Skocz do zawartości
7th Guest

Jaka Pamięć 400 Czy 333?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mam laptopa Acer Aspire 1802 i chcę w nim wymienić standardowe 2x256MB 333MHz, na 2x512MB. Czy moge uzyc pamieci 400MHz, czy zmuszony jestem dokupić wolniejsze 333MHz? Chipset w laptopie to Intel 915P z PCI-Express, FSB 800MHz., 1Mb cache L2, P4 530 (3Ghz)..?

Drugie pytanie dot. procka - Chciałbym go wymienić na trochę szybszy powiedzmy P4 540. Czy mogę wsadzić do niego procesor z serii P4 6xx, np. 630 i czy przy tym chipsecie będzie działać obsługa trybu 64bit? No i czy to w ogóle będzie działać?

Czy zna ktoś może jakieś tanie sklepy internetowe z podzespołami?

Dzięki i pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisze sie tutaj, zeby nie robic balaganu.

 

Pytanie mam nastepujace:

 

W moim notebooku FS Amilo L7300 siedzi Celeron M 1,5 ghz z cache 512 kb (a nie jak w nowszej wersji tego notebooka 1,3 ghz z cache 1 mb). Pracuje on na fsb 400 mhz. Natomiast RAM mam 333 mhz. I teraz nie wiem... Planuje dokupic ramu, bo 256 (-64 na grafike do tego) to zdecydowanie za malo. Dolozyc druga kosc 256 mb na 333 mhz, czy moze sprzedac te kosc, co tam siedzi, i kupic jedna kosc 512 mb na 400 mhz? Bedzie jakas znaczaca roznica w wydajnosci miedzy 333 a 400 mhz? Czy przy tym procesorze nie ma to znaczenia?

 

Na Intelu w ogole sie nie znam, tym bardziej w mobilnych odmianach...

 

Aha, chipset to VIA PN800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisze sie tutaj, zeby nie robic balaganu.

 

Pytanie mam nastepujace:

 

W moim notebooku FS Amilo L7300 siedzi 1384670[/snapback]

Nie bedzie roznicy, bo i tak pamiec bedzie dzialac na 333 MHz...

Ale bardzj rozwojowe (mozliwosc dalszej rozbudowy) jest rozwiazanie drugie...

Zachowasz sobie przynajmniej wolny slot pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ktora wyjasnila moje watpliwosci co do mhz :).

 

Co do kupienia kosci 512 i pozostawienia jeszcze jednego wolnego slotu - gdyby chodzilo o stacjonarnego, nie wahalbym sie ani chwili, ale w przypadku notebooka nie potrzebuje i nie bede potrzebowal raczej 1 gb ramu. W koncu na notebooku tylko pisze, czasem film obejrze i muzyki na sluchawkach poslucham. Jesli gram to tylko w starsze strategie. Zreszta, przy takim procku i grafice integrze, duza ilosc ramu i tak by z notebooka rakiety nie zrobila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...