Skocz do zawartości
locoloco

Hdtv-telewizja Wysokiej Rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Parówkowy_Skrytożerca

CYTAT: "Dziś klient kupuje telewizor , bo mu sie zepsuł .Przychodzi do Ciebie a Ty mu - panie kup pa stary - nic panu nie powiem o HDTV bo po co ?

Ja mam kupe starci to panu wcisnę !!

My informujemy każdego o kierunkach rozwoju. Wiem że do Ciebie to nie trafi wolisz stare - Twoja wola, ale nie pozbawisz myślenia innych. Możesz pisać kilkustronicowe wypowiedzi przeciw Telewizji wysokiej rozdzielczości , mozesz rzucić się jak Rejtan.Twoja sprawa.

Szczęściem jest demokracja i nie da się ludziom zamknąć ust, chyba ,że masz jakieś ciągoty."

 

ODPOWIEDŹ: najpierw spytam klienta czy napewno go stac na cos czego i tak nie wykorzysta :) no jak znam takich jak ty to przede wszystkim jestescie od tego zeby obrac klienta do sychej nitki .... i ktoś Ci broni mówić o HDTV? nie zauważyłem tego nigdzie - mnie sie zdaje tylko, że należy jasno i wyraźnie uświadomić klienta, że dziś w HDTV to sobie moze poogladać materiał z zachodnich televizji, raz w tygodniu ...

 

co do myslenia - jakbym myślał tak jak ty to pewnie musiałbym życ tego samego co ty - z wciskania ludziom kitu ...

 

nie wydaje mi się aby powiedzenie iż HDTV DZIŚ nie jest nikomu do niczego potrzebne było przykładem niemyślenia - chyba, że ktoś uważa, że 1 program w tygodniu wystarcza zeby sobie kupić HDTV :) sam nie zamierzam 4-5 letnich TV Loewe, Panasonica i JVS wymieniac tylk odlatego ze ktos to sobie uroil ze jest mi potrzebny taki zabieg ... HDTV kupie z pewnoscia ale jesli bedzie to mialo sens ... to tak jak z kupowaniem kolorowego TV jesli stacja nadaje Black&White ...

 

 

CYTAT: "Piszesz wiele bredni - nie będę polemizował bo nie na temat. Zgłoś to na forum psychoanalitycznym."

 

ODPOWIEDŹ: proszę podać dokładnie w którym miejscu napisałem jakąkolwiek brednie - bez ogólników i kłamstw oraz mówienia o bredniach bez ich wyszczególnienia ... a do psychistry to idź ty koleś jeśli twierdzisz ze 3 godziny w tygodniowej ramówce kilkudziesieciu programów televizyjnych to ilośc istotna statystycznie ... widac jesteś delikatnie mówiac upośledzony ... tym sie różnimy ze jesli ja zarzucam komus brednie t oje pokazujew tekscie a Ty poslugujesz sie nieokreslonymi bzdurami...

 

 

CYTAT: "Kilka dni temu mieliśmy pokazy HDTV we Wrocławiu . Sporo osób zapoznalo się z nową telewizją . Opinie byly tylko jedne. Nikt nie powiedział ,że to złe. Przy olbrzymich obniżkach LCD i Plazm ludzie wręcz żądają odbiorników z HD Ready."

 

ODPOWIEDŹ: przed chwilą zarzucasz mi ze zmuszam innych do myslenia po mojemu a o ile mi sie zdaje tylko wypowiadam wlasne zdanie - niech kazdy sobie myli co chce - mam to w [gluteus maximus] szczerze mowiac :) to t yzmuszasz mnie do myslenia po twojemu bo gromada nagrzanych nie wiadomo czym kolesi podnieca sie odrobina obrazków na ekranie ... to nie mój problem i to ze wiekszosc uwaza cos za super i cool to mnie to wali ...

