanie komuś niedorozwoju jest czystym CHAMSTWEM . Nie zakładał bym się ile rzeczy widziałeś na żywo - a ile ja ? / odwiedziłem około 50 krajów - od Japonii po Australię , od Islandii po Malediwy, od Rosji po Afrykę , nurkowanie od wielkiej rafy koralowej po Malediwy i Morze Andamanskie  , od koła podbiegunowego - po pustynię Saharę , Od Finałów mistrzostw Świata w Korei i Japonii po Igrzyka Olimpijskie w Sydney , od wyścigow na Hungaroringu - po wszystkie większe wesołe miasteczka w całej Europie , od wspinaczki na wulkan wyspy  Phra Nang -po jazdę na nartach we wszystkich krajach alpejskich ,Polsce i Finlandii ;

Podróże to moja pasja –źle trafileś z morałami  - ja  mogę tak do rana ............. .

 

7) Ale HDTV  szczególnie filmy, które są nagrane na DVD /poszukaj w amazon.com - oraz innych stronach internetowych/  robią na wszystkich olbrzymie wrażenie - i zapewniam jeśli poszukasz trochę znajdziesz ich znacznie więcej  niż 10.

 

8) Jeśli ktoś chce czekać aż spadną ceny na plazmy, niech czeka. Ale w tym czasie pojawią się inne technologie i znów będzie czekał. Nie kupię dziś auta bo jutro będzie ładniejsze - chodzę na piechotę .... , pojutrze pojawily się koncept cary - super i znów bedę czekał - minął czas pojawiły się zapowiedzi ,że znów będzie coś nowego , zaczekam !!!! Szkoda że te życie tak szybko minęło !!!  A przecież mogłem sobie chociaż trochę pojeździć .................

 

 

    9)      "ile czasu spędzasz przed TV bo ja 2-3 h na tydzień  mam dość zainteresowań zeby nie siedzieć jak jakiś bezmózg przed ekranem bo i po co? no chyba, ze kogoś bawi hodowanie brzucha piwnego i plastikowa rzeczywistosć ...."

 

Zapomniałeś, że na świecie żyją nie tylko ludzie aktywni ruchowo. Nie każdemu jest dane takie szczęście jak tobie. Okno na świat to dla wielu ludzi jedyny kontakt z rzeczywistością. To znaczy, że to są bezmózgowcy ? Trochę przewaliłeś !!!

Ci którzy uwielbiają kino - bo to ich pasja , hobby , radość - to też bezmózgowcy ?

 

 

 

        10)        "co z tego, ze nie działają skoro już dziś na 99,999% mogę dać gwarancję, że każda nadajaca z polski Tv będzie miała obowiazek nadawac sygnał w 2 postaciach, i HDTV i zwykły .... jestem właściwie tego pewien, ze takie obowiazki będą co najmniej przez 10 lat od wprowadzenia HDTV jako standardu .... wiec gadanie o paskach ma taki sens jak kazanie babci oglądajacej "Lusesite" czy inną "Isaure" kupno HDTV bo inacze jsobie nie popatrzy ...

kablówki np. poszłyby z torbami gdyby im nagle kazać zmieniać cały sprzęt na zgodny z HDTV  a dla nadawców niektórych Telewizji kablówki to liczący siebardzo element rynku  tak samo publiczna telewizja - oni muszą dać możliwosc oglądania ich sygnału0 takze takim babciom ..."

 

I tu się mylisz.. Oczywiście, że będzie i HDTV i tradycyjna telewizja - tyle ,że nie będą to te same filmy i programy. Poczytaj o tworzeniu w Europie całej sieci telewizji HDTV naziemnej i napowietrznej .

 

1486512[/snapback]

 

ad. 1) - zawsze tak było jest i bedzie tylko, ze Ty próbujesz wciskać tutaj wszem i wobec, ze HDTV jest dla zwykłych ludzi a to zwykłe kłamstwo ... sam twierdziłeś, ze każdy zwykły człowiek moze sobie na ten standard pozwolić - z ja ci powiem, ze nie może ...

 

ad. 2) w przyszłym roku? a przyszły rok to teraźniejszośc? znaczy, ze mam dzis kupić telewizor nowy bo za rok ktoś zacznie nadawanie? ok. ale przez ten rok będziesz mi płaciłza bezuzytecznosc mojego sprzętu ...

