Skocz do zawartości
Law

Problem Z Dźwiękiem 5.1 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Więc akcja jest taka :)

 

Mam płytke Epox 8rda3i.

Cały czas miałem driverki audio z płytki od producenta, ale chodźmy z biegiem czasu, przyszedł czas na update.

 

Więc prosta sprawa, zainstalowałem stery, widze nowość! NvMixer :)

No cóz, przestem był AvRack czy jakoś tak, w każdym razie było ok.

 

Więc od razu w Mixerze ustawiam 5.1 dźwięk... testy dźwięku... ok, szystko ładnie, choć przy środkowym i subie, nie był to szum podobny do tego z reszty głośników. Ale co tam, przedłem teścik, zawiodłem się...

 

Puszczam Winampa, słysze dźwięk z czterech satelit, ale central... milczy!

W AvRacku, przestawiałem wyjścia audio na in, w końcu zintegrowana karta ;] i szło jak trzeba.

 

Jakieś rady? Pomysły? Ktoś się z tym spotkał? Z góry mówie że głośniki są podłączone... idealnie :)

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Widać na shocie, te dwa środkowe to Sub i Center :/

 

//

 

Kliknijcie w czerwony krzyżyk jakby co, i sorry za dubla, ale jakoś nie mogłem zedytować poprzedniego :/

Edytowane przez Law

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 8rda+ tez wystepuje ten problem z niedzialajacym centralnym w winampie (na nowych sterach). W gierkach i filmach jest spoko gra 5 satelit, a w winampie tylko 4 (bez centralnego) Co prawda moge zmusisc go do pracy poprzez zainstalowanie pluginu KB_5_Channels_Output, ale dzwiek generowany przez ta wtyczke jest troche slaby wiec nie korzystam z tej opcji. Zreszta czy graja wszystkie satelity czy tylko 4 podczas sluchania muzy jest to dla mnie bez znaczenia. Wazne, ze w filmach w ktorych dzwiek zakodowany jest w ac3 graja wszystkie jak nalezy. Tam jest bardzo potrzebny centralny, a przy sluchaniu mp3 imo niekoniecznie. Tak wiec nie przejmowal bym sie tym za bardzo, ale pewnie dla swietego spokoju i swiadomosci lepiej zeby gral :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 8rda+ tez wystepuje ten problem z niedzialajacym centralnym w winampie (na nowych sterach). W gierkach i filmach jest spoko gra 5 satelit, a w winampie tylko 4 (bez centralnego) Co prawda moge zmusisc go do pracy poprzez zainstalowanie pluginu KB_5_Channels_Output, ale dzwiek generowany przez ta wtyczke jest troche slaby wiec nie korzystam z tej opcji. Zreszta czy graja wszystkie satelity czy tylko 4 podczas sluchania muzy jest to dla mnie bez znaczenia. Wazne, ze w filmach w ktorych dzwiek zakodowany jest w ac3 graja wszystkie jak nalezy. Tam jest bardzo potrzebny centralny, a przy sluchaniu mp3 imo niekoniecznie. Tak wiec nie przejmowal bym sie tym za bardzo, ale pewnie dla swietego spokoju i swiadomosci lepiej zeby gral :lol:

1342262[/snapback]

No masz racje, mam ten sam przypadek, w filmach jest ok, tylko z winampa leci na 4 :)

Jest na to rada czy nie bardzo ? :)

 

Starsza wersja sterów załatwia sprawe, ale czy to poważne? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz w rejestrze cos takiego jak "createcenter" i zmien wartosc na 1

1342156[/snapback]

Wlasnie to zrobilem i centralny zaczal pieknie grac :lol: wielkie dzieki Soltys za pomoc :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to zrobilem i centralny zaczal pieknie grac :lol: wielkie dzieki Soltys za pomoc  :banana:

1343134[/snapback]

Miałem mały problem, bo mi sie automatycznie zmieniało na 0 ;)

 

Teraz już ok, center gra, ale... na słupku nie widać tylko woofera, ale go słychać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z koleji mam inny klopot o ktorym napisalem w jednym poscie a mianowicie odtwarzajac filmy w allplayer graja wszystkie ale w tylnych mam znieksztalcony dzwiek. w win media player nie gra center a w winapmie graja wszystkie pieknie. ktos sie moze z czyms takim spotkal i wie jak temu zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z koleji mam inny klopot o ktorym napisalem w jednym poscie a mianowicie odtwarzajac filmy w allplayer graja wszystkie ale w tylnych mam znieksztalcony dzwiek. w win media player nie gra center a w winapmie graja wszystkie pieknie. ktos sie moze z czyms takim spotkal i wie jak temu zaradzic?

1349436[/snapback]

sciagnalem nowy kodek ac3 ktory widzi win media player ale z niego nie korzysta a w allplayer z koleji w filtrach w ogole nie ma ac3, zglupialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem niema Centralnego Wogle :/ Ani w grach ani w filmach. Posiadam Karte Muzyczna SBlive! 5,1 Digital i Głosniki Creative Inspire 5,1 T5900.

Z karta Muz. niedostałem Sterownikow i szukalem i znalazlem po jakims czasie KX Project po instalic Drivewo do KArty muz. i oprogramowania KX I po ustawieniach w KX Mixer na 5,1 Centralny milczy ... Wole tylko tak szyczy I w Ustawiniach KX nie ma czegos takego ja Glosnosc Centralnego i Subwoofera A na Screenach jest :/ Czy ktos wie jak to Zrobic aby głosniki Centralny odzyskał mowe ??

 

P.S. Jak wyciągne pomaranczora wtyczke od karty i od Subwoofera (ona odpowiada za dzwiek Centra i Suba glosniki zaczynaja mi emulowac dzwik 5,1 ale to nie jest to :] wiec bardzo mi zalezy na tym aby wszystkie dzialaly. WIEC PROSZE O POMOC to znacyz BŁAGAM !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zmienilem wpis w rejestrze ... Ok, srodkowy zaczal pieknie grac ale dzwiek zrobil sie bardzo plaski. Nie ma juz przestrzeni, nawet prostego efektu stereo a to chyba nie o to chodzi. Glosnik srodkowy jest uzywany wlasnie tylko w grach i filmach gdy sa wypowiadane dialogi lub text czyta lektor. Wymuszanie tego przez createcenter=1 to imho blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam problem praktycznie identyczny na abit nf7 a i jeszcze ciszej mi graly tylne ale troche ciszej. tylko ze ja zainstalowalem najnowsze stery i kaplica dzialają tylko 2 przednie boczne :( nvmixer nie ma opcji 5.1 . Czy jest jakis mixer do sciągnięcia inny ktoory bedzie dzialac na mojej plycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...