 

jedzmy [ciach!]o - tysiace much nie moga sie mylic :)

 

JESZCZE RAZ - nie powiedzialem nigdzie ze kupujacy HDTV to idiota albo ze każdy kto siedzi (bo musi) przed TV 10 godzin dziennie to idiota - powiedzialem ze wciskac kit o koniecznosci posiadania HDTV na dzis - moze tylko idiota (a to różnica) tak samo jak przedtelewizorni przesiadywacze siedzacy tam z wlasnej woli to idioci cierpiacy na taki sam nałóg jak lekomani, narkomani, alkoholicy ... jak ktoś nie umie sobie zorganizowac dnia to siedzi przed TV i oglada wszystko jak leci bez zastanowienia co leci - najczesciej oglada seriale i programy typu Disco relax ...

 

 

CYTAT: "Zaraz odezwie się chór wujów - ,że mają to ........

Nikt Ci nie każe niczego kupować .Siedź w ziemiance z Rubinem . Twój wybór."

 

ODPOWIEDŹ: sam sobie siedz w ziemiance prostaku - zastanawiam sie czy w realu tez bylbys taki cwaniak ...

 

 

CYTAT: "My tylko prezentujemy nową telewizję."

 

ODPOWIEDŹ: nic nie prezentujecie tylko na tym zarabiacie - prezentacja polega na obiektywanej ocenie przez podmiot nie zwiazany w zaden sposob z przedmiotem opisywanym - wy zarabiacie tym wiecej im wiecej sprzedacie ...

 

 

CYTAT: "Nie namawiam nigdy nikogo na zakup. Mam obowiązek przekazania informacji ,że HDTV wchodzi , że jeśli ktoś chce super obraz to na Rubinie tego nie odbierze. Jeśli dziś kupuje telewizor - ba ma ochotę mieć dwa /a co ? / To wybiera między dobrym a lepszym."

 

ODPOWIEDŹ: no mam chyba z 7 TV (kazdy wyciaga 1024x768x32bit i t obez interpolacji) i nie wydaje mi sie zeby wasze HDTV na dzis bylo w czyms lepsze (przy obecnej dostepnosci sygnalu) - poza marketingowym belkotem z ktorego nic nie wynika ... do HDTV ready to mam projektor ... jak wiekszosc programow bedziew FullHDTV to wtedy powiem ze TV HDTV do czegos sie przydaja poza rznieciem glupa ...

 

 

CYTAT: "Jeśli przychodzi i pyta co to znaczy HD Ready - to mu tłumaczymy. Nie udajemy sklepow dla idiotów."

 

ODPOWIEDŹ: udajecie i to na kazdym kroku gdyz jeszcze nie spotkalem sie zebyscie niepytani przedstawili wszelkie za i przeciw technologii HDTV ... nawet to ze HDTV ready to nie pelne HDTV musielismy z Was tu wyciagnac na sile :) i tak samo jest w sklepie - jak nie spytasz to ci nikt nie powie ... a skoro pytasz to wiesz wiec po co niby masz pytac o cos co i tak wiesz?

 

 

CYTAT: ""a poza tym Polska to nie Europa" - ?????????

Nie będę Cię obrażał - bo to forum na wyższym poziomie niż niektóre Twoje wypowiedzi."

 

ODPOWIEDŹ: gdybys czlowieku mial mózg to bys zrozumial kontekst - kazdy na forum zgodzi sie ze mna ze Polska pod wzgledem ekonomicznym jeszcze dlugo bedzie gonila Europe :) i nikt tego nie podważy - a co do obrazania kogokolwiek - ty obrazasz ludzi samym swoim istnieniem i udawaniem goopa na kazdym kroku :)

 

 

CYTAT: "HDTV - tak ? z cała pewnością !!!

Kto chce kupuje - kto nie, nie musi ."

 

ODPOWIEDŹ: a oczywiscie - HDTV TO DOSKONALA TECHNOLOGIA - szczególnie Full HDTV - ale to spiewka przyszlosci :)

 

 

CYTAT: "Wcześniej czeka nas rewolucja - obowiązkowa z DVB. Każdy będzie musiał dokupić box do swojego TV aby ją oglądać , gdyż do 2014 - zakończy się nadawanie wszystkich telewizji Europy w systemie analogowym i stary telewizor bez tego urządzenia - nie będzie odbierał wogóle."