 

nie interesuje mnie czy coś ma perspektywy rozwoju (perspektywy rozwoju rynku HDTV t ointeresują ale tych co chcą ten rynek rozwijać i na nim zarabiać) i co bedzie za rok - bo za rok to taki sam HDTV jak dzis kupię za 1/2 dzisiejszej ceny ... i co z tego, ze ma lepszy obraz skoro nie do obejrzenia w więcej niz 10% stacji (na dziś) ... a co do Rajdów i wyscigów - jaki to ma związek ze sprawą HDTV? dla mnie zaden - poza tym tam te rozwiązania testuje się za pieniadze firm a ty chcesz testować HDTV kosztem konsumentów - niech kupia i przetestuja :) w Raidach i wyscigach mozna wykorzystac 100% mozliwosci samochodów - wszystko zalezy tylko od umiejetnosci kierowców a co do HDTV - na co mi nowa technologia, która wykorzystam moze w 10% ... mnie nie interesuje c obedzie za rok czy dwa ... mnie interesuje to, ze na dzis HDTV nie jest absolutnie nikomu potrzebne ...

 

ad. 3) wiec jednak twierdzenie, że coś jest HDTV ready to kłąmstwo skoro nie wyświetla w pełni sygnału HDTV ... nie interesuje mnie to czy jakas organizacja przyzna komus jakis znaczek - ale parametry i jakosc sprzętu który mam zamiar kupić ... konfabulacja czy tez klamstwo (nazwij t omoze po swojemu "zabiegiem marketingowym") to zawsze bedzie mijanie sie z prawdą ...

 

ad. 4) czyli jednak nadal marketingowy bełkot ... wciskanie kitu za wszelką cenę ...

 

ad 5) niech kupuja ich sprawa ... prochy tez ludzie kupuja, pija na umór, kupuja różna tandetę - czy to jakis wyznacznik ma być? pytam niby czego? od kiedy to co ludzie kupuja ma jakiekolwiek znaczenie dla kogo kolwiek poza producentami i handlowcami? co to wogóle znaczy? jak bede chcial to kupie sobie pluszowego misia i co?

 

ad. 6) podróże - podróżuj sobie gdzie i jak chcesz - czy ja ci zabraniam? ja tylko powiedziałem, że większosc polaków musi wybierać albo jedno albo drugie a t ycały czas wciskasz kit, że jest inaczej i ża jeśłi ktoś musi wybrać to powinien kupić HDTV zamiast zapewnić dzieciom np. wykształcenie albo w inny sposób realizować swe i ich pasje i zainteresowania ... a potem odwracasz kota ogonem tekstami w rodzaju:

 

"Nie wszyscy muszą wybierać między plazmą a wycieczką ,miedzy wyszkoleniem dzieci a oszczędnościami , między HDTV a nurkowniem w Orinko. Nie którzy mają to wszystko !!!. Nie muszą niczego wybierać. Kupują bo chcą , wyjeżdżają bo chcą , wysyłają dzieci na studia w USA bo mają takie możliwości. Dla wielu jedna z tych rzeczy to marzenie, dla innych codzienna rzeczywistość."

 

ty sie zdecyduj w końcy czy HDTV jest dla wszystkich czy jednak dla nielicznych? bo na razie rozpowszechniasz zgoła schizofreniczny sposób rozumowania i to co głosisz jest zupełnie niekonsekwentne - bo dziś mówisz jedno choc wczoraj mówiłeć całkiem coś innego ... no ale ja wiem - cel uświeca środki - liczy sie sprzedarz ... wiecej sprzedarz - wiecej czasu spedzisz na Malediwach ...

 

NA SZCZĘSCIE NIE MUSZĘ, ŻYĆ Z WCISKANIA LUDZIOM KITU ...

 

dalej (na temat podobno mojego chamstwa) - cytaty z Twoich wypowiedzi:

 

"Odbiorniki te kupują zwykli ludzie , ktorzy chcą czegoś więcej niż telewizor Rubin- hit gierkowskiej władzy." - ci c onie kupuja sa gorsi i głupsi bo nie wiele od życia wymagają - tak chyba należy cie interpretować ...

 

"Muuuu robią Ci , którzy żyją w ciemnogrodzie i nie wiedzą jakie są kierunki rozwoju."

 

a jakiś czas potem coś takiego:

 

"tak się składa, że coś tam wiem o kierunkach rozwoju, zapewne mniej niż TY i nie muszę się tym afiszować. " - i kto tu się czymkolwiek afiszuje ... ja stwierdziłem, że jesłi ktoś musi wybierać i wybiera HDTV za wszelką cneę bo jest na topie - to uważam go za NIEDOROZWOJA .... ty natomiast dajesz wszystkim mającym HDTV w "głębokim poważaniu" do zrozumienia - ze to ciemniaki żyjące na wsi - no ale jak mówiłeś wiesz co nieco o najnowszych trendach w rozwoju ...