 

2014? czy ja ociach!alem czy moze przegapilem gdziez 9 lat? mnie sie zdaje ze w 9 lat to ja zdaze jeszcze 5 razy zmienic sprzet ktory mam i niewidze zebym musial majac przed soba perspektywe 9 letnia juz dzis kupowac TVHDTV :) bo i po co? jak raz czy 2 razy w tygodniu chce obejrzec sobie cos HDTV to podlaczam projektor i mam fulwypas :) a poza tym 5 z 7 moich TV ma DVBbox a wiec co niby mialbym wymieniac? jeden DVBbox na drugi? a poza tym czesc juz dostepnych tunerów satelitarnych dzialac moze jako DVBbox zastepujac tuner w TV - wtedy TV dziala tylko jako wyswietlacz - przynajmniej tak jest u mnie ... co wiecej - niektóre stare magnetowidy maja zintegrowane DVBboxy - np. jeden z moich Panasoników ma 1 tuner TV analogowy a drugi cyfrowy DVBbox, drugi ma dea DVBboxy dwa wiec o co chodzi?

 

 

 

Da się zmieścić film HDTV na DVD nawet w 1920x1080. W formacie WMVHD. Na zwykłym DVD jest przecież zwykły mpeg2, a nie mpeg4 około dwukrotnie wydajniejszy czy WMVHD jeszcze znacznie wydajniejszy od mpeg4. Z tą samą jakością oczywiście. A jak chcecie tanio oglądać film w fullHD to jak już wcześniej wspominałem - wystarczy uzywany monitor 21" od 115kHz np. na Allegro od około 550zł (są juz po 350zł ale dobre jakościowo czyli niewypalone itp. są droższe). Wyświetla 1920x1440 bez łaski.  Można na czymś takim przeczekać na tańsze czasy :). Do tego średnio cenowo procek i jazda. Z satelity sygnał testowy HDTV można odebrać za pomocą karty DVB od 200zł. Jakość filmów w porównaniu ze "zwykłymi" jest naprawdę powalająca! Ostanio ogłądałem Star Wars II i w porównaniu do DVD....  nie ma porównania ...

1560930[/snapback]

jesli jestes slepy to twoj problem - pisalem o tym ze do upchniecia na DVD HDTV nalezy zastosowac inna kompresje np. DiVX - mam wymieniac wszystkie alternatywne kodeki? sam znam z 6 jeszcze ... jesli DVD jest takie super i pojemne to czemu reżyserska wersja 3 częsci LOTR wyszła na 4 płytach (jedna z wersji)? chyba ktoś sie urwał z choinki jessli mysli, że bede zonglowal 4 plytami ...

 

poza tym DVD z innym formatem kodowania obrazu na plycie to juz nie DVD i zwykly odtwarzacz tego nie pociagnie - musisz zmienic sprzet (chodzi mi o stacjonarne)

 

a co do sprzetu HDTV i szczególnie dlugosci materialu video jaki miesci sie na nosnikach to starczy przejrzec dokladniej strone podawana przez locoloco - obejrzec sobie najnowsze kamerki JVS - sie okaze ze na 30GB dyskach twardych tych kamerek miesci sie ledwie 3-4 godzinki filmu w max jakosci :)

 

co do reszty wypowiedzi sie zgadzam calkowicie :)

 

 

Twoje wypowiedzi świadczą tylko o Tobie. Zapewne otaczasz się rożnymi zwierzętami wokoł siebie - dlatego pierwsze skojarzenia HDTV - kojarzą Ci się z jednym.............

Ponieważ nie widziałeś HDTV  - nie powinieneś zabierac glosu - chyba że z zapytaniem.

Jeśli masz niebylejakiego Sharpa - to musisz być gość. Zresztą - Twoja wypowiedź o tym świadczy.

 

Wkrotce pojawią sie na rynku telewizory LCD - Sharpa - nowej generacji serii

P 50.  Zapowiedają się niezłe emocje ,tym bardziej ze bedą też juz pierwsze oficjalne programy HDTV z satelity.

Wspaniale filmy są dla wspanialych ludzi. Ludzi ktorzy potrafia się cieszyć z tego co dobre - widocznie nie zaliczasz się do takich ludzi.

 

Pozdrawiam

1569816[/snapback]

no i kto tu jest baranem i prostakiem z chlewa? przeciez tylko maniacy HDTV sa w porzadku i na poziomie a reszta to bydlo i zalosne tempaki :) wiec wszyscy ci co nie maja HDTV musza uwazac - jestescie przeciwienstwem wspanialych i nie umiecie cieszyc sie z tego co dobre ...

 

aha - a locoloco w takim razie to debil bo jak powiedzialem nie jezdźi wóskiem za 600 000 PLN i nie ma jachtu za 1 000 000 PLN :) tez nie jest wspanialy bo nie umie sie cieszyc ze wspanialych rzeczy ... (błędy są zabiegiem celowym, szczególnie to "wóskiem")

 

locoloco - bedziesz dla mnie czlowiekiem nie swinia dopiero jak sobie kupisz maybacha ...

 

A WOGÓLE TO TYLKO JA MAM WRAŻENIE, ŻE JAK SIE CZYTA LOCOLOCTO TO TAK JAKBY SIĘ CZYTALO FOLDER REKLAMOWY JAKIEJS FUIRMY ALBO TEST SPONSOROWANY SPRZETU W GAZECIE? on chyba naprawde ma nas wszystkich za debili i 10 letnie dzieci ... mnie sie zdaje ze socjotechniczne zabiegi nie dzialaja na wszystkich i tego najbardziej nie moze przezyc ...

 

 

mi oto chodzi ze to jest tylko wyciaganie kasy z ludzi ze niby lpesza jakosc bedzie  tak samo jak w palu beda lepsze i gorsze monitory  np jakis philips np z dolnej polki hdtv nie bedzie lepiej wyswitlal obrazu od loewe za 50000zl  zreszta ja wyrazilem swoja opinie i nie bede nikogo na sile uswiadamia...l 

w jakim ty swiecie zyjesz polak nie kypuje sobie teleizora co roku wlasnie pojdzie naprawic! telewizory sie szybko nie psuja te 10 lat bez problemu wytrzymuja :)

i ty mnie bardzo denerwujesz wiesz ja juz skonczylem etap cyferek liczb marketingu uwazam ze ten standart jescze dlugo albo wogole nie zostanie wprowadzony w europie a co mowic w polsce poprostu na takie bzdury nie ma zapotrzebowania i ten kto ma kase kupi sobie markowy telewizor pal za 10000zl i bedzie mial rewelacyjny obraz:)  a taki jak ma nie mysli o jakosci wydajac na telewizor 1500zl chyba nie :) zyjesz wswiecei fantazji kolezko :) i jak dla mnie EOT z mojej strony :-P

1572434[/snapback]

tu przesadziles koles :) jak juz ktos wydaje 10000 PLN na telewizor to nie ma sensu kupowac nic Pal skoro za ta sama cene bedzie mial HDTV ... chyba ze cos zle zrozumialem ...

 

moze mi ktos powie - locoloco nie musi ... czy monitor z linku jest dobry czy nie:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60627842

 

mam okazje zdobyc podobny tylko z 8-12ms matryca PremiumMVA albo 16ms SIPS ... ten w linku to chyba 12ms TN :) który jest lepszy? niby szybszy MVA czy wolniejszy SIPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dvd ktore ma lepsza jakosc niz przekaz cyfrowy  i jakies kolosalnej zroznicy w obrazie nie ma :)

1570510[/snapback]

Przeciez DVD to rowniez "przekaz" cyfrowy, ktory od telewizyjnych rozni sie "tylko" stopniem kompresji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do locoloco i Parówkowego_Skrytożercy.