 

i tak dalej:

 

"Muuuu robią Ci , którzy wydają kupę kasy na porządny crt i za trzy lata nie będą mogli oglądać telewizji wysokiej rozdzielczości" - nawiązując - za 3 lata pogadamy a nie teraz ...

 

i tak dalej:

 

"Muuuu powiedzą wtedy gdy będą musieli kupić nowy telewizor - LCD lub plazmę - bo ktoś uświadamiał ich , że nowości to burżuazyjne wymysły" - za te sama kase jaka dzis wydali by na HDTV kupia sobie dzis zwykły CRT i za 3 lata doskonały Full HDTV ... i jak standard HDTV sie upowszechni będą mieli Full HDTV podczas gdy ci co kupili dziś nadal nie obejrza sobie 100% jakości Full HDTV - no ale zawsze mozna pozbyc sie starego HDTV i dokupic Full HDTV ... ale wtedy to nie wiem kto niby zaoszczedzi ...

 

"Muuuu - zawyją z bólu gdy trzeba wydać kasę , ktorą dziś wydało się nieroztropnie.

Muuuu - z rozpaczy za tym który wprowadził ich w błąd." - jak wyzej :) ale to my sie nie znamy i to my jestesmy wiesniaki zyjace w ciemnogrodzie ...

 

kolejny przyklad wcale nie chamstwa (nie wiem do kogo to bylo ale bylo):

 

"Nie będę Cie obrażał - bo nie zasługujesz na to - uważaj żeby przypadek tegp schorzenia nie trafil do Twego domu.

Może zżera CiE zazdrość - to ludzkie - rozumiem.

Może - brak wiedzy - też da się wytłumaczyc.

Ale Trzeba wybaczać - ludziom o wątpliwym poziomie zachowania - a pora ku temu w obecnej chwili najwyższa.

Przepraszam Cię za to że niewidziałeś dobrej plazmy i dobrego sygnału. Młody jeszcze jesteś i z wiedzą u Ciebie cieniutko.

Gdybys odwiedzał Olsztyn zapraszam - nie wiem tylko czy Twój umysl zniesie na raz tyle wiedzy."

 

a tu przykład udawania głupa za wszelka cene i udawania ze to deszcz pada a nie ze pluja nam w twarz ...

 

"Nie bardzo rozumiem co to jest bełkot - tak to określa Wydawnictwo naukowe PWN

bełkot:

1512063[/snapback]

 

tak - za 10 lat bedzie 500 stacji HDTV (dzis jest z 2000 zwyklych t obedzie to jakies 25% calosci) ile z teg odostepne w Polsce? a ile z tego dostepne dla babci ? (bo przeciez HDTV kupuja zwykli ludzie jak powiedziales) ...

 

dlatego dzis mam wydac kase na HDTV zeby sobie obejrzec za 10 lat 500 kanalów z których 3/4 nie bedzie w polsce dostepne ... za 10 lat pogadamy w takim razie o HDTV jak zacznią w tym standardzie nadawac przynajmniej 60% telewizji dostępnych w Polsce z satelity albo innego zródła ....

 

aha - o rewolucji HDTV t oja 1 raz słyszałem w 1986r - był artykuł w Science na ten temat ... a w 1994r mówiono, że max. za 5 lat bedzie obowiązującym standardem ... minęło 10 lat ponad i kupa ... 2 programy w tygodniu w 1 na 10 telewizji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

Dziś klient kupuje telewizor , bo mu sie zepsuł .Przychodzi do Ciebie a Ty mu - panie kup pa stary - nic panu nie powiem o HDTV bo po co ?

Ja mam kupe starci to panu wcisnę !!

My informujemy każdego o kierunkach rozwoju. Wiem że do Ciebie to nie trafi wolisz stare - Twoja wola , ale nie pozbawisz myślenia innych. Możesz pisać kilkustronicowe wypowiedzi przeciw Telewizji wysokiej rozdzielczości , mozesz rzucić się jak Rejtan.Twoja sprawa.

Szczęściem jest demokracja i nie da się ludziom zamknąć ust, chyba ,że masz jakieś ciągoty.

Piszesz wiele bredni - nie będę polemizował bo nie na temat. Zgłoś to na forum psychoanalitycznym.

Kilka dni temu mieliśmy pokazy HDTV we Wrocławiu . Sporo osób zapoznalo się z nową telewizją . Opinie byly tylko jedne. Nikt nie powiedział ,że to złe. Przy olbrzymich obniżkach LCD i Plazm ludzie wręcz żądają odbiorników z HD Ready.