 

Mam dużo radości czytając wasze posty. Brakuje wam tylko tego trzeciego który chce sobie zmienić telewizor (czyli mnie klienta). A więc:

 

Będąc zwykłym szarym Polakiem (a jest nas większość) też marzę o zmianie telewizora, ale... No właśnie. Mając nawet niewielką rodzinę (2+1), mieszkając przy rodzicach (mniejsze koszty utrzymania) i zarabiająć ciut powyżej najniższej krajowej wzdryga mnie myśl o wydaniu kilku wypłat ma super hiper extra glanc nówkę nieśmiganą, tylko dlatego że sprzedawca wciska mi technologię która ujrzy światło dzienne za X lat w naszym biednym kraju. Kryterium moim przy wyborze telewizora jest przede wszystkim cena. Teraz krzykniecie 'To po co kupujesz'. I wiecie co wam odpowiem - nie dlatego że sikam w majtki na widok obrazu, ani nie dlatego że chcę być trendy (zastaw się, a...) tylko dlatego żeby moje dziecko zanim pójdzie do szkoły nie musiało chodzić w okularach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci ublizał - myślę ,że od przekraczania dobrego smaku jest MODERATOR

a przekroczyleś go wielokrotnie.

Sam cytujesz swoje cytaty i sam je interpretujesz

Choćbyś rzucał i k.... i ch.... - tak jak to zrobiłeś . To jesteś za malutki ,żeby po za opluwaniem wnieść cokolwiek.

HDTV się rozwija pełną parą na całym świecie.

w Polsce można będzie do końca roku oglądać 10 programów.

Dzisiejsza transmisja M Jarra też jest nagrana w HDTV.

Filmów jest też już kilkaset.

nowe gry xbox też w nowym standardzie.

Sprzedaż Plazm i LCD dopiero dochodzi do właściwego przyśpieszenia.

Wszyscy i tak się zetkną z problemem osobiście. Również z HDTV I DVB.

 

pozdrawiam zwolenników dobrego sygnału i dobrych plazm i LCD

 

Testy plazm i LCD oraz kamer robimy codziennie.

Wykrywamy błedy u producentów.

Przestrzegamy przed pseudo fachowcami

Pokazy kontynuujemy - również u klientów w Domu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do locoloco.

 

Zastanawiam się nad zakupem Samsunga LCD LE32R51B. Panel ma mi służyć do oglądania C+ , czasami DVD (nie mam dużej kolekcji) oraz - co dla mnie osobiście najważniejsze niż dla żony) jako monitor do PC (gry). Zabrałem swojego peceta do MM, sprawdziłem jak sobie radzi w dynamicznych grach i jestem pod wrażeniem. Poczekam aż spadnie do ok 5k i kupuje.

 

Czy możesz napisać mi parę swoich uwag nt. tego sprzętu ?

Czym rózni się model 31B ?

Jaka jest żywotność takiej matrycy ? u mnie będzie pewnie chodził 16h/dobę.

Jak wygląda gwarancja na wypalone piksele ? Jeśli kupie 100% sprawny panel to zdarza sie po jakimś czasie napotkac wypalony dot ?

Ile kosztuje mocowanie do ściany ? W MM nie wiedzieli ...

O HDTV nie pytam (sorry za OT) ale ja chce na nim grać ;)

 

będe wdzięczny za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

32 r 51 / 5350 zł/ - znacznie lepiej wyposażony od r 31./4750 zł/

rzeczywiscie z kompa chodzi extra.

W testach - z HDTV i analogu lepiej wypadl Sharp 32 P 50 /5200 zł/

Obydwa modele Samsunga obslugują HDTV i to po komponencie i po HDMI.

 

Żywotnośc LCD to 60.000 godzin - o matrycy samej mówi się 100.000 godzin

Przy 16 godz- daje 10 lat i 3 miesiące

Martwe piksele powstają w tej generacji b.rzdko . Można ich nabyc przy uderzeniu.

Każdy LCD każde firmy można wiesza na ścianę .

Mamy takie uchwyty - kilka rodzai /od 399 do 699 zł/

Możesz też korzystac ze złącz HDMI - jakoś dużo , duzo lepsza niż z komponent.

Ten LCD możesz wykorzysta jako monitor - ale to już wiesz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca locoloco - HDTV to standard, który prędzej czy później (na świecie predziej, w Polsce później^^) dopadnie każdego z nas. Różnica w jakości obrazu jest wprost proporcjonalna do szczegółów jakie wniosło swego czasu DVD (480i/576i) wzgledem starszego MPEG-1 jak i teraz wysoka precyzja zapisu do 720i/1080i względem swojego poprzednika - formatu DVD, który zainstaniał na rynku... prawie 10 lat temu! Trzeba być ślepcem, zeby nie zauwazyć różnicy między HDTV a DVD.

 

Mam kilka pytan do locoloco.

1. Czy to prawda, że HDTV obniżony do 1024x576 progresywnie wyswietla 50 klatek/s (NTSC 60fps) ? Mam kilkanaście takich plików i każdy jeden leci dwukrotnie szybciej (zdecydowanie lepiej się oglada!)

 

2. Czy HDTV moze być z przeplotem? Jeśli nie, to w jaki sposób miałoby to działać w systemie PAL (maks 625 linii)? No chyba, że jakieś wieksze sie zmiany szykują o których nie wiem. Update 29/08/'05: 720i (interlace) 720p (progressive) ^^

 

3. Co to jest SDTV. Czy to właśnie obniżone HDTV do rozdzielczosci DVD z progresywnym wyswietlaniem na poziomie 50fps [60fps ntsc] ?

 

4. Na stronie www.koda.pl znajduje się pewnien telewizor 30" zgodny z HDTV firmy KODA. Czy mógłbyś mógłbyś coś o nim, powiedzieć?

 

5. Jak myślisz, kiedy nadawcy cyfrowi w Polsce zdecydują się na HDTV? Na świecie format ten staje się coraz bardziej popularny. Szczególnie w Korei Południowej, Japonii i Stanach Zjednoczonych. U nas jest cieniutko. Ani polsat, ani Cyfra nie oferuje terminala chociażby wyjściem SPDiF. To źle prognozuje.

 

6. Czy wiesz dkad pobrać jakieś materiały w HDTV (nie licząc tych z Microsoftu w WMV9 HD) ?

 

Z góry dzięki!!

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka jakie są realne wymagania hdtv dla kompa??? pojdzie na tym co mam w podpisie???

1620776[/snapback]

 

Min 3,0 Ghz lub 2,6 Ghz z przeplotem i śmiga.

 

Lupmeratro

 

1. nie ma takigo standardu

2. moze byc z przplotem 1080i

3. SDTV standardowa tv u nas pal w usa ntsc

4. nie polecam produktów koda

5. programy w HD juz powstają, chociażby ostatni koncert JMJ problem polega na stworzeniu infrastruktury

6. www.hdtv.com.pl tam znajdziesz linki

 

pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka jakie są realne wymagania hdtv dla kompa??? pojdzie na tym co mam w podpisie???

1620776[/snapback]

Jesli masz na mysli hdtv za pomoca dvbpci to niestety moze byc problem z plynnoscia. Przydalaby sie karta graficzna z rodziny 66xx, ktore wspomagaja te tryby. Przydalby sie tez szybszy procesor. Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

po tragach elektroniki w Berlinie.

Kolorowy zawrót glowy.

Wszystkie prezentacje na plazmach i LCD szly wyłącznie z HDTV.

Olbrzymie zainteresowanie jakością sygnału- przelożyło się na jakości full HD producentów LCD i plazm.

Panasonic pokazał pierwszą Plazmę 1920x 1080 - ale w ofercie firmy Kiss - też taka była.

Samsung zabił wszystkich wielkościami- plazm - 102 " i 82" oraz LCD 80 "

To cała ściana obrazu ale jakość - rewelacja.

Grundig pokazał obraz trójwymiarowy na lcd - wspaniałe wrażenie - podobnie pokazał Pioneer.

Sharp zachwycał jakością i pokazem duzych LCD. Oraz prototypami nowych urządzeń. Jakość rewelacyjna. Oraz szerokością asortymentu. Ciekawostka był Lcd dla dwóch osób /dwa rożne programy z jednego telewizora.