Zaraz odezwie się chór wujów - ,że mają to ........

Nikt Ci nie każe niczego kupować .Siedź w ziemiance z Rubinem . Twój wybór.

My tylko prezentujemy nową telewizję.

Nie namawiam nigdy nikogo na zakup. Mam obowiązek przekazania informacji ,że HDTV wchodzi , że jeśli ktoś chce super obraz to na Rubinie tego nie odbierze. Jeśli dziś kupuje telewizor - ba ma ochotę mieć dwa /a co ? / To wybiera między dobrym a lepszym.

Jeśli przychodzi i pyta co to znaczy HD Ready - to mu tłumaczymy. Nie udajemy

sklepow dla idiotów.

 

"a poza tym Polska to nie Europa" - ?????????

 

Nie będę Cię obrażał - bo to forum na wyższym poziomie niż niektóre Twoje wypowiedzi.

 

HDTV - tak ? z cała pewnością !!!

Kto chce kupuje - kto nie, nie musi .

 

Wcześniej czeka nas rewolucja - obowiązkowa z DVB. Każdy będzie musiał dokupić box do swojego TV aby ją oglądać , gdyż do 2014 - zakończy się nadawanie wszystkich telewizji Europy w systemie analogowym i stary telewizor bez tego urządzenia - nie będzie odbierał wogóle.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zmieścić film HDTV na DVD nawet w 1920x1080. W formacie WMVHD. Na zwykłym DVD jest przecież zwykły mpeg2, a nie mpeg4 około dwukrotnie wydajniejszy czy WMVHD jeszcze znacznie wydajniejszy od mpeg4. Z tą samą jakością oczywiście. A jak chcecie tanio oglądać film w fullHD to jak już wcześniej wspominałem - wystarczy uzywany monitor 21" od 115kHz np. na Allegro od około 550zł (są juz po 350zł ale dobre jakościowo czyli niewypalone itp. są droższe). Wyświetla 1920x1440 bez łaski. Można na czymś takim przeczekać na tańsze czasy :). Do tego średnio cenowo procek i jazda. Z satelity sygnał testowy HDTV można odebrać za pomocą karty DVB od 200zł. Jakość filmów w porównaniu ze "zwykłymi" jest naprawdę powalająca! Ostanio ogłądałem Star Wars II i w porównaniu do DVD.... nie ma porównania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdtv stworzone jest dla baranow takich jak locloco kto rzy podniecaja sie rozdzielczosvciami bajerami dla przecietneg zjadacza chleba nie bedzie to zauwazalne :) po drugie woele pal z dobrymi programi ktorych niestety barakuje w polskiej tv niz hdtv z lipa :P

aha zeby nie bylo mam dobry telewizor sredniej polki sharpa :)

i jestemz niego w 100% zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje wypowiedzi świadczą tylko o Tobie. Zapewne otaczasz się rożnymi zwierzętami wokoł siebie - dlatego pierwsze skojarzenia HDTV - kojarzą Ci się z jednym.............

Ponieważ nie widziałeś HDTV - nie powinieneś zabierac glosu - chyba że z zapytaniem.

Jeśli masz niebylejakiego Sharpa - to musisz być gość. Zresztą - Twoja wypowiedź o tym świadczy.

 

Wkrotce pojawią sie na rynku telewizory LCD - Sharpa - nowej generacji serii

P 50. Zapowiedają się niezłe emocje ,tym bardziej ze bedą też juz pierwsze oficjalne programy HDTV z satelity.

Wspaniale filmy są dla wspanialych ludzi. Ludzi ktorzy potrafia się cieszyć z tego co dobre - widocznie nie zaliczasz się do takich ludzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pojawia sie te telewizory i co z tego. Co mi po tym, skoro przekaz w HDTV bede mogl odebrac raz na miesiac i w dodatku bedzie to cos, co mnie kompletnie nie interesuje. Ja nadal upieram sie przy swojej opcji. Lepiej zaczekac az HDTV upowszechni sie gdzies poza Japonia i Stanami Zjednoczonymi, gdzie rowniez nie jest to jeszcze wymaganym standardem. Dopiero wtedy wedlug mnie warto zaopatrzyc sie w TV. W przeciwnym wypadku w chwili, kiedy HDTV bedzie standardem i wiekszosc transmisji bedzie nadawanych wlasnie w tym systemie nasz odbiornik bedzie juz zabytkowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dvd ktore ma lepsza jakosc niz przekaz cyfrowy i jakies kolosalnej zroznicy w obrazie nie ma :) to jest pic na wode te hdtv od co standart poprostu rewolucji nie przynosi jedynie kosmetyka :) czy matrix gladiator czy troja bedzie czym sie rozic niz wersji na dvd albo pal ? :lol: chyba nie :)

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bedzie .Policz ilość pixeli przy tradycyjnym telewizorze i sygnale HDTV.

różnica szcezgółów jest kilkakrotna , przy dvd również.