Pioneer nową generacją plazm - za która zebrał nagrody. Czerń - bajka.

Harman - miał zdecydowanie najwieksze stoisko pokazowe Audio. Mnóstwo nowości - wspaniałe sprzęty i pokazy.

Nowy rewelacyjny sposob pokazania prezentacji Sony - wybór towaru kiepski.

 

HDTV w ostrym natarciu.

 

prezentacja Xbox 360 - w stoisku Samsunga też cieszyła się uznaniem.

Piękna prezentacja Philipsa

Jvc - nowa ganeracja telewizorow z tylna projekcją- w Polsce - w przyszłym roku.

oraz wspaniałe kamery na twardy dysk.

Wiele nowych prototypów - kamer, MP3 , LCD

 

Testy plazm i LCD obejmiemy w karby. Będą robione wg okreslonych procedur ala oczywiście z róznych sygnałów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

może mnie ktoś oświeci i wyjaśni mi niedawne newsy na temat tego jakoby dzisiejsze procki były zbyt słabe aby dekodować w czasie rzeczywistym niektóre z najnowszych standardów kompresji HDTV? nawet dwurdzeniówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&...wpage&pageid=21

relacja z IFA - również HDTV

wszystkie pokazy tym razem , we wszystkich halach szły z HDTV.

Ceny na Samsunga - bardzo trudno popwiedziec .Jest duże ssanie - wiec nie obniżają.

LCD 40 M 61 - chodzi bardzo dobrze . Robil olbrzymie wrażenie na zwiedzajacych

Cena ok. 12.000

Ale jak dostaniemu do testow - dam znac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDTV - rozwija się co raz szerzej . Wszyscy doceniaja ten kierunek nawet TVP . Zakupiony zostanie sprzet i trwaja wstepne prace. Może i tym razem nie bedziemy na końcu.

1647525[/snapback]

Tak, a masz jakies informacje kiedy TVP zamierza publicznie wprowadzic jakies programy w HDTV? W 2012 wraz z planowanym wprowadzeniem DVB-T? Jesli tak, a jest na to duza szansa zwazajac na problemy o klotnie z innymi stacjami wokolo DVB-T to mamy szanse byc znowu na koncu ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, ktorzy chcą oglądać HDTV na komputerze.

 

Mozliwosc odbioru programow HD1, HD5, 1080, HD Forum i innych z tej serii zalezy zarowno od sprzetu jak i od oprogramowania.

Ja przez dluzszy czas walczylem z optymalna, a moze, minimalna konfiguracja i musze powiedziec, ze nie jest tak źle.

Do poprawnego odbioru tych programow i nawet nagrywania w czasie rzeczywistym wystarczy:

Karta DVB typu Skystar 1 lub 2 lub Technotrend,

procesor AMD Barton 2500 podkrecony na 3200 :-)

ram 1gb

grafika ati 9800 - zwykla no name

 

Do tego potrzebny jest odpowiedni programik: TYLKO RitzDVB.

 

Nie polecam ProgDVB i innych. Obraz rwie i szatkuje a o nagrywaniu nie ma mowy. Testowalem go w roznych ustawieniach.

 

No i na koniec odpowiednie filtry.

Najlepsze na chwile obecna to te od PowerDVD i InterDVD.

Widzialem tez te z serii H264 ale jeszcze nie rozgryzlem jak stworzyc filtr z tego kodeka, a jest to specjalnie dedykowany kodek pod HDTV.

 

W takiej konfiguracji smigaja wszystkie programy HDTV bez najmniejszego zajakniecia i wszystko mozna nagrywac w czasie rzeczywistym.

 

Komputerek proponuje podlaczyc pod monitor/telewizor CRT lub LCD lub plasma (w zaleznosci od mozliwosci) najlepiej po zlaczu DVI, komponent, HDMI.

 

Roznica pomiedzy zwyklym nawet filmem na DVD i programem w HDTV kolosalna na kazdym z ekranow, az milo ogladac. Te szczegoly. Tak powinni nadawac wszystkie programy.

 

Na koniec jeszcze jedno ciekawe spostrzezenie dotyczace podlaczonego telewizora/monitora, albo nie to zostawie na pozniej.

 

 

Pozdrawiam

 

braavoo

 

GG:2587438

tlen:braavoo@tlen.pl

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Klubie ;)

Nabyłem Samsunga LCD 32". Ściągam wlaśnie kilka filmów 1080i & 720p ale trochę się zejdzie. Trailery wyglądają rewelacyjne. Ale wydaje mi się , że nie kręcony barton 2500+ nie dawał rady - dopiero na 3200+ oglądało się bez skoków. Poza tym TV spoko, trzeba się przyzwyczaić do rozciągniętych twarzy w telewizji 4:3 i słabej jakości sygnału niektórych kanałow ale jako TV 16:9, DVD czy monitor do PC działa wspaniale !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Wszystko fajnie,czytam wiele sie dowiaduje o hdtv co pewnie kiedys mi sie przyda ale przychodzi mi na mysl to czy warto jest sie pchac w nowa technologie,super obraz jesli tylko on w tej naszej polskiej telewizji sie zmieni,jak nie ma nic do ogladania(oprocz wiadomosci i panoramy) tak i nie bedzie.Repertuar polskich kanałow tv jest rzenujacy,bo albo nadaja jakies tepe amerykanskie seriale z przed wielu lat typu.Married with children albo jakies tepe teleturnieje z ludzmi tam startujacymi ktorzy swoim poziomem inteligencji i wiedzy prezenuja sie na poziom przedszkola lub jeszcze wczesniej.Moim zdaniem zmiana z pal na hdtv bedzie sensowna tylko wtedy gdy w polskiej telewizji zaczna nadawac jakies ludzkie programy a nie jak dla polmozgow.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem ten temat w topiku o GF6800, ale niestety brak odpowiedzi, dzwoniłem do MSI pan z działu technicznego prosił o przesłanie emaila z opisem, ale minęło dwa tygodnie i cisza.

 

Jak to jest z HDTV i WMV9 w specyfikacji kart 6800 jest napisane

"...Wraz z nową serią GeForce6, poważne zmiany nastąpiły również w kwestii dekodowania potoku Video. nVidia zintegrowała w NV40 dodatkowy programowalny procesor video, odpowiedzialny za akcelerację m.in. WMV9, MPEG-4, H.264 i DiVX. Zasadniczo są to teraz dwa chipy w jednym: GPU i video procesor...." ,

"...• WMV9 decode acceleration..."

na stronie Microsoftu http://www.microsoft.com/windows/windowsme...ntShowcase.aspx

można pobrać filmy HDTV w formacie WMV i jest program, który sprawdza nasz komputer i ocenia jego moc obliczeniową do konkretnego filmu np. http://republika.pl/eclip/hdtv.jpg

Na stronie Nvidia http://www.nzone.com/object/nzone_downloads_videos.html

jest film Project Offset Trailer (1920x1080) dokładnie ten a nie 1280x720 , gdzie po mimo komputera jak w odpisie w trzech miejscach CPU jest obciążone w 100% ! co skutkuje zacięciami.

Po przeczytaniu artykułu

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...7/strona-1.html

Pomyślałem sobie, że być może do przeniesienia rozkodowania WMV z CPU na GPU też jest potrzebny jakiś płatny program (wtyczka).

I ciekaw jestem jak wypada ten konkretny film na innych konfiguracjach i kartach graficznych.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dekoder HDTV na twoim GF zaczął pracować, wymagany jest zestaw filtrów od nVidii - PureVideo (płatne). Inaczej wszystko zejdzie na CPU. U mnie Project Offset przycina (Radeon8500 64MB -_-) i przycina mi się również trailer Alexandra 1080i z Micrsoftu (10mbps). natomiast reszta z MS chodzi OK i wszelkie inne 1080i jakie posiadam obecnie na dysku również chodzą jak należy. Trafił mi się też materiał w XviD 720p... obciążenie procesora 90-98%. Chodzi dobrze, ale jak rusze chociażby kursorem, TNIE ^_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...