Krzychu G - masz sporo racji. To nie jest sprzęt dla każdego na dziś. My mówimy ,że jest - pokazujemy żebyś wiedział jakie będziesz mógł mieć oczekiwania.

Ale na tym forum są też ludzie , ktorzy kupili i kupują droższe urządzenia.Więc doceniają jakość koncertów już dziś są dostępne z satelity, filmy na dvd wmvhd - też już dostępne. I nie możesz im bronić zakupów - bo maja na to ochotę.Do tego to oni kupując dziś powodują ,że sprzęt będzie tańszy jutro dla Ciebie.

 

ste3an - zobacz - to szczęka Ci opadnie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

Dziś klient kupuje telewizor , bo mu sie zepsuł .Przychodzi do Ciebie a Ty mu - panie kup pa stary - nic panu nie powiem o HDTV bo po co ?

Ja mam kupe starci to panu wcisnę !!

My informujemy każdego o kierunkach rozwoju. Wiem że do Ciebie to nie trafi wolisz stare - Twoja wola , ale nie pozbawisz myślenia innych. Możesz pisać kilkustronicowe wypowiedzi przeciw Telewizji wysokiej rozdzielczości , mozesz rzucić się jak Rejtan.Twoja sprawa.

1539739[/snapback]

mi oto chodzi ze to jest tylko wyciaganie kasy z ludzi ze niby lpesza jakosc bedzie tak samo jak w palu beda lepsze i gorsze monitory np jakis philips np z dolnej polki hdtv nie bedzie lepiej wyswitlal obrazu od loewe za 50000zl zreszta ja wyrazilem swoja opinie i nie bede nikogo na sile uswiadamia...l

w jakim ty swiecie zyjesz polak nie kypuje sobie teleizora co roku wlasnie pojdzie naprawic! telewizory sie szybko nie psuja te 10 lat bez problemu wytrzymuja :)

i ty mnie bardzo denerwujesz wiesz ja juz skonczylem etap cyferek liczb marketingu uwazam ze ten standart jescze dlugo albo wogole nie zostanie wprowadzony w europie a co mowic w polsce poprostu na takie bzdury nie ma zapotrzebowania i ten kto ma kase kupi sobie markowy telewizor pal za 10000zl i bedzie mial rewelacyjny obraz:) a taki jak ma nie mysli o jakosci wydajac na telewizor 1500zl chyba nie :) zyjesz wswiecei fantazji kolezko :) i jak dla mnie EOT z mojej strony :-P

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Po co produkują telewizory w rozdzielczoąci 1366x768 skoro sygnał w HD jest nadawany w 720i ? Co będzie czarna ramka po brzegach bez sygnału? albo będzie się to interpolować i tracić tym samym na jakości obrazu? blee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czarnych ramek Wszystko załatwia kompensacja obrazu.

Ale i tak jakość jest absolutnie nieporownywalna gdy w gre wchodzi HDTV.

 

Ste3an - ten sygnał jest w Polsce i będzie w większym wymiarze. Ale widocznie

nie bardzo się orientujesz w systemie i ich kierunkach wa świecie i w Europie - bo tu dopiero wszystko startuje/

Obraz leci już nie tylko z satelity , ale możesz też kupić na płytach WMVHD , w grach , komputerach, kamerach

 

poczytaj www.hdtv.com.pl - ściągnij filmy , popatrz

Albo wpadnij na pokazy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dvd ktore ma lepsza jakosc niz przekaz cyfrowy  i jakies kolosalnej zroznicy w obrazie nie ma :) to jest pic na wode te hdtv od co standart poprostu rewolucji nie przynosi jedynie kosmetyka :) czy matrix gladiator czy troja bedzie czym sie rozic niz wersji na dvd albo pal ? :lol:  chyba nie :)

1570510[/snapback]

Buehehe :lol: :lol: Ty jestes chyba pic na wode... Widziales obraz w HDTV ? :lol:

 

 

Nie porownuj do dvd, obraz jest DUZO lepszy w hdtv oraz MEGA ostry !! Dvd wysiada przy tym...

 

Oblukaj : http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&...ewpage&pageid=3

